Grčka - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 63 od ukupno 63

Tema: Grčka

  1. #61

    Odgovor: Letovanje u Grčkoj

    Meteori.Za mene nezaboravno,ostala sam bez daha...obavezno posetiti.




  2. #62

    Odgovor: Grčka - Atina

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    To je jedan od gradova, za koje sam, čim sam zakoračila na njihove ulice osetila izuzetnu vezanost. "Ja bih ovde mogla da živim" ili "Ja ovde hoću da živim" osećaj me obuzeo nepovratno. Taj nered, sirene, oprez u koji morate da se pretvorite ako nećete da vas pokupi neki pomahnitali taksista, miris mora, koji ze zavlači u svaku poru i tera osmeh na lice i uređuje misli i sve nekako izgleda rešivo, izgrađuju, zajedno, jednu očaravajuću priču.

    Grad je star, nekako nabacano, bez ozbiljnog urbanističkog plana urađen rekla bih, sive prljave zgrade, divni trgovi rastureni na sve strane, za izgubiti se u njemu, idealan. Nijedna zgrada u Atini (u centru grada) ne sme da bude viša od 5-6 spratova, ne sećam se više, ali ideja je da iz svake tačke u gradu treba da se vidi Akrpolj, čuvar, simbol, sve ovoga grada.

    Ljudi tamo su meni posebna sorta, opet nekako pomalo opasno slični nama, sa druge strane dobro je, jer neke reakcije mogu da se predvide, uglavnom jako šarmatni (muški deo naročito), veseli, melanholični posebno kada se provede koji sat uz zvuke sirtakija i metaxu sa ledom, kada se provede koji sat više onda se skače na stolove, ruši sve pred sobom i igra se dok snaga ne izda i sunce ne najavi novi dan i nove obaveze, u koje se ulazi isto toliko sveže i smerno kao da se čitavu prethodnu noć spavalo najlepšim snom.

    Ja ga najlepše preporučujem bar za kratko obilaženje, što se mene tiče, to možda bude i jedna duža poseta, ne bih se bunila kada bi bila
    Pomalo mi je bizarno koliko nam je slican dozivljaj Atine..
    Ekskurzija, 2002. Kada su nam rekli da se sa Akropolja do Omonije vracamo sami, pjeske, bio sam lud od srece. Nekoliko prijatelja, karta u ruci i shpartanje uzduz i poprijeko..
    Da se nadovezem na prethodni post..i meni je malo bilo cudno da je Omonija onoliko prljava i prepuna narkomana, uglavnom tamne puti..jedan je cak prosao pored mene sa krvavom podlakticom, van sebe..cini mi se da je bio neki Kurd..u stopu su ga pratila dva pandura, vjerovatno do prve manje ulice. Cak smo nocili u hotelu tamo!

    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  3. #63

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •