Divljanje na stadionima - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 88 od ukupno 88
  1. #76

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Incidenti u Nišu

    Početkom drugog poluvremena meča prvog kola Lav Kupa Srbije, navijači Crvene zvezde istakli su transparent "Sudstvo, policija, mediji - režimske marionete", zbog čega je delegat meča prekinuo susret na više od deset minuta.

    Nastavak je usledio tek kada su svi igrači Crvene zvezde otišli do tribine na kojoj su bile smeštene Delije i zamolili ih da uklone transparent, što su oni na kraju i učinili.

    U trenutku prekida, beogradski klub vodio je protiv Radničkog na Čairu sa 2:0.

    Utakmica je prekinuta u dva navrata. Prvi prekid potrajao je desetak minuta, a pošto je meč nastavljen, sudija je, na zahtev, delegata ponovo prekinuo meč. Taj prekid trajao je nekoliko minuta.


    Niš ispisan grafitima


    Uoči gostovanja fudbalera Crvene zvezde u Nišu i utakmice sa Radničkim na više mesta u gradu ispisani su grafiti "Pravda za Uroša".

    Tokom utakmice navijači crveno-belih povremeno su skandirali "Uroš Mišić", a fudbaleri nisu ponovo obukli majice sa parolom "Pravda za Uroša", kao što su to učinili u subotu tokom utakmice sa Jagodinom.

    Grafiti su ispisani na zgradama suda, pošte, u naseljima Pantelej i Ledena stena.

    Tim povodom, Okružni sud u Nišu ocenio je da grafiti podrške Urošu Mišiću ispisani na zgradi tog suda predstavljaju pokušaj da se nedozvoljenim sredstvima i pritiscima ometa rad suda.

    Niški Okružni sud se zalaže za "doslednu primenu civilizacijskog i ustavnog principa da je sud nezavisan u radu i da se zakonitost sudske odluke može preispitivati samo u zakonom propisanom postupku po pravnim lekovima, a ne u sredstvima javnog informisanja putem paušalnih izjava i komentara zainteresovanih pojedinaca i grupa".

    "Najoštrije osuđujemo neosnovane kritike na rad nosilaca pravosudnih funkcija i srpskog pravosuđa u celini, kao i javnu i neprimerenu podršku pojedinim okriljenim navijačima, pa makar ona dolazila i od sportskog giganta kakav je Crvena zvezda", navedeno je u saopštenju.

    Mišić je u Okružnom sudu u Beogradu 19. septembra osuđen na deset godina zatvora zbog pokušaja ubistva žandarma Nebojše Trajkovića na utakmici protiv Hajduka, odigranoj u decembru prošle godine.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  2. #77

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Nije stadion, ali je aerodrom, splitski. Dosta, bre, više!
    Jutros sam čula u vestima (radijskim), nekako bojažljivo i brzinski saopšteno kao da se treba izviniti Đuri. Ne treba osvetoljubivo, ne, ali hoću da znam. Obezbeđenje i sl.? Eeee...

    Torcida napala crveno-bele! Utorak, 20. januar 2009. 23:28

    Ekspedicija Košarkaškog kluba Crvena zvezda u utorak uveče je napadnuta na splitskom aerodromu, neposredno pred povratak u Beograd sa utakmice 18. kola NLB lige.

    Dvadesetak pripadnika Torcide, kako sebe nazivaju navijači Hajduka, uletelo je u zgradu aerodroma i obrušilo se na Beograđane, koji su u tom trenutku čekirali karte za let ka Srbiji.

    Igrači, članovi stručnog štaba, pojedini članovi rukovodstva i prijatelji kluba - od kojih neki sa decom i "lepšim polovinama" - bili su zatečeni situacijom i praktično ostavljeni na milost i nemilost lokalnim huliganima.

    "Torcidaši" su u napadu koristili kamenje i šipke, ali na sreću niko iz Zvezdine grupe nije ozbiljnije povređen, uprkos sporoj reakciji pripadnika policije, koji očigledno nisu smatrali da bi moglo da dođe do incidenata.

    Sa vidnom posledicom akcije Torcide u Beograd se vraća samo Amerikanac Andre Ovens, koji je kamenom pogođen u potkolenicu i ima rasekotinu.

    Crveno-beli su, inače, doputovali u Split još u ponedeljak popodne i za vreme boravka u najvećem dalmatinskom gradu nisu imali nikakvih neprijatnosti.

    Zvezda je pobedom nad Splitom (67:62) u utorak izbila na prvo mesto tabele regionalnog takmičenja.

  3. #78

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Ranije sam bio jedan pa moze se nazvati hooligan isao sam na tekme tukao se po malo dobijao pendrek.I stidim se toga jer mi je to bila najveca greska u zivotu.Mladost ludost i ne znam sta sam tada razmisljao verovatno radi nekog dokazivanja.Strasno ne ponovilo se nikome.

  4. #79

  5. #80

    07 Odgovor: Divljanje na stadionima

    "zvezda,srbija,nikad jugoslavija,sad ce pandur kicmu da mi ispresavija.."
    mi njima stolicu i majku, a panduri mi prebise i sina i snajku...

  6. #81

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Uroš Mišić dobija ponovno suđenje

    ************************************************** *****************************

    Ukinuta presuda Urošu Mišiću

    BEOGRAD - Vrhovni sud Srbije saopštio je danas da je ukinuo prvostepenu presudu navijaču "Crvene zvezde" Urošu Mišiću, kojom je bio osuđen na 10 godina zatvora zbog napada na policajca Nebojšku Trajkovića, i predmet vratio Okružnom sudu na ponovno suđenje.
    Vrhovni sud Srbije je istom odlukom produžio pritvor Mišiću.
    U obrazloženju odluke, Vrhovni sud ocenjuje da je prvostepena presuda doneta uz bitne povrede odredaba krivičnog postupka, jer u njoj nema jasnih razloga o odlučnim činjenicama, koje su protivrečne sa sadržinom izvedenih dokaza, a izreka prvostepene presude je protivurečna razlozima koji su dati u obrazloženju odluke, piše u saopštenju.
    U prvostepenoj presudi, izrečenoj 19. septembra prošle godine, ocenjeno je da je Mišićev napad na Trajkovića upaljenom bakljom, odnosno "pokušaj da mu je ugura u usta", predstavljao "linč službenog lica", jer žandarm nije dao povod za napad.
    Trajković je tada zadobio teške fizičke i psihičke povrede.

    izvor večernje novosti
    Novosti | Vecernje novosti | Hronika

    ************************************************** ***************************

  7. #82

  8. #83

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Kod nas hiljade ludaka lome stolice i pale stadion, desetine povređenih, da ne kažem ranjenih, milionska šteta...
    A uhapsi se par desetina najbližih ili manje veštih u bežanju.
    I nigde u medijima, sem za onog nesrećnika Uroša, ne nađoh informaciju šta je dalje bilo sa njima.
    Da l' im se sudilo, koliko su dobili, koliko su odležali...



    A evo kako to "civilizovani" zapad radi.
    Jedan, za jedan. (A ne tridesetak za hiljade.)
    I to odma u startu, pa na informativni razgovor i evidentiranje za sledeći ispit zrelosti.
    Da šteta bude manja.

    Znaš kad će kod nas da uhapse ribu zbog toga?
    Da ne spominjem Mišu Tumbasa i legendarne fotke.
    Hmmm.... Možda je taj slučaj zastareo?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #84

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Gledam pre neki dan engleske huligane u O2 areni
    flasirano, toceno pivo... ma po izboru
    Sta se kome vise svidja
    Interesantno. Ceo turnir je prosao bez ijednog incidenta

    Ovde pozivaju na informativni razgovor ministarku i predsednika zbog sampanjca
    i jos im prete kaznom od 50 000 dinara
    Samo jeftina reklama da bi se pokazalo kako se nesto ipak menja
    Providno, plitko i uvredljivo

  10. #85

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    mozda ste primetili da na ovom forumu pisem samo svoja secanja ali na sve tri navijacke strane i o vossi,i o zvezdi i o partizanu svakako najveci klubovi u srbiji
    moja generacija ili bar moji drugovi i ja isli smo na stadion iz cisto sporstskih pobuda da gledamo fudbal da navijamo da se srdimo jedan na drugog ali samo na stadionu,postovali smo sve protivnike a voleli svoj tim
    u beograd nisam isao zbog zvezde i partizana ali sam isao da gledam fudbal koji su oni najbolje igrali

  11. #86

  12. #87

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Bilo bi lepo da se navija fer i sportski ali ako vec hoce da divljaju mesto za to je kabinet predsednika i zgrade vlade i parlamenta,
    tu se nalaze uzroci njihovog loseg materijalnog stanja.

  13. #88

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Sve što se u nekom društvu dešava, bile gde, u bilo kojoj sferi života, deo je mozaika koji odslikava to društvo.
    Tu si i divljanja navijača jedan od kamenčića u mozaiku.

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •