Kompromisi u vezi? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 51 od ukupno 51
  1. #46

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    O da,kompromisi su veoma važni za funkcionisanje veze izmedju ljudi.To sam konačno naučila.

    Priznajem da sam često bila beskompromisna i teška,više razmažena ,kao dete.Sve je moralo biti po mom i na kraju svakog razgovora je morala stajati moja tačka.
    Uh ,kad se sad toga setim shvatam da sa takvom osobom ne bih provela ni minut a ne godine.
    A onda je naišao čovek koji me je svojim beskrajnim strpljenjem i blagošću naučio šta je to kompromis,kako se živi sa kompromisima i kako se nalaze neka zajedička rešenja i koliko je život zapravo lepši i lakši kad ljudi gledaju zajedno u jednom smeru.
    Nije mi problem sad da prepoznam situaciju u kojoj treba da napravim kompromis,da spustim loptu.Postoje i neke situacije u kojima se držim svojih stavova jer smatram da su ispravni.Najvažnije je dobro balansirati.Onda sve dobro funkcioniše.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  2. #47

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    ..postoje jer je to već zajednica dvoje ljudi.
    ''Umetnost'' opstanka je u tome:
    - da li možemo živeti sa nečime,
    - da li postignut kompromis je naneo nepopravljivu štetu našem životnom kosturu, našim osnovama kao ličnosti,
    - da li su traženi ustupci iz hira ili potrebe,
    - i najvažnije...da li dovoljno volimo da bi bili spremni na neke ustupke.
    Sve jednostrano /nečiji zahtevi, a drugo se pokorava/ je užasno loš dogovor.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #48

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Rec kompromis potice od latinske reci compromissium,sto znaci uzajamno obecanje a opet negde pise da znaci kompromitovati,ugroziti...dodjem do zakljucka da je ustvari ime za emotivnu ucenu.Ali za one koji ne znaju sta zele,pa se zadovoljavaju bilo cime.
    Kompromis jeste vazan u vezi,ali tamo gde dvoje zele isto, samo se ne slazu oko nacina kako doci do nje.Neka razvnoteza izmedju zelja i mogucnosti,razlicitog temperamenta ili stava
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  4. #49

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Veza bez kompromisa je kao i ljubav bez poštovanja - nepostojeća kategorija.
    Ipak,rekao bih da neko mora da vodi, poželjno je da to bude muškarac. Ali u nekim vezama prevagne i ženski autoritet. Na svakom paru je da izbalansira vezu kako se međusobno dogovore, i nisam pristalica šablona ako ih takav model ne čini sretnim, ili ne funkcioniše za njih. Poštujem tuđu sreću, ma kakva ona bila.



  5. #50

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Citat PutnikIzDaleka kaže: Pogledaj poruku
    Ipak,rekao bih da neko mora da vodi, poželjno je da to bude muškarac.
    Potpisujem
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  6. #51

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Kompromis je glavna karika u vezi.
    Ako je po volji samo jedne strane, nema suživota, ova druga se u svakom slučaju oseća iznevereno.
    Ako nemaš kompromisa, ispunjavaš nečije želje, ili neko drugi ispunjava tvoje, bezuslovno, bez nade daće doći do povratne reakcije.
    To onda nije ljubav, nije ni život.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Istina u vezi
    Autor sanjivica u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.06.2021, 23:25
  2. Da li ste u vezi?
    Autor Necromancer u forumu Ljubav
    Odgovora: 195
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:43
  3. Pitanja u vezi zdravlja
    Autor ZOE u forumu Zdravlje
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.07.2010, 12:16
  4. Prećutkivanje u vezi
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 18.01.2010, 22:29
  5. Kakvi smo u ljubavnoj vezi?
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 30.07.2009, 16:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •