Kada lepota zasmeta
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Kada lepota zasmeta


    Laura Fernee (33) je kazala da je morala napustiti svoj posao u labaratoriji, na kojem je zarađivala oko 35.500 eura godišnje, zbog pritiska muških kolega i zavidnih kolegica na radnom mjestu. “Ja nisam ni lijena, ni prostitutka sa ulice, niti sam preosjetljiva”, izjavila je Fernee, inačle doktorica znanosti, gostujući u programu ITV-a
    Mediji u Britaniji naširoko su se raspisali o ovom slučaju, kojeg objavljuju pod naslovima tipa “Prelijepa da bi radila”, no Laura tvrdi da su problemi koje je imala zbog svog izgleda na poslu bili zaista veliki i sada planira napisati knjigu kako bi drugim ženama koje se nađu u sličnoj situaciji pomogla prebroditi njihove probleme.
    - Istina je da je moj dobar izgled izazvao mnogo problema i u jednom trenutku sam zaključila da je bolje da budem nezaposlena. To nije moja greška. Ja nisam kriva što izgledam kako izgledam – kazala je Fernee u drugom intervjuu, koji prenosi Daily Mirror.
    Laura, koja ne radi već dvije godine, pojasnila je šta se događalo: “Muški kolege su me, između ostalog, opsjedali zahtjevima za izlaske, dok kolegice se nisu željele družiti jer su muškarci zurili u mene”
    Gospođica Fernee sada živi sa svojim roditeljima, koji je izdržavaju.
    (Doznajemo.com)
    Posle čitanja ovog teksta, ne mogu a da se ne zapitam - Šta je bolje, biti lep ili prosečan? Kakav je život ekstremno pametnih i lepih osoba, odnosno svih onih ljudi koji bitno odskaču od proseka u bilo kom smislu? Da li je zasta i ipak najbolje biti mediokritet?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Kada lepota zasmeta

    Stari ljudi vele da je najveća kletva imati lijepu ženu..
    neki dodaju i bijelog konja uz istu - jer svi bi da ih jašu!
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  3. #3

    Odgovor: Kada lepota zasmeta

    Radila sam i ja sa prelepim ženama. Nisu napuštale posao. Znale su da muške koje sline za njima postave na svoje mesto. Drugim kvalitetima su pridobijale nakolonost kolega (ženskih i muških). Ovo mi je priča slična priči studentkinja koje nisu mogle da polože ispit jer nisu dale profesoru, dok istovremeno, jednako, više ili manje lepe studentkinje uz znanje i stav polažu. Ma, daj.
    Znam i za priče lepotica koje kažu da im normalni muškarci ne prilaze. I komentar par mojih prijatelja "Prelepa je, ali nije žena iz moje lige. Na takve naskaču lepotani, frajeri, bogataši."

    Bila lepota, um, talenat,... šta god u pitanju, sve se svodi na ono pitanje "Dal' da strepim il' da stremim?". Biti prosečan je lakše. Stremiti je teže i lepše.
    Ja uvek biram da stremim.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Kada lepota zasmeta

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Laura Fernee (33) je kazala da je morala napustiti svoj posao u labaratoriji, na kojem je zarađivala oko 35.500 eura godišnje, zbog pritiska muških kolega i zavidnih kolegica na radnom mjestu. “Ja nisam ni lijena, ni prostitutka sa ulice, niti sam preosjetljiva”, izjavila je Fernee, inačle doktorica znanosti, gostujući u programu ITV-a
    Mediji u Britaniji naširoko su se raspisali o ovom slučaju, kojeg objavljuju pod naslovima tipa “Prelijepa da bi radila”, no Laura tvrdi da su problemi koje je imala zbog svog izgleda na poslu bili zaista veliki i sada planira napisati knjigu kako bi drugim ženama koje se nađu u sličnoj situaciji pomogla prebroditi njihove probleme.
    - Istina je da je moj dobar izgled izazvao mnogo problema i u jednom trenutku sam zaključila da je bolje da budem nezaposlena. To nije moja greška. Ja nisam kriva što izgledam kako izgledam – kazala je Fernee u drugom intervjuu, koji prenosi Daily Mirror.
    Laura, koja ne radi već dvije godine, pojasnila je šta se događalo: “Muški kolege su me, između ostalog, opsjedali zahtjevima za izlaske, dok kolegice se nisu željele družiti jer su muškarci zurili u mene”
    Gospođica Fernee sada živi sa svojim roditeljima, koji je izdržavaju.
    (Doznajemo.com)
    Posle čitanja ovog teksta, ne mogu a da se ne zapitam - Šta je bolje, biti lep ili prosečan? Kakav je život ekstremno pametnih i lepih osoba, odnosno svih onih ljudi koji bitno odskaču od proseka u bilo kom smislu? Da li je zasta i ipak najbolje biti mediokritet?
    ako se ja pitam,jes lepa al najlepsa nije...ni blizu.....
    i citava prica mi je suplja
    "Istina je da je moj dobar izgled izazvao mnogo problema i u jednom trenutku sam zaključila da je bolje da budem nezaposlena" - i ovo izjavi doktor nauka
    pa smejem se
    srce ako si procenila da je bolje sa doktoratom da sedis nezaposlena onda si prsla ada nisi dovoljno inteligentna ni da shvatis to....
    tjah....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #5

    Odgovor: Kada lepota zasmeta

    Mislim da stavom moze mnogo da se utice. Naravno nekad je korporativna kultura u konkretnoj firmi ili sluzbi takva da ni stav nista ne pomaze. U tom slucaju treba odatle pobeci glavom bez obzira.

    Mislim da je prosecnima generalno lakse, ali laksi put nije uvek bolji.

    Inace nacuo sam da su neka istrazivanja pokazala da se ljudi generalno radjaju sa daleko vecim intelektualnim mogucnostima, ali da ih potom sistem uprosecuje kako bi sluzili interesima elite (pripadnici elite ne moraju da budu ekstremno inteligentni, ali moraju da budu ekstremno beskrupulozni, sto mnogi natprosecno inteligentni ili lepi ljudi nisu).

  6. #6

    Odgovor: Kada lepota zasmeta

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Posle čitanja ovog teksta, ne mogu a da se ne zapitam - Šta je bolje, biti lep ili prosečan? Kakav je život ekstremno pametnih i lepih osoba, odnosno svih onih ljudi koji bitno odskaču od proseka u bilo kom smislu? Da li je zasta i ipak najbolje biti mediokritet?
    ako se ja pitam,jes lepa al najlepsa nije...ni blizu.....
    Nije ona videla nas ..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #7

    Odgovor: Kada lepota zasmeta

    Mislim da je njen problem u njenom imenu
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #8

    Odgovor: Kada lepota zasmeta

    Meni sve ovo lici na zelju da privuce paznju na sebe. Stvarno je smesno da neko ima doktorsku diplomu, a ne zna se postaviti s ljudima i staviti im do znanja sto i kako je dozvoljeno u komunikaciji na poslu.


  9. #9

    Odgovor: Kada lepota zasmeta

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Meni sve ovo lici na zelju da privuce paznju na sebe. Stvarno je smesno da neko ima doktorsku diplomu, a ne zna se postaviti s ljudima i staviti im do znanja sto i kako je dozvoljeno u komunikaciji na poslu.
    Ne poznajem doticnu gospodjicu Lauru, ali i ja pomisljam isto.

    Mogu da shvatim da je ta sredina (mislim na njen poslednji posao) bila takva da nije bilo pomoci, ali ne mogu da verujem da vec dve godine nije nasla da radi bilo sta drugo.

    U krajnjem slucaju, kao izuzetno inteligentna osoba, mogla je da ovlada nekim IT vestinama, pa da kao freelancer radi od kuce, na daljinu. Tada niko ne bi znao kako izgleda.

    A i u tom slucaju bi mogla da svoj problem kod prethodnog poslodavca iznese u javnost, napise knjigu itd.

  10. #10

    Odgovor: Kada lepota zasmeta

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Laura Fernee (33) je kazala da je morala napustiti svoj posao u labaratoriji, na kojem je zarađivala oko 35.500 eura godišnje, zbog pritiska muških kolega i zavidnih kolegica na radnom mjestu. “Ja nisam ni lijena, ni prostitutka sa ulice, niti sam preosjetljiva”, izjavila je Fernee, inačle doktorica znanosti, gostujući u programu ITV-a
    Mediji u Britaniji naširoko su se raspisali o ovom slučaju, kojeg objavljuju pod naslovima tipa “Prelijepa da bi radila”, no Laura tvrdi da su problemi koje je imala zbog svog izgleda na poslu bili zaista veliki i sada planira napisati knjigu kako bi drugim ženama koje se nađu u sličnoj situaciji pomogla prebroditi njihove probleme.
    - Istina je da je moj dobar izgled izazvao mnogo problema i u jednom trenutku sam zaključila da je bolje da budem nezaposlena. To nije moja greška. Ja nisam kriva što izgledam kako izgledam – kazala je Fernee u drugom intervjuu, koji prenosi Daily Mirror.
    Laura, koja ne radi već dvije godine, pojasnila je šta se događalo: “Muški kolege su me, između ostalog, opsjedali zahtjevima za izlaske, dok kolegice se nisu željele družiti jer su muškarci zurili u mene”
    Gospođica Fernee sada živi sa svojim roditeljima, koji je izdržavaju.
    (Doznajemo.com)
    Posle čitanja ovog teksta, ne mogu a da se ne zapitam - Šta je bolje, biti lep ili prosečan? Kakav je život ekstremno pametnih i lepih osoba, odnosno svih onih ljudi koji bitno odskaču od proseka u bilo kom smislu? Da li je zasta i ipak najbolje biti mediokritet?
    ..biće da gospojica nije dovoljno inteligentna da doskoči nasrtljivim muškarcima i "zavidnim" ženama,
    možda zato što i sama nije prizemna pa nije na pravi način prihvaćena.
    Ne deluje mi ništa ekstremno lepa a ni pametna zato što ima završen fakultet.

    Koliko njih sam susrela sa raznim titulama,dr.mr.pr...bez osnovne kulture ponašanja/noblesa, a isto
    toliko i onih koji su pre svega ljudi,normalni i fini.
    Ja lično volim da vidim sređenu,fino obučenu i našminkanu ženu,uredno očešljanu...koja
    drži do sebe a sa kojom možeš normalno komunicirati.
    Ne volim uobraženost i nadmenost,pokondirenost.
    Sudeći po gospojicinoj izjavi o razlogu odlaska a pogme i pomalo o učkiljenom pogledu
    i špicastom nosu biće da joj laboratorija nije baš najadekvatniji radni prostor za provesti.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  11. #11

    Odgovor: Kada lepota zasmeta

    Mislim, po doticnoj mosh raspaliti na trideset frontova. Doktor nauka a nesposobna da nadje posao. Doktor nauka a izdrzavaju je roditelji. Doktor nauka sa 33 godine a nema vijugu da odjebe idiote. Za nase standarde je 35000 evra godisnje puno, ali za standarde evropskih zemalja i nije
    Nadam se da mi administracija nece zameriti, kopiracu nesto sa neta vezano za clanak, ali na engleskom jeziku, a nasi to bas i nisu stavili u svoj senzacionalisticki clanak.

    - "Miss Fernee’s parents – Catherine, 65, and Alan, 70 – inherited money from Laura’s grandfather, and now pay £2,000 a month in rent and bills for her flat in Notting Hill, London, as well as picking up her credit card payments."
    - "I’ve made the decision that employment just isn’t for me at the moment. It’s not my fault … I can’t help the way I look."
    - "They also shell out £1,500 a month for her designer clothes, shoes and handbags, and £700 on haircuts."

    Dakle, kad se sve sabere, ona, tj. njeni roditelji potrose 4200 funti ( ! ) mesecno na nju. Nije uracunata hrana, samo cifre koje pisu ovde. Na godisnjem nivou, ona potrosi 50400 funti a plata joj 35000. Njoj se kanda ocigledno vise isplati da je izdrzavaju roditelji.
    Necu da razglabam o tome da li je lepa i koliko, lepota je u oku posmatraca, i jako je lako komentarisati neciji izgled. Meni je mnogo zanimljivije sto je ona toliko opterecena izgledom.
    Kroz ceo clanak ona ponavlja "my good looks", znaci da je ona itekako svesna. Da ne poklanja toliko paznje komentarima, komplimentima i onome sto o njoj pricaju, ne bi sebi pravila haos od zivota. Nije lepota samo biti lep. Njoj da njena lepota toliko smeta, ne bi trosila velike pare na ulepsavanje sebe (teretana, krpice, solarijum..).
    Ako ona sa doktorskom diplomom sebi zeli da priusti da sedi kuci i 'ladi muda, pa koji si qrac onda doktor? Da imas titulu? Valjda do toga stremis jer zelis u zivotu nesto da ostvaris, bez obzira da li si uobrazeno goMno pa ti laska titula ili zelis nesto da postignes sa tim doktorskim mozgom.
    Imam drugarice koje su lepe. Nestvarno lepe (eto, moja Marina je bila prelepa a normalna) i ne preterujem. Ako sam se ja ikad pored njih osetila ugrozenom, to je zbog mog samopouzdanja, ne zbog njihove lepote.
    Lepota je krst koji je tesko nositi. Ali kao i svaki krst, treba ga znati nositi.


    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #12

    Odgovor: Kada lepota zasmeta

    Lepa al' glupa.To je sve što kažem ja.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  13. #13

    Odgovor: Kada lepota zasmeta

    Nije mi nesto posebno lepa,pa kod nas prepune ulice slicnih..pitam se kakve su te iz njene okoline? Ali stvarno ima problem ako zbog toga sedi kuci..svasta.

Slične teme

  1. Lepota - nekad i sad
    Autor Isahara u forumu Lepota
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23.12.2022, 13:41
  2. Šta je za tebe lepota?
    Autor Nefertiti u forumu Lepota
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 14:13
  3. Koliko je lepota ZAISTA bitna??
    Autor kissigirl u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 25.08.2015, 16:58
  4. Lepota ćelavosti
    Autor vladapera u forumu Lepota
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 11.08.2011, 23:42
  5. Lepota u slikama
    Autor kissigirl u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 03.10.2007, 21:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •