Novi Sad za početnike
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    05 Novi Sad za početnike

    OK,pitanja su pre svega za one koji zive u NS ili poznaju taj grad dobro.


    Uskoro dolazim tamo kod rodbine i boravicu dva meseca dok ne zavrsim sa nekim kursom.

    Imacu dosta slobodnog vremena pa mi trebaju saveti kako dobro da upoznam NS.
    Sta treba da obidjem obavezno ?
    Pa sledeca vazna stavka, najbolji nocni provod? Klubovi,devojke,to me zanima... Takodje sta treba da zaobidjem u sirokom luku? I izostavite kafane,elitna,skupa i neka previse fensi mesta.

    Dalje...
    Koliko kosta stan da se iznajmi tamo i koje naselje predlazete? Cuo sam da su Veternik i Futog odlicni.
    Koliko treba da je velika plata da covek zivi normalno tamo? Racunajuci da stanuje.

    Toliko za pocetak.
    Dodajte slobodno jos neke informacije i savete ako imate...

    Hvala unapred.
    Ne prilazi ne prilazi sa mnom u noc ne odlazi...ni kelneri ni devojke ne vole ovakve momke. Nije ovo sto za dvoje,skloniste je ovo moje ,zato se okreni i ne prilazi...

  2. #2

    Odgovor: Novi Sad za pocetnike :p

    Ako hoćeš da upoznaš NS, prvo se prošetaj kroz taj grad, videćeš da je sve ravno i smorićeš se, tako smoren sedi u neku kafanu, naruči pivo/alkohol apotekarski štagod, ako nije brkata konobarica, počni da pričaš s njom, muvaj je, mada su konobarice čule sve priče, malo je težak zadatak, kad u šetnji prođeš pored nekog kluba, ako čuješ dobru muziku uđi, i eto ti sve.

    Mada, možda bi hteo da te neka forumašica sačeka kad budeš izlazio iz busa/voza/kola/čegagod?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  3. #3

    Odgovor: Novi Sad za pocetnike :p

    Citat Challenger kaže: Pogledaj poruku
    Koliko kosta stan da se iznajmi tamo i koje naselje predlazete? Cuo sam da su Veternik i Futog odlicni.
    Odlicni su ako hoces da zivis van grada
    Sta je uopste za tebe relevantno kad biras gde ces da zivis? Mislim, mozemo mi sad da ti pricamo o tome kome se koji deo grada najvise svidja, al' pitanje je sta je tebi bitno.


    Citat Challenger kaže: Pogledaj poruku
    Koliko treba da je velika plata da covek zivi normalno tamo? Racunajuci da stanuje.
    Sta podrazumevas pod "normalno"? To je takodje vrlo relativna stvar.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Novi Sad za pocetnike :p

    Bili toga svesni ili ne, svi će nešto preporučivati prema sopstvenim interesovanjima i sklonostima, svom ukusu (i poznavanju NS).

    Zato mislim da je najbolje započeti sa 'čeprkanjem' po netu (uključiv i ovoj pod-forum o Novom Sadu). I, imati u vidu da NS nije samo grad u užem smislu, nego i okolina - od Karlovaca i Fruške gore, pa sve do čarde 'Na kraju sveta'.

  5. #5

    Odgovor: Novi Sad za pocetnike :p

    Citat Challenger kaže: Pogledaj poruku
    Imacu dosta slobodnog vremena pa mi trebaju saveti kako dobro da upoznam NS.
    Kao i svako drugo mesto. Pretabanaš ga više puta. Tabanaš ga dok ne dobiješ plikove na nogama. Potom se pomešaš sa tzv. domorocima (što ti je malo teži posao s obzirom na naštu dobro znanu hladnoću).

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ako hoćeš da upoznaš NS, prvo se prošetaj kroz taj grad, videćeš da je sve ravno i smorićeš se,

    Novi Sad smor grad?
    Uostalom, ti brdsko-planinski porivi lako se nahrane već na par km od ravnog centra - Fruška Gora je tu, samo je treba istraživati.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Novi Sad za pocetnike :p

    Prvo što treba da uradiš kad dođeš u Novi Sad ako dolaziš busom ili vozom je da sedneš na 4-u (gr.bus)
    i provozaš se do poslednje stanice,a potom izađeš i sedneš u 7-u i vratiš se tamo odakle si pošao...i tako
    par puta.
    To ti je za početak sasvim dovoljno da vizuelno osetiš prostornost ovog grada.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  7. #7

    Odgovor: Novi Sad za pocetnike :p

    To za setanje kroz grad nekako sam znao i sam

    Ocekivao sam vise odgovore tipa: obidji tvrdjavu,Spens, uvece ti je super npr. u klubu Kontrast,Baltazar,Aleksandar itd itd...



    @Meggy

    Kako da znam sta mi je bitno kad ne znam izmedju cega biram? Po nekim komentarima sa interneta postoje mnoga naselja gde nisu dobrodosli doseljenici.
    Eto,neka to bude prvi kriterijum. Necu da me niko gleda popreko jer sam dosao iz drugog grada.
    Nikad nisam ni shvatao tu mrznju izmedju ljudi koji se razlikuju po gradu,regionu,drzavi,nacionalnosti ili slicno. Covek se valjda ocenjuje prema tome kako se ponasa prema nama a ne odakle dolazi.

    Pod normalnom platom mislim da platis sve racune,stan,hranu,gorivo i da ti ostane da izadjes u grad povremeno i kupis nesto sebi. Eto. U mom gradu mi je bilo 30.000din dovoljno za sve to ali bez placanja stana.


    @nenad.bds

    Nemam nista protiv, neka preporuce po svojim iskustvima i ukusima.I kazu zasto bas to mesto.
    Ne prilazi ne prilazi sa mnom u noc ne odlazi...ni kelneri ni devojke ne vole ovakve momke. Nije ovo sto za dvoje,skloniste je ovo moje ,zato se okreni i ne prilazi...

  8. #8

    Odgovor: Novi Sad za pocetnike :p

    Citat Challenger kaže: Pogledaj poruku
    To za setanje kroz grad nekako sam znao i sam
    Al si nekako hteo to tabanjanje da skratiš? Ne vredi prijatelju. Naravno da možeš otići u Turističku zajednicu grada, uzeti vodič i videti sve "znamenitosti". Ali, time nećeš upoznati grad. Niti ga doživeti. I dalje ti stoji moj savet - ukoliko nemaš udobnu obuću, najpre u dućan po to, a potom tabanjanje.

    Citat Challenger kaže: Pogledaj poruku
    Ocekivao sam vise odgovore tipa: obidji tvrdjavu,Spens, uvece ti je super npr. u klubu Kontrast,Baltazar,Aleksandar itd itd...
    Tvrđava je nekako opšte mesto. Ne znam ni kako je neko može zaobići. Kontrast od one tragedije ne radi. ...
    A što se tiče klubova, mislim da je bolje da najpre obiđeš sve novosadske pijace i bircuze kod pijaca.

    Citat Challenger kaže: Pogledaj poruku
    Po nekim komentarima sa interneta postoje mnoga naselja gde nisu dobrodosli doseljenici.
    I ko je sad tu početnik? Informiši i nas koja su to naselja.

    Citat Challenger kaže: Pogledaj poruku
    Eto,neka to bude prvi kriterijum. Necu da me niko gleda popreko jer sam dosao iz drugog grada.
    Nikad nisam ni shvatao tu mrznju izmedju ljudi koji se razlikuju po gradu,regionu,drzavi,nacionalnosti ili slicno. Covek se valjda ocenjuje prema tome kako se ponasa prema nama a ne odakle dolazi.
    Ne mislim da će te igde gledati popreko niti da ćeš izazvati mržnju. Ali, nemoj očekivati ni pogaču, so i cveće dobrodošlice. Možda najpre da se spremiš na nezainteresovanost i hladnoću. Na to ćeš definitivno naletati.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Novi Sad za pocetnike :p

    Novi Sad smor grad?
    Uostalom, ti brdsko-planinski porivi lako se nahrane već na par km od ravnog centra - Fruška Gora je tu, samo je treba istraživati.
    BrCkoplaninski porivi
    Dobro, može se reći da Fruška Gora podseća na planinu, imam plac u Dobrilovcu, nego, za to ne moram da dolazim u NS

    Ocekivao sam vise odgovore tipa: obidji tvrdjavu,Spens, uvece ti je super npr. u klubu Kontrast,Baltazar,Aleksandar itd itd...
    Obiđi tvrđavu, Spens, uveče ti je super u Klubu Kontrast, Baltazar, Aleksandar i drugim.

    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  10. #10

    Odgovor: Novi Sad za pocetnike :p

    Citat Challenger kaže: Pogledaj poruku
    Kako da znam sta mi je bitno kad ne znam izmedju cega biram? Po nekim komentarima sa interneta postoje mnoga naselja gde nisu dobrodosli doseljenici.
    Eto,neka to bude prvi kriterijum. Necu da me niko gleda popreko jer sam dosao iz drugog grada.
    Nikad nisam ni shvatao tu mrznju izmedju ljudi koji se razlikuju po gradu,regionu,drzavi,nacionalnosti ili slicno. Covek se valjda ocenjuje prema tome kako se ponasa prema nama a ne odakle dolazi.

    Pod normalnom platom mislim da platis sve racune,stan,hranu,gorivo i da ti ostane da izadjes u grad povremeno i kupis nesto sebi. Eto. U mom gradu mi je bilo 30.000din dovoljno za sve to ali bez placanja stana.
    Nemo' se ljutis odma'

    Pitala sam te sta ti je bitno, jer nisi rekao da li ti je bitno da ti stan bude blizu posla, centra, bilo cega. Takodje nisi rekao da li volis da zivis negde gde je mir i tisina, ili te nije briga ni ako ti gradski autobus drnda ispod prozora u pet ujutro. Od svega toga zavisi i odabir mesta stanovanja. A od mesta stanovanja i cena stana. Sto se tice toga kako ce te ljudi prihvatiti, sa onima koji su normalni neces imati problem, a oni nenormalni ne trpe ni rodjene Novosadjane.

    Kad je o nocnom provodu rec, nisi rek'o sta slusas, na primer. Jebiga, ne znam da l' da ti preporucim Dva galeba ili Route 66
    Rek'o si da ne volis skupa i fensi mesta, onda izbegavaj Giardino. Eto, i od mene neka koris'


    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    imam plac u Dobrilovcu
    Hoces da kazes da si useljiv?
    Poruku je izmenio Meggy, 28.08.2012 u 21:35
    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #11

    Odgovor: Novi Sad za pocetnike :p

    Hoces da kazes da si useljiv?
    Ako poneseš šator, jesam
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #12

    Odgovor: Novi Sad za pocetnike :p

    Je l' ti treba stan? Namešten...
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #13

    Odgovor: Novi Sad za početnike

    Izdaješ stan?

    A na dan, dva? Dnevni odmor?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  14. #14

    Odgovor: Novi Sad za početnike

    Rekoh stan a ne *ebarnik
    Jok...komšija prekOputa mene...

    p.s. izbegavaj Klisu...msm ovoono...a najnaselje je Telep
    ...mirno a u gradu...
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #15

    Odgovor: Novi Sad za početnike

    @Meggy

    Ne ljutim se,hvala na interesovanju i savetima

    Naravno,bitno mi je mirno mesto,daljina i nije neki problem,imam motor i kola ali opet ne bih voleo da sam preko 10km daleko od centra.
    Muzika za moju dusu...Yu Rock ,ali volim i sve sto pustaju na TDI radio. A npr. Jelena Karleusa ,Milan Stankovic i slicna kompanija me teraju odmah da povracam.Ne znam zasto.


    @Leptiric

    Poslao sam ti pm



    @Bazilej

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ocekivao sam vise odgovore tipa: obidji tvrdjavu,Spens, uvece ti je super npr. u klubu Kontrast,Baltazar,Aleksandar itd itd...
    Obiđi tvrđavu, Spens, uveče ti je super u Klubu Kontrast, Baltazar, Aleksandar i drugim.

    Hajde zajebi meni da prosipas taj mangupski stav. Ne prilici coveku tvojih godina i nivoa obrazovanja.






    .
    Ne prilazi ne prilazi sa mnom u noc ne odlazi...ni kelneri ni devojke ne vole ovakve momke. Nije ovo sto za dvoje,skloniste je ovo moje ,zato se okreni i ne prilazi...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novi Sad bez bioskopa
    Autor Kitty u forumu Spomenar
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 05.04.2010, 13:03
  2. Novi Bečej
    Autor zmax u forumu Banat
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.06.2009, 17:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •