Zapažanje prilikom upoznavanja - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 88 od ukupno 88
  1. #76

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Energija kojom zraci osoba - to je prvo sto zapazam a bogami i osetim . Ako mi "legne" ta energija onda su izraz lica, pogled, osmeh, stisak ruke... samo jos jedan od pokazatelja da je to osoba koju zelim da upoznam malo bolje. Da, smisao za humor je jos samo jedan veeeeliki plus na gore pomenuto .

    Ukoliko pak osoba "ne ispusta" iz sebe pozitivizam uglavnom ne zapazam nista jer me jednostavno u startu odbije. Samo kurtoazno odradim upoznavanje i to je to.
    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

  2. #77

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Prvo što ne zapazim prilikom upoznavanja je ime.
    Verovatno sam skoncentrisan na neke druge detalje,...odeća čini čoveka i te kako.
    Ratko pogrešno procenim čoveka, a ne mora ni reč da prozbori da bih zaključio svidja li mi se ili ne.
    Predpostavljam da na moj sud utiče dosta detalja koja podsvesno scan-iram: držanje,stil, raspoloženje,...pa
    Desi mi se da provedem neko vreme s nekim u društvu, a da nemam potrebu da porazgovaramo .
    Pun pogodak je kada me neko zainteresuje, pa moram na foru da mu saznam ime, jer iz prve nema šanse da zapamtim .
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  3. #78

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    pogled
    volim da prvi susret ociju ne bude traljav...volim otvoren i miran,cak pomalo i ravnodusan pogled,ili makar onaj koji iz prve ne pokazuje preteranu zainteresovanost
    dalje,
    stisak ruke....jos jedan lakmus papir za karakter....ne vlazan,ne mek,ne s ocima u stranu,ne nestrpljiv,ne preterano prisan

    dalje,
    nonsalantnost u ophodjenju s ljudima
    ne volim izdrkavanje na konobare
    ne voli preglasan smeh i promociju sopstvene duhovitosti

    volim mirnog,samouverenog muskarca s elementima vitestva koji se tek naslucuju
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #79

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Ime i ja retko upamtim (citaj nikada). Zato je dobar fazon kod engleza (kada te neko treci upoznaje)...osobo A ovo je osoba B...osobo B ovo je osoba A.
    Valjda ako 2 puta cujes...upamtis
    Stisak isto nikada nisam zapazila (sem kada nije prejak pa mi smrvi rucicu ili kada predugo traje pa cupam ruku ...)
    Ostalo kako kada, kako s' kim...
    Kod nekih nisam zapazila "nesto" sto je i vise nego ocigledno i vidi se iz aviJona...a kod drugih zapazim sitnicu "golom oku" nevidljivu i onda kao omadjijana buljim u to
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #80

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Uh par sekundi mi je dovoljno da skapiram da ili ne ...
    Iskustvo ili sta vec,,,nisam rodjena bas toliko pronicljiva i pametna,izostrila sam cula i sama pojava mi sve govori.Ne stignem ni oci da vidim ,a vec znam da li me odbija ili ne.Ime hronicno ne pamtim,pa mi se desava da u razgovoru mrtva 'ladna pitam ,,izvini kako se bese zoves,,(bez kompleksa ,,sta cu ,,a ko me zna ,,zna da mi je to u opisu licnosti)
    Pozitivni ljudi me odmah privuku ,,,
    i da se ne bavim daljom analizom ,sve je vec gorepomenuto..ni da se doda ,ni oduzme ...

  6. #81

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Huh...verujem da skoro nikada nisam upamtio ime tada ..jer sam skoncentrisaniji na neke druge aspekte pojave nove osobe .
    Oči su nešto što me prvo interesuje, jer kako njiih doživim...dodaće mnogo toga na mom tasu ocene. Mnogi umeju da sve promene na sebi, čak i uvežbaju pokrete...ali oči ne mogu da sakriju (valjda se zna...da čak ako imate i tamne naočare...da ih treba skinuti prilikom upoznavanja).
    Zatim dodir (rukovanje) i blizina te osobe. Moram priznati...da ima podosta osoba čiji mi je dodir neprijatan (mlak stisak , dlanovi vlažni od znoja , neuredne ruke...etc.) ili čija mi blizina ne prija (miris osobe ili osećaj aure koja ti "trošii energiju"..atakuje).
    Jako mi je važan i stav te osobe...govori mi kako doživljava sebe i druge oko sebe. Volim "otvorene" osobe, koje neće unapred me strpati u "fijoke".
    Poruku je izmenio Sivi, 24.01.2010 u 10:33
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #82

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Već sa metar dva gledam cipele, na pola metra gledam grudi a bliski kontakt je oči u oči.
    Sve izmereno...
    Poruku je izmenio rumski, 31.01.2010 u 16:50

  8. #83

    Odgovor: Zapažanje

    Kad se upoznajem sa nekim prvo što primetim su usne,zatim oči ,a potom i neizostavno šake.Ne znam zašto ali to sam primetila .
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  9. #84

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    ...i ja prvo pogledam u oči jer su oči ogledalo duše.
    Može se svašta glumiti ali ono što se da pročitati u
    očima ne može se sakriti...osim ako niste profi -glumac.
    Takođe primetim držanje tela...što ukazuje da li je osoba
    aktivna ili pasivna.
    A i šake,dužina prstiju..hm,pa ondak stisak prilikom rukovanja otkriva potencijalnu
    energiju čoveka...
    pa ondak usne...itd.

  10. #85

    Odgovor: Zapažanje

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Kod muške osobe prvo obratim pažnju na stisak ruke.
    Nebitno da li je musko ili zensko, stisak ruke je kod mene u prvom planu.
    Citiram samu sebe...zadnje vreme je došlo.

    Što ja ne volim mlohava i mlitava rukovanja pa to je čudo jedno. A dlanovi mlaki i vlažni...
    Njanjavo i ljigavo. Fuj.

    Kod žena uvek prvo primetim bubiz...ja imam sise na tatu, pa mi baš milina gledati u tuđe.

    A, da. I jaako mi je bitno kako osoba miriši.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #86

    Odgovor: Zapažanje

    Zapamtim stisak ruke, pogled, da li se znoji, koliko ima kila, kakvi su mu/joj zubi, da li prevrće očima, boju glasa, boju očiju, da li ima crno ispod noktiju, pljuje li kad priča, da li je glasan/glasna.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #87

  13. #88

    Odgovor: Zapažanje

    Prvo primetim oci.Jer su oci ogledalo duse.Pa onda ruke,cipele ( kod muskaraca),pa tek onda ostalo. Da i osmeh ( ili odsustvo istog ) takodje mi je jako bitan.
    Nikad ne reci nikad !

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Oslobađanje reči
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 03.06.2014, 19:00
  2. Bežanje od kuće
    Autor Mish u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 28.09.2010, 19:00
  3. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 00:09
  4. Vrijeđanje
    Autor little fairy u forumu Psihologija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.11.2009, 09:14
  5. Da li je ovo dobar nacin upoznavanja?
    Autor bibidiBOO u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.10.2007, 15:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •