Zapažanje prilikom upoznavanja
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 88
  1. #1

    05 Zapažanje prilikom upoznavanja


    Šta prvo primetite kod osobe sa kojom se upoznajete?



  2. #2

    Odgovor: Zapažanje

    Osmeh..način na koji se smeje!

    Ako je muško, onda primetim i ruke (šake i nokte)
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  3. #3

    Odgovor: Zapažanje

    Oči one su ogledalo duše...
    osmeh zapazim uvek, lep osmeh bez obzira da li mi se osoba svidja ili ne
    volim kada se ljudi smeju i kada su vesele prirode...

  4. #4

    Odgovor: Zapažanje

    Osmeh. Pogled. Može i obrnutim redosledom.
    Potom stav.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Zapažanje

    Primetim pogled... sake... drzanje... grimasu pri upoznavanju...
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #6

    Odgovor: Zapažanje

    Stisak ruke, ne volim ljude koji požure da izvuku ruku iz moje ili je samo ovlaš pruže i to da li me neko gleda u oči kada razgovara sa mnom.

  7. #7

    07 Odgovor: Zapažanje

    Ruke - stisak ruke , oči..
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Zapažanje

    Prvo primetim oči pa oda spustim pogled na ruke. Zagledam u oblik šake i nokte (a uopšte ne znam šta to predstavlja, mislim šta odaje o toj osobi, jednostavno ili mi se svide ili ne!) E onda u zavisnosti da li sam stekla pozitivan ili negativa utisak o osobi analiziram dalje...osmeh,zube,gradju,sve do cipela. Ukoliko mi se osoba ne svidi gledam i garderobu i tražim mane (verovatno da bi opravdala sebi zašto mi se ne svidja). Bitan faktor je i harizma. Neke osobe jednostavno "osetim", dobro ili loše a opet o nekima imam neki neutralan utisak, što kažu "nit smrdi nit miriše". I kao po difoltu, pri upoznavanju ne čujem kako se zove.

  9. #9

    Odgovor: Zapažanje

    Kod muške osobe prvo obratim pažnju na stisak ruke.
    Gnjecave znojave šakice bez kostiju ili ruke tipa "mrtva riba" me generalno odbijaju. Prejak ili predugačak stisak, navode na oprez.
    Apsolutni favorit je "muškarčina" koja mi stavi samo prednji deo svoja četiri prsta u pruženu šaku. E njemu bih najradije momentalno,slobodnom levom, zavrnuo jednu roditeljsku. Pozitivni utisak ostavlja jaka suva šaka, čiji vlasnik ume da je kontroliše.

    Kod pripadnica ženskog pola (bio bih licemer da tvrdim suprotno) naravno prvo pogledam telesnu građu. Znam da to nije lepo, ali to je jače od mene
    Nakon refleksnog odmeravanja koje se odigra u milisekundama, sledi kategorizacija na
    1 mogla bi....
    2 pristojna cura....znači mogla bi
    3 sačuvajmebožezloinaopako
    Druga faza traje maksimalno 2-3 sekunde.

    Ako okolnosti dopuštaju da se povede laka konverzacija, prvo mi je bitno da
    ustanovim, dali dotična osoba poseduje razvijen smisao za humor
    U slučaju negativnog rezultata ispitivanja, dva puta trepnem i sa žaljenjem konstatujem "šteta još jedan lepo urađen zombi".
    Možda grešim ali meni je smisao za humor apsolutno merilo kvaliteta jedne osobe, jer podrazumeva mešavinu inteligencije, pozitive i tolerancije.

  10. #10

    Odgovor: Zapažanje

    prvo oci a onda sve ostalo u milisekundama i automatski analiziram i skontam osobu i nikad se ne prevarim u prvobitnom sudu,govor tijela je cudo

  11. #11

    07 Odgovor: Zapažanje

    Citat Uriel kaže:
    Kod muške osobe prvo obratim pažnju na stisak ruke.
    Gnjecave znojave šakice bez kostiju ili ruke tipa "mrtva riba" me generalno odbijaju. Prejak ili predugačak stisak, navode na oprez.
    Pozitivni utisak ostavlja jaka suva šaka, čiji vlasnik ume da je kontroliše.


    Citat Uriel kaže:
    Možda grešim ali meni je smisao za humor apsolutno merilo kvaliteta jedne osobe, jer podrazumeva mešavinu inteligencije, pozitive i tolerancije.

    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  12. #12

    Odgovor: Zapažanje

    Citat Uriel kaže:
    Kod muške osobe prvo obratim pažnju na stisak ruke.
    Gnjecave znojave šakice bez kostiju ili ruke tipa "mrtva riba" me generalno odbijaju. Prejak ili predugačak stisak, navode na oprez.
    Apsolutni favorit je "muškarčina" koja mi stavi samo prednji deo svoja četiri prsta u pruženu šaku. E njemu bih najradije momentalno,slobodnom levom, zavrnuo jednu roditeljsku. Pozitivni utisak ostavlja jaka suva šaka, čiji vlasnik ume da je kontroliše.
    Ovaj dio posta - ni oduzeti, ni dodati. Savrsen stav.

    Kod djevojaka postoji mnogo toga sto primjecujem, ali recimo da mi je njeno drzanje (zenstveno, ne smije hodati kao muskarac ili da je pogrbljena - iz iskustva sam naucio da su pogrbljene djevojke dosta nesigurne u sebe) i ponasanje (mora biti lezerno i opusteno) prvo sto mi zaokupi paznju. Zatim, tu je klasika: oci, osmijeh...
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  13. #13

    Odgovor: Zapažanje

    Ochi,osmeh i rech,su mi naj vazniji..

  14. #14

    Odgovor: Zapažanje

    stisak ruke, osmijeh i gestikulaciju
    nattydread is coming to dinner

  15. #15

    Odgovor: Zapažanje

    Pa samu pojavu, stav. Oči, pogled ako je ženska osoba u pitanju volim kad ne žuri da izvuče ruku, takođe uopšte građu, izgled.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oslobađanje reči
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 03.06.2014, 20:00
  2. Bežanje od kuće
    Autor Mish u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 28.09.2010, 20:00
  3. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  4. Vrijeđanje
    Autor little fairy u forumu Psihologija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.11.2009, 10:14
  5. Da li je ovo dobar nacin upoznavanja?
    Autor bibidiBOO u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.10.2007, 16:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •