PARTIZAN i ZVEZDA: Navijajte sportski!
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    PARTIZAN i ZVEZDA: Navijajte sportski!

    "Večiti" rivali apelovali su na sve navijače da na sportski način isprate predstojeći 144. duel Partizana i Crvene zvezde.




    Generalni sekretar Partizana Darko Grubor rekao je da su na sastanku sa predstavnicima Crvene zvezde i Ministarstva unutrašnjih poslova dogovorene sve mere kako bi utakmica u subotu u Humskoj (19.30 TV Arena Sport) prošla bez izgreda na tribinama.

    "Naš zajednički apel je da se među navijačima smanje tenzije. Nije ni prvi ni polslednji put da derbi odlučuje o tituli. Želimo da sve bude rešeno na terenu, presudna je uloga igrača, a mi sa strane možemo da im pomognemo korektnim navijanjem. Pozivamo navijače da budu bučni i bodre svoju ekipu bez sukoba i incidenata", kazao je Grubor na sastanku sa novinarima.

    On je dodao da je iz bezbednosnih razloga kapacitet stadiona smanjen za pet do deset odsto i da će oko 700 redara pomagati pripadnicima policije i službi obezbeđenja.

    "Video nadzor će biti pojačan u odnosu na prethodne utakmice. Nije samo rizičan stadion i okolina, već ceo grad, i zato je važno da svi zajedničkim snagama pomognemo policiji u sprečavanju eventualnih navijačkih nereda",
    poručio je prvi operativac crno-belih.

    Grubor je naveo da će stadion biti blokiran, uz pojačanu kontrolu navijača, pozivajući sve da blagovremeno nabave ulaznice i na vreme dođu na utakmicu pošto će blagajne raditi u subotu do 17 sati.

    "Postoje nagoveštaji da će se pojedinci pojaviti sa falsifikovanim ulaznicama. Međutim, kontrole će biti rigorozne i preporučujemo im da to ne čine", poručio je Grubor.

    Derbi utakmica 28. kola Superlige Srbije između Partizana i Crvene zvezde igra se na stadionu u Humskoj u subotu od 19.30 sati.

    (Tanjug/MONDO, foto: MN Press)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: PARTIZAN i ZVEZDA: Navijajte sportski!

    Nista mi se ne svidja ova atmosfera oko derbija. Kao prvo, zdrav mozak nije mogao da zakaze utakmicu u tako rane vecernje sate jer kako god se utakmca zavrsi bice divljanja po gradu i cinjenje materijalne stete posle 21,30h. Huligani se nece libiti da to cine jer ce rezultat ovog derbija odluciti ko je prvak.Ako bude nereseno ili pobeda Partizana, gejlije ce ciniti cuda po Bgd-u ili daleko bilo ako komsinica pobedi zaracene strane crno belih ucinice sto iz ciste obesti.
    Mislim da bi bilo bolje da se derbi igra oko 14 casova mozda i ranije (za vreme obdanice) ali ...sta je tu je. Ocgledno je da nekom odgovara ova tenzija oko utakmice. Hulgani nisu samo na stadionima, hilgani u upravama klubova nisu nista manje opasni. Nazalost!

    P.S.
    Voleo bh da gresim .
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  3. #3

    Odgovor: PARTIZAN i ZVEZDA: Navijajte sportski!

    Odigrao se i ovaj 144 derbi, na moju radost pobedom Partizana i po svemu sudeci titula ide po sesti put zaredom u Humsku. Nazalost bio sam u pravu, pre derbija masa mladica povredjenih u ulicnim tucama, naneta materijalna steta gradjanima i gradu na ulicama Beograda. Eh, da mi je docekati derbi bez ovakvih i slicnih dogadjaja.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

Slične teme

  1. Volim Partizan :)
    Autor euridika u forumu Navijači
    Odgovora: 438
    Poslednja poruka: 28.04.2013, 14:33
  2. Partizan
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.08.2011, 16:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •