Od septembra u školama predmet Saobraćajno vaspitanje
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Od septembra u školama predmet Saobraćajno vaspitanje

    Učenici trećeg razreda osnovnih škola u Srbiji dobiće 1. septembra novi predmet - Saobraćajno vaspitanje.


    Predmet će biti obavezan sve do osmog razreda, ocena će ulaziti u ukupan prosek, a đaci će učiti o saobraćajnoj kulturi, bezbednosti i prvoj pomoći.

    Telo za koordinaciju bezbednosti saobraćaja Vlade Srbije, koju čine državni sekretari svih ministarstava, kao i profesori i stručnjaci iz oblasti saobraćaja, donelo je odluku da se u osnovno obrazovanje mora uvesti novi predmet da bi se smanjio broj poginule dece na ulicama. Predlog je zvanično poslalo Ministarstvo saobraćaja, usvojilo ga je Ministarstvo prosvete i već se krenulo u proces donošenja potrebnih pravilnika i odluka.

    Milan Božović iz Ministarstva saobraćaja kaže da će sve nadležne institucije dati sve od sebe da ove godine đaci počnu sa učenjem predmeta saobraćajno vaspitanje.

    - Ministarstvo prosvete je već krenulo sa planovima kako napraviti nastavni program. Ipak, postoje procedure koje nisu jednostavne, čeka se Zavod za udžbenike, zatim usvajanje predloga u brojnim institucijama. Ako do septembra ne stignemo da ispoštujemo sve, prve godine će predmet biti na dobrovoljnom nivou - ističe Božović.

    021
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Od septembra u školama predmet Saobraćajno vaspitanje

    Oh, još jedna glupost u nizu gluposti vrlog nam Ministarstva
    Mora da se nabudže plate tehnološkim viškovima po svaku cenu i na uštrb kvaliteta...umesto da iz Tehničkog obrazovanja izbace koještarije i očiste zastarele sadržaje drugih predmeta i onda ubace elementarna znanja o saobraćaju, koja de facto jesu neophodna svima..ili pak neku saobraćajnu kulturu, koje nemamo ni do podne, protnu u ostale predmete..
    nikad više predmeta a deca nikad gora, manje motivisana i sa manje znanja
    tjah
    samo se nerviram
    prosveta nam je za diku
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #3

    Odgovor: Od septembra u školama predmet Saobraćajno vaspitanje

    Zar se to već ne uči u okviru tehničkog? BogUmi, ja se sećam da smo mi učili saobraćaj, čak mislim da je preko škole bilo i polaganje PSP-a.
    A o tehnološkim viškovima je trebalo da razmišljaju pre nego što su počeli da prave odeljenja od po triJes' i kusur učenika
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Od septembra u školama predmet Saobraćajno vaspitanje

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Zar se to već ne uči u okviru tehničkog?
    16 časova tehničkog predviđeno je za saobraćaj, pitala danas
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #5

    Odgovor: Od septembra u školama predmet Saobraćajno vaspitanje

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Zar se to već ne uči u okviru tehničkog? BogUmi, ja se sećam da smo mi učili saobraćaj, čak mislim da je preko škole bilo i polaganje PSP-a.
    A o tehnološkim viškovima je trebalo da razmišljaju pre nego što su počeli da prave odeljenja od po triJes' i kusur učenika
    Slazem se sa Meggy. I ja sam imao poznavanje saobracajnih propisa u okviru tehnickog. Imali smo i testove slicne onima koji se polazu za vozacki ispit.
    Zar se u poslednje vreme nisu ucili saobracajni propisi u osnovnim skolama?

Slične teme

  1. Najteži predmet mi je bio...
    Autor memento u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 15.03.2018, 16:28
  2. Kućno vaspitanje
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 05.11.2009, 09:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •