Pomirenje?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34

Tema: Pomirenje?

  1. #1

    Pomirenje?

    Moja sada vec bivsa devojka je osoba sa kojom sam bio vrlo blizak prijatelj pre nego sto smo postali par. Ne samo da smo bili prijatelji medjusobno, nego se krecemo u istom drustvu, i skoro da nemamo prijatelja koji je prijatelj samo jednom od nas, vec su svi prijatelji zajednicki. U vezi je sve bilo sjajno, oboje smo stvarno zavoleli ovo drugo, iskreno bila mi je to najlepsa veza ikada.

    E onda se desi sledece - ja se razbolim, dobijem mononukleozu, i moram da mirujem 4 nedelje, +6 meseci nakon oporavka nema fizicke aktivnosti. Mene je to ubilo u pojam. Inace vezbam redovno u teretani ( barem je tako bilo pre bolesti ), i to mi sluzi kao sjajan izbacivac negativne energije. Bio sam besan na svet, vecito razdrazljiv i nervozan, tesko mi je palo to mirovanje bez ikakve fizicke aktivnosti, pogotovo posto je leto. I radim ono sto sada vidim da je bila najgora opcija - istresam se na devojci. Za svaku sitnicu, ma kako nebitna bila, ja izbacujem frustraciju na njoj, ukratko - sluzi mi kao ventil. Ona je to trpela 3 nedelje, stalno smo se mirili nakon svadja ( inace, te 3 nedelje smo se svadjali svaki dan ili svaki drugi dan ). Onda, kada je konacno pocelo da mi bude bolje i kad sam konacno poceo da se ponasam normalno, ona raskine. Bio sam zatecen. Pitao sam je zasto to radi sada kada konacno se stvari vracaju u normalu, ona odgovori da je cekala da mi bude bolje, nije htela da raskine dok mi je bilo lose. Pitao sam je koliko dugo je vec ovo htela, ona kaze nedelju dana, a 3 dana pre raskida me je zvala da idemo u banju zajedno na odmor kad ozdravim, i da apliciramo za vizu za septembar za London, posto imam tamo smestaj. Ne razumem zasto me je zvala na zajednicka putovanja kada je planirala da raskine cim se nadje povoljan trenutak, to je jedini deo koji se ne uklapa u pricu, ali eto.

    Uglavnom, raskinuli smo 1 dan pre nego sto je ona otisla na bir fest sa celim nasim drustvom ( ja nisam mogao zbog bolesti ). Sto se samog raskida tice, rekla je da vise ne moze, da stalno oseca pritisak i opterecenje kad je sa mnom, da se stalno plasi da cu opet da planem. I ne veruje mi da ce to prestati cak iako sad ozdravljamm, iako sam je u to ubedjivao i izvinjavao joj se za svoje ponasanje.

    Ponasao sam se kao skot, i stvarno mi je krivo sto je tako bilo. Uopste je ne krivim za raskid, krivica je moja. Znam da mozete da me osudjujete, ali verujte, svestan sam svoje krivice, samo me jedno zanima - kako da je vratim? Pricao sam sa nekim ljudima, i zaista sada vidim kakav sam kreten bio. Kako nju da ubedim da cu zaista opet biti onaj u koga se zaljubila? Ja cu to zaista i biti, ali ona sa pravom vise ne zeli da mi veruje. Definitivno cu sacekati da se zavrsi bir fest ( traje 5 dana ), da se malo opusti i otrese pritiska sa drugarima. Ali, sta kad se vrati? Kako da se ponasam? Ne bih da je odmah salecem i izvinjavam joj se, jer bi i to bio pritisak. Bilo kakav savet/misljenje je dobrodoslo, volim je i mnogo mi je stalo do nje, ne zelim da je izgubim, iako jesam zesce zajebao stvar, sve bih ucinio da se pomirimo, ponos vise nije luksuz koji sebi mogu da priustim.
    Poruku je izmenio Gibson, 18.08.2012 u 02:03

  2. #2

    Odgovor: Pomirenje?

    Moja sada vec bivsa devojka je osoba sa kojom sam bio vrlo blizak prijatelj pre nego sto smo postali par. Ne samo da smo bili prijatelji medjusobno, nego se krecemo u istom drustvu, i skoro da nemamo prijatelja koji je prijatelj samo jednom od nas
    Stara srpska poslovica kaže, ne sere se na pragu.

    Ne razumem zasto me je zvala na zajednicka putovanja kada je planirala da raskine cim se nadje povoljan trenutak, to je jedini deo koji se ne uklapa u pricu, ali eto.
    TAkoreći, sitnica.

    Sto se samog raskida tice, rekla je da vise ne moze, da stalno oseca pritisak i opterecenje kad je sa mnom, da se stalno plasi da cu opet da planem.
    Opravdanja, kakve veze imaš li mononukleozu il' koji kurac, ne umire se od toga, valjda, pa da će ne znam šta da se desi.
    Tako je mog burazera riba ostavila jer mnogo duva i loče, a onda kad sam ga pitao : Sine, pa duvali ste i lokali zajedno, nisam primetio da se bunila.
    Kad trt, ona se spanđala s nekim tipom i rodila mu dete i tako te neke lepe stvari.

    Znam da mozete da me osudjujete
    Da, ovo je inače veće staraca kojim predsedava prečasni Cvrčak, koji kada bi pročitao da si imao devojku, sex i mononukleozu pre braka, svisnuo od bogougodnih komentara, čuvajte se zlih i slično.


    ( traje 5 dana )
    Loša ti računica, traje 6 dana.


    da se malo opusti i otrese pritiska sa drugarima


    Da, jako zanimljivo, što ne ode da trči da se otrese pritiska, nego baš na bir fest, znaš kakve su moderne devojke kad se napiju


    Ali, sta kad se vrati?
    Zaprosi je.

    Ne bih da je odmah salecem i izvinjavam joj se
    Nemoj da joj se izvinjavaš uopšte, nego lepo pod reflektor i pitaj je gde je i skim bila i da li se ponašala uljudno, da li je nosila tange i takoto.


    Bilo kakav savet/misljenje je dobrodoslo, volim je i mnogo mi je stalo do nje, ne zelim da je izgubim, iako jesam zesce zajebao stvar, sve bih ucinio da se pomirimo, ponos vise nije luksuz koji sebi mogu da priustim.
    Savet, nemoj da muvaš devojke sa kojima imaš zajedničke prijateljie, znam da je najlakše zavaliti žvaku nekoj ribi koju znaš, pa kao ona vidi da si dobar i druge bajke, ali posle će jedno od vas dvoje morati da izbegava to društvo, a ako ste u nekom manjem mestu, to ume da bude proGlem, preseli se u drugi grad i promeni ime.

    Inače, kako bilo ko može da ti pomogne na osnovu jednog posta, to je malo nejasno.
    Mislim, sto da si ih napisao, odgovor znate samo ti i ona, a mi ćemo čekati izveštaj sa seanse koju budete održali kad se vrati.

    Ili, sad mi pade na pamet, prijavi se u Sve za ljubav, možda ti to donese sreću, ja sam tako nešto onomad planirao, ali eto, nije bilo potrebe.
    Poruku je izmenio Bazilej, 18.08.2012 u 02:59
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  3. #3

    Odgovor: Pomirenje?

    @ Gibson
    (...) Ponasao sam se kao skot, i stvarno mi je krivo sto je tako bilo. Uopste je ne krivim za raskid, krivica je moja. Znam da mozete da me osudjujete, ali verujte, svestan sam svoje krivice, samo me jedno zanima - kako da je vratim? Pricao sam sa nekim ljudima, i zaista sada vidim kakav sam kreten bio. Kako nju da ubedim da cu zaista opet biti onaj u koga se zaljubila? (...)

    OdmaH da naglasim da sebe bas i ne smatram strucnom po tom pitanju vracanja, al' mi nekako glupo posto sam se zadesila ovdI, da ti ne odgovorim.

    Budi upravo onaj u koga se zaljubila i pusti je da dise i to duboko da dise.
    Mozda se pronadjete i dodirnete opet, a mozda i ne. Nema tu recepta.
    Ali ima jedno pod sigurno (mada jako otrcano i ofucano i zapravo ono sto ne zelis da cujes), naime : "Zivot ide dalje, idi i ti sa njim..."

    With best wishes...
    Never confuse movement with action.

  4. #4

    Odgovor: Pomirenje?

    Ne znam, ja nisam za ovu soluciju prosnje ili javnog pomirenja na televiziji, ali opet - tvoj izbor
    Ako ste duze bili zajedno, pokusaj da se sjetis nekog dobrog nacina da joj das do znanja koliko ti je stalo. Ali, najbitnije je to da popricate o svemu, i da joj kazes sve sto imas.
    Potrudi se prije svega, nemoj da odustanes!
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  5. #5

    Odgovor: Pomirenje?

    Ja mislim da bi trebalo da joj pokažeš ovaj svoj prejaki text gde ispadaš šonja i pokušavaš da skreneš pažnju na sebe forom "jadan ja, savetujte me" i sve će biti u redu.

    Ako to ne uspe, idi ispred njenog stana i samospali se. Čitaćemo o tebi u novinama, i sa suzom u oku šaputati u sebi: "To je NAŠ forumaš."

  6. #6

    Odgovor: Pomirenje?

    Hvala trivialna i coolgirl, cvetic i bazilej nisam pokusavao sa skrenem paznju na sebe, prosto sam bio u nedoumici i zeleo sam da cujem tudja misljenja iz totalno druge perspektive. U svakom slucaju, razresilo se, nepovoljno za mene, ali svejedno gotovo je. Inace, smuvala se sa bivsim 2 dana nakon naseg raskida i u vezi su. Zgadjen sam, ali bar znam da sam izgubio nesto mnogo manje vredno nego sto sam mislio.
    Poruku je izmenio Gibson, 19.08.2012 u 22:06

  7. #7

    Odgovor: Pomirenje?

    To sa bivšem i ne obećava baš mnogo...uglavnom bivši i bivša...nakon pokušaja i reanimacije i rehabilitacije...ipak ostanu...bivši...
    Mada...i ti sada potpadaš u kategoriju bivši?
    Pa eto...ima nade za tebe
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #8

    Odgovor: Pomirenje?

    Ne znam, ako se smuvala sa bivsim, moguce je da je to cak i bio jedan od razloga za raskid. Moj ti je savjet da u ovom slucaju otpises to, uradis sta moras da bi krenuo dalje
    Samo polako
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  9. #9

    Odgovor: Pomirenje?

    Citat Gibson kaže: Pogledaj poruku
    Zgadjen sam, ali bar znam da sam izgubio nesto mnogo manje vredno nego sto sam mislio.
    I verovatno je i ona zgađena tvojim postupcima koje si nam opričao (a i mene čudi kako i sam nisi), a što se tiče gubitka vrednosti - bojim se da i tu ona deli tvoje mišljenje.

    Nego, derane, drugi put pamet u glavu i znaj da obično šta seješ to i žanješ.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Pomirenje?

    Opravdanja, kakve veze imaš li mononukleozu il' koji kurac, ne umire se od toga, valjda, pa da će ne znam šta da se desi.
    Tako je mog burazera riba ostavila jer mnogo duva i loče, a onda kad sam ga pitao : Sine, pa duvali ste i lokali zajedno, nisam primetio da se bunila.
    Kad trt, ona se spanđala s nekim tipom i rodila mu dete i tako te neke lepe stvari.
    Inace, smuvala se sa bivsim 2 dana nakon naseg raskida i u vezi su
    Čika Bazilej je genije, ups, to sam glasno izgovorio
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #11

    Odgovor: Pomirenje?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Citat Gibson kaže: Pogledaj poruku
    Zgadjen sam, ali bar znam da sam izgubio nesto mnogo manje vredno nego sto sam mislio.
    I verovatno je i ona zgađena tvojim postupcima koje si nam opričao (a i mene čudi kako i sam nisi), a što se tiče gubitka vrednosti - bojim se da i tu ona deli tvoje mišljenje.

    Nego, derane, drugi put pamet u glavu i znaj da obično šta seješ to i žanješ.
    Ne poricem ja da sam se ponasao kao kreten, i u potpunosti bih razumeo da je ona rekla " mnogo si me povredio ne zelim vise da budem sa tobom", bio sam spreman na to, i ne bih krivio nikoga do sebe. Ali, da se ona 2 dana nakon veze za koju je tvrdila da joj je najlepsa u zivotu smuva sa bivsim, i da hoce i vezu sa njim ( a ne samo kao one-time uteha ) govori da joj osecanja nisu ni bila onakva kakva je govorila da jesu, jer u suprotnom bar neko vreme ne bi mogla da udje u drugu vezu.


    @coolgirl: Da, slazem se, i ja mislim da je bivsi odigrao bitnu ulogu u raskidu.
    @Bazilej: Bio si u pravu, ispao sam naivan, pogresno sam procenio.
    Poruku je izmenio Gibson, 20.08.2012 u 10:18

  12. #12

    Odgovor: Pomirenje?

    jer u suprotnom bar neko vreme ne bi mogla da udje u drugu vezu.
    A zašto ne bi?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #13

    Odgovor: Pomirenje?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    A zašto ne bi?
    Zato sto, ako nekoga stvarno volis, ne mozes posle dva dana da naprasno volis nekog drugog, tek tako.
    Ako mozes, onda to i nije bila neka ljubav.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  14. #14

    Odgovor: Pomirenje?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    A zašto ne bi?
    Zato sto, ako nekoga stvarno volis, ne mozes posle dva dana da naprasno volis nekog drugog, tek tako.
    Ako mozes, onda to i nije bila neka ljubav.
    Upravo tako.

  15. #15

    Odgovor: Pomirenje?

    Ko priča o ljubavi?
    Ja sam pitao zašto ne bi mogla da uđe u drugu vezu?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Guča i Exit; pomirenje
    Autor idavik u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.09.2006, 19:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •