Застава Срема

Prikaz rezultata glasanja: Да ли бисте волели овакву заставу Срема?

Učesnika ankete do sada
8. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да

    5 62.50%
  • не

    3 37.50%
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Застава Срема

    Застава и грб Срема

    Када би теоретски постојала Аутономна покрајина Срем (област), или нпр. заједница општина Срема (то је ових дана актуелно), или ма какав други облик аутономије или самоуправе (нпр ако се уведу бановине или жупаније у Србији) каква би застава била?

    И фудбалски клубови и месне заједнице имају грбове и заставу, па зашто не би имао и Срем, који свакако политичко-историсјки има право на то!

    Без да улазимо у политку ево једног занимљивог предлога:



    Предлог заставе Срема



    Предлог грба

    Објашњење:

    На грбу Срема је јелен и као такав је преузет са историјског грба Војводства спрског, традиционално је кроз иста или слична решења представљен Срем на овај начин, па и на актуелном амблему АПВ и на грбу Вуковарско-Сријемске жупаније.

    Стабло представља фрушкогорске четинаре и саму Фрушку Гору која је неодвојиви сремски природно-амбијентални симбол.

    У подлози су две плаве траке (Дунав и Сава), и једна зелена (равница) као и две беле траке које симболизују слободу и победу у два велика рата у којима су Сремци одиграли значајну историјску улогу.

    Круна је краљевске куће Карађорђевића, као симбол привржености Србији, али и у част Краља Петра ујединитеља под чијом влашћу је Срем присаједињен својевољено са Краљевином Србијом, у одвојеном историјско-политичком акту од Баната, Барања и Бачке (тзв. тадашње Војводине) ...

    Како вам се чини?

    Објективни, (неполитички коментари) су добродошли, као и сугестије ... па можемо да коригујемо ову заставу и да зајдено направимо нову, макар и виртуелну заставу Срема
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 15.04.2013 u 13:03

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  2. #2

    Odgovor: Застава Срема

    meni lično se ne sviđa..zbog tog jelena...mislim da bi prepelica bila ok( za fruškogorski deo)
    takođe bih pre ubacila vinovu lozu il' grozd crni i beli ( za vinski deo) a izbacila tu krunu...i dodala pšenicu
    il' kukuruz (za svinjski deo)
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  3. #3

    Odgovor: Застава Срема

    Absolutno podrzavam ovaj lep grb i zastavu Srema osim jednog malog detalja.
    Krune.
    Mislim nasto to i cemu i absolutno sam protiv ........i kao Sremac .....o kao republikanac.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  4. #4

    Odgovor: Застава Срема

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Absolutno podrzavam ovaj lep grb i zastavu Srema osim jednog malog detalja.
    Krune.
    Mislim nasto to i cemu i absolutno sam protiv ........i kao Sremac .....o kao republikanac.
    Пази, чисто посматрано онако историјски Војводина је настала као врста аутономне области у монархији, и тако гледано - више је била монархијска јединица него републиканска ...

    Опет, историјски посматрано на исторјским грбовима Срема, Баната, Бачке и Барање али и Војводства Српског, коришћени су ови симболи али са круном Светог Стефана.



    А овде би, наравно уместо круне Светог Стефана била круна Карађорђевића, као што већ поменух у знак присаједињења са Србијом за време његове владавине, али и као својеврстан симбол повезнаости са Србијом.

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  5. #5

    Odgovor: Застава Срема

    Pazim ...absolutno pazim na casu , a posebno ma casu istorije.

    Sve je to lepo i sve je to u redu ...ali gde je to daleko od svega toga ?

    A onda ..i malo kasnije ......i sada ...i ubuduce ?

    Ukoliko se nesto ne promeni a nece se promeniti ....zasigurno.

    Koliko su daleko San i Java?

    Mnogo su daleko.

    Ja sam to ocenio..... onako odokativno.

    Jbg.....malo nesto čito ....i plus iskustvo.

    Osnovni problem ove z emlje je sto nema i nikada nije imala odgovore na zivotna pitanja svojih gradjana
    i zarad toga , kao posledicu toga , uvek je izmisljala , stvarala probleme i gde ih nema, kako bi odvratila paznju
    od onih gorucih pitanja a koji traju vekovima , i koji ce postojati i sada i ubuduce.
    Jer ova zemlja i oni koji je vode nema snage i nemaju snage a jos vise nemaju zelje nemaju da je menjaju.

    Onaj ko to hoce .....njegova sudbina se zna.

    Dakle ......i zastava i grb ali bez krune.

    Kruna je ....Davno ...Proslo...vreme.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  6. #6

    Odgovor: Застава Срема

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku

    Dakle ......i zastava i grb ali bez krune.

    Kruna je ....Davno ...Proslo...vreme.
    Slažem se s'komšijom bigrancerom.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  7. #7

    Odgovor: Застава Срема

    Та немојте тако господо ...

    У херaлдици није уопште редак случај да државе са Републиканским уређењем имају круне на својим грбовима ...
    Сећам се када је Србија враћала свој грб, да су злонамерници имали проблем са круном изнад штита ...

    А ја ћу вама навести модерне европске државе које имају на својим грбовиме круне, а изразито су републиканског уређења:

    - Аустрија
    - Русија
    - Бугарска
    - Мађарска
    - Хрватска (стилизована круна)
    - Грузија
    - Црна Гора
    - Пољска
    - и Србија, наравно ...

    Дакле, као што видите, неке државе су давно остале без монархије и за њих је то плусквамперфекат па ипак имају круне ...
    Да не помињем грбове нижих територијалних јединица типа покрајине, ево Хрватска жупанија Сплитско-Далматинска има круну Томислава иако је он владао тим просторима пре више од 1000 година ...

    Али наравно ... имате право на своје мишљење

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  8. #8

    Odgovor: Застава Срема

    Da prvo napravimo Srpsku Republiku Kosovo,Srem kad dodje na red.
    Ime: srpska republika kosovo.jpg Pregleda: 2174 Veličina: 204.9 KB

  9. #9

    Odgovor: Застава Срема

    E,nemoj da brkas loncice ...necemo mi vazda zadnji u red Drz'se teme!
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  10. #10

    Odgovor: Застава Срема

    sve je lepo i tacno samo kruna stvarno bode mnogo oci svi znamo koliko nam je kruna puta okrenula ledja a za ostalo se ja slazem moje licno misljenje

  11. #11

    Odgovor: Застава Срема

    Citat Ilija gromovnik kaže: Pogledaj poruku
    sve je lepo i tacno samo kruna stvarno bode mnogo oci svi znamo koliko nam je kruna puta okrenula ledja a za ostalo se ja slazem moje licno misljenje
    Gromovnice,bolje kruna nego petokraka.

  12. #12

    Odgovor: Застава Срема

    inace, sam grb iskoriscen u ovoj zastavi je moja nedovrsena kreacija koju sam okacio na wiki.

    i izuzetno bih cenio kada bi ta kruna nekako nestala...

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Odgovora: 317
    Poslednja poruka: 08.05.2015, 23:37
  3. Вук Јеремић
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 17.10.2011, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •