Istina ili mit..!?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    Istina ili mit..!?

    sad mi je palo nesto na pamet.. da li je istina da su oni uchenici koji sede u prednjim klupama u principu bolji uchenici?? mislim, da li imaju bolje ocene i vladanje?? i da li oni koji sede otraga uvek imaju loshije vladanje i loshije ocene??

    pa da proverimo.. u kojim ste klupama vi sedeli -- otraga ili napred -- i kakav ste uchenik/student u proseku bili??

    ajd' da vas cujem kloshari i shtreberi
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    UVEK sam sedela u predzadnjoj klupi u srednjem redu sa drugaricom. Obe smo sve cetiri godine srednje skole bile odlicne, ja 4,53-4,63 a ona uvek iznad 4,70
    Sto se tice ovih malo losijih, imali smo dva lika koji su redovno sedeli u prvim klupama, a bili su 'dobri'

    U osnovnoj sam uglavnom sedela u drugoj klupi, ali nikada nisam bila nerd
    Evo, promenila sam potpis

  3. #3

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    Oduvek sam sedeo i idalje sedim u predzadnjoj klupi, do vrata To da se pozadi kriju losi djaci je apsolutno netacno . Zadnja klupa, naime, pruza lagodnost da se razbaskarimo, ispricamo i ismejemo do mile volje Da l' u prednjim klupama sede bolji dzaci, I don't now, but sigurno da se tu zguze oni koji zele da slusaju profesora/ku

    Zakljucak: Zadnja klupa je zakon

  4. #4

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    Počev od osnovne, preko srednje, pa i sada na faksu - uvek u zadnjoj klupi. Ako izbacim osnovnu, u mojoj srednjoj su u prvom redu sedeli štreberi i to oni najgori - iz usta im smrdi na čitanku. Znači kada profesor piše po tabli, iza njegovog/njenog dupeta je red za uvlačenje. A sem što su štreberi, bili su i neverovatni cinkaroši. Ako redar nekog ne prijavi, zlikovci iz prve klupe su to činili. Zašto? Ne znam. Inače, bio sam od 3,50 do 4,20 u srednjoj i to samo zato što me je bolelo uvo da učim biologiju, hemiju, muzičko i ostala sranja, jer sam znao šta ću posle da upišem

    A sada na faksu se taj trend nastavlja. Аli đubrad jedna, ako već sede ceo semestar u prvoj klupi, zašto onda na ispitu sede pozadi? Nabijem ih, dođu tri sata ranije i zauzmu zadnje klupe. Kao ucuri i sve znaju, a na ispitu prepisuju. Stoka. Zbog njih, mi koji prirodno volimo zadnje klupe, smo ugroženi.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  5. #5

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    Ja sam uvek sedela u trećoj ili četvrtoj klupi u srednjem redu, i u toj sredini sam se najbolje osećala. Par puta sam se sticajem okolnosti našla u prvoj i stvarno je glup osećaj, čoveku naprosto bude neprijatno a zadnju sam izbegavala, jer su oči nastavnika/profesora uvek uprte u tebe, posebno na kontrolnim i slično. Tako da - sredina rulz.
    A na faksu sam sedela u poslednjim redovima kada su predavanja, a u prvom redu kada je ispit. Imali smo neke visoke amfiteatre, tako da je prvi red bio nekako podignut i profesor te ne vidi kada sedi na svom mestu. Odnosno, vidi tebe, ali ne vidi tvoj papir. Znalo se desiti da izvadim celu knjigu. Asistenti se obično svi naguraju gore da kontrolišu poslednje redove koji prepisuju... i onda nama milina.

  6. #6

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    hehehe kad se samo setim...
    Kao Najgora uvek sam se krila u zadnjem redu ali... ti nastavnici znaju i gde djavo spava pa su me uvek nekako pronalazili...uz pomoc dnevnika... bila sam prva na spisku...
    ali sam zahvaljujuci tome bila dobar djak!

  7. #7

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    Ja sam sedela u zadnjoj, jerbo sam uvek volela da se naklatim na zid sa stolicom i ljuljam noge i vazda sam visila na one dve nogice. Nekoliko puta me to koštalo bubrega, jer pandrknem na sred časa kad mi se nogice omaknu pa mi samo cipele vire gore iznad klupe... a i tako sam mogla nesmetano slušati walkman povremeno smo se svi menjali jer se određeni profesori nisu bunili, a i po potrebi je trebalo šaputati onome ko odgovara...

    - Gladijatori su bili...
    - Aligatori su bili...
    - Biljo, gladijatori, GLADIJATORI...

    A onda su me na pola srednje mangupi premestili jednoglasno u prvu klupu. I to onu naslonjenu na profesorsku katedru. Niko nije umeo brže da provali šta je zapisao/la u dnevniku i to još da gleda naopako (čak smo imali i određenu signalizaciju... blenem šta piše i onda rukom iza leđa palac na gore - nova lekcija, palac na dole - ispitivanje, pa se nekima naprasno piški, kašlje ili bilo kako pozli ), onda, bolje da zagovara i odlaže ispitivanje "Jao profesorka, koja vam je to farba, divna je..." i sve ono ostalo zbog čega se sedenje tamo isplatilo Mada, imalo je i to svoju cenu... najbrže sam pisala u razredu pa su profesori koji su voleli da diktiraju gledali u moju svesku kao prvu na vidiku i po meni furali tempo... e onda su iza letele i sveske i olovke o pod iz besa ili jednostavno krenu da me zasipaju gumicama po tintari

    I do kraja školovanja ostade prva klupa

    Bila sam dobar djak, a mangup. Ubitačna kombinacija.

    E sad... da li je istina ili mit... zavisi od škole do škole i od razreda do razreda... kod mene su oni koji su se pokazali kao bolji sedeli pozadi
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    -...da da, bilo je to u vreme dok sam jos bio mali djavolan u Tasmaniji...

    -Zadnja klupa, ali i vrlo bitan faktor ko je 8 godina (4+4) sedeo u klupi ispred .

    -"...a ja, ja se kockam s'prevarantom zivotom..."

  9. #9

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    U osnovnoj skoli sam bila prava bubica sedela sam u drugoj klupi, druzila sam se samo sa jednom drugaricom, bila sam puvucena u sebe i uvek sam strebala... ali zato u srednjoj skoli totalni preokret pravi sedela u zadnjoj klupi naravno kad sam bila na casovima... ali ipak sam se uvek snalazila i dalje bila dobar djak, ne bas kao u osnovnoj...ali tu negde...

  10. #10

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    Zadnja klupa rulez

    I u osnovnoj i u srednjoj sam sedeo u zadnjoj klupi srednjeg reda. Jednostavno, ne bih se mogao privići na bilo koje drugo mesto ( pogotovu ne na prvu klupu ). Kod nas je važilo pravilo da su oni iz prve štreberi i štekeri ( što je i bilo tačno ). Uvek je neki od njih bio predsednik odeljenja, i uvek je neko od njih video neki od naših nestašluka pa nas lepo otkucao kod razredne I niko se nije družio sam njima, što je i logično.

  11. #11

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    pih..ja sam bila večiti vukovac, ali sam sedela u zadnjoj klupi uvek, ali uvek..
    tako sam mogla drugima da radim zadatke iz mate, fizike, hemije, kontrolne iz engleskog i sl.
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  12. #12

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    Citat Kunic kaže:
    iz usta im smrdi na čitanku


    Bre, vi svi sedeli nazad

    Ja sam u osnovnoj sedela u trecoj klupi (cini mi se) u srednjem redu i to sa onom koja sad radi zajedno sa mnom u skoli ... kad bolje razmislim, uvek sam sedela u srednjem redu, samo sto je u srednjoj to bila poslednja klupa... i sve cetiri godine poslednja Bila sam u stanju da prvog dana skolske godine dodjem sat vremena ranije samo da bih zauzela poslednju klupu, prava borba za opstanak, jebo te

    Na faksu sam uvek sedela u desnom redu klupa i to negde na sredini... eto, ne bih ni razmisljala o tome da nije ove teme, ali sad kontam da sam stvarno uvek sedela desno i uvek sto blize zidu

    I zaboravih da napisem glavno, odgovor na pitanje Nisam primetila da su bili bolji oni koji su sedeli napred. Kod mene napred sede oni koji se inace ne mogu obuzdati ... a sad vidim da i nema neke preterane veze gde sedis... sve moze da se vidi... samo ako hoces da vidis
    Poruku je izmenio Meggy, 28.09.2006 u 23:25
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #13

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    Pa ja sam ovde jedini svuda sedeo ..... meni je to bilo sve isto ..... sednem gde stignem .... a i sto se uspeha u skoli tice bilo je svega , pa dobro skoro svega , sareno , od popravnog i ukora do odlicnog uspeha .... To sve naravno tokom celog skolovanja , ne odjednom
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  14. #14

    11 Odgovor: Istina ili mit..!?

    uvijek sam sjedila u zadnjoj klupi, iako sam nosila cvikere (tada je vladao obicaj da cvikerasi sjede u prvoj klupi, ali sam ja insistirala na zadnjoj, jer sam se bila bas fino uklopila u masu iz zadnje) vjecno sam nesto meljala, uvijek imala nesto da dodam, pa da malo zasmijem razred da nije jednolicno i piskarala parole protiv aprtheida po klupi (to je tada bilo aktuelno). uglavnom sam gutala knjige, koje naravno nisu bile za lektiru, pa nisam imala vremena za klasicno strebanje, nego bi uvijek gradivo preletila, pa su i ocjene bile u skladu sa tim (3,4,3,4), a pala bi i poneka petaja jer bi uvijek znala nesto sto nije bilo u knjizi, jer sam i svakakve dnevne i sedmicne novine isto tako gutala. famozne salabahtere iliti puskice nisam imala, nego sam iste pisala po klupi, negdje izmedju oni parola protiv apartheida, pa nitko ne bi skontao da prepisujem. jedan od rijetkih predmeta koji nisam prelijetela je bio engleski, tako da smo imali semu da jos desetoro ljudi prepisuje od mene, sve dok nas desetoro jednom nije imalo istu gresku. e onda sam svaki kontrolni iz engleskog pisala u prvoj klupi i tada skontala da kad si u prvoj klupi, da te nitko ni ne gleda, jer misle da neces prepisivati. sad kad se sjetim, mi iz zadnje i predzadnje, bili smo bas veselo drustvo, ni streberi, ni propaliteti, veliki zezatori a sa drugaricom koja je sjedila pored mene i dan danas sam u kontaktu, iako vise ne zivimo u istoj drzavi.
    nattydread is coming to dinner

  15. #15

    Odgovor: Istina ili mit..!?

    Citat nattydread kaže:
    e onda sam svaki kontrolni iz engleskog pisala u prvoj klupi
    Vidis, ja sam svoj pisala u svojoj omiljenoj poslednjoj, s tim sto je omiljeni mi profesor svaki kontrolni prestajao pored moje klupe
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Istina u vezi
    Autor sanjivica u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.06.2021, 23:25
  2. Pozajmljena istina
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.12.2015, 15:50
  3. Istina ili izazov?
    Autor Bombica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 5401
    Poslednja poruka: 13.09.2013, 11:39
  4. Isus put, istina i zivot
    Autor ispravka u forumu Religija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.06.2012, 21:37
  5. Istina o tri prsta
    Autor Lady S u forumu Istorija
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 17.03.2008, 18:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •