Filmovi zasnovani na istinitim pričama
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 61
  1. #1

    01 Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    Oduvek sam volela da pogledam film zasnovan na istinitoj priči, ljudima i događajima. Volite li ih vi? Možete li izdvojiti jedan ovakav film koji je ostavio na vas najjači utisak?

  2. #2

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    Guilty Until Proven Innocent (1991)

    Robert MakLaflin je osudjen na 15 godina robije zbog ubistva u Njujorku 1979. godine, koje nije pocinio i odsluzio je 6 (od 1980 do 1986), kada je njegov ocuh uspeo da dokaze njegovu nevinost.
    Dobio odstetu od 1.935.000 $

  3. #3

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    Volim da pogledam film koji je zasnovan na istinitom dogadjaju.Trenutno samoo jednog mogu da se setim a to je: Perfect storm.

    Ovo je film koji je sigurno vecina vas gledala,govori o ribarima koji krecu u ribolov i susrecu se sa strasnom olujom...

    evo ga link:http://perfectstorm.warnerbros.com/
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  4. #4

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    Baš volim da pogledam I to ne samo da pogledam već i da ih imam u svojoj kolekciji. Volim i biografije kao Rasputin, Geronimo, Gandhi, Malcolm X i slično. Ne da mogu da se setim, nego mi iz glave ne izlaze naslovi poput: The world fastest Indian, Schindler's list, Monster, Catch me if you can, The exorcism of Emily Rose, Wolf creek, Hidalgo, Jack the ripper... čuveni Midnight Express (what a movie!)... e sad ni meni više ne pada na pamet, al' neko će već podsetiti

    Volim da pogledam i dobre ratne filmove, oni su uglavnom svi zasnovani na istinitim pričama
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    Jako volim da gledam filmove zasnovane na istinitim dogadjajima! Prvi koji mi padaju na pamet su Sindlerova lista i Neprijatelj pred vratima (oba su vezana za Drugi svestski rat).

    Sto se tice "biografskih" filmova, odusevio me je film o zivotu Tine Tarner - uvek sam postovala tu zenu zbog neverovatne energije koju nosi u sebi, ali posle tog filma, postujem je jos vise! (Ovde mogu da dodam i film o zivotu Edit Pjaf!)

    A, da, setih se i Zodiaca - film je strasan jer pokazuje koliko zivot moze biti strasniji i morbidniji od bilo kog scenariste!

  6. #6

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    Sto se tice "biografskih" filmova, odusevio me je film o zivotu Tine Tarner
    E sad kad pomenu taj ja se setih i filma "Ray" o Ray Charlesu.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    "The Hurricane" - Denzel Washington
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  8. #8

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    Mi deca sa kolodvora Zoo. Možda se sećate knjige, ja sam je čitala kad sam bila klinka. Berlin sedamdesetih i četrnaestogodišnja devojčica Kristiana (sa 13 već heroinski zavisnik) koja predstavlja sliku skoro cele jedne generacije sa svojom biografskom pričom. Film ništa manje mučan i realan nego knjiga.

    p.s. A u filmu samog sebe igra i David Bowie
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    Pre neki dan sam pogledala film Evilenko,baziran na sokantnoj istinitoj prici najveceg serijskog ubice bivseg Sovjetskog Saveza,covek koji je masakrirao i pojeo vise od 50 dece...film je da se najezis Igraju :Malcolm Mcdowell i Marton Csokas
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  10. #10

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Pre neki dan sam pogledala film Evilenko,baziran na sokantnoj istinitoj prici najveceg serijskog ubice bivseg Sovjetskog Saveza,covek koji je masakrirao i pojeo vise od 50 dece...film je da se najezis Igraju :Malcolm Mcdowell i Marton Csokas
    Meni je muka samo dok sam procitala o cemu se radi

    U pa da,volim da gledam takve filmove ali sad se ne mogu setiti nijednog imena
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  11. #11

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    Slazem se za filmove Sindlerova lista, Mi deca sa kolodvora zoo - odlicni filmovi.

    Evo skoro sam gledala nemacki film Sophie Sholl. Evo LINK

    Ovo je prica o hrabroj studentkinji koja se borila protiv nacizma i Hitlerovog rata.

  12. #12

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    The pursuit of happynes jedna fantasticna drama zasnovana na istinitom dogadjaju vredi ga pogledati
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  13. #13

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    Bela oluja, istinit dogadjaj, savrseno opisano na filmskom platnu.

  14. #14

    Odgovor: Filmovi zasnovani na istinitim pričama

    Ne volim bas da gledam filmove snimljene po istinitim dogadjajima. Obicno su to tragicni dogadjaji ili neki koji ostavljaju gorak ukus. Mogu da pogledam tragicne filmove i nije mi to problem, ali me uzasno opterecuje kada znam da se to zaista dogodilo nekome. No gledala sam ih pre dosta. A onda sam pre otprilike godinu i po pogledala film "Gia".... I od tada vise ne gledam takve filmove. Film je stravican. Jos mi djavo nije dao mira pa sam morala da potrazim na internetu i dodatne informcije o Djiji Karandji. Uzasna prica. Sledi mi se krv od te tragedije, ali ne samo zato sto je to eto Djija - poznata manekenka, vec zato sto je to samo jedna prica u moru istih takvih tragicnih prica raznih devojaka sirom sveta. Ja nisam mogla da pojmim da negde postoji takva stvarnost, da postoji takvo nesto, da neke devojke negde imaju takav zivot i takvu smrt. Kada pomislim na film i celu tu pricu o zivotu te devojke ne mogu mirno da spavam.
    Sve u svemu od tog filma vise ne gledam filmove snimljene po istinitom dogadjaju.
    Break the rules rebel, break them hard...

  15. #15

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. 3D filmovi
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 20.10.2019, 01:36
  2. Filmovi zasnovani na knjigama
    Autor starsica u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:44
  3. Kultni filmovi
    Autor memento u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 11:37
  4. Kratki filmovi
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.05.2011, 21:34
  5. Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-ih ili sad?
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 18.10.2009, 00:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •