Knjiga kojoj se stalno vraćam - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 96
  1. #16

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    Mesa Selimovic "Dervis i Smrt"

  2. #17

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    Balašević " Jedan od onih života"....

  3. #18

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    Ivo Andric "Na Drini cuprija"

    procitala sam je nekako puta, ali tu knjigu ne moram da citam od pocetka do kraja... koju god stranicu da otvorim, pronadjem na njoj neku ljudsku sudbinu i onu obicnu, narodnu mudrost koje me svaki put iznova oduseve... Andric je odlicno poznavao nas mentalitet...

  4. #19

  5. #20

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    sto godina samoce

  6. #21

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    "Derviš i smrt" Meše Selimovića...Vraćam se ja njoj i vraća se ona meni. Vremenom smo uspostavili interaktivan odnos. Ona je sa svakim novim iščitavanjem sve prijemčivija, a ja s godinama u sebi sve više pronalazim Ahmeta Nurudina.
    Pametniji ne poputajte vie- situacija je alarmantna.

  7. #22

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    "Pisma bratu" - knjiga koja me dize kada god sam u krizi i kada mislim da nesto ne mogu da uradim i postignem. Zivjeti tako tezak zivot, a stvoriti toliko prelijepih djela...
    Poruku je izmenio greco, 13.05.2007 u 19:32
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  8. #23

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    Utkani Svet, zato sto je najlepsa bajka za nas velike...
    A man's only as good as his word

  9. #24

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    Pekicevo Besnilo. Knjiga bez konkurencije
    Bogu hvala sto sam Lala

  10. #25

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    Grof Monte Kristo .........................

  11. #26

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    Erih Marija Remark - Tri ratna druga
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  12. #27

    Volim da se vratim...

    UBICA

    Imao sam tada osam ili devet ili možda čak i punih deset godina (nisam više u potpunosti siguran), u svakom slučaju bio sam još uvek veoma mlad čovek.

    Gepio sam očevu vazdušnu pušku (iako mi je otac izričito zabranio svaki kontakt s njom), plus punu šaku dijabola i izašao u dvorište da se malo zajebavam likvidirajući vrapce i tako to. Ali bio sam katastrofalno neefikasan strelac tako da su moja tanad uglavnom odlazila u nepovrat. Tu i tamo, a ponajviše zahvaljujući đavolskoj sreći, uspeo bih da skucam poneki metak u stablo hrasta, ili u zid susedove kuće, ili u dupe nekog psa lutalice - i to je bilo praktično sve.

    Isprašio sam dosta municije a živom vrapcu nisam uspeo ni da priđem. Oni očito nisu imali dovoljno razumevanja za potrebe mladog lovca jer su redovno odbijali da uđu u središte nišana: ili su leteli previsoko pritom često naglo menjajući smer, ili su skakutali u cik-cak brzinom svetlosti, ili su, jednostavno, mirno čučali u brezovim krošnjama i bavili se sobom skriveni od svake zemaljske neprijatnosti.

    Zaliha dijabola svela mi se na minimum i već sam polako pomišljao da odustanem od lova pre nego što me otac ukeba u društvu vazdušare (otac je bio korektan i odmeren čovek, mada me je, od ovog do onog slučaja, propisno jadio svojim velikim i snažnim rukama). Moglo se i ovaj put lako desiti da ukoliko me otac provali popijem preko pičke, tako da nisam želeo dalje da eksperimentišem i izlažem se bespotrebnom riziku; pošao sam da vratim vazdušaru tamo gde sam je i našao.

    Međutim jedan mi se od njih u tom trenutku dosta zgodno nađozio: primetio sam ga - skočio je na neki stari frižider i seo da kulira za svoj groš. Pevušio je nešto i fantazirao. Siroti đavo - sigurno je bio zaljubljen...

    Dočekao sam svojih pet minuta, spustio se na kolena, i šunjajući se maksimalno tiho, osvajao teren. Dovoljno sam mu prišao, a onda se primirio. Znao sam da sam neuočljiv za vrapca, i jedine tri stvari koje si pre odlučujućeg momenta mogao da vidiš na frontu ispred starog frižidera bile su - zelena trava, zatim nečije natrćeno dupence u plavim somotskim pantalonicama, plus vrh cevi.

    Pažljivo sam nanišanio i povukao oroz. BANG!

    I tako, vrabac je prestao da pevuši...

    Ura! - rekoh.

    Ustao sam, zabacio vazdušaru preko ramena, i u stilu Dejvi Kroketa sa dabrovom šubarom na glavi prišao i podigao ulov sa zemlje. No ono što sam držao na dlanu nije vredelo ne znam koliko: bio je to samo još jedan pišljivi vrabac...

    Uzbrzo zatim, osetio sam se na neki način odgovornim (čudan osećaj za dečaka) i ne znajući šta ću - briznuo, jebiga, u žešći plač... Kada sam se do izvesnog mesta doveo u red, kuhinjskom kašikom iskopao sam malenu humku i položio u nju telo mrtvog vrapca a zatim ga prekrio zemljom i kamenčićima.

    Naravno, stiglo je i kajanje: stajao sam pokajnički nad tom hrpicom pokušavajući tihom molitvom da ga eventualno dopremim natrag u život. Moja dobra volja međutim nije urodila plodom, i pošto ni nakon duže od trideset minuta on nije oživeo, položio sam grančicu nečega preko vrapčevog groba, vratio vazdušaru u garažu (otac nikad nije provalio), pa otišao da sa ortacima iz kraja pikam lopte.


    D.Krstić, iz knjige "JEBEŠ NASLOV"
    Poruku je izmenio DrinChe, 25.07.2007 u 14:51 Razlog: premestanje teme

  13. #28

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    Olovka piše srcem
    Poruku je izmenio makilli, 20.08.2007 u 23:38 Razlog: Smanjena veličina slova
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  14. #29

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    "Ako dozivim sutra" od Sidni Seldona
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #30

    Odgovor: Knjiga kojoj se stalno vraćam

    А може ли писац? Фром. Сваких пар година прочитам неку његову књигу, чекам да се опоравим, па онда следећу...
    А овако... Андрић, Селимовић, Мајстор и Марагарита... чак ми се дешава да ме нека књига превише подсећа на неке ствари или неко време и да не могу да јој се вратим иако бих волео... просто се не усуђујем...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li treba stalno pitati:Zasto?
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.03.2016, 21:43
  2. Birate li stalno pogrešne partnere?
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:37
  3. Kojoj veri pripadate?
    Autor Kunic u forumu Religija
    Odgovora: 150
    Poslednja poruka: 07.08.2011, 16:30
  4. Na kojoj ste mreži?
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 19.09.2009, 14:21
  5. Na kojoj ste strani?
    Autor Lady S u forumu Psihologija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 09.05.2008, 09:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •