Božje i đavolsko seme
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Božje i đavolsko seme



    Bog je ,kako stoji u mateju 13.gl. jasno posejao svoje seme,to seme je seme Reči. ako danas zađemo po crkvama sa Božjim skenerom i skeniramo njihova teološka ubeđenja dobićemo jasni odgovor da li unutar je klica Božjeg semena kroz njen plod ,jer je pisano,"po plodovima ili po rodovima će te ih prepoznati"
    doista ,Bog je u prirodi dao tip toga što iznosimo. svako seme, svaka semenka daje svoj neprikosneveni rod. ono se ne može mešati. svako drvo mora dati svoj rod. tako je i sa Božjim semenom. na videu se daje uvid u Božje seme i đavolsko seme,kojega je đavo preko noći (nikejski koncil 325.godine) posejao kroz nauku trojstva i druge crkvene dogme. mir svima i Božji blagoslov čitačima teme i slušačima videa.

  2. #2

    Odgovor: Božje i đavolsko seme

    Šta je to božiji skener? Gde to može da se kupi i koliko košta?
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  3. #3

    Odgovor: Božje i đavolsko seme

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Šta je to božiji skener? Gde to može da se kupi i koliko košta?
    besplatno sed a nabaviti,Biblija! nepromašiv "skener"!!

  4. #4

    Odgovor: Božje i đavolsko seme

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku

    doista ,Bog je u prirodi dao tip toga što iznosimo. svako seme,
    svaka semenka daje svoj neprikosneveni rod. ono se ne može mešati. .

    E kad smo već u voćnjaku,.. kada se voćka recimo kalemi ,znači li to da da unosimo đavolje seme u božiji rod ,
    čak iako to znači opstanak neke vrste u korak s'vremenom,vremenskim prilikama...
    Mislim činimo li pritom greh mešajući mu se u posao jer samim tim dovodimo u opasnost njegovo prepoznavanje
    Ako je tako zaključujum da je i moj posao zdravstvenog radnika onda grešna rabota i da se ne treba ustvari
    nigde mešati, već pustiti da bude po volji božijoj.. pa otud i ona narodska iznikla;"kako ti bog da,tako će ti biti".
    Mir s'tobom čoveče božiji po drug'put
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  5. #5

    Odgovor: Božje i đavolsko seme

    Davno sam prestao da verujem u bogove i đavole (kada bolje razmislim, nisam iskreno nikada ni verovao u njih) tako da sve te priče o crkvama, religijama i raznoraznim verovanjima ne shvatam ozbiljnim, a posebno ne u smislu pravovernih i krivovernih (priznatih) religija i konfesija. Hoću da kažem da tu večitu priču o dobru i zlu oličenu kroz boga i đavola uvek reduciram i smeštam tamo gdo joj je po mom dubokom uverenju i mesto - među nas ljude, jer sve te manifastacije nekog zlog i dobro semena su izraz naših (ljudskih) pojedinačnih razlika i karakteristika o okviru opštih obeležja naše vrste, koja je, opet, tek delić majke prirode...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku

    doista ,Bog je u prirodi dao tip toga što iznosimo. svako seme,
    svaka semenka daje svoj neprikosneveni rod. ono se ne može mešati. .

    E kad smo već u voćnjaku,.. kada se voćka recimo kalemi ,znači li to da da unosimo đavolje seme u božiji rod ,
    čak iako to znači opstanak neke vrste u korak s'vremenom,vremenskim prilikama...
    Mislim činimo li pritom greh mešajući mu se u posao jer samim tim dovodimo u opasnost njegovo prepoznavanje
    Ako je tako zaključujum da je i moj posao zdravstvenog radnika onda grešna rabota i da se ne treba ustvari
    nigde mešati, već pustiti da bude po volji božijoj.. pa otud i ona narodska iznikla;"kako ti bog da,tako će ti biti".
    Mir s'tobom čoveče božiji po drug'put
    čini se da si ti jedina žena kojun sam sreo na forumima da pita,a ne da uči.Bog to ceni.
    u suštini čovek ako kalemi jednu voćku na drugu on ne može doneti neku veliku zabunu,ta pelcovana voćka će dati svoj rod ne ona na koju je kalemljena u podlozi.upravoto svedoči da je nemoguće zameniti neke stvari. tako je i hrišćanstvo nemoguće zamenuti oko plodova,rod upravootkriva ko je ko.crkvari su se nakalemili na priču mi smo hrišćanska Hristova crkva kao kajafa koji je rekao naš otac je Bog i mi smo Božja deca itd. no to nije moglo doneti neki ispravnidokaz jer rod ga je izdavao. rod nije bio podlozi jednak,onome što je Bog rekao da se čini oni su davali suprotni rod. mislim da sam ti donekle odgovorio. mir tebi i svima.

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Davno sam prestao da verujem u bogove i đavole (kada bolje razmislim, nisam iskreno nikada ni verovao u njih) tako da sve te priče o crkvama, religijama i raznoraznim verovanjima ne shvatam ozbiljnim, a posebno ne u smislu pravovernih i krivovernih (priznatih) religija i konfesija. Hoću da kažem da tu večitu priču o dobru i zlu oličenu kroz boga i đavola uvek reduciram i smeštam tamo gdo joj je po mom dubokom uverenju i mesto - među nas ljude, jer sve te manifastacije nekog zlog i dobro semena su izraz naših (ljudskih) pojedinačnih razlika i karakteristika o okviru opštih obeležja naše vrste, koja je, opet, tek delić majke prirode...
    hm. mislim da nisi dobro oslušnuo gospodara koji ti je u srcu. kao što drvo nehatno prima crva a kad počne uginjavati sa vrha još misli da ima života u korenu no koren kasnije ne daje snagu i dođe smrt drveta. tako se i tebi na dan Božje trube može zbiti prijatelju.
    pogledaj malo,oslušni oko sebe. zoveš to prirodnim zakonom? gnev,ubistva,drogu,pedofilizam itd? to se protivi zdravom umu. pogledaj te vračare kako ne uvidiš da iza stoji jedna sila. i iza Božjih stoji sila izgon demona,izgon rakovine. kako sam svedok da rakovina na ime Isusa čak proglašena u više maha smrtonosnom mora da ustukne i čovek potpuno bude zdrav u molitvi u ime Isusa ako to nije sila?! zašto neko u savesti reaguje dobro,pa upravo jer ima spoznaju Boga i osude ,kao i nagrade za činjenje dobra. ipak malo razmisli. na kraju ti sa svojom dušom možeš izaći na dečju kladionicu igrom klikera i dati je izgubiti,to je tvoje pravo.
    Poruku je izmenio Meggy, 29.04.2013 u 15:18 Razlog: uzastopni postovi

  7. #7

    Odgovor: Božje i đavolsko seme

    A da li ste vi ljudi primetili pune pijace mandarina BEZ SEMENKI ?! Sta mislite o tome ?
    Monsanto javno priznaje na svom sajtu da njegov genetski modifikovani luk nema toliku ljutinu i da je slatkastog ukusa - da li je to onaj plavkasti (crni luk) koji svi mi jedemo kao HOLANDSKI. A zna se da je gore spomenuta firma vlasnik 3 najvece holandske semenske firme.
    Jel to djavolsko seme ? Ili je to samo u duhovnoj sveri ?

  8. #8

    Odgovor: Božje i đavolsko seme

    Citat jovan-paor kaže: Pogledaj poruku
    A da li ste vi ljudi primetili pune pijace mandarina BEZ SEMENKI ?! Sta mislite o tome ?
    Monsanto javno priznaje na svom sajtu da njegov genetski modifikovani luk nema toliku ljutinu i da je slatkastog ukusa - da li je to onaj plavkasti (crni luk) koji svi mi jedemo kao HOLANDSKI. A zna se da je gore spomenuta firma vlasnik 3 najvece holandske semenske firme.
    Jel to djavolsko seme ? Ili je to samo u duhovnoj sveri ?
    nisi dovoljno uhvatio misao ni svoju,a kamoli moju.mešanje semenja je nemoguće. možeš uzeti pelcer i kalemiti ali to neće nikad doneti rod podloge,već rod kalema. imali tu mešanja ili je stvar jasno odvojena. tako i u duhovnoj sveri,nema mešanja ono što je Reč veruje svu Reč,što je kukolj veruje laž i taj rod i daje. vrlo jednostavno i lako.

Slične teme

  1. Seme kao osnova opstanka na Zemlji
    Autor Aca1983 u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.10.2007, 00:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •