Divljanje na stadionima
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 88
  1. #1

    Divljanje na stadionima

    Hrvatski nogometni savez (HNS) biće suočen sa žestokim sankcijama ukoliko navijači ponove izgrede iz prethodnog perioda, saopšteno je u sedištu Evropske fudbalske unije (UEFA).

    U saopštenju UEFA posebno se ističu uvrede na rasističkoj osnovi, "koje nisu strane ekstremnim hrvatskim navijačima".

    Prvi čovek Sektora za komunikacije UEFA Vilijam Galjar najavio je da bi UEFA u slučaju incidenata mogla da posegne i za drakonskim merama.

    "U prošlosti je bilo teških rasističkih istupa hrvatskih navijača i bude li se ta situacija ponovila, UEFA će primeniti teže sankcije. Naša prava dozvoljavaju da Hrvatsku čak i izbacimo iz takmičenja", rekao je Galjar.

    "Radi se o novim pravilima koja dozvoljavaju da se reprezentacijama oduzimaju bodovi, a nisu isključene ni suspenzije. Zbog toga ćemo pažljivo pratiti dešavanja na svim utakmicama hrvatskog nacionalnog tima, počev od srede, kada u Zagrebu gostuje Engleska", zaključio je on.

    Skoro sve svetske agencije prenele su "pretnju" UEFA Hrvatskoj, a u njihovim izveštajima nezaobilazno je pominjanje incidenta u Livornu, na avgustovskom prijateljskom meču Italija - Hrvatska, kada su hrvatski navijači telima formirali kukasti krst!
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Englezi su uspeli koliko-toliko da obuzdaju huligane, a ipak se zna gde su Englezi, a gde mi i slični nama. Kod nas, a i kod naših komšija definitivno nema reda i zakona da spreči divljanje na sportskim manifestacijama. Posle svake utakmice, bilo klupske ili reprezentativne, punimo kasu UEFA-e, jer čega se pametan stidi, tim se lud ponosi.

    Da li podržavate divljanje na stadionima i da li vidite izlaz iz ove situacije?
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  3. #3

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Ma, ja bih to lepo k'o u Engleskoj - zatvor, bato, pa ti divljaj. Da vi's kako bi se odma' smirili. Bre, kod njih na stadionu koji nema ni atletsku stazu ljudi sede u prvom redu, par metara od terena, i niko ne pravi sranja. Kad su se oni onakvi smirili, smirili bi se i nasi, a i bilo koji drugi. Mada, Englezi zato prave sranja van svoje drzave
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

  5. #5

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Citat goldie kaže:
    Sve njih bi ja socno

    Joooj znas kako su oni opasni!!! Ja se, čini mi se, nikada u životu nisam uplašila kao onda kada sam bila zatvorena u box-u sa njih 30-ak "najvatrenijih" . Mada bih ja radije upotrebila neke druge atribute, ali nema veze, bar sam nešto naučila, nikada više neću ići na fudbalske utakmice, mnogo mnogo je lepše kada se zavailiš u svoju fotelju, pozoveš društvo i ne razmišljaš o tome hoćeš li izvući živu glavu.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  6. #6

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    neko ko nije navijac i ko samo o tome cita u novinama koje lazu neverovatno samo da bi ispljuvali nesto ili nekog nikad nece moci da razume NAVIJACKI ZIVOT

    jednostavno ne verujte novinarskim lazima samo dodjite i probajte....

    FIRMA SEVER FK VOJVODINA 1914

    to je pravi zivot

  7. #7

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Citat Dushan_RFNS kaže:
    neko ko nije navijac i ko samo o tome cita u novinama koje lazu neverovatno samo da bi ispljuvali nesto ili nekog nikad nece moci da razume NAVIJACKI ZIVOT
    Pitam se da li ti praviš razliku imeđu navijanja i širenja mržnje na sportskim terenima.

    Navijanje: "Vojvodina! Novi Sad!" ili "Pune tribine ludih navijača i baklje svetle ceo sever gori!" ili "Samo jedan klub, samo jedan grad, samo Partizan" ili "Srbija, Srbija!"

    Širenje mržnje: "Mađarske pičke" ili "Ko ne skače, taj je (po potrebi ubaciti Hrvat, Šiptar, Turčin itd.)" ili "Ubij, zakolji da (po potrebi ubaciti Hrvat, Šiptar, Turčin itd.) ne postoji"


    Da li primećuješ razliku?
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  8. #8

    08 Odgovor: Divljanje na stadionima

    као прво почните да пишете ћирилицом ,а немате појма о чему причате и како вас није срамота да тако нешто напишете, поредите нас са енглезима а немате појма колико и шта и како су се они борили против хулиганизма, а ово што видите на нашим стадионима није ни х.......... од хулиганизма. Код енглеза је била укључена чак и тајна полиција (САС) и против тога су се борили не пар година него деценијама. Немојте више да лупате глупости на ову тему. Ово је Србија!
    Poruku je izmenio swba, 09.11.2006 u 06:54 Razlog: Caps lock

  9. #9

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Cuj, bato, ako si ti ponosan sto ima divljanja po stadionima, ja ne moram da budem. Meni se (iako zivim u Srbiji) nikako ne svidja ideja da nam huliganstvo bude brend i da nas neko smatra nasilnom nacijom zbog nekoliko stotina dokolicara koji ne znaju kako bi pametnije utrosili visak negativne energije.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #10

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    дивљања на стадионима нема за твоју информацију ,јер да мало боље пратиш шта се дешава на трибинама широм републике србије ,а иако буде дивљања зна се које крив за то ПОЛИЦИЈА И ЖАНДАРМЕРИЈА (дајем ти пример инцидента у хали пионир , ниш , па онда нови сад , вршац , чачак, крагујевац итд......) па онда разлози цене улазница (кривим управе клубова) нека нас пусте да пратимо свој клуб где год он играо и ским он играо.ПОЛИЦИЈА И ЖАНДАРМЕРИЈА СУ КОМПЛЕКСАШИ ЈЕР БИ ВОЛЕЛИ ДА СУ НОРМАЛНИ АЛИ НИСУ.ВЕЛИКА МАФИЈА ВЛАДА У ЗЕМЉИ СРБИЈИ НАЖАЛОСТ И У ФУДБАЛУ.


    Поново долази наша ера!Политика је домен људске слободе и лажи, а човек одлучује да ли ће живети у ропству или истини.

  11. #11

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    -Zaista i nema nekog ozbiljnijeg divljanja na nasim stadionima. A za ovih poslednjih par poznatijih primera, slazem se da je najveca krivica policije i zandarmerije. Ko neveruje neka skline - http://www.delije.net/av/kosarka/050...par_cz_2_2.wmv 6,2MB

  12. #12

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Citat donvito kaže: Pogledaj poruku
    па онда разлози цене улазница (кривим управе клубова) нека нас пусте да пратимо свој клуб где год он играо и ским он играо.
    Pa, ja bas ne kapiram da se divljanjem ovako nesto moze promeniti. Ne vidim da, primera radi, odvaljivanje stolica sa stadiona moze da ima bilo kakvu korist za bilo koga, pogotovo u zemlji u kojoj je pravi luksuz uloziti i u najosnovnije stvari, a kamoli u nesto vise. Dalje, ne vidim ni kakvu korist to moze doneti tom istom klubu za koji navijas, jedino to da bude kaznjen, zbog cega moze samo jos vise biti ojadjen, a time i cene tih istih ulaznica jos vise podignute.


    ПОЛИЦИЈА И ЖАНДАРМЕРИЈА СУ КОМПЛЕКСАШИ ЈЕР БИ ВОЛЕЛИ ДА СУ НОРМАЛНИ АЛИ НИСУ.ВЕЛИКА МАФИЈА ВЛАДА У ЗЕМЉИ СРБИЈИ НАЖАЛОСТ И У ФУДБАЛУ.
    Super, 'ajde da tucemo sve kompleksase koji hodaju zemljom
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #13

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Citat donvito kaže: Pogledaj poruku
    као прво почните да пишете ћирилицом
    Kao drugo, recenica se pocinje velikim slovom, a moze i zapeta da se stavi ponegde. Ali to se ne uci na stadionima.
    Otvori temu u vezi pisma, tamo cu se rado sloziti sa tobom. Ja pisem oba pisma, pa sam tako i bogatiji covek Pogotovo na forumima bi bila zgodna cirilica, da neke reci nebi bile dvosmislene. No ne iz napada srpstva.
    Verujem da sam veci Srbin od tebe iako nebih nikoga zaklao zbog toga (pozivam se ovde na navijacke pesme).

    Jedanput sam otisao (pre16 godina) na stadion Vojvodine, na jug, odakle se nista ne vidi , sto govori o drugim aktivnostima na tim "kol'ko, imas platis" tribinama. Manijaci su palili dimnjake (obrati paznju na naglasavanje) od sljake pa sam se sit nagutao dima. E j**** ti provod.
    Par likova prosjace i traze pare od dece. Klosari smrdljivi i kukavice. Idu tamo u grupama nebili se potukli sa manjom grupom. Od tih problematicnih likova niko ne pravi probleme kad je sam. Urlanje je "defoult" vid navijanja te moras s****ti grlo, a pesmice smisljaju najgluplji i najjaci = vodje navijaca. I to u turbo-folk stilu. Preko najpoznatijih melodija ozezi navijacki tekst.
    I ajde da to rade tinejdzeri. Nego matori magarci, koji bi vec mogli biti calci.

    Elem, nisam poklonik pracenja sporta ni u onom obicnom, "nekladionickom" obliku. Upravo jer mi se ogadilo. Ubistva, povrede, huliganstvo na tribinama i semi-intelekt na terenu. Aj ako si fudbaler, ali ako si navijac, kako mozes imati za idola nekog ko zna da "pimpuje"..... uopste, sta ce ti idol? I dokle to ide.... Neko ko se nije ni rodio tada, zna ko je u cetvrtfinalu igrao u Mekskiu '86. Generalno nevidim svrhu ovog i slicnog "kviz" znanja.

    Pogledam ja reprezentaciju kad igra, a kazu mi da igra, jer ne citam zurnal. I navijam iz sveg srca. I nisam zato p****, zato sto ne idem na stadion. I nema smisla da se kaze da ljudi koji nisu navijaci, ne znaju sta je to. A ako je tako, bolje da mi kazu da ne znam sta je biti navijac nego intelektualac.

    Stadion je kao objekat istorijski odavno prisutan. I mogao bi biti mesto spektakla i zabave, pa i drugih zapostavljenih manifestacija pored fudbala. Ali to nije tako zbog degradacije korisnika.

    Cemu toliko uvazavanje sporta?
    Ajde sporta kao bavljenja sportom. Nego navijanja za sport. Znaci trazi se adrenalin.....
    Sport ubija. Mislim na profesionalni. A amaterski je zapostavljen totalno, iako je to osnov za zdravlje coveka.
    Uporedimo intelekt i sport na sledeci nacin. Kako bi izgledalo drustvo gde su negde posle smaka sveta pa na drugoj planeti preziveli iskljucivo profesionalni sportisti i navijaci. Dok su na nekoj drugoj planeti pesnici, pisci, naucnici, lekari, graditelji... koji mirno trckaraju bez vijanja rezultata
    Ko bi tu pre i dali bi obnovio danasnje drustvo?

    E jos jedno opljuvavanje.
    Klub inace tretira sportiste kao konje za konjske trke. Ogromna lova je u igri. Kao volim npr. Partizan, ali za par miliona volim sta mi se kaze, pa mu zvizde da je npr. musliman ,dozivotno... kao da ga nagrde, jer su to protivncima vikali. A tu je i slava... i naravno zbog te love medije prate ovakve manifestacije. Koga boli k**** ko je dobio Brankovu nagradu (moj komsija Branimir Bojic). A mozda bi neko to i da cuje, ali "odakle ti lova frajeru, odakle ti looova?"
    Ja mislim da pomocu novca mozes da napravis sutra navijace Tesle protiv navijaca Markonija.

    Navijac? Jel to profesija? Opredeljenje? Sta? Ja ne zelim nikakvu vestacku pripadnost. Sad se pljuju i tuku samo zato sto ih je neko prviput uvatio za ruku i odveo na ovaj ili onaj stadion.
    Pa me zanima sta to navijaci (po opredeljenju, pripadnosti, vaspitanju i obrazovanju) prate sem masovne "kulture". Automobilizam? Estradu? Politiku?

    Huligane treba sve "izmeniti" tako sto bi isla deca na utakmice sa roditeljima (onim sto vole sport, ali neidu zbog sadasnjeg stanja). Ove matore ne mo's ni po'apsiti sve. Nema Srbija para da ih rani. Samo novcane kazne dolaze u obzir, a para ne maju. To nije navijanje, to je ventil za agresiju i nezadovoljstvo i anonimnost.

    Sa druge strane Milicija je, znamo svi, podmitljiva, sacinjena od neprobranog kadra, sa uzasnom prosloscu, a to su sve isti ljudi. Ko ne veruje, idemo da se vozamo pijani da vidite kako se objasnis za 20 eura za cas.
    Al' sta i taj pandur da radi na licu mesta kad ovi divljaju. Moze li se reci da su placeni da im vicu pi***, na metar od lica? Pa ako nije krivicno delo, ne znaci da je ok. Tako se svi oni medjusobno izazivaju pa bude mrtvih od signalnih pistolja.
    E pa posle toga da pitate ozaloscenu porodicu, utakmice sa navijacima bi bile ukinute na jedno 10 godina. No para vrti, di burgija nece... pa se ovo zlo nastavlja.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  14. #14

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    SINALKO: Vojvodina bez premca
    Petak, 22. decembar 2006. 19:48

    Košarkašima Vojvodine pripao je prvi gradski derbi u prvenstvu Srbije protiv Novog Sada 83:71.

    U derbiju 11. kola Sinalko lige, Vojvodina je pokazala da je bez premca u domaćoj ligi o čemu svedoči i tabela - 11 utakmica bez poraza.

    Vojvodina je pitanje pobednika rešila već u prvom delu kada je na poluvreme otišla sa 44:27. U trećoj četvrtini Vojvodina je napravila dodatnu zalihu, došavši do prednosti od 20 poena, a Novi Sad je u poslednja dva minuta uspeo da izbori častan poraz.

    Novi Sad, ipak, nema za čim da žali, jer je jesenju sezonu završio sa neočekivano dobrim rezultatom - sedam pobeda i četiri poraza i zasluženo zauzima drugo mesto na tabeli.

    Najefikasniji igrač utakmice bio je Ištvan Nemet sa 19 poena.

    Utakmicu su pratile i obe navijačke grupe, koje su se sve vreme medjusobno vredjale, čak i na nacionalnoj osnovi(!!??), a u pojedinim trenucima čulo se i skandiranje: "Mrzim Beograd".

    (MONDO)

    Malo sam gledao TV prenos jučerašnje utakmice pa me zanima jel neko bio na utakmici, ko može da opiše atmosferu, navijanje FIRMA - KANARINCI (Detelinarci)... Samo bez vulgarnosti, da vidim kak(v)i ste...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  15. #15

    Odgovor: Divljanje na stadionima

    Донвито је и без великог почетног слова и понеког зареза рекао више на задату тему него овај квази интелектуалац са својим пажљиво осмишљеним реченицама,које сам ја читајући просто заборавио шта је уопште тема.Али и сам си рекао да си био једанпут на стадиону пре 16 год,а мени та чињеница много говори.Дакле чувај ти тај свој интелект за обнављање друштва.
    Ето ја сам мишљења да у нашој држави нема толико експлицитног хулиганизма због којег би наше друштво требало бити нешто посебно забринуто.Искрено мене више брине популарност Великог Брата,који представља прави зулум над можданим ћелијама.А хулигани се једноставно могу обуздати законом о спорту.И ова наша полиција уме само пендрецима да прича и то најчешће кад за то уопште нема разлога.
    И бити навијач не значи аутоматски бити хулиган.
    Дакле само применити најстрожије могуће санкције за оне који то стварно заслужују.
    Ne prestajte snove svoje sanjati,
    ni ljepsem sutra se nadati.
    Ne prestajte rukama raditi,
    ni srcem svojim ljubav grabiti,
    jer dok budemo voljeli i snove svoje snili
    vjecno ce Krajina da zivi...

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •