Vinski putevi Vojvodine
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5

Threaded View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Vinski putevi Vojvodine

    Sa ovim putokazima se često srećemo.
    Malo sam pročeprkao da više o njima doznam...

    Ime: V.jpg Pregleda: 1433 Veličina: 101.0 KB

    Ime: V (1).jpg Pregleda: 1248 Veličina: 161.5 KB

    ’’Vinski put ili vinski turizam je specifičan oblik odmora, koji kombinuje degustaciju vina određenog vinogradarskog kraja sa prirodnim lepotama, običajima i kulturno – istorijskim spomenicima tog područja.’’

    Ime: V (9).jpg Pregleda: 1159 Veličina: 173.7 KB
    Na jednoj manifestaciji u Beočinu.

    ''Put Vina Srbije: Predstavlja i pozicionira vinogradare i vinarije, vinarije i vinske kuce na domacim i inostranim trzištima ..
    Ciljevi projekta Put Vina Srbije
    Popularizacija vinarija i vinogradara kroz vinski turizam u Srbiji;
    Popularizacija autenticnih vinskih regiona u Srbiji kroz vinski put Srbije itd.

    Razlicitost podneblja Srbije se ogleda i u vrstama vina. Najveci broj vinograda se nalazi duž tri reke – Južne, Zapadne i Velike Morave, u centralnoj Srbiji i duž reka Save, Dunava i Tise u Vojvodini.'' (Sajt Put Vina Srbije)

    Iako nisam vinopija jer alkohol ne podnosim dobro, ponekad na švrljanu po Vojvodini zavirim u neku vinariju, podrum.

    Evo jedne vinarije označene putokazima 'vinskog puta' u Beočinu.

    Ime: V (2).jpg Pregleda: 1403 Veličina: 151.3 KB

    Do sada sam zavirio u više podruma i vinarija tragajući za onom starinskim podrumima koji nestaju. Video sam i sasvim savremene i za naše prilike povelike a i one manje ili sasvim male.

    'Vinariju Prekogačić' u Beočinu svrstao bih u male.

    Ime: V (3).jpg Pregleda: 1225 Veličina: 176.8 KB

    Ime: V (4).jpg Pregleda: 1145 Veličina: 109.7 KB

    ''U Vojvodini, vinari uzgajaju plemenite sorte vinove loze koje daju kvalitetna sortna bela vina severnog tipa, a u centralnoj Srbiji radaju plemenite sorte crnog grožda. Bela vina podneblja Srbije, zavisno od sorte, odlikuju se svetlije zelenkastom do svetlije žutom bojom. Ona su laganija, srednje do umereno alkoholna, najcešce suvog ukusa.'' (Sajt Put Vina Srbije)

    Ime: V (5).jpg Pregleda: 1035 Veličina: 92.5 KB

    ''Vinski regoini Srbije su: Kosovsko-Orahovacki, Župski, Knjaževacko-Niški, Negotinski, Šumadijski, Smederevski, Fruškogorski, Vršacki i Palicki region.
    U Srbiji postoji oko 700 vrsta vina, koja se prema boji dele na: belo, ružicasto i crveno. Vina mogu da budu: vrhunska sa geografskim poreklom, kvalitetna sa geografskim poreklom, stona sa geografskim poreklom i stona vina. Prema sadržaju šecera vina se dele na: suva, polusuva, poluslatka i slatka. Polazeci od uslova proizvodnje grožda i vina u Srbiji se proizvode kvalitetne kategorije vina: cuvena vrhunska, kvalitetna vina i stona vina, sva sa zašticenim geografskim poreklom.'' (Sajt Put Vina Srbije)

    Ime: V (6).jpg Pregleda: 1150 Veličina: 157.4 KB

    Ime: V (7).jpg Pregleda: 1095 Veličina: 169.0 KB

    U svim vinarijama sam video manje ili veće delove uredjenje za ugošćavanje turista.

    Ime: V (8).jpg Pregleda: 1098 Veličina: 162.9 KB

    ''Najcešce sorte grožda od kojih se proizvode vrhunska crvena vina su: kaberne sovinjon, game crni, burgundac crni, merlo, pino nuar, sve poreklom iz Francuske i vranac i prokupac, autohtone sorte.'' (Put vina Srbije)

    Ime: V (10).jpg Pregleda: 1072 Veličina: 131.0 KB

    Časkajući sa gazdaricom shvatio sam da sam pre koji dan slikao teleobjektivom vinograd ove vinarije i orezivanje.

    Ime: V (11).jpg Pregleda: 1076 Veličina: 181.3 KB
    Put Sremska Mitrovica - Beočin preko Bešenova, a na prilazu Beočinu. Vinograd koji je na prethodnoj slici je na zaravni iznad desne strane puta na mestu sa koga je ova slika napravljena.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 30.01.2015 u 17:28

Slične teme

  1. Svinjski ili vinski srem?
    Autor broj310 u forumu Srem
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 20.12.2022, 14:44
  2. Hrišćanstvo – putevi i stranputice
    Autor nenad.bds u forumu Religija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.06.2015, 13:32
  3. Navijači Vojvodine sa zastavom Vojvodine sa zvezdicama
    Autor vojvodina2 u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 18:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •