Leadtek 7950GT ili Gainward 7950GT?
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Leadtek 7950GT ili Gainward 7950GT?

    Evo ovako, ako se poklopi povoljno finansijska situacija u narednom periodu, planiram da uradim upgrade grafike.

    Izbor je pao na 7950GT i to na dva proizvođača - Leadtek i Gainward.

    Trenutno u kućištu imam Gainward 7600GT i prezadovoljan sam - kako cenom tako i kvalitetom. Kada sam je kupovao hteo sam da uzmem MSI, ali je 50 evra manje na strani Gainwarda presudilo. I nisam se pokajao.

    Dakle u pitanju je identičan nVidia čip u obe kartice, jedina razlika je proizvođač i 35 evra razlika u ceni. Naime, Gainward košta 330 evra, a Leadtek 295 evra.

    Ukratko karakteristike kartice: takt procesora 550 MHz, takt memorije 1400 MHz, 256 bita, 512 RAM, Dual-DVI, HDTV Out, DX 9.

    Pa da čujem argumente za i protiv!

    Hvala.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Leadtek 7950GT ili Gainward 7950GT?

    Mislim da se previse opterecujes kada se razmisljas o ovih 35 eura. Ako imas 300 eura onda sigurno imas i 35 plus. A ako nemas tih 35 eura kupi jeftiniju. I kolko vidim vec imas dobru graficku karticu i ovo "unapredjenje" ti je samo obican hir.

    A za karakteristike googluj covece.

  3. #3
    Kolega da ja tebi dam jedan ovako, nadam se, strucan odgovor i savet.
    Po meni, u realnom radu kada su u pitanju DX9 igre, ova kartica koju bi kupio 7950GT (nebitno dal Leadtek ili Gainward) ti nista znacajno nebi povecala u odnosu na 7600GT. Mozda jedino ako imas neku budzu od monitora sa ogromnom rez pa da ti treba da izvuces.
    Moj ti je savet da kad vec imas para predjes na novu generaciju, tj neki 8800GTX ili 8800GTS, ako imas love za to. Ili neki 8600GT, izasle su. Ili da sacekas da vidis kakav ce izbor da pruzi AMD (nekada ATI) sa novim Radeonima (ako ga uopste izbace).
    Glavna prednost je sto bi imao full podrsku za DX10 igre, npr. CRYSIS!

    Al si nasao sliku za avatar , sklanjaj tog sabana!
    Poruku je izmenio goldie, 08.05.2007 u 01:57 Razlog: dve uzastopne poruke
    HAIL METAL

  4. #4

    Odgovor: Leadtek 7950GT ili Gainward 7950GT?

    Citat majne koleginica kaže:
    Mislim da se previse opterecujes kada se razmisljas o ovih 35 eura. Ako imas 300 eura onda sigurno imas i 35 plus. A ako nemas tih 35 eura kupi jeftiniju. I kolko vidim vec imas dobru graficku karticu i ovo "unapredjenje" ti je samo obican hir.

    A za karakteristike googluj covece.
    Nije fora u 35 evra, već u npr, temperaturi, buci kulera itd. I nije baš 100% hir, već i nedozvoljavanje da ti kartica izgubi na vrednosti.

    Već imam potencijalnog kupca za 7600 koji bi dao 140 evrića, tako da mi treba još malo više od toliko, a kao što sam rekao, finansijska situacija bi trebala da mi ide na ruku u narednom periodu. Znači da 150 evra za 7950GT uopšte nije mnogo.

    A googlao sam ko mutav... I nailazio sam na razne proizvođače za koje sam prvi put čuo. Kod nas ih naravno nema ni pod tačkom razno.

    Jedino što kod nas ima, a da vredi su gore pomenute + Asus, koga ne želim u kućištu. Ima i MSI, koji je bolesno skup.

    Citat majne kolega kaže:
    Po meni, u realnom radu kada su u pitanju DX9 igre, ova kartica koju bi kupio 7950GT (nebitno dal Leadtek ili Gainward) ti nista znacajno nebi povecala u odnosu na 7600GT. Mozda jedino ako imas neku budzu od monitora sa ogromnom rez pa da ti treba da izvuces.
    Nemam budžu, ali po meni je sasvim dobar razlog to što je 7600 128-bitna, a 7950 256-bitna.

    Inače, dosta igara ne mogu da poteram na maksimumu - konkretno mislim na Oblivion i na S.T.A.L.K.E.R. koju trenutno igram. Činjenica je da S.T.A.L.K.E.R. nije položio metode optimizacije (kao ni ja), ali opet... A očekujem uskoro i HL2: Episode Two, Call of Duty, Fall Out 3 i još par žestokih naslova koje jedva čekam da igram.

    Citat majne kolega kaže:
    Moj ti je savet da kad vec imas para predjes na novu generaciju, tj neki 8800GTX ili 8800GTS, ako imas love za to. Ili neki 8600GT, izasle su. Ili da sacekas da vidis kakav ce izbor da pruzi AMD (nekada ATI) sa novim Radeonima (ako ga uopste izbace).
    Glavna prednost je sto bi imao full podrsku za DX10 igre, npr. CRYSIS!
    Razmišljao sam i o tome, ali za 300 evra mogu da uzmem najviše GTS, koja ima 320 RAM-a, dok 7950 ima 512. 8600 ne dolazi u obzir, jer hoću 256-bitnu karticu high serije. Jedina jača od ove je 7900GTX. A i neću ništa što ima veze sa DX10, jer Vistu još dugo neću stavljati. Em što nemam 64-bitni CPU, em što 95% igara radi pod DX9... Ma gomila razloga. Sačekaću lepo dogodine, pa kada im padne cena, lako ćemo se upgradeovati.

    Citat majne kolega kaže:
    Al si nasao sliku za avatar , sklanjaj tog sabana!
    Ne mogu, zaboraviće ga ljudi. Taki primerak se rađa jednom u 100 godina.
    Poruku je izmenio Kunic, 08.05.2007 u 02:00
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  5. #5

    Odgovor: Leadtek 7950GT ili Gainward 7950GT?

    Ti kupujes, pa ti i odluci. Da ja imam 300e i da treba da kupim GK, malo bih sacekao. Cene ce pasti, a i budzet bi ti narastao u medjuvremenu makar za 8800GTS sa 640MB (ima i ta varijanta).

    Ili da prodas sada 7600GT, a da onda sacekas malo za 8800. A u medjuvremenu da strebas Metode Optimizacije. Nije ni to losa ideja.
    Poruku je izmenio mladen.stupar, 08.05.2007 u 02:19
    HAIL METAL

  6. #6

    Odgovor: Leadtek 7950GT ili Gainward 7950GT?

    Ja pre sredine/kraja juna ni ne pomišljam o šopingu, samo se na vreme pripremam. Znam kada se kupuju komponente.

    A ko zna, možda se i predomislim, mada teško... U svakom slučaju, hvala na odgovoru.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #7

    Odgovor: Leadtek 7950GT ili Gainward 7950GT?

    150 evra za 10% veci fps je bar za mene jako puno.
    150 evra za nove mogucnosti je bar za mene nekada i jako malo.
    dakle... ako mene pitas, ne treba da uzmes nista ispod 8800 osim ako ces u transakciji jos i ispasti na dobiti (ne bukvalno).
    inace, mislim da generalno ne mozes da se nadas da ces moci sve da teras na max bes opadanja fps cak i ako imas gore pomenutu.... cesto rendering quality prelazi mogucnosti i najbolje kartice jer se nove kartice cesto pojavljuju i svaka nova ima sve vise snage ili vise optimizacija za iste operacije.
    mislim da je najbolji primer FarCry... stucao mi je sve dok nisam nabavio graficku i procesor koji nisu ni postojali kada je igra izasla.
    black holes are where god divided by zero

  8. #8

    Odgovor: Leadtek 7950GT ili Gainward 7950GT?

    Citat game_enginer kaže: Pogledaj poruku
    dakle... ako mene pitas, ne treba da uzmes nista ispod 8800 osim ako ces u transakciji jos i ispasti na dobiti (ne bukvalno).
    Sutra ću ti detaljno izneti predlog sa par testova sa neta.

    A znaš da nikad nisam trgovao ako mi nije isplativo. Pre ću sačekati mesec-dva, nego baciti pare.

    I nemam para za pravu 8800. I suludo je sada davati 600-700 evra za tu karticu, kada nemaš igre koja je apsolutno zahteva. Dogodine će joj cena biti 300 evra i tada će biti best buy.

    Citat game_enginer kaže: Pogledaj poruku
    mislim da je najbolji primer FarCry... stucao mi je sve dok nisam nabavio graficku i procesor koji nisu ni postojali kada je igra izasla.
    Meni je FarCry na maksimumu leteo i na starom 9600 Pro. Tako je to kada je igra optimizovana do jaja, a ne k'o ovaj S.T.A.L.K.E.R.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •