Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    06 Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    Oduvek sam 'teo veliku pticu, ali su trebale kockice da se slože. Neki za papagaja kažu da je to pas sa perjem, ja sam to oduvek znao, jer sam dobar deo života proveo i sa psima i sa papagajima. Doduše prvi put sam se susreo sa jednom ozbiljnom pticom pre 5 i malo jače godina. Pre toga su bile uglavnom tigrice i nimfe, najveće što sam imao je Mali Aleksandar. I njihova glavna mana, kao i kod pasa je kratak životni vek.

    Čudo koje imam, a to je afrički sivi papagaj, poznatiji i kao Žako, kažu da živi 80-100 godina i jadan onaj ko ga nasledi, ako me nadživi. Jednostavno, sa tom pticom nema mira, toliku dozu radoznalosti i inteligencije još nisam video kod drugih ptica, pa čak i generalno kod životinja. Daleko od toga da je naporan, mada nekada zna i da bude (ako ne dobije pažnju koju želi, tada mi uglavnom strada uvo, jer je veći deo dana kod mene na ramenu ili naslonu od stolice) veći problem je njegovo razumno ponašanje koje nekada zna da bude i jezivo, jer nisam navikao da mi se životinja obraća smislenom rečenicom i da izražava svoje potrebe.

    Ime: 10288781_10202402310280560_1640602540312400329_n.jpg Pregleda: 422 Veličina: 72.4 KB

    Najbanilniji primer je da sam traži da jede. Pošto sam mu ponavljao kada uzimam hranu "jesi gladan" vrlo brzo je povezao tu frazu sa osećajem gladi i kada čujem od njega "jesi gladan" znam da je vreme da ga nahranim. Nikada, ali nikada do sada to nije rekao ako mu je činija sa semenkama puna, što će reći da ptica konta neke stvari. Kada ustanem poželi mi dobro jutro, kada idem da spavam kaže mi laku noć. Ne meša pojmove. Kada je fudbal na TV-u on navija. Ne navija ako je nešto drugo. Verujem da je tu u pitanju čisto povezivanje pojmova i radnje, jer slično funkcioniše i čovek, pa i druge inteligentne životinje. Jedino mi je neverovatno to što npr. mačka kada je gladna ona mnjauče, a papagaj kaže. Nisam očekivao da će tako bezgrešno povezivati radnje i reči.

    Ime: 8712_10200402924777172_972949948_n.jpg Pregleda: 489 Veličina: 58.4 KB

    Kada se uvredi, viče "kokoško jedna". Mislim i da ima poremećaj identiteta, jer je prihvatio to što se prema njemu ponašam kao prema psu. Zna da dođe, zna da da šapu, odnosno mesnatu nogu i naravno zna da kaže "ja sam pas". Zna i da kaže "konju jedan", "jesi lud", ma zna mnogo toga. Obožava da se kupa, odnosno tušira.

    Zna delove tela, krilca, batak, debeli stomak i trenutno smo u fazi učenja da sam kaže koji je deo tela koji mu diram. Verujem da će savladati, jer na internetu postoje klipovi na kojima sivi afrički sabira do 10 i prepoznaje oblike i boje. Tako da ovo ne bi trebalo da bude preterano teško.

    Ah da, bio je kandidat na predsedničkim izborima, dobio je četiri glasa, ako me ljudi nisu slagali da su ga dopisali na listi.

    Ime: 538765_3223947479049_1964201149_n.jpg Pregleda: 273 Veličina: 92.7 KB

    Neki ljudi sa ovog foruma su imali priliku da ga upoznaju i ostali su bez teksta. Glavna atrakcija iz kraja.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Neki ljudi sa ovog foruma su imali priliku da ga upoznaju i ostali su bez teksta. Glavna atrakcija iz kraja.
    Nisam ostala bez teksta. Pričala sam o njemu danima posle. I još uvek s vremena na vreme davim ljude pričom o njemu.

    Nego, Štetočino, što me nisi obavestio? Pipi bi imao sigurno +1 glas.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Neki ljudi sa ovog foruma su imali priliku da ga upoznaju i ostali su bez teksta.
    Nisam ostala bez teksta.
    Pa naravno - ne mož' on bolje od tebe!

    (PS - Nisam odoleo. Kad pogledate - brišemo.)

  4. #4

    Odgovor: Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    Znam ja jednu _babu_ koja se fino iskomunicirala s njim (preciznije, ispuštala je neke krike ). Imam i dokumentovano, čuvam to da je iskompromitujem kad dođe vreme
    Pipi ne mož' se dočara rečima, zato ja ljudima pustim poneki snimak njegove besede
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Odgovor: Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    Kokoško!

    Nisam ispuštala krike, no sam mu se obraćala na njegovom lengvidžu

    Elem...ptičurina je popularna i na ovom kontinentu. Ja svima puštam klipove. Neki mi čak ni ne veruju, misle da je montaža.
    Al najbolji je bio ovaj moj bosančeros kad je video i čuo Pipija...
    -Jooj ba jebo majku svoju, pa ovaj ima i lalinski naglasak

    I da. Obožavam tu blentavu ptičurinu.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #6

    Odgovor: Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    -Jooj ba jebo majku svoju, pa ovaj ima i lalinski naglasak
    Vojvođanski sivi papagaj
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  7. #7

    Odgovor: Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    Ma, gospodin čovek
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #8

    Odgovor: Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    Mogao bih da ga malo snimam, ima nove fore. Kada odlazim digne nogu/šapu i maše i viče "ćaooooooooo" to je stara fora, e a sada je pored toga što je već znao da da šapu na komandu naučio to i da kaže, pa dođe kod mene digne nogu i viče "daj šapu"
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  9. #9

    Odgovor: Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    Nova predizborna kampanja. Spotovi, klipovi, FB profil...
    Radi malo, Gazda ako kaniš da imaš predsednika u kući.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Re: Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    Ovo bih voleo da vidim! Imao sam priliku kod jednog čoveka da vidim nekog velikog belog papagaja, već smo sedeli u kući kad je papagaj ušao, prve reči su bile: " Ivane ko je to došao? ", osmotri nas je malo i kaže: " Ivane daj pivo "
    Jedina mu je mana, po priči tog vlasnika, da je jako ljubomoran, čak po malo i agresivan ako se vlasniku neko obrati ne primerenim tonom ili krene na njega.

  11. #11

    Odgovor: Re: Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    Ovo mi jako zvuči poznato

    Kada neko dođe Pipi se kraće obrati, samo pita "Ko je to?"

    Što se tiče davanja, postoje četiri stvari za davanje, a to su daj pivo, daj gol, daj šapu i daj glavu. Ova poslednja je u rangu kada traži da jede. Dok sam ga pripitomljavao, pričao sam mu "daj glavu" kako bih ga češkao po njoj i vremenom je naravno povezao, tako da sada dođe kod mene, kaže "daj glavu" i čeka da ga mazim.

    Ljubomoran je užasno, pa čak i ako nema nikoga, a ja ga ne konstatujem, iskazuje određenu vrsta besa i ljubomore, ili me grize za uvo, ne jako, više da mi da do znanja da je tu, ili ispušta zvuke iz džungle koji mi jedini ne prijaju, užasno kreštanje od kog povilenim. A ako ima ljudi, mora biti u centru pažnje i čim se na njega ne obraća pažnja daje do znanja da je zapostavljen, mada sa nepoznatima ne voli fizički kontakt, više se ponaša kao cirkuska atrakcija i pokazuje sve što zna.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  12. #12

    Re: Odgovor: Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    To je to, znači i ovaj sivi i onaj tamo daleko beli, ali oba "ludi" !

  13. #13

    Odgovor: Re: Odgovor: Moja kokoška, moj pas - papagaj Pipi

    I kako je Pipi sada?
    Jesi se pokajao sto si ga uzeo(molim te reci da jesi), da li ti je do sada odgrizao prst, kabl za telefon, opsovao Vucica(jako bitno) ili ista slicno?
    Imam tacno 2 sedmice....i hocu i necu...srce kaze jedno, razum da ih je previse...a Jopet...oduvek mi bila tiha patnja a samo jednom se zivi...i opet i opet....
    Jbt nisam se ovoliko razmisljala ni kada sam se udavala...a vid' me sada...
    p.s je l' Pipi musko? Covek mi savetuje da uzmem musko....imam vec i ime... samo mi malko fali razum...
    Unapred zahvalna
    Budi pametan i pravi se lud

Slične teme

  1. Moja pesma je...
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 11.07.2015, 23:00
  2. Moja poezija
    Autor ljuba-trebotin u forumu Poezija
    Odgovora: 584
    Poslednja poruka: 05.03.2014, 13:51
  3. Moja Priča
    Autor gradandjela u forumu Književnost
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 29.04.2011, 22:03
  4. Afrički sivi papagaj - Žako
    Autor Necromancer u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.02.2010, 15:19
  5. Kćeri moja Aliji da l' da te dam?
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 19.09.2009, 03:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •