U Švedskoj ugrađuju čipove radnicima
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    U Švedskoj ugrađuju čipove radnicima

    Upravo čitam na B92 kako je radnicima u jednom švedskom poslovnom bloku ponuđeno da ugrade čip ispod kože umesto da koriste identifikacione kartice.

    Evo šta kažu: Takozvani RFID čipovi (radio-frequency identification) guraju se ispod kože na ruci, a onda se mogu koristiti za, na primer, otvaranje vrata ili korišćenje štampača.

    Čipovi su ponuđeni za 400 osoba koji su se prijavili u hi-tech poslovni blok “Epicentar” u Švedskoj.

    Prema rečima reportera BBC koji je probao ovaj eksperiment, ugradnja čipa jednaka je bolu od injekcije, a posle ugradnje čipa veličine zrna pirinča, stavljen mu je flaster preko ruke.

    Oni koji su osmislili čipove nadaju se da će to postati uobičajena praksa i da će ljudi početi da koriste za kupovinu sendviča u kantini, ili čak za menjanje lozinki i PIN-a za kompjutere.

    Takođe, moguće ih je progamirati tako da budu povezani s aplikacijama na smartfonovima.

    “Želimo potpuno da primenimo ovu tehnologiju pre nego što nam pristupe velike kompanije ili Vlade koje će imati potrebu za čipovanjem, bilo da je reč o poreskom čipu, Gugl čipu ili Fejsbuk čipu”, rekao je Hanes Sjoblad iz kompanije koja proizvodi mikročipove.

    Sve kancelarije u Epicentru biće opremljene Majkrosoftovom tehnologijom koja će menadžment obaveštavati kada je vreme za zalivanje biljaka i slično.

    Epicentar je sagradila švedska firma AMF Fastigheter,a u njoj će biti smeštene i kancelarije Gugla i Majkrosofta.




    Da li je ovo početak onoga o čemu se već godinama priča i kako biste reagovali da vam poslodavac "ponudi" ovako nešto?
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: U Švedskoj ugrađuju čipove radnicima

    Ja mislim da je to početak upravo toga, a kako će se to dalje razvijati, mislim da zavisi od različitih faktora. Zapadne demokratije će siguran sam biti pioniri u tom čipovanju, a zaista ne verujem, bar kako sad stvari stoje, da će to postati globalna pojava.

    Ja lično ne bih voleo da mi to ugrade i siguran sam da ću to zbog svojih godina izbeći. Verujem da to neće ići baš kao po loju ni u pomenutim zemljama Zapada, jer svaka akcija rađa reakciju.

    Bilo kako bilo, sa ovakvim sistemom vrednosti koji umam, budućnost mi se uopšte ne dopada.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #3

    Odgovor: U Švedskoj ugrađuju čipove radnicima

    Lično, čipovao bih se. Zdravstvena, lična karta, pasoš, lova u banci. Ma, telefon bih ugradio u sebe, zašio džepove na pantalonama i mirna Bačka.

  4. #4

    Odgovor: U Švedskoj ugrađuju čipove radnicima

    Meni je to bljaak..dobro rece neko,mislim da cu tu dilemu izbeci.Cim postoje takve mogucnosti,zamisli sta ce se sve nadograditi...postacemo roboti,ukljuci-iskljuci...

  5. #5

    Odgovor: U Švedskoj ugrađuju čipove radnicima

    Nemam sta da krijem. Ne bi vise gubio kartice, placanje i prolaz bi se uradio u trenu. Koja je razlika da sam cipovan ili me kamere identifikuju? (trenutno su cipovi jeftiniji)
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    Odgovor: U Švedskoj ugrađuju čipove radnicima

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nemam sta da krijem. Ne bi vise gubio kartice, placanje i prolaz bi se uradio u trenu. Koja je razlika da sam cipovan ili me kamere identifikuju? (trenutno su cipovi jeftiniji)


    Ne slažem se sa vašim mišljenjem. Na ovaj način ljudi se svedu na nivo životinje a nije potrebno, jer su već u upotrebi mnoga druga sredstva ( ne samo kamere i mobilni telefoni).

    http://www.seebiz.eu/u-svedskoj-ugra...ima/ar-104249/
    Poruku je izmenio ljiljak, 16.09.2015 u 14:56 Razlog: dopuna

  7. #7

    Odgovor: U Švedskoj ugrađuju čipove radnicima

    Citat ljiljak kaže: Pogledaj poruku
    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nemam sta da krijem. Ne bi vise gubio kartice, placanje i prolaz bi se uradio u trenu. Koja je razlika da sam cipovan ili me kamere identifikuju? (trenutno su cipovi jeftiniji)


    Ne slažem se sa vašim mišljenjem. Na ovaj način ljudi se svedu na nivo životinje a nije potrebno, jer su već u upotrebi mnoga druga sredstva ( ne samo kamere i mobilni telefoni).

    http://www.seebiz.eu/u-svedskoj-ugra...ima/ar-104249/
    Zasto bi se ljudi svele na nivo zivotinja?
    Radi se tu u dve stvari, sa jedne, tekovine treba koristiti da nam olaksaju zivot,
    sa druge, upravljanje masom (mislim u pozitivnom konceptu), drzava treba da je efikasna i racionalna u trosenju resursa (vreme-novac-efektivnost). Od prirode drzave zavisi, hoce li zloupotrebiti nesto, ili nece.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Re: U Švedskoj ugrađuju čipove radnicima

    Šta reći, daleko je ta Švedska, predaleko, čini mi se....bar za nas....

  9. #9

    Odgovor: Re: U Švedskoj ugrađuju čipove radnicima

    Citat slavkos kaže: Pogledaj poruku
    Šta reći, daleko je ta Švedska, predaleko, čini mi se....bar za nas....
    Steta! Ja bi vise akcije!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #10

    Re: U Švedskoj ugrađuju čipove radnicima

    A kažu da je tamo i znatno hladnije nego ovde....
    Nas bi jeftino koštalo to čipovanje, slabo ko radi a i ovi što danas rade ko zna dal će raditi sutra....

  11. #11

    Odgovor: Re: U Švedskoj ugrađuju čipove radnicima

    Kada citam ovavke objave sve vise i vise mislim da su one teorije zavjere ustvari teorije istine lol!

Slične teme

  1. Jednakost polova u Švedskoj
    Autor _baba_ u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.05.2008, 23:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •