Moja mama to radi drugačije...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 40
  1. #1

    Moja mama to radi drugačije...

    Situacija 1.

    Peglate neke njegove stvari i već ste pri kraju. On dolazi, pogleda zaprepašćeno i konstatuje: "Ali moja mama ih ne slaže tako".

    Situacija 2.

    Kuvate ručak, prvi put spremate neko jelo koje može, a ne mora, sadržati na primer crvenu papriku. Završile ste sa spremanjem ručka, postavljate sto, on seda i konstatuje: "Moja mama kad sprema ovo jelo, ono bude braon boje".

    Da li je vaš odgovor na ovo: "Pa onda idi kod mame" , ili reagujete na neki drugi način? Da li su vas uopšte vaše "jače" polovine dovodile u ovakve situacije?

  2. #2

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Naravno...

    Uopšte ga ne čujem...
    I ne komentarišem..

    Nikada neću biti kao mama koliko god se trudila..
    Zato i ne pokušavam...

    On the other hand, ja mu pružam ono što mama ne može
    a što je mnogo bitnije od boje jela, načina pakovanja ispeglanih stvari..
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  3. #3

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Citat SansRomantic kaže:
    On the other hand, ja mu pružam ono što mama ne može a što je mnogo bitnije od boje jela, načina pakovanja ispeglanih stvari..
    Vala baš. A i mogu neskromno da izjavim da kuvam bolje od njegove mame

    Ne, nije me dovodio u takve situacije jer je jako rano počeo da živi sam, sa nekih 14 - 15 godina, pa kako god mu ispeglaš ili skuvaš, dobro je. I nema te tripove sa spominjanjem svoje keve.

    Al' imao je jedan bivši... kad sam htela da mu zašijem dugme koje mu je otpalo sa košulje... "Pa moja mama ne bode sa te strane"... nisam mu ništa rekla tog momenta, potrudila sam se da ima najružnije ušiveno dugme na planeti, znači nisam išla iglom kroz drugu rupicu, nego preko dugmeta, pa je na kraju to više ličilo na klupko vunice tj dugme se nije ni videlo. Rekoh "Evo, izvoli, tvoja mama sigurno ne ume ovako interesantno"... smejali smo se, i što je još interesantnije, furao ga je tako neko vreme... dok mu ga mama nije precvikala makazama

    A imaju i žene te tripove, nisu samo muški takvi. Ja imam tu u komšiluku jednu ribu koja živi kod svekrve. A divna žena. Ta svekrva. I koliko god se trudila da joj ugodi, ova gunđa. Žena joj spremi i doručak i ručak i večeru, al' "njena mama ne posoli toliko"... "njena mama punjene paprike samo kuva na ringli, ne zapeče ih u rerni"... ili "njen tata ne vozi tako brzo".

    Treba biti tolerantan, nalazio se ti s jedne ili s druge strane. Naravno da naše mame najbolje kuvaju. Svačija mama ili baba najbolje kuva. Jer ti ugađa, jer zna koliko ljuto, slano ili kiselo voliš. Jer zna šta sa čim jedeš i kombinuješ. I jela sprema iz ljubavi i da bi ti uživao. E onda se nađeš u nekoj drugoj priči. Kod nečije druge mame, ili kod nekoga koga je učila njegova mama. I poštuješ to što se trudi da ti ugodi na svoj način, dok te ne upozna. Ili zavoliš taj njegov način, jer ne ume drugačije.

    Živeli sendviči! Džast kiding

    E kad smo već kod tog kuvanja, sad mi pade na pamet, kad nešto zbrčkam bez recepta, pa tu bude svašta, i kad sipam onako u tanjire i postavim sto, a ova moja trojica nagnu glavu nad tanjire i pitaju onako kiselo "A šta bi trebalo da je ovo? ", e ni onda ih ne šaljem kod mama... nego bude "To je što je, ukusno je, ako vam se ne sviđa - u hotel - pa po jelovniku."

    Arči se ne buni.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    07 Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Jača - lepša polovina me još uvek nije dovela u ovakve situacije (bolje ), njegova mama, moja poštovana svekrva, nikada ne može biti - uraditi ono što ja radim i obratno.

    Sećate li se one reklame (oni, malo stariji ) kada devojčica kaže ''moja mama najbolje kuha'' , bez obzira što se radilo o instant hrani... samim tim, njegova mama će njemu najbolje da ''kuha'', ja ću kikiju , tako to valjda ''ide'' ...

    zaključak:

    SQUAW kaže:
    ''Treba biti tolerantan, nalazio se ti s jedne ili s druge strane''.
    ako ste tolerantni, onda no problemo
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Nisam imala tih "problema" a mislim i da necu jer je moj dragi odusevljen mojim kulinarskim sposobnostima. Ume cak nekada da mi kaze da sam spremila bolje nego njegova mama Ali da, ta osobina kod momaka takozvanih mamosa me izludjuje. Ne samo "moja mama to radi drugacije" vec i kada se cuje sa mamom 10 puta dnevno. Resenje? Ja radim tako i mislim da je to dobro. Ako ne zelis tako ti sledeci put sam uradi onako kako radi tvoja mama (bas da vidimo kako ce se snaci i da li ce biti kao mamino ). Onda mu posle toga kazete: ja to radim bolje od tebe, biraj cije zaduzenje ce to biti od danas. Ako pak, uradi bolje od vas, znaci obaveza manje
    Evo, promenila sam potpis

  6. #6

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Citat Lady in red kaže:
    Ne samo "moja mama to radi drugacije" vec i kada se cuje sa mamom 10 puta dnevno.
    Bolje sa mamom, nego da npr mene zove 10 puta dnevno...

    ili nekU drugU žensku personu s kojom nema krvne veze

    Jao, meni je ta stvar sa mamom genijalna! Živele mame!
    Ja samo kažem: pa tvoja mama ljubavi najbolje kuva na svetu. Idemo kod nje na ručak..svaki dan!!!

    verovatno se zato još nije našla budala da mene ženi
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  7. #7

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Nisam do sada imala problem tog tipa sa Najgorim jer zna da ako će već da igra na tu kartu mož' da dobije ili
    Citat SansRomantic kaže:
    Ja samo kažem: pa tvoja mama ljubavi najbolje kuva na svetu. Idemo kod nje na ručak..svaki dan!!!
    ...ova rečenica izgovorena ,ako treba i više puta, ubedljivo leči od bolesti "moja mama zna najbolje"

  8. #8

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Iako sam se zabavljala sa maminim i babinim deckom,znaci tipom kojeg su drzali kao malo vode na dlanu jer je bio jedinac nikada nisam cula tako nesto,naprotiv mnogo je voleo moju kuhinju,stavise i zaprosio me ...
    Mnogi su probali moje muckanje i svima se svidelo,mozda zato sto je drugacije od klasicne jer ja opet svako jelo pravim na svoj nacin....
    Ali da mi kaze tako nesto rekla bih mu ovo isto

    Citat Sansi kaže:
    pa tvoja mama ljubavi najbolje kuva na svetu. Idemo kod nje na ručak..svaki dan!!!

  9. #9

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    moja svekrva zna da skuva ravno tri vrste jela. kad nam je nedavno bila u posjeti ponudila se je odmah drugi dan po dolasku da napravi rucak. moj sin ju je galantno odbio rijecima: nemoras bako ti si na odmoru!
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  10. #10

    13 Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    kad god tako nešto čujem, prvo se onako lagano stresem, onda mi skoči pritisak, onda se trudim brojati do 10, pa onda na kraju zaurlam, pa eto nama sreće i veselja , pa onda ja prepustim taj posao mojoj znatno tišoj polovini da obavi kao što to radi mamica...
    nattydread is coming to dinner

  11. #11

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Bese jedan "potencijalni".....
    Dosao on na palacinke i krenuo da se@e....
    - Ja sok ne sipam tako......
    - Ja palacinke ne savijam tako......
    - Moj tata tople sendvice pravi ovako.....

    A ja ga samo gledam i mislim se: " ni ja ne gubim vreme sa tolikim budalama"
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  12. #12

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Moja "jača polovina" je vrrrrrrrlo obazriva, tako da stvarno nikad nisam od njega čula ništa što bi, čak ni približno, ovako zvučalo. Čak mi je na pitanje: "Da li ti nekad nedostaje kuhinja tvoje mame?" rekao (slagao ): "Ne, niti ima razloga da mi nedostaje".

  13. #13

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Desilo se par puta da mi to kaze ali samo kada je kuvanje u pitanju jer sam pocetnik, pa par stvari stvarno nije ispalo kako treba. Komentari su bili na mestu i nisam se ljutila.
    Ali je zato rekao da bolje napravim krompir pire, pomfri, deveru se vise svidja kad ja pohujem shnicle ( zagori po koja, al' on tako voli )
    A za ovo ostalo- peglanje, spremanje, ciscenje...- samo nek proba da prokomentarise. Odmah sve te duznosti postaju njegove

  14. #14

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Situacija 1.

    Peglate neke njegove stvari i već ste pri kraju. On dolazi, pogleda zaprepašćeno i konstatuje: "Ali moja mama ih ne slaže tako".

    Situacija 2.

    Kuvate ručak, prvi put spremate neko jelo koje može, a ne mora, sadržati na primer crvenu papriku. Završile ste sa spremanjem ručka, postavljate sto, on seda i konstatuje: "Moja mama kad sprema ovo jelo, ono bude braon boje".

    Da li je vaš odgovor na ovo: "Pa onda idi kod mame" , ili reagujete na neki drugi način? Da li su vas uopšte vaše "jače" polovine dovodile u ovakve situacije?
    Hahahaha čuj "mama"... Di samo nalazite te klince
    Carpe diem

  15. #15

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Ma ja mu kazem da ide kod svoje mame pa nek mu to radi(a pomislim da mu hbm mamu )

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mama
    Autor DrinChe u forumu Porodica
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:38
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Moja druga ljubav
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.05.2011, 16:27
  4. Mama rock
    Autor joksi u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.06.2009, 02:47
  5. Zaposlena mama
    Autor irnik u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 09.11.2008, 21:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •