Šta radite kad ste tužni...
Strana 1 od 17 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 255
  1. #1

    Šta radite kad ste tužni...

    Šta radite kad ste tužni, kad vam se plače? Šta uradite da izbegnete plakanje, kako se suočavate sa blagom depresijom? Neko jede manje, neko jede više...Kako se vi suočavate sa tim?

  2. #2

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Povlačim se u sebe i čekam da prođe. Pokušavam od svih da sakrijem tugu. Nekad me oni koji me dobro poznaju i provale. Retko zaplačem, ali desi se. Buljim u TV. Ne tražim društvo, mada mi je obično jako potrebno. Prepuštam se stihiji. I to traje do god se razlog tuge ne otkloni, ili dok se ne saživim sa tim, ili dok mi se ne desi nešto lepo što nadjača tu tugu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    -Setam kera ( , brez navodnika), u takvim, a i u situacijama kada me 'vataju zivci jer nesto mora - a nema. I setam. I ne mislim. A onda, kao i uvek resim, a znao sam. Za takve situacije znam, za "klasicna" tugovanja tipa: ostavila me, (cak ne umem ni da ih nabrojim) ne. Nisam covek koji tuguje, cesto se zbog toga neprijatno osecam..."ladan kao led, ubilo me beznadje". A ono, a opet, dobar sam co'ek

  4. #4

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Plakanje ne mogu da izbegnem ako sam vec toliko tuzna, to se kod mene ne moze kontrolisati.

    Sta radim? Jao, ne znam, izbegavam da se s bilo kim vidim ili cujem jer me to ne prolazi tako brzo, pa da ne kvarim raspolozenje drugima. Volim da sam sama u sobi dok me ne prodje... pa ako mi se place, da placem, bez potrebe da se pred nekim suzdrzavam. I sve to iz prostog razloga sto mi treba vremena da sve to potisnem i uglavnom mi bilo cije reci utehe ne pomazu puno, koliko god da se neko trudi da me oraspolozi.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Ne izbegavam plakanje kad se desi da sam tužna. Gledam samo da to ne radim pred roditeljima ili detetom. Za njih sam "strong all the time". Retko sam tužna, i verujem da se zbog toga sve one dnevne tuge skupljaju negde u meni. E onda... kad krenu, nezaustavljive su. Niti tražim da me iko teši, niti to iko može. Otplačem svoje, prošetam, pustim muziku, ne spavam. Ali kad napokon legnem, sve prođe. Sutra je uvek novi dan. U najveće volim da sam sama tada i ako može da to niko ne zna, super. A nije me stid ni ako prsnem pred nekim.

    Ovo sve, naravno, važi ako pričamo o ličnoj blagoj depresiji i tugovanju i plakanju koje ona sa sobom nosi. Inače, mogu da zaplačem na sred ulice npr. ako se neka starica ispred mene saplete ili u bilo kojoj drugoj situaciji, ali nadam se da se to ne računa ovde. Ja jesam osetljiva, ali nisam depresivna
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Ne plachem, ne mogu i ne da mi se.. Neki put kad "prsnem" imam osecaj da sam na ivici, ali nikada nisam preshao preko nje... Mislim da ce se to desiti samo kao posledica kakvog nervnog sloma..

    Kako tugujem? .. Teshko.. Gledam da se ne vidi, a opet kako da se ne vidi kad su svi navikli da sam bash ja taj koji uveseljava.. Ali i mi klovnovi imamo svoje momente.. mada je potrebno vishe uslova da bi do toga doshlo..

    I nema tu puno "nas mushkarce je stid" vec jednostavno smo vecinom tako sazdani, dajte zenama testoteron i posle izvesnog vremena izgubice "moc" plakanja..

  7. #7

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Kad sam tuzna , placem .
    Kad sam nervozna , besna sam.
    Kad sam razocarana , besna sam i placem. +

    Kad sam depresivna, uopste ne pokazujem osecanja.

  8. #8

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Pa ono sto je dobro je to sto sam retko tuzan, al' zato kad jesam onda sam stavrno...

    Sta radim? Zatvorim se u sobu, pustim neku Colinu baladu (stanica Podlugovu or Tabakera,...) i odlutam u mislima...

    Gledam da ne cmrizdrim jer mi ne stoji, i ne volim sebe da gledam uplakanog

  9. #9

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Šta radite kad ste tužni, kad vam se plače? Šta uradite da izbegnete plakanje, kako se suočavate sa blagom depresijom?
    Ne izbegavam plakanje, sednem (ustvari cesce legnem) i isplacem se Kada sam tuzna volim da sam sama, mrzim hiljadu pitanja "sta ti je" i pokusavanje drugih da me oraspoloze. Ne zelim da se oraspolozim!!! Ljudi koji to pokusavaju samo me iznerviraju!!!
    Sta radim? Gledam TV, odpadam na netu, ceprkam po starim kutijama koje je i Bog zaboravio, citam pisma, sredjujem fijoke... Nekada se izvalim u kadu i kuliram, feniram kosu, lakiram nokte... Ali dok ne svane novi dan, ipak nista ne pomaze
    Poruku je izmenio Lady in red, 11.10.2006 u 01:56
    Evo, promenila sam potpis

  10. #10

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Ne izbegavam plakanje, lako mogu da zaplačem (ponekad me to baš nervira što sam toliko osetljiva), može da me pogodi i najmanja sitnica...
    Obično se zatvorim u sobu, pustim muziku za moju dušu i plačem plačem i plačem sve dok mi ne ponestane suza...Ponekad mi je baš potreban neko s kim bi mogla da pričam što se kaže da otvorim dušu ali baš uvek ali uvek niko ne može da mi izađe u susret to me još više pokopa, još mi je gore...Sutra dan je kao nešto bolje ali i dalje sam tužna obično me tuga i depresija drže par dana posle toga je sve ok ponovo sam vesela i nasmejana...

  11. #11

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Ćutim...
    samo ćutim...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  12. #12

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Ponekad plačem. Ponekad se zavučem u svoj kutak i tu, satima, mislim na srećne dane ( prošle i neke buduće), drage ljude i one sa kojima odavno nisam u kontaktu, analiziram situacije. Tada zaista želim da budem sama.
    "Toliko je bilo u zivotu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo.
    Trebalo je ziveti. "

  13. #13

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Kada sam jako loše volje, (što bi se moglo nazvati jednom vrstom tuge)
    onda se izvalim ispred televizora stavim kera sebi na stomak (on jedva čeka da sam loše volje) češkam mu uši i objašnjavam mu kako on zapravo ima super život i da se od njega jedino očekuje da u ovakvim prilikama bude dobar kuca. Nakon razgovora oboje zaspimo.

  14. #14

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Najčešće se zatvorim u svoju hacijendu, isključim telefon, uključim najdraže tonove da se vrte u pozadini, zapalim cigaru (jednu, drugu, petu...) i plačem, plačem, plačem. Nekada pišem nepoznatom primaocu o smislu i besmislu. Nekada zovem drage ljude upomoć (znači zajedničko ispijanje piva), zavisi jako...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  15. #15

    Odgovor: Šta radite kad ste tužni...

    Kad sam tuzan ja pjevam ,
    jer meni je moja mati uvijek govorila:
    "...Sine tebi kad je najteže ti zapjevaj... "
    a boga mi kad se zapjeva onda se i popije
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

Strana 1 od 17 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Utisci o firmu u kojoj radite
    Autor coaa u forumu Posao
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.02.2019, 19:42
  2. Šta trenutno radite?
    Autor little fairy u forumu Pričaonica
    Odgovora: 3880
    Poslednja poruka: 06.10.2016, 22:38
  3. Šta radite na časovima, kada vam je dosadno?
    Autor Goga u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.06.2012, 10:11
  4. Da li radite defragment diska
    Autor zlaja u forumu Softver
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 14.12.2011, 22:55
  5. Sta radite dok andjeli spavaju?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 23.10.2008, 22:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •