Utisci sa putovanja - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 35
  1. #16

    Odgovor: Utisci sa letovanja

    hahahhaha :D uz tebe smo , ne daj se ... Ja sam ceo zivot letovao u Crnoj gori ali sam ove godine hteo neku promenu pa otisao u grcku na zakintos-laganas i nisam se pokajao ... Bilo je u najmanju ruku LUDO ...

  2. #17

    Odgovor: Utisci sa letovanja

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Nek' mi crkne, al' moram Najka, koj' kurac letujes u Montenegru?
    Samo sam čekala da vidim ko će da se javi

    Verovatno idem iz istog razloga zbog čega još uvek dolazim i na ovaj forum

    Enivej...rešićemo to na sudu

  3. #18

    Odgovor: Utisci sa letovanja

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Crna Gora, Sutomore.
    ...

    I sad da vas pitam...dal' neko zna postoji li neko pisano delo( Zakon, Odluka ili bilo šta za šta nisam čula do sada) na tu temu, da turista ne sme da spusti peškir na plažu a da ne plati nasut šljunak?

    ...
    Naziv: Plaža Sutomore
    Lokacija: Sutomore
    Tip: Javna plaža
    Vrsta: Pješčana
    Dužina: 1620m

    ...

    4A1 Sutomorska plaža javna uređeno i izgrađeno 40m 1100m
    4A2 Sutomorska plaža javna uređeno i izgrađeno 140m 2150m
    4A3 Sutomorska plaža javna uređeno i izgrađeno 100m 1570m
    5A Sutomorska plaža javna uređeno i izgrađeno 115m 2800m
    5B Sutomorska plaža javna uređeno i izgrađeno 220m 5170m
    5C Sutomorska plaža javna uređeno i izgrađeno 80m 2800m
    5D Sutomorska plaža javna uređeno i izgrađeno 70m 2450m
    5E Sutomorska plaža hotelska uređeno i izgrađeno 170m 5500m
    5F Sutomorska plaža javna uređeno i izgrađeno 53m 1900m
    5G Sutomorska plaža javna uređeno i izgrađeno 170m 3900m
    5J Sutomorska plaža hotelska uređeno i izgrađeno 133m+36m 2900m


    ____________________

    Na osnovu člana 22. Statuta Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom Crne Gore, a u vezi sa članom 5. stav 1. i članom 7. i 8. Zakona o morskom dobru (Službeni list RCG, br.14/92) i odredbi Pravilnika o uslovima koja moraju ispunjavati uređena i izgrađena kupališta (Sl.list RCG, br.20/08, 20/09, 4/10) i Plana objekata privremenog karaktera u zoni morskog dobra za period od 2010. do 2012. godine, Upravni odbor, na svojim sjednicama održanim dana, 08. 02. i 28. 02. 2011. godine donio je:

    P R O G R A M
    ORGANIZACIJE KUPALIŠTA U SEZONI 2011. GODINE


    ...


    II



    1. UREĐENA I IZGRAĐENA KUPALIŠTA


    ...

    1.1 Uslovi koje moraju ispunjavati uređena i izgrađena kupališta

    ...

    Plažni mobilijar

    Suncobrani mogu biti fiksni ili pokretni, napravljeni od prirodnih materijala (trska, plama, drvo) ili drugih kvalitetnih i lakih materijala (platno, pvc materijali), sa metalnim, drvenim ili dr. držačem.
    Postavlja se jedan suncobran i dvije ležaljke na najmanje 8m kupališta.

    Ležajke mogu biti urađene od prirodnih materijala, metala i platna, plastike i dr.
    Postavlja se jedna ležajka na najmanje 6 m.

    Da bi se spriječila prenatrpanost plažnim mobilijarom :
    - najmanje plaže po dužini i dubini treba da je oslobođena od plažnog mobilijara,
    - postaviti jednu ležajku na najmanje 6 m,
    - od plažnog mobilijara osloboditi zonu neposredno uz more u širinu od najmanje 3m, i pristupne staze do mora, u širini od najmanje 1m, na svakih 20m, koje moraju biti jasno označene.

    ...

    e) Ostale obaveze

    ...

    Cjenovnik usluga - za sve usluge koje pruža korisnik uređenog kupališta, mora pribaviti odobrenje za obavljanje djelatnosti i posjedovati cjenovnik koji je na vidnom mjestu istaknut. Cjenovnici moraju biti ovjereni od strane Ministarstva nadležnog za poslove turizma.

    ...

    Na uređenom i izgrađenom kupalištu se ne mogu vršiti radnje i aktivnosti koje se odnose na:
    naplaćivanje ulaza,
    uslovljavanje obaveznim korišćenjem plažnog mobilijara,
    izdavanje skutera i drugih plovnih objekata na motorni pogon,
    ulazak u vodeni prostor ograđenog kupališta plovilima na motorni i jet pogon,
    ulazak domaćih životinja i kućnih ljubimaca, osim na za to predviđenim lokacijama,
    ulazak i parkiranje vozila na prostoru kupališta.

    ...

    ____________________



    U Đenovićima znam samo za jedno parče obale koje se karakteriše kao "privatna plaža", ograđeno je i ne dozvoljava se ulazak običnim smrtnicima. Samim tim ni ne naplaćuje se boravak na istoj. U suprotnom, podpadalo bi pod termin "javno kupalište", čije korišćenje je uređeno ovim pravilnikom.


    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #19

    Odgovor: Utisci sa letovanja

    Kraljicina plaza, 75, ali samo za goste hotela...
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #20

    Odgovor: Utisci sa letovanja

    @ Adrijan


    - plaža nije imala ni suncobrane ni ležaljke, ni cenovnik niti je propisno ogradjena.
    -plaže koje imaju suncobrane i ležaljke su toliko načičkane da jedva prodješ izmedju njih a o prostiru se skoro do vode.
    -javno kupalište (ono za koje oni kažu da je javno kupalište) nema mobilijar.

    Pa ima pičvajz da im napravim sledeći put

  6. #21

    Odgovor: Utisci sa letovanja

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    @ Adrijan


    - plaža nije imala ni suncobrane ni ležaljke, ni cenovnik niti je propisno ogradjena.
    -plaže koje imaju suncobrane i ležaljke su toliko načičkane da jedva prodješ izmedju njih a o prostiru se skoro do vode.
    -javno kupalište (ono za koje oni kažu da je javno kupalište) nema mobilijar.

    Pa ima pičvajz da im napravim sledeći put

    za mene je odmor susret sa sto manje ljudi . idem na odmor da bih se odmorio od njih . suvise ih vidjam tokom godine .
    zato je kuca u planini idealna , pa jos ako je more 15 min kolima da se smocis, nista lepse . spava se najlepse na svetu,
    mirise lovor , cvrce cvrchci , zavijaju divlji psi , glasaju se sove ,divota .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  7. #22

    Odgovor: Utisci sa letovanja

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    za mene je odmor susret sa sto manje ljudi . idem na odmor da bih se odmorio od njih . suvise ih vidjam tokom godine .
    zato je kuca u planini idealna , pa jos ako je more 15 min kolima da se smocis, nista lepse . spava se najlepse na svetu,
    mirise lovor , cvrce cvrchci , zavijaju divlji psi , glasaju se sove ,divota .
    E sad i ti izmišljaš
    Planina pored mora još da nema ljudi...pa gde to ima?

  8. #23

    Odgovor: Utisci sa letovanja

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    E sad i ti izmišljaš
    Planina pored mora još da nema ljudi...pa gde to ima?
    ima ,samo treba pronaci .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  9. #24

    Odgovor: Utisci sa letovanja

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    ima ,samo treba pronaci .
    mda...klub zatvorenog tipa...p'da kad bi svi znali ne bi bilo mirno i bez sveta...kontam

  10. #25

    Odgovor: Utisci sa letovanja

    `vako:
    ove godine sam umesto na omiljeno i obozavano more otisla na planinu
    ne mogu da se pofalim da mi je trebalo 15 minuta do mora a ni da je mirisao lovor,osim onaj dan kad je moja majka turila pasulj da se kuva
    tad su mirisala s lovorom i rebarca pa ne znam da l se to vazi
    elem,sove su bile na mestu a i jastreb je umeo da nadlece kucu ponekad
    s one bukve, sto je tik uz kucu, skakali su puhovi na krov pa s krova na tavan
    ujutru smo izbacivali po jednog s tavana
    pred kraj letovanja su se toliko izbezobrazili i izvestili da su uspevali da pojedu hranu iz misolovke i izlete pre nego se vratanca zatvore
    dzukele
    Ime: DSCN7601.jpg Pregleda: 133 Veličina: 267.2 KB
    elem
    borovnica ove godine i nije bilo ali se naslo sumskih jagoda za slatko,a uvece smo bili primorani da jedemo vrganje,bukovace,bisere,srndace i neke bele,sumske
    niko se nije razumeo u madjarsku kujnu pa sam jadna morala da kuvam seljacka jela :
    Ime: DSCN7182.jpg Pregleda: 133 Veličina: 151.4 KB
    i tako....
    al bilo je lepo da se sedi u `ladu i da se cuti :
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #26

    Odgovor: Utisci sa letovanja

    i tako,dok se grad sushio na 39 stepeni,ja sam lozila smederevac i nosila dedin dzemper

    Ime: ladovina.jpg Pregleda: 130 Veličina: 46.7 KB

    Ime: mojeznanjemojeimanje.jpg Pregleda: 132 Veličina: 108.3 KB



    al`volela bih da sam brcnula dupe u moru,pa makar to bila i Lastva Grbaljska...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #27

    Odgovor: Utisci sa letovanja

    Bilo je to moje prvo i poslednje letovanje u Crnoj Gori.
    Prijatelj mog prijatelja imao kucu na moru pa dao kljuceve mom prijatelju koji
    je pozvao svog prijatelja , to jest mene , da mu pravim drustvo.
    i tako ti mi zapucamo u Donje Shtoje
    prugom Beograd - Bar pa onda jos malo uz obalu i stigosmo u to egzoticno mesto .
    Nekako mi ime mesta nije bilo obecavajuce ali sam u putu mislio :
    "Dobro , Donje Shtoje je Donje Shtoje ali ...More je More ".
    Bilo je tu sta me kosta da kazem i lepim trenutaka , upoznavanje i to
    ali je onih ruznijih bilo vise.
    Do prve prodavnice dvadesetak minuta , do restorana sa bastom naravno isto tako
    a do plaze negde oko dvadesetak minuta.
    Takva nam je bila pozicija .
    A kada stignes na plazu a ono pesak i pesak i pesak....
    Ni oranzade , ni limunade a o krofnama i tako nekom zalogaju i da ne govorim.
    Broj ljudi na plazi je varirao.
    Obicno je bio dvocifren broj sve dok moj prijatelj ne udje u vodu
    a onda bi dugo bio jednocifren jer moj prijatelj jako mnogo voli da se kupa i pliva u moru.
    Kada udje u vodu nema ga po par sati a za to vreme ja se przim na onom suncu
    jer i hladovine isto tako nije bilo.
    Mozda tek na dvadesetak minuta hoda od obale.
    A on malo pliva ...pa malo zaroni ..pa izroni ..pa malo kraul ..pa ledno ...i sve tako.
    Za to vreme ja sam razmisljao o svim tim globalnim opasnostima ( da ih ne nabrajam)
    koji su se nadvili nad planetu Zemlju i sve tako nesto.
    Nisam ljubitelj plivanja i uvek mi je tesko padao ulazak u vodu i
    nekako nikako nisam mogao da prebrodim taj temperaturni sok.
    I tako su prolazili ti dani u tom mestu ... kako se ono zvashe ? ...
    i odosmo posle u Sutomore.
    To je za nas bio pravi kulturoloski sok.
    Povratak u civilizaciju.
    U Sutomoru je bilo bolje ali smo imali love za dva dana
    pa smo se brzo vratili vozom u svoj rodni kraj ,
    preplanuli i puni utisaka sa tog nezaboravnog letovanja.
    Poruku je izmenio bigrancer, 31.08.2011 u 23:52
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  13. #28

    Najčistije more imaju Kipar, Grčka i Hrvatska

    Plaže Kipra, Hrvatske, Malte i Grčke imaju najčistiju vodu za kupanje jer više od 90 odsto kupališta u ovim zemljama zadovoljava najviše standarde kvaliteta EU.


    U izveštaju Evropske agencije za životnu okolinu "Kvalitet vode na evropskim kupalištima u 2011" navodi se da je najlošija voda za kupanje na rekama i jezerima u Holandiji, Bugarskoj, Letoniji, Luksemburgu i Belgiji.

    Godišnji izveštaj o kvalitetu vode odnosi se na više od 22.000 mesta za kupanje na moru, rekama i jezerima u 27 članica EU, plus Hrvatska, Crna Gora i Švajcarska.

    Gotovo sva kupališta koja su obuhvaćena istraživanjem, odnosno 92,1 odsto, ispunjavalo je u 2011. minimum standarda kvaliteta vode za kupanje predviđenih Direktivom o vodi za kupanje iz 2006.

    Oko 80 odsto vode na plažama dobilo je ocenu odličan, što je blagi napredak u odnosu na 2010.godinu.

    Loš kvalitet vode je uočen na oko 200 plaža što je 1,5 odsto kupališta, ali i malo povećanje od 0,3 procentna poena u poređenju sa situacijom u 2010.godini.

    Prema podacima Instituta za javno zdravlje Srbije Dr Milan Jovanović Batut iz 2011, od 19 kontrolisanih javnih kupališta, odosno 29,7 odsto, u skladu je sa Uredbom o klasifikaciji voda I i II klase, što znači da se mogu koristiti za kupanje i rekreaciju.

    Od ukupnog broja kontrolisanih kupališsta, njih 16, odnosno 25 odsto, istovremeno nije ispunjavalo potrebna fizičko-hemijska i mikrobiološka svojstva, i to u centralnoj Srbiji četiri kupališta, a u Vojvodini 12 kupališta.

    Međutim, podaci za Srbiju i EU nisu uporedivi jer ne važe isti propisi i kriterijumi za ocenu kvaliteta površinskih voda.

    Od 82 obuhvaćene plaže na crnogorskom primorju, voda je odličnog kvaliteta na tri četvrtine plaža, a na ostalim dobrog ili zadovoljavajućeg.

    Kvalitet vode na Petrovačkoj plaži ili u Rafailovićima je odličan. U regionu Herceg Novog, od 20 plaža, voda na 60 odsto njih je odličnog kvaliteta, 30 odsto dobrog ili zadovoljavajućeg, a sa deset odsto nije uzeto dovoljno uzoraka.

    Kako prenosi EurActiv Srbija, na jednoj od omiljenih destinacija Srba u Grčkoj, na Halkidiki, od 136 plaža, više od 80 odsto ima odličnu vodu, što je nešto manje nego 2010. kad je 90 odsto vode imalo tu ocenu.

    Na gotovo 950 plaža koje je prijavila Hrvatska, voda na svim plažama je zadovoljavajućeg kvaliteta, a više od 90 odsto odličnog kvaliteta.

    Prema direktivi EU o vodi za kupanje iz 2006, sve članice su u obavezi da do kraja sezone kupanja u 2015. voda u svim kupalištima ima bar zadovoljavajući nivo kvaliteta.

    Nova direktiva je stroža u poređenju sa prethodnom iz 1975. jer predviđa da članice redovno obaveštavaju o prisustvu bakterija ešerihija koli i crevni enterokokus koje ukazuju na zagađenost vode.

    (Beta)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  14. #29

    Odgovor: Najčistije more imaju Kipar, Grčka i Hrvatska

    Kad samo bacim pogled na sliku iznad dođe mi da se bacim sad na plažu...
    A kad zakorakneš u vodu omah spopadnu one pedikir-ribice da grickaju.
    Eto toliko je čisto,što jest' jest'!
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  15. #30

    Odgovor: Najčistije more imaju Kipar, Grčka i Hrvatska

    Dobro mozda kod nas u regionu.Ali ja sam bio i na drugim morima "preko bare" i svako je prica za sebe.Na primer Barbados,Maxwell beach plaza...jeste skupo,ali vredi svaki novac jer se pamti ceo zivot.
    Hasta Siempre

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Utisci o firmu u kojoj radite
    Autor coaa u forumu Posao
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.02.2019, 19:42
  2. Uspomene sa putovanja
    Autor Lillith u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 12.03.2014, 14:43
  3. Volonterski rad i putovanja po svetu
    Autor Muckota u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 31.07.2010, 09:46
  4. Cene putovanja po svetu..
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2008, 22:01
  5. Društvo za putovanja/e
    Autor Tracy u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.05.2008, 12:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •