Rodbina
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 37

Tema: Rodbina

  1. #1

    Rodbina

    Nemam rođenu tetku, ujaka niti strica i nemam rodbinu sa kojom sam bliska. Viđamo se na svadbama i sahranama. Imamo korektan odnos. Sa mlađom, tj. svojom generacijom se uredno pri svakom susretu ponovo upoznajem ili prepoznajem.
    Nekad mi je jako drago što je tako. Ne moram da slušam rodbinska olajavanja, nemam onih koji zapitkuju i guraju nos i u moj život.
    S druge strane, nekako sam uvek zavidela prijateljicama koje su imale tetke sa kojima su bile bliske, koje su im bile druge mame, kod kojih su uvek mogle da odu sa nekom pričom koja baš i nije bila za roditelje, a ipak je bila za starije. Takođe, danas na nekim okupljanjima kod prijatelja gde se nađe i njihova rodbina često me uhvati tuga što i ja tako veliku porodicu sa kojima ću biti tako bliska.
    Kakvo je vaše rodbijanje?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Rodbina

    Ja, hvala Bogu, imam mnogobrojnu rodbinu. Mama i tata imaju po nekoliko rođene braće i sestara, svako od njih po nekoliko dece (uglavnom moji vršnjaci, par godina levo desno) i sada već mnogi od njih imaju svoju decu (koja su moji najdraži članovi!!!!). Mi smo jako bliski, odrastala sam sa mnogima od njih, to je, negde, bilo moje društvo iz kraja, onda smo porasli, izgradili se u različite, najrazličitije ljudske jedinke, ali je ljubav ostala, divna duboka ljubav! Moju strinu zovem "mama", sve moje drugarice je zovu "mama", to je žena uz koju sam odrasla, moji roditelji su radili a ona me je čuvala, i ostale smo u najbližem mogućem odnosu. Ima, naravno, i slučajeva "turanja nosa u moju intimu" od strane nekih ali naučila sam da živim sa tim i da se ne uzbuđujem i ne doživljavam to lično, samo se nasmejem i kažem:"Da, da u pravu si" i zaboravim na to u roku od odmah. Mnogo, mnogo sam srećna što ih imam!
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #3

    Odgovor: Rodbina

    Svako ko ima veliko familiju, prirodno bi trebao da bude srećan. E sad, ako te ta familija samo koristi, onda je svaki primerak iste veliko zlo. Mislim, koja je svrha familije da te zove kada upadnu u dugove, ti im pozajmiš, oni nikad ne vrate, a posle se ne sete ni da ti čestitaju npr. rođendan. Ili upišeš faks, a kada se negde sretnete, oni te pitaju - jesi odlučio u koju ćeš srednju. Ili kada ti pozvone u 10 uveče na vrata sa osmehom "Eto, mi navratili". Ma nosite se u majčinu. Naravno, ako nisu takvi odnosi, onda je svaki rod zlata vredan. Od celokupne moje familije, ja priznajem samo par ljudi. Ostale, jok!
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  4. #4

    Odgovor: Rodbina

    Rodbina mi je toliko mnogobrojna da je prosto nemoguce roditi se i biti blizak sa svima. Zato se vidjam, cujem itd. samo sa najrodjenijima. Svaki put kada se sretnem sa bracom i sestrama (kojih je, verujte mi, mnogo) shvatim koliko je moj zivot bogat
    Evo, promenila sam potpis

  5. #5

    11 Odgovor: Rodbina

    imam masu rodbine sa kojima namjerno nisam bliska jer...uglavnom svi kukaju na nekoga ili nesto, tracare i ogovaraju druge clanove rodbine (na to sam posebno alergicna), iznose stavove i misljenja koja su za mene neprihvatljiva i iz toga razloga se ne upustam u diskusiju sa njima, a mrzi me da budem samo nijemi posmatrac a opet mi je glupo da se raspravljam jer su mi rod. a kao slag na tortu dolazi cinjenica da su moji rastavljeni (jos od davne 1976, mislim moji su vec i zaboravili da su bili zajedno), ali eto to moju rodbinu ne sprijecava da svaki put jedan po jedan meni iznose teorije zavjere njihovog razvoda, sto mene nevjerojatno zasmijava ali i smara, tako da se trudim da odrzavam samo pristojne odnose. tu naravno ima izuzetaka. imam jednu tetu sa kojom sam nevjerojatno bliska, ukljucujuci i njenu porodicu. jeste da je malo daleko, ali se koliko toliko trudim da je posjecujem koliko okolnosti dozvoljavaju. za nju i njenu porodicu imam samo rijeci hvale. to vam je jedna topla, nesebicna, zanimljiva i dobra osoba, bas onako prava teta...na obostranu srecu...
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Rodbina

    Nemam veliku rodbinu, odnosno raseljeni smo sto po drzavi, sto po svetu, pa smo jedni drugima verovatno izgubili trag.
    Ono malo rodbine sa mamine strane vidjam na svadbama, slavama, proslavama diploma i ostalim prigodnim zgodama i zaista se iskreno obradujemo jedni drugima kada se vidimo. Interesantno, svaki put kada se vidimo pitamo se zasto se ne vidjamo cesce, kada se tako lepo slazemo. Ko zna, da se vidjamo cesce, verovatno se uopste ne bismo tako lepo slagali.
    Da, cesto mislim kako je lepo ljudima koji imaju mnogobrojnu rodbinu, ali me te misli vrlo brzo prodju i shvatim da treba da cuvam ovo malo sto imam i da mi vise od toga i ne treba.

  7. #7

    Odgovor: Rodbina

    Mozes biti srecna i nesrecna, sto se rodbine tice, mozda mnogo manje boli to sto ih nema blizu,nego sto bi zabolelo od njih da su tu, jer posle izvesnog vremena maske padnu pa se ogoli i ono sto itekeko moze da povredi do dna duse.

  8. #8

    Odgovor: Rodbina

    Imam dosta veliku rodbinu, malo mi je krivo što neke osobe viđam jako retko "samo na saranama" što bi rekla mja baba. Kako koji neki su mi dragi neki malo manje, generalno me nervira ona rodbinska kuknjava i ogovaranje, kad je neki normalan razgovor postao misaona imenica.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  9. #9

    Odgovor: Rodbina

    ...rodbina.....ponekad je bolje biti daleko.....
    No me toques

  10. #10

    Odgovor: Rodbina

    Moj tata ima pet sestara i dva brata. Mama dva brata i sestru.
    Znaci sest tetki, dva strica i dva ujaka plus njihova deca, a i neki od njih su vec roditelji. To je eto da kazes najbliza rodbina.
    A gde su oni malo dalji? Na primer, tatin brat od tetke i njegova deca?
    Jeste da je gadno reci ali ja pola rodbine ne poznajem. Na svadbi nisam imala pojma ko je ko i ko mi sta dodje. Sramota.
    Odrzavam kakav takav kontakt sa onima koji su mi bas bas dragi (nije da drugi nisu) ali nesto sa ovima imam bolji odnos.
    Ne volim kad odem kod neke tetke pa mi onda pocne pricati sve redom, ko sta radi, zasto, kako... Ta ogovaranja bas mrzim, a skoro pa svi to rade.
    Mozda zato imamo takav odnos kakav imamo.

  11. #11

    Odgovor: Rodbina

    ...ne robijam tim rodbinskim obavezama...ko mi je drag taj mi je i blizak, a druženja i posećivanja "reda radi" zbog rodbinske povezanosti ne poznajem kao kategoriju....

    ps...zato i nisam niti ću praviti svadbu....

  12. #12

    Odgovor: Rodbina

    Pa ja sa najuzom rodbinom odrzavam relativno redovan kontakt, u zavisnosti od mogucnosti...Sa daljom bas i ne...
    Iako moram praiznati familija mi je bas brojna...

  13. #13

    Odgovor: Rodbina

    Imam puno rodbine. Zahvaljujuci pradedi i prababi.
    S nekima sam u stalnom kontaktu, a opet s nekima se ne cujem i ne vidim godinama. Ponekad se svi skupimo, to uglavnom bude kad je seoska slava, dodju svi da obidju rodni kraj. E tad nas ne mozes rasterati. Hiljade pitanja, hiljade prica, dogodovstina...I meni je to super.
    Jer tada iz nas izlazi samo ono lepo i pozitivno i uvek se razidjemo sa osmehom na licu. Sto mozda ne bi bio slucaj da se vidjamo cesto.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #14

    Odgovor: Rodbina

    Moja mama ima jednu, a tata dve sestre.
    Sa tetkinom decom (sa mamine strane) nisam preterano bliska, ali zato od tatinih sestara deca (njih 5) i ja smo kao klinci na raspustima non-stop bili zajedno kod bake na selu. Baš smo se lepo slagali i družili. Sada iako smo stariji,neki i udati/oženjeni imaju i svoju decu u dobrim smo odnosima, mogu reći posećujemo se svakodnevno, živimo blizu jedni drugima. Srećna sam zbog toga
    A onu dalju rodbinu vidjam na svadbama, sahranama, nekad i ne znam koje ko, sramota , ali nekako se to razrodilo, pa kad se vidimo, nekako ni ne osećam nešto prema njima, jer ih i ne doživljavam kao svoju rodbinu.
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  15. #15

    Odgovor: Rodbina

    Moja rodbina je malobrojna. Vidjamo se, ne baš često, ali održavamo kontakt. Zato je rodbina dragog mi muža - od 160 do beskonačno... Svaka koja je udata za Crnogorca - a sama nije od te fele - zna o čemu pričam...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •