Duhovno oko
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Duhovno oko

  1. #1

    Duhovno oko

    Mozda onako malo cudno pitanje, ali zastanite i zamislite se dobro pri odgovoru. Nemojte olako suditi.

    Kada bi ste imali duhovno oko, sta bi ono videlo?
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  2. #2

    Odgovor: Duhovno oko

    Po meni, videlo bi previše!
    -Toliko jako čulo bi dovelo do toga da nam zakržljaju ostala uporišta preko kojih smo dolazili do prave slike sveta;
    - Nestao bi izazov neizvesnosti, nada bi izgubila značaj, adrenalinski šokovi bili sve ređi;
    - Kockarski duh čoveka bi zakržljao, mozak bi se smanjio na trećinu, finese ičega bi izbledele;
    Sve ovo je samo delić onoga što bi gubili, jer dobar deo satisfakcije je upravo u putu pronalaska, ne u finalu.
    Ne hvala, nemam ništa protiv i da pogrešim u proceni, ali želim da mi ostane nadanje, rizik, kocka, učenje na iskustvu.
    Sve instant ili skroz ogoljeno mi je neprivlačno. Cenim teže dostupno, i tajanstveno.

  3. #3

    Odgovor: Duhovno oko

    Samo bih bolje i suptilnije razumela i prihvatala stvari. Ne isključujem da ono ne postoji, ali svakako nije na nivou na kojem je svojstveno u ovoj kategoriji. Verujem da budistički sveštenici, kao i pojedini koji se osmele i zađu u ovakve sfere, umeju da očiste svoja čula, preobrate ih i krenu putem kojim retko ko i pomisli da treba ići. Ne mislim da je ovo glupost...
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  4. #4

    Odgovor: Duhovno oko

    Sam naziv je figurativan i govori o sposobnosti čoveka da vidi
    ono što se neda videti čulom vida,
    već na jedan intuitivan način.
    Što je čovek otvoreniji, prijemčljiviji to je i propusniji za osećaj.
    Otvoreni um otvara i duhovno oko.
    Tako ja to vidim svojim "okom"
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Slične teme

  1. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 26.12.2009, 09:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •