Rubikova kocka
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 45
  1. #1

    Rubikova kocka

    Secate li se rubikove kocke ? One sa 6 boja sto smo ih vrteli u nedogled pokusavajuci da je slozimo . Jel neko od vas nekad uspeo da je slozi ?



    Ja licno nisam nikad. I priznacu kad sam je prvi put dobio uopste nisam shvatao sta je poenta, sta to ima u nekoj kocki na kojoj provo izmesas sve boje da bi se posle mucio da je slozis ..... ali posle je nisam ispustao iz ruku....a tek sto sam se nervirao kad posle bezbroj pokusaja nikako ne uspevam da je slozim , uvek su mi ostajale dve boje ne slozene
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  2. #2

    Odgovor: Rubikova kocka

    imala sam i ja Rubrikovu kocku samo ne secam se da sam ikad uspela da je slozim do kraja.. jedno vreme nam je to bila glavna preokupacija.. nisam je vec dugo imala u rukama.. sad negde skuplja prashinu u bakinom ormanu..
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Rubikova kocka

    Ja jos uvijek imam jednu stigla direkt sa Nou Campa, Barsin grb na njoj
    Znaci mini izdanje Rubikonove kocke (3x3 velicina polja), i neko mi je nekada bez mog znanja pomjesao boje i davno sam odustao od pokusavanja da ih ponovo vratim u normalu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Rubikova kocka

    imala sam i ja...obožavala sam je...umela sam celu da sklopim...

  5. #5

    Odgovor: Rubikova kocka

    Bila sam opsednuta kockom i vrtela je kad god nisam imala šta pametnije da radim... a i kad sam imala. Mene je i opuštala i nervirala u isto vreme. Nije se dala. A onda sam, posle nekoliko godina, one dve koje nisam uspela da uklopim - uklopila vrlo jednostavno, gestom koji je i mene samu iznenadio. Odlepila sam nalepnice i zamenila im mesta Čarolija je nestala. A ja je više nikad u životu dotakla nisam. Niti ću.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Rubikova kocka

    Citat SQUAW kaže:
    Odlepila sam nalepnice i zamenila im mesta
    to sam i ja uradila... xaxaaaa..
    moomoo meee jooouu

  7. #7

    Odgovor: Rubikova kocka

    Citat Najgora kaže:
    imala sam i ja...obožavala sam je...umela sam celu da sklopim...

    Majstore .... stvarno si najgora , znas li da ta kocka ima 43,252,003,274,489,856,000 kombinacija ....

    Ja sam je nedavno ponovo kupio , slucajno kupujuci nesto drugo .... cim sam je ugledao morao sam opet da je imam .....

    Ali ne lezi vraze , ovaj put imam net pa cu da skontam kako se resava ... nasao sam negde razlicite formule kako se resava pa cu mozda i da probam neku cim me prodje frka da joj pomesam boje
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  8. #8

    Odgovor: Rubikova kocka

    Bre, ja sam uspevala da je slozim Provalila sam neki sistem i njakala sam je do besvesti Al' sad kad bi mi pala saka, osecam da bih slom zivaca dobila, a ne bih uspela da je slozim.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #9

    Odgovor: Rubikova kocka

    Citat Bishop kaže:
    Majstore .... stvarno si najgora , znas li da ta kocka ima 43,252,003,274,489,856,000 kombinacija ....
    ...fora je da sklopiš prvo one u sredini koliko se sećam...i da slažeš sve boje odjednom ...a ima još nekih mLogo jakih fora...rasklopiš je i sastaviš ...ili sad kad je sklopljena nemoj ni da je diraš

  10. #10

    Odgovor: Rubikova kocka

    Citat Najgora kaže:
    .ili sad kad je sklopljena nemoj ni da je diraš
    Neverovatno, ali ovo skoro uvek pali!

    Ono sa rasklapanjem manje vishe..

    A kako mislish da slozish prvo one u sredini? Mislish na srednje redove?

  11. #11

    Odgovor: Rubikova kocka

    Jel neko od vas nekad uspeo da je slozi ?
    Ja ne Nisam je imala ali gde god da sam bila njakala sam je, i nisam uspela da je slozim
    Evo, promenila sam potpis

  12. #12

    Odgovor: Rubikova kocka

    Evo sta ovi likovi rade sa ovom "igrackicom"
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  13. #13

    11 Odgovor: Rubikova kocka

    sjecam se kao da je bilo jucer. jos se sjecam da sam ja moje iznjakala da idu u trst da je kupe, ali tada se imalo i moglo, i nisam je dugo ispustala iz ruke. da slozim jednu boju, nikad mi nije bio problem, dvije sam slozila svega par puta, jednom cak tri, ali to je bila slucajnost. i jos se sjecam da smo se tada kao klinci svi masovno skupljali ispred nebodera i kolektivno je vrtili...
    nattydread is coming to dinner

  14. #14

    Odgovor: Rubikova kocka

    Dok su je svi vrteli mislila sam da je to zabava za dangube. Nisam je ni uzimala u ruku.
    Eh, onda sam posle 20 godina videla kocku u rukama još jedne dangube. Naravno, zezala istu. Eh, da mi vrati, pokloni mi jednu kocku. I tad mi pričao neke priče kako se to slaže, ali ništa ja nisam skontala sem da prvo treba da pravim krst, pa onda da slažem sloj po sloj.
    Došla kući, gledam onu kocku, rasturim je, i kažem: "Ako su je složili drugi, i ti ćeš." I tako sam i ja postala danguba. Vrtela, vrtela, pa nađem logiku za slaganje prvog sloja. Pređem na drugi. Skontam i tu neku logiku, uguram sve kockice, sem jedne. (Eh, da, u međuvremenu mi se kocka raspala, pa sam brže-bolje otišla da pazarim drugu). I onda sam se mučila sa tom jednom kockicom, te na kraju potražim pomoć prijatelja (onog istog dangube koji me je navukao na dangubljenje), te me on nauči logici i te poslednje kockice drugog sloja. Pokuša mi objasniti i poslednji sloj, ali je ipak zaključio da bi to bilo suviše zahtevno (za moj pileći mozak), te mi dao zadatak da dobro izvežbam do sada savladano (ali to sam već shvatila, ok, ne slažem žmurećki, ali vrlo brzo usložim dva sloja, i napravim krst na trećem), pa će mi nekom narednom prilikom pokazati. I tako ja i dalje dangubim i kontam kako da usložim celu kocku.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #15

    Odgovor: Rubikova kocka

    Kad sma bila bas mala,8 god mislim uspela sam da je slozim celu...Par godina posle naletim slucajno ponovo na nju(opet rastavljenu ) i pokusam ponov i na kraju uradim ovo isto

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Odlepila sam nalepnice i zamenila im mesta
    Ko ce bwe jos da se muci
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novi serijal "Kocka, kocka, kockica"
    Autor silvia u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 20:33
  2. Rubikova kugla stiže na tržište
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.07.2009, 14:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •