O hoće li više početi?
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    O hoće li više početi?

    Probudiš se ujutru i čekaš koncert za koji kartu već danima čuvaš kao najveće blago... Stigneš sat vremena ranije, a onda čekaš još tri sata da koncert počne... ili si nervozan kao leptir... ili potražiš obližnji šank pa se uništiš do početka... ili ti to uopšte ne predstavlja problem... Ko je uopšte uveo tu tradiciju kašnjenja i opuštenosti koja iscrpi i one najnapumpanije energijom, pobegnu ti svi noćni busevi jer se za kartu jedva skrpilo a i popilo se pa se nema za taxi...

    Ko je kriv? Publika, izvođači, organizatori? Da li ste primetili da strani i veći bendovi mnogo manje kasne? Da li se uopšte sećate da ste bili na nekom domaćem koncertu a da nije kasnio?

    Na čijem ste koncertu najduže nestrpljivo cupkali i da li postoji neki koji je krenuo tačno u zakazano vreme? Kakva su vaša iskustva i da li vas to nervira?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: O hoće li više početi?

    Secam se da sam jednog leta u mom rodnom gradu cekao na Ramba jedno pet sati Koncert je trebao da pocne u 8,a on se pojavio u jedan posle ponoci,poceo je da gudi...dve pesme i vise mu se nije gudilo pa je zbrisao
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  3. #3

    Odgovor: O hoće li više početi?

    Ne sećam se kada sam posledji put bila na koncertu neke domaće grupe ili izvođača, ne slušam domaću muziku, ali se slažem za strane grupe... Ako piše da će koncert početi u neko doba - maksimum kašnjenja bude oko pola sata, a najčešće počne baš tada kada je rečeno. Ovi naši kanda tripuju slavu tim kašnjenjem, ko će ih znati.

  4. #4

    Odgovor: O hoće li više početi?

    Najbolje sto smo vise navikli na ta njihova kasnjenja pa sad imamo neku toleranciju +2 sata.... al pocese ljudi i na toleranciju da kasne
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #5

    Odgovor: O hoće li više početi?



    Kraftwerk. Njihov koncert nikada ne kasni. Ni minut Postave se kao da su sišli iz nekog svemirskog broda ili izašli iz kompjutera i kreću u onoliko sati koliko vam piše na karti. Sa njima i ne bih mogla da spojim neko kašnjenje, nikako. Oni koji su imali prilike da ih gledaju, znaju o čemu pričam.

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: O hoće li više početi?

    Daklem,dok je EKV svirao uzivo,poslovicno se kasnilo,ali se uvek,ama bas uvek cekanje isplatilo do poslednje sekunde i zaboravilo i bilo bogato nagradjeno!Ehhh...nekad kad je EKV svirao uzivo.Ehhhhh....

  7. #7

    Odgovor: O hoće li više početi?

    hM...

    ...evo recimo Kejv. Meni je njegova predgrupa (automatski sam izbrisao njihovo ime iz mozga) bila toliko užasna da sam non-stop u sebi ponavljao "Bože, skloni ove ljude odavde što pre." A nije bilo reči o bilo kakvoj predgrupi.


    Al' kad je počeo...'teo sam dUmrem.

  8. #8

    Odgovor: O hoće li više početi?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku


    Kraftwerk. Njihov koncert nikada ne kasni. Ni minut Postave se kao da su sišli iz nekog svemirskog broda ili izašli iz kompjutera i kreću u onoliko sati koliko vam piše na karti. Sa njima i ne bih mogla da spojim neko kašnjenje, nikako. Oni koji su imali prilike da ih gledaju, znaju o čemu pričam.

    Live
    WTF ?!?

    Ja mislio da si ti rokerka

    Koncerti na kojima sam ja isao nisu puno kasnili jedino Block Out nekih 15 min ali to ne bi ni primetio nego sam tek kupio sat pa sam non-stop buljio u njega.

  9. #9

    Odgovor: O hoće li više početi?

    Kupiš kartu za Madonu, na njoj piše da koncert počinje u 19h. Čuješ preko medija da počinje u 20h, s tim da neki čuveni DJ nastupa prvi, a Madona u 21. Poveruješ u ovo poslednje, malo zakasniš na DJ-a, on uradi šta je mislio i u roku od 45 minuta završi.
    Računaš da će za 15 minuta početi koncert, ali se u 21h ne dešava ništa. Tog momenta počinješ da misliš da li ćeš u onoj gužvi zapatiti svinjsku gripu. Oko 21,15 poručiš drugo pivo. U 21,30 počinju da bole noge i leđa, ali je Ušće prašnjavo toliko, da bi od seda dole zaradio tuberkulozu. Sledećih pola sata svi u glas nabrajaju moguće razloge kašnjenja:
    - organizatori su joj rekli: samo ti pevaj mala, sutra će pare da ti legnu na račun, pljuni me ako lažem

    - Vlada Srbije je verovatno održala hitan sastanak da spusti nivo evra pre isplate

    - garantuju joj punu isplatu ako kaže "Kosovo je srce Srbije", a ona ne ume

    - traže Karleušu po VIP loži, jer će ona pristati da peva i za manje

    - nesto crnac

    - neko ukro helanke

    - izgubila tegić, pa joj levi biceps atrofirucnuo

    - čula da narod kasni na koncert, pa rešila da pokaže Srbima šta je to kašnjenje

    - šljokica na velikom M stoji malo ukrivo

    - u petom krugu joge je shvatila da najveća energija kreće iz najveće smorenosti, pa je rešila da nas testira...


    U 22h su je izgleda prošli problemi, pa je ipak odlučila da nas uvede u carstvo pilatesa. Svetla, lasera koliko hoćeš, ok, bilo je i muzike koja je vrlo uspešno zatrpavala njene glasovne nedostatke.

    Uze mi sat i petnaest, al' ajde, Madona je to... Mda. A moj Angus u devet nula nula. Mi krenuo. Sa sve Rocknroll trainom. Neke se stvari prosto ne daju upoređivaT...
    Vrag odneo šnalu...

  10. #10

    Odgovor: O hoće li više početi?

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    WTF ?!?
    Ja mislio da si ti rokerka
    I ja
    Kad ono meNtalka.
    Dopadne mi se i prija mi još svašta nešto
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: O hoće li više početi?

    Karlos Santana




    Jos jedan cini koncerti pocinju tacno u minut. Secam se da pre koncerta, kad su ga najavljivali organizatori, naglasili vise puta, da ce vrate stadiona biti otvorene dva sata ranije, kako bi se poceo puniti, a da publika ako zeli da odgleda ceo koncert, bude tamo pre 21.00, jer ce se vrate zatvoriti, posto on nikad ne kasni.

    I tako je bilo. A nama cudno
    Znaci u minut tacno. izasao covek i poceo koncert.

    Koncert za koji sam cupkala dobrih sat i po u mestu su bili Faithless - pre nekih 3 god. kad su dosli u Skoplje.
    Prvo predgrupa, pa pauza, koja se otegla doooobri 40 minuta.


  12. #12

    Odgovor: O hoće li više početi?

    James Taylor Quartet



    Britanski bend koji ima sve pohvale ne samo za postovanje vremena za pocetak koncerta, nego i za odlicnu zurku koju su nam priredili.
    Poznati su po odlicnoj muzici, a u Britaniji vaze za bend koji najcesce sviraju u jazz cafe-a, tek ponekad odrze velike koncerte.


Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •