Rodbina - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 37 od ukupno 37

Tema: Rodbina

  1. #31

    Odgovor: Rodbina

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Kod rodbine smo svi nekako u pat poziciji... i kad ih ne volimo, nije u redu da im kažemo
    Ja sa ovim nemam problema. Dok su me matorci ćuškali, još sam i morala da ćutim. Ali shvatili su da ću ja progovoriti makar na tur i odustali su od ćorava posla. A i uglavnom smatraju da sam u pravu.
    Kog gotivim, pa makar jse viđali jednom u 10 godina taj to zna. Ovi drugi me nešto zaobilaze jer sam im davno rekla na čemu su samnom. Mislim, iskuliram ja njih, ali kad počnu neka popovanja i neko nametanje autoriteta, sečem u korenu, lajem i pucam iz svog oružja. Naravno, pri tom sam uvek u granicama dobrog vaspitanja i odmerenih reči, pa im izbijem svaki argument kojim bi me okitili kao nevaspitanu i neučtivu.
    Ne znam zašto, ali u široj familiji me smatraju malo nezgodnom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #32

    Odgovor: Rodbina

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam zašto, ali u široj familiji me smatraju malo nezgodnom.

    Stvarno se pitam zasto

    Kod mene isto situacija nije sjajna, ali je podnosljiva.
    Dok su baka i deda bili zivi svi moguci istoprezimenasi su se okupljali bar jednom mesecno.Na vikendinci, pod mus uz obavezanu riblju corbu i pecenu ribu, kad zazimi
    onda su sve sobe bile popunjene, koliko nas je i sve sam ih znala.

    Kako su baka i deda umrli, poceo je polako da se osipa i nas klan.
    Svi stariji su vec odavno poumirali, koji su drzali do rodbinskih odnosa, a mi mladji bas i nismo nesto preterano vezani.
    Sa sirom familijom se vidjam na svadbama i sahranama,svi fini i uctivi i ja se trudim da budem ista.
    Istrpim ih par puta godisnje.
    Tatina rodjena sestra, dva strica i njihove porodice, drzimo se i vidjamo.
    Maminu familiju mnogo volim.
    Oni su svi u Sremu i ja koristim svaki trenutak da se vidimo, kao i oni.
    Za njih sam bas vezana.

  3. #33

    Odgovor: Rodbina

    To sa rodbinom je nekako nametnuto..njih ne možeš da biraš kao prijatelje, a nisu baš svi sjajni i za druženje..
    A ja ne mogu na silu, ne umem da glumim, ne umem radi reda..

    Imam par ljudi iz zuže i šire familije sa kojima sam baš bliska i održavamo vezu bez problema,. godinama..a imam i one sa kojima sam samo na zdravo o i dobar dan..jednostavno smo različiti svetovi i bilo bi zaista mučno glimiti neku bliskost koje nema..nemam problem sa tim, kod mene svi znaju na čemu su..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #34

    Odgovor: Rodbina

    Nemam mnogo rodbine, bar one bliskije.
    One što su mi šira porodica (od baba i deda i dr.) su mi skoro nepoznati. Njih zaista viđam samo na sahranama i svadbama i tada se maksimalno ispoštujemo, svi smo fini, ljubazni i meni je to ok. Pošto retko idem u moj rodni kraj, retko me i viđaju.
    Sa bližom rodbinom sam zaista bliska i njih mnogo volim i dragi su mi. Sa mamine strane rodbinom sam zajedno čekala Nove Godine i imali smo zajedno kuću na moru...tako da smo zaista imali lepe zajedničke trenutke. Uz tatinu rodbinu sam odrasla...i njih volim.
    Sada, kada smo se mi deca razbežali na razne strane i igrom slučaja (da ne kažem rata ) naselili u raznim državama trudimo se da održimo kontakt koliko nam obaveze i mogućnosti dozvoljavaju... Za sada i uspevamo u tome

  5. #35

    Odgovor: Rodbina

    pa ja koliko sam bliska s mojom 'rodbinom' i koliko ih poznajem govori i to da se zamalo smuvah sa sinom očevog brata (moj otac nema rođenog brata, pa oni daljnji brat) od strica...
    kad je čuo kako se prezivam i čija sam, došlo mu je bilo da udara glavom o zid, a i meni s mojom..mada je govorio da mu čudno bijaše da nađe neku avetnulju manitu odrtu ka' on...i ispostavi se da smo ista krv...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  6. #36

    Odgovor: Rodbina

    Rodbinu nam odredjuje sudbina, a prijatelje biramo sami.

  7. #37

    Odgovor: Rodbina

    Prethodna objava...istina prava.
    Žao mi je zbog sve manje rodbinskih susreta, onih neobaveznih, ali ne patim previše zbog toga. U ovom slučaju ne mislim na najbližu rodbinu tu su odnosi korektni što mi je zbog dece posebno drago.
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •