Novi sam korisnik ovde i setajuci okolo po forumu uocio sam da ima puno korisnika, puno tema, puno pregleda, pa sam zeleo da otvorim diskusiju o islamu da obogatimo forum i znanje korisnika, temu koju niko nije do sad otvorio.

Tema je prvenstveno posvecena ljudima koji znaju o islamu samo preko medija i preko knjiga narodnih pisaca, onima koji zele da saznaju sta islam stvarno donosi, kako je dosao, nastao, kako se prosirio, koja je nacelna razlika izmedju islama i ostalih vera itd.

Uprkos tome sto ima veliki broj muslimana, ono sto sa nasih prostora znaju o islamu jeste da su ga doneli turci, da je islam nastao od bozijeg poslanika Muhammeda a.s., da je islam nakicen terorizmom i teroristima, da je serijat mnogo opasan i strog zakon i ogranicava coveka u mnogo cemu, da postoje diskriminacije i neprijateljstva u islamskim zemljama, da se stalno desavaju neki protesti i sl.

Ako je to sve sto znate onda je to jako malo i u vecem slucaju neispravno znanje. Ko zeli da zna neka pita, pitajte za islam ovde i za islam tamo (islamskim zemljama), otvoricemo siroku argumentovanu, tolerantnu i primerenu diskusiju.