Gde i kad čitate?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 56

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Gde i kad čitate?

    Pade mi napamet ova tema pošto znam da među nama ima Toalet čitača... bar su se tako izjasnili Neko to radi dok jede, neko čeka veče i lampu pored kreveta, neko voli da čita u parku, na plaži... Gde i kad najčešće čitate knjige?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Gde i kad čitate?

    Pa ko što kažeš

    neki su se već izjasnili...


  3. #3

    Odgovor: Gde i kad čitate?

    Čitam isključivo u ležećem položaju. To znači da čitam izvrndupljena u dnevnoj sobi ili pred spavanje u krevetu ili na plaži.
    A fasciniraju me ljudi koji čitaju za radnim stolom, a toalet čitačima mislim da ne bih pozajmljivala knjige.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Gde i kad čitate?

    Čitala sam davno, kao srednjoškolac u prevozu i to sam volela najviše na svetu. Sa tonom naroda na leđima u nemogućim pozicijama, stojeći na jednoj nozi i bez držanja, ali nije mi smetalo i gutala sam knjige. Onda sam čitala i na dosadnim predavanjima (kojih je, hvala Bogu, na mojim studijama bilo sasvim dovoljno). Sada čitam u vozovima, i obavezno uveče pred spavanje, bar jednu stranu samo da ne utonem u potpuno prazan i bezličan san.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #5

    11 Odgovor: Gde i kad čitate?

    omiljeni polozaj mi je izvaljena na dvosjedu, sa obavezno visecim nogama, ili kad grane proljece - ljeto, u dvoristu, sa podignutim nogama na susjednoj stolici. alternativni polozaj u slucaju da je dvosjed zauzet je onaj klasican za stolom u kuhinji. a volim da citam i na autobuskim i zeljeznickim stanicama, takodjer i u toku putovanja. a moze i u redu kod doktora ili u opstini stojecki dok se ceka red na neki dokument ili slicno. laka zenska, ne biram puno...
    Poruku je izmenio nattydread, 19.10.2006 u 20:21
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Gde i kad čitate?

    citam dok jedem, kada idem i kada se vracam iz skole, pre spavanja u svim mogucim i nemogucim pozicijama. lezeci, sedeci sa nogama na maloj stolicici, ili prekrstenim, ili lezeci na podu sa nogama oslonjenim na zid, viseci na onim sipkama u busu i vozu... joj, a kada voz iznenada zakoci a ja se zaletim pravo u osobu ispred mene, a knjigu ne ispustam, jel... ma obozavam da citam

  7. #7

    Odgovor: Gde i kad čitate?

    Citam iskljucivo kod kuce jer samo tamo mogu da se skoncentrisem, na svom lepom krevetu, i to obavezno ujutru, posto tako svaka knjiga na mene ostavi jak utisak...
    Razbudi mi misli...
    Poruku je izmenio Mish, 15.01.2008 u 21:09 Razlog: Caps Lock

  8. #8

    Odgovor: Gde i kad čitate?

    Citam ujutro od 6,15 do 7,00 na autobusu dok se vozikam do radnog mesta,i poslepodne od 16,30 do 17,15 dok se vracam kuci. Uvece nevolim da citam u krevetu jer nemogu da ostavim knjigu do ujutra.

  9. #9

    Odgovor: Gde i kad čitate?

    Tokom dana : u svom dvorištu uz sunce, blagi vetar i crvkut ptica, zatim na Paliću na jednoj od klupa ili u nekom od lokala koji su tik uz jezero (zadovoljstvo za um i telo), ponekad u prevozu, prilikom višečasovnog putovanja, u čitaoni,.....

    Tokom večeri/noći: nad radnim stolom i u svom krevetu (tada mi baš i nije izražena kreativnost).

  10. #10

    Odgovor: Gde i kad čitate?

    Obavezno Pred Spavanje U Svom Krevetu Citam.... Lakse Se Uspavam Tako.... I Ne Mogu Zaspati Bez Citanja...

  11. #11

    Odgovor: Gde i kad čitate?

    Imam faze... Kad me neka dobra knjiga bas jako zainteresuje, ne ispustam je i koristim svaki slobodan trenutak. Onda je nosim bas svuda sa sobom i citam i dok jedem, i dok kuvam, i uz kafu, i u parku dok mi se dete igra, bas svuda, i ne zalim noc da bi je procitala do kraja. A ako mi je zanimanje za knjigu nekako "normalno", onda izdvojim neki deo dana, namestim se udobno, uglavnom legnem i procitam neki deo. Umem tako da citam uporedo i po nekoliko knjiga, bas kao i moj muz, pa tako svuda po kuci imamo neke izvrnute ili obelezene knjige...
    Vrag odneo šnalu...

  12. #12

    Odgovor: Gde i kad čitate?

    Nisam neki izraziti "čitač" ali imam periode kad me uhvati želja za istim i onda čitam uglavnom kući, pred spavanje, u krevetu. Ali tako, uglavnom, pročitam samo par strana i već počinje da mi se spava,ali ... ako me to što čitam jako zainteresuje (uglavnom to bude neki roman), onda sačekam (ne budem brzoplet) da imam slobodan dan i odem u jedan kafić (čije ime sad nebi da otkrivam) u kojem imam specijalan ugođaj za čitanje. Pogotovo ako je vreme lepo pa može da se sedi u bašti... Mir,tišina,prijatna atmosfera,priroda,... sve što ti treba da se potpuno prepustiš i uživiš...

  13. #13

    Odgovor: Gde i kad čitate?

    Na žalost sve sam manje "čitač", a nisam baš ni neki "pišač".

    U poslednje vreme uglavnom čitam e.book, a iz pravih knjiga svoje Crnjanskog, Čehova i Bulgakova. Ni Gogolj mi nije daleko od ruke. Svima koji se nisu previše bavili Gogoljem, najtoplije ga preporučujem. Mislim da je to možda i najbolji pisac koji je živeo...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #14

    Odgovor: Gde i kad čitate?



    gde god i kada god.....neko rece da mnogo voli da cita u prevozu...meni je to isto omiljeno....jednom prilikom su mi maznuli i nocanik iz torbe dok sam citala u busu
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  15. #15

    Odgovor: Gde i kad čitate?

    kad god imam vremena, unutra, napolju, u krevetu, ne biram ni mesto ni vreme...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koju knjigu trenutno čitate..?
    Autor yige_gui u forumu Književnost
    Odgovora: 1360
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 10:29
  2. Koliko čitate?
    Autor zeljkahelena u forumu Književnost
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 22:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •