Slatki ubica tela i duha - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 44 od ukupno 44
  1. #31

    Odgovor: Slatki ubica tela i duha

    Širom sveta flunitrazepam je poznat po svom fabričkom imenu Rohypnol koje je postalo sinonim za drogu za silovanje. Naime silovatelji koriste flunitrazepam kao sredstvo za omamljivanje svojih žrtvi tako što ga ubace u piće žrtve pa žrtva nakon njegove konzumacije nije u stanju pružiti otpor jer gubi sposobnost rasuđivanja i ima smanjene motoričke sposobnosti, a kod dodatnih doza može nastupiti i anterogradna amnezija nemogućnost pamćenja događaja nakon konzumacije flunitrazepama.
    Ne znam šta kažu tačno ljudi koji se bave profilima silovatelja, al' ja kontam nešto da je njima kao do jaja kad im se žrtve otimaju... huh more biti da loše kontam, a ima i nji' raznih verovatno.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #32

    Odgovor: Slatki ubica tela i duha

    Dobro ti kontas kao i uvek. Ovo se verovatno odnosi na jajare koje odluce da sledecu subotu probaju i to. A u nedelju ce da odu na bilijar i pivo da prepricavaju. Nem' pojma.
    Ima gi svakakvih.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #33

    Odgovor: Slatki ubica tela i duha

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam šta kažu tačno ljudi koji se bave profilima silovatelja, al' ja kontam nešto da je njima kao do jaja kad im se žrtve otimaju... huh more biti da loše kontam, a ima i nji' raznih verovatno.
    ne znam zašto to neko radi kad su lokali puni napušenih devojaka
    pa nema potrebe trošiti pare kad i na ovom sajtu mnoge cure podrzavaju duvanje i sl. oblike
    lakih droga ... naravno da su labilnije ličnosti lakše dignu noge dobrovoljno
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #34

    Odgovor: Bolesti zavisnosti

    Alkohol oštećuje mozak adolescenata

    Brzo i učestalo konzumiranje alkoholnih pića svih vrsta i jačine u kratkom vremenskom periodu kako bi se što pre došlo u stanje pijanstva uništava belu moždanu masu adolescenata, pokazalo je istraživanje sprovedeno na Univerzitetu Kalifornije.

    Autor istraživanja prof. Suzan Tapert došla je do tog rezultata obavivši ispitivanje na dobrovoljcima, starijim i mladim osobama koje su već imale iskustvo opijanja.

    Svi dobrovoljci bili su podvrgnuti magnetnoj rezonanci kako bi se videlo stanje njihovih mozgova.

    Snimanje je, na veliko iznenađenje Tapertove, pokazalo da je i kod mlađih pristalica pijanki došlo do oštećenja bele moždane mase koje se obično javlja kod starijih alkoholičara.

    Bela moždana masa prenosi informacije preko nervnih vlakana, dok siva moždana masa obrađuje te informacije, podsetili su francuski mediji.

    Opijanjem se smatra situacija u kojoj muškarac popije pet ili više čaša alkoholnog pića u kratkom vremenskom periodu, a žena četiri ili više.
    & underpaid......

  5. #35

    Odgovor: Bolesti zavisnosti

    koji mozak ti zzelish?

    Dr. Daniel Amen objashnjava mozzdanu aktivnost i razvoj tokom zzivota.

    & underpaid......

  6. #36

    Odgovor: Bolesti zavisnosti

    izuchavanje mozga kao nachin da se razume delikvencija i zloupotreba droga "u mladih" (shto me nervira taj izraz )

    odlichna tribina. traje sat i petnaest minuta...



    preporuchujem
    & underpaid......

  7. #37

    Odgovor: Bolesti zavisnosti

    rech dopamin... upotrebljena vishe od nekoliko puta tjekom predavanja iz predhodnog posta. shta je dopamin?

    Dopamin je hemijska supstanca koju proizvodi organizam. U centralnom i perifernom nervnom sistemu deluje kao neurotransmiter. Deluje i kao hormon koga sekretuje hipotalamus, a koji inhibiše sekreciju prolaktina iz hipofize. Iz dopamina se sintetiše adrenalin i noradrenlin.

    Neurotransmiteri su sinaptički transmiteri male molekulse mase koji brzo deluju. Oni se sintetišu direktno u nervnom završetku (sinaptički završetak) i skladište u sinaptičkim vezikulama.

    Neuropeptidi su hemijske supstance veće molekulske mase, koje deluju sporije, ali izazivaju dugotrajne promene u nervnom sistemu. Oni se ne sintetišu u presinaptičkom završetku, već u telu neurona i aktivno se transportuju duž aksona do nervnog završetka.

    U mozgu postoje tri značajna sistema koja sekretuju dopamin.

    * Crna supstanca (lat. Substantia nigra). Dopaminski neuroni iz ove strukture inhibišu neurone u prugastom telu (lat. Corpus striatum). Degeneracija ovih dopaminskih vlakana izaziva Parkinsonovu bolest.

    * Limbički sistem (mezolimbičke strukture). Dopaminske vlakna iz mezolimbičkih struktura protežu se do mirisne kvržice (lat. Tuberculum olfactorium), amigdaloidnog jedra (lat. Corus amygaloideum), čeonog režnja, cingularnog režnja, lat. Nucleus accumbens... Ova vlakna igraju ulogu i nastanku osećaja euforije, zadovoljatva, sitosti... O ovom sistemu se govori i kao o sistemu za nagradu. Mnoge hemijske supstance kao: nikotin, droge, alkohol... aktiviraju ovaj sistem i tako izazivanjem osećaja euforije mogu izazvati zavisnost.

    * Jedra tuberoinfudibularnog dela hipotalamusa takođe luče dopamin. Dopamin dospeva u hipofizu i tu inhibiše sekreciju prolaktina. U ovom slučaju dopamin deluje kao hormon.

    * U nekim perifernim neuronima npr. u bubrezima takođe je otkriven dopamin.

    Dopamin zajedno sa adrenalinom i noradrenalinom pripada grupi neurotransmitera poznatih kao kateholamini. Svi katholamini nastaju iz aminokiseline tirozin.

    U nervnim završecima nalaze se enzimi koji iz tirozina sintetišu kateholamine. Tirozin se u neurone transportuje iz spoljašnje sredine, mada se može proizvesti u nervnim ćelijama iz aminokiseline fenilalanin.

    Prvo se vrši hidroksilacija tirozina uz pomoć enzima tirozinhidroksilaza do 3,4 dihidroksifenilalanina L-(DOPA). Zatim se DOPA pod uticajm enzima dekarboksilaza aromatičnih aminokiselina prevodi u dopamin. U noradrenergičkim i adreneričkim neuronima reakcija može ići dalje, jer je dopamin supstrat za ove neurotransmitere.

    Sintetisani dopamin se pakuje i skladišti u sinaptičke vezikule. Putem egzocitoze dolazi do oslobađanja dopamina u sinaptičku pukotinu, a dopamin vezuje za sinaptičke recepore.

    Bolesti izazvane poremećajem dopaminskih sistema


    * Šizofrenija i psihoze

    Kod šizofrenije i raznih psihoza je aktivnost dopaminergički neurona u limbičkom sistemu povećana. Lekovi koji inhibišu ove receptore (neuone) koriste se za lečenje šizofrenije (neuroleptici).

    * Parkinsonova bolest

    Nastaje usled propadanja neurona koji sekretuju dopamin u crnoj supstanci. Karakteriše se tremorom, poremećajima hoda, mimike, povećanim tonusom mišića (rigor), nestabilnošću, vegetativnim simptomima...

    * Narkomanija

    Mnoge droge aktiviraju dopaminske receptore. Time se izaziva euforija i izaziva zavisnost (pre svega psihička).

    ilustracija normalnog nivoa dopamina
    Poruku je izmenio maski, 18.02.2010 u 02:52 Razlog: dodat video klip
    & underpaid......

  8. #38

    Odgovor: Bolesti zavisnosti

    rech impulsivnost... josh jedan pojam usko vezan za zavisnost...

    Impulsivnost je osobina ličnosti, koja se ispoljava kao nesposobnost racionalne kontrole vlastitih snažnih impulsa, želja i potreba za agresijom, seksom, osvetom, ljubomorom ili autodestrukcijom.

    poremechaj kontrole impulsa je nis psihichkih poremechaja ukljuchujuchi nekontrolisani explozivni poremechaj (hot-headedness), kleptomanija, patoloshko kockanje, piromanija, tri vrste opsesivno kompulzivnog ponashanja : trichotillomania (chupanje kose), onychophagia (grickanje noktiju), dermatillomania (kidanje kozze). ovakvi poremechaji pochinju najcheshche u preiodu izmedju sedme i petnaeste godine. impulsivnost, kljuchna osobina ovih poremechaja, mozze se objasniti kao pokushaj dobijanja malih kratkorochnih zadovoljstava na ushtrb velikog dugorochnog gubitka. oni sa ovim poremechajem konstantno pokazuju nemoch da se odupru ovom ponashanju.

    poremechaj kontrole impulsa se smatra delom spektra opsesivno kompulsivnih poremechaja. sushtina emocionalne stabilnosti je sposobnost da se kontrolishu impulsi u sluzzbi postizanja cilja.
    & underpaid......

  9. #39

    Odgovor: Bolesti zavisnosti

    emotivna iliti emocionalna zavisnost

    emocionalna zavisnost znachi da osoba svoja 'dobra osechanja' dobija spolja a ne iznutra. znachi potrebu da se bude ispunjen izvana a ne iz sopstvenog bicha.

    postoje brojne forme emocionalne zavisnosti:

    - zavisnost od supstanci kao shto su hrana, droge ili alkohol da ispune prazninu i otklone bol
    - zavisnost od procesa kao shto su troshenje novca, kockanje ili TV takodje da ispune prazninu ili otklone bol
    - zavisnost od novca ka nachina da se definishe nechija vrednost i adekvatnost (ostvarenost)
    - zavisnost od dobijanja nechije ljubavi, priznanja ili pazznje da bi se osechao vrednim, adekvatnim, voljenim i sigurnim
    - zavisnost od sexa da bi ispunili prazninu i da bi se osechali ostvarenim

    kada ne preuzmete odgovornost za definisanje sopstvene ostvarenosti i vrednosti, za stvaranje sopstvene unutrashnje sigurnosti, trazzichete od spoljne sredine da se osechate vredno, ostvareno i sigurno. sve shto ne budete dali sami sebi trazzichete od drugih ljudi ili od supstanci i procesa. emocionalna zavisnost je suprotnost od lichne odgovornosti za sopstveno blagostanje. uprkos tome mnogo ljudi nema ideju da je ovo njihova lichna odgovornost, nemaju pojma kako da tu odgovornost preuzmu.



    shta znachi - preuzeti emocionalnu odgovornost i nebiti emocionalno zavistan?


    pre svega to znachi spoznati da nasha osechanja dolaze od nashih misli, verovanja i ponashanja, pre nego od drugih ljudi ili okolnosti. mora se shvatiti i prihvatiti da samostalno kreiramo nasha osechanja, a ne da nam osechanja dolaze spolja, tada se mozze pocheti postupati emocionalno odgovorno.


    npr. recimo da se neko naljuti na vas.

    ako ste emocionalno zavisni mozzete se osechati odbacheno i verovati da je izvor osechanja odbachenosti u tudjoj ljutnji. mozzete se osechati povredjeno, uplasheno, anksiozno, nepotrebno, posramljeno, ljutito, optuzzujuche ili imati mnogo drugih kompleksih osechanja u odgovoru na tudju ljutnju. mozzete izvesti nekoliko pokushaja da privolite drugu osobu da ne bude ljuta u cilju da se osechate bolje.

    medjutim, ako ste emocionalno odgovorna osoba, osechachete se i reagovachete drugachije. prva stvar koju bi ste mogli uraditi je da kazzete sebi da bes te druge osobe nema nikakve veze s vama. mozzda je toj osobi losh dan i istresa se na vama. mozzda se ta osoba osecha povredjeno i bezvredno i pokushava 'da se popravi' tako shto che vashe raspolozzenje pokvariti. shta god da je razlog za ljutnju te druge osobe, tiche se nje a ne vas. emocionalno odgovorna osoba ne prima k srcu tudje ponashanje znajuchi da nema nikakvu kontrolu nad ponashanjem i osechanjima drugih ljudi i da nije izazvala/ uzrokovala ta ponashanja i osechanja - da su drugi odgovorni za svoje ponashanje i osechanja kao shto smo i mi za svoja.

    sledecha stvar koju bi emocionalno odgovorna osoba mogla da uradi je da saosecha s ljutitom osobom i da pokusha da razume shta se to sa njom deshava. npr. mogli bi ste rechi : "ne dopada mi se vash bes ali sam voljan da razumem shta vas uznemirava. da li zzelite da razgovaramo o tome?" ako osoba odbije da prestane biti ljuta, ili ako unapred znate da se ova osoba neche otvoriti, onda kao emocionalno odgovorna osoba preuzechete korake u cilju svoje zashtite. recimo, mogli bi ste rechi:"nisam raspolozzen da budem u polozzaju nasuprot vashem besu. kada budete zzeleli da se otvorite i razgovarate - dajte mi do znanja. u medjuvremenu, idem da proshetam (ili spustim slushalicu, ili napustim restoran, ili shtavech...). emocionalno odgovorna osoba izlazi iz dometa napada radije nego da pokusha da promeni drugu osobu.

    kada je izvan dometa, emocionalno odgovorna osoba istrazzuje u sebi bilo kakva bolna osechanja koja je napad mogao izazvati. recimo, mozzda se osechate usamljeno kao rezultat toga shto ste bili napadnuti. emocionalno odgovorna osoba prihvata osechanja usamljenosti sa razumevanjem i saosechanjem, drzzechi ih kao shto bi ste drzzali dete. kada prihvatite i razumete svoja osechanja lakshe ih mozzete prebroditi i vratiti se u mirno stanje.

    radije nego da budete zzrtva tudjeg ponashanja, mozzete istupiti iz emocionalne zavisnosti. umesto da ostajete zarobljeni u osechanjima ljutnje, bola, optuzzivanja, straha, anksioznosti ili neostvarenosti, vratili ste se u stanje mira i sigurnosti.

    kada shvatite da su vasha osechanja, vasha odgovornost mozzete iskorachiti iz emocionalne zavisnosti. ovo che napraviti dramatichnu razliku i u vama i u svim vashim odnosima. ljudski odnosi uspeshno bivaju uspostavljeni kada obe osobe istupe iz vrtloga emocionalne zavisnosti i postanu emocionalno odgovorni.

    izvor
    Poruku je izmenio maski, 25.02.2010 u 14:47 Razlog: lektura
    & underpaid......

  10. #40

    Odgovor: Slatki ubica tela i duha

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Dobro ti kontas kao i uvek. Ovo se verovatno odnosi na jajare koje odluce da sledecu subotu probaju i to. A u nedelju ce da odu na bilijar i pivo da prepricavaju. Nem' pojma.
    Ima gi svakakvih.
    Da li je nekom palo na pamet (ili barem na glavu) da krene putem odvikavanja. Izgleda teško jer je zvaničnoj medicini i farmaceutskoj idustriji stalo da tako izgleda - ali to nije tako, čak ni nalik tome. dovoljne količine vitamina C, ali isključivo u formi Natrijum askorbata rešavaju problem. Proverite na zseatovic@gmail.com

  11. #41

    Odgovor: Slatki ubica tela i duha

    NA mene i gandža deluje ubistveno, a par prijatelja kaže da sam upao u Zarubicinu kofu kao dete, pa mi droga nije potrebna
    Elem, od mojih prijatelja koje sad imam većina je bila na nekim drogama, dvojica su se lečila, jedan od igle drugi od pušenja horsa, ali su obojica sad relativno normalni, drugi su bili uglavnom na ekserima i svi u glas kažu da neće više nikada iako im je bilo do jaja.
    Onda meni vazda padne na pamet pitanje, a zašto nećete opet ako vam je bilo d jaja?
    I ne znaju baš da mi dogovore, ali je u suštini najčešći odgovor, zato što zaboraviš sve drugo i ako ti bude dobro, ne misliš ni na šta i tako te neke lepe stvari, život ti zbog te ravnodušnosti, a bogami i depresije koju neke od njih nakon konzumacije zazivaju njesra živo.
    Aiguran sam da ne bih smeo da probam hors, zato što bih se navukao iz prve
    Od LSD-jevih efekata se verovatno nikada ne bih vratio, i srećan sam što sam 10-ak puta probao gandžu u životu i što mi ni jednom nije bilo dobro, pa sam rešio da je više ne konSumiram, jerbo nema neke posJebne draži.
    I tako.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #42

    Odgovor: Slatki ubica tela i duha

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    NA mene i gandža deluje ubistveno, a par prijatelja kaže da sam upao u Zarubicinu kofu kao dete, pa mi droga nije potrebna
    Elem, od mojih prijatelja koje sad imam većina je bila na nekim drogama, dvojica su se lečila, jedan od igle drugi od pušenja horsa, ali su obojica sad relativno normalni, drugi su bili uglavnom na ekserima i svi u glas kažu da neće više nikada iako im je bilo do jaja.
    Onda meni vazda padne na pamet pitanje, a zašto nećete opet ako vam je bilo d jaja?
    I ne znaju baš da mi dogovore, ali je u suštini najčešći odgovor, zato što zaboraviš sve drugo i ako ti bude dobro, ne misliš ni na šta i tako te neke lepe stvari, život ti zbog te ravnodušnosti, a bogami i depresije koju neke od njih nakon konzumacije zazivaju njesra živo.
    Aiguran sam da ne bih smeo da probam hors, zato što bih se navukao iz prve
    Od LSD-jevih efekata se verovatno nikada ne bih vratio, i srećan sam što sam 10-ak puta probao gandžu u životu i što mi ni jednom nije bilo dobro, pa sam rešio da je više ne konSumiram, jerbo nema neke posJebne draži.
    I tako.
    Interesantan rečnik, meni delomično ne razumljiv. Ipak, ako imaš nekog drugara koji bi želeo da se otkači (od droge, naravno) ukaži mu na Natrijum askorbat, a ako razume engleski neka potraži šta piše o Sodium ascorbat_u (engleski naziv za natrijum askorbat.

  13. #43

    Odgovor: Slatki ubica tela i duha

    NE družim se s narkomanima to su sve bivši ovisnici.
    Čelične volje i te tako neke lepe stvari
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  14. #44

    Odgovor: Slatki ubica tela i duha

    Ja licno sam u mladosti probala samo marihuanu par puta...Bilo je ono, ok ali nista posebno, ali jbg ne valja za liniju jer posle ogladnis kao konj
    Elem, imala sam decka koji je bio na igli. I dan danas imam posledice od te veze, jer gledati nekog kako se, bukvalno ubija je uzasno. Nikad ne pricam o tome jer to iskustvo je nesto sto ne bih pozelela ni najgorem neprijatelju. Cudno je to sto je uvek bio u poricanju, nikad nije mogao u oci da me pogleda i kaze istinu. Bilo je tu i priznanja, ali nikad konkretno - da, uzimam. I uvek bi bilo, sad sam cist i opet novi krug lazi. Da ne smaram previse, sustina je ta sto kad se navuces treba ti volja, samo tvoja volja. Price da treba podrska bliskih ljudi je sranje, jer dzabe ti sva podrska na svetu ako se oslonis iskljucivo na druge. Moras ti biti spreman da se odreknes toga. On je imao podrsku i od mene i od mame koja se borila kao lavica za njega, pa sve dok nije sam rekao NE, to nicemu nije vodilo. Cak mislim da je zbog te podrske koju smo mu pruzali i bio toliko dugo u tome (mozda jos uvek jeste), jer je znao da uvek ima gde i kome da se vrati, uvek bi ga neko cekao i govorio da ce sve biti u redu...
    all that we see or seem is but a dream within a dream

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Taj slatki haos devojackih torbica...
    Autor SQUAW u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 04.10.2017, 18:57
  2. Ima li razlike između Duha i Duše..?
    Autor Vlada Vasic u forumu Religija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.08.2015, 21:26
  3. Omiljeni slatkiši iz detinjstva
    Autor makilli u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 185
    Poslednja poruka: 14.02.2015, 10:32
  4. Đilasov deda bio ubica vampira?!
    Autor joksi u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.07.2010, 00:10
  5. Ubica iz pilot- emisije „Velikog brata“
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 06.11.2007, 22:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •