Islam u Srbiji i svetu - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 86
  1. #16

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    @luctor
    Uvek kad god pozelis nadji nekog iz pravoslavca iz Novog Pazara i raspitaj se o islamu i muslimanima do detalja. Ako vec zelis da znas kako to funkcionise u stvarnosti.

    @PutnikIzdaleka
    Tebi je lako da sedis na stolici i da kritikujes druge, ljude koje vode borbu i bitke na svim nivoima, ti to ne moze shvatiti tako.
    Ovo u Nigeriji ni ti ni Blic ne znate sta se uopste desilo, zasto, zbog cega, povodom cega, vazno je da se iznesu podaci koliko ima poginulih hriscana i da se odma osudi. Jesi li bio na licu mesta da vidis o cemu je rec, da saslusas obe strane. Nepravedan si, sudis na osnovu jedne informacije. Kao prvo broj zrtava nije vise od 100, kao drugo sukob se dogodio izmedju regligijskih grupa formiranih za medjusobno sukobljavanje. Naravno ne opravdavam taj cin ubijanja hriscana, jer ni ja ne znam sve te detalje kako i zasto. Ono sto je tacna informacija do sad jeste da su ubijena dva policajca, 14 civila i 21 pripadnik grupe koja je prethodno napala sela u okolini Josa.

    A za Afganistan bombasi samoubice nemaju nikakve veze sa islamom osim sto se pozivaju na islam a vama nemuslimanima posto pogoduje njihov cin da kritikujete islam odmah taj poziv na islam od strane njih usvajate i verujete u njega, mnogo ste naivni. Zao mi je malo decu koja nisu ni zasta kriva niti znaju sta im se dogodilo.


    A sto se tice zene koja je ubijena u Avganistanu, naslov koji si postavio je ostavlja sasvim drugaciji utisak i stvara potpuno drugaciju atmosferu. Istina je ta da je covek ubio zenu jer ga je ona varala. Zenu je obavezno trebalo kazniti koliko i kako ne znam, nisam specijalista za serijat niti serijatski sudija ali sigurno ne zasluzuje neku malu kaznu. Nema oprosta prevare tj preljube, u ovom slucaju to je i licna stvar njenog muza i islamska stvar. I srazmerno tome oprostaj postoji samo u slucaju da se zena iskreno pokajala i da joj je muz iskreno oprostio, ali muz joj nije oprostio vec je ona ukaljavsi svoju cast ukaljala njegovu i ucinila jedan od najvecih greha u islamu. To je greh i u hriscanstvu-preljuba i intiman odnos pre braka, ali hriscani ne obracaju paznju na to, njima je vazno da izgube nevinost pre punolestva, toliko je opao standard moralnosti i verskog identiteta i hriscanske zastupljenosti.



    @bazilej
    Hoces li mi odgovoriti odricno ako te pitam da li se danas muskarci okrecu za svakom zenom koja se dotera, koja odvlaci paznju? Ma ne, sigurno spustaju pogled i okrecu glavu i ne mastaju o njoj, jel da? Da te pitam, zasto onda monahinje u manastirima stavljaju maramu na glavu, i to je hidzab?

  2. #17

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Kao prvo o bosnjacima, kako su se zvali, po kome su dobili naziv nije bitno, ono sto je bitno jeste da oni vode poreklo od naroda pre slovena na ovim prostorima, pa kada su dosli sloveni u vecem broju od njih, pokusali su da ih asimiliraju. To je donekle uspelo ali jako malo, nije u potpunosti. Kao osnov srpskog i hrvatskog jezika uzima se bosanski jezik. Bosanski recnik je 4 veka nastao pre Vukovog recnika, a pogledajte u Vukovo izdanje iz 1852 videcete reci bosanskog porekla. Ne pise "mleko" nego "mlijeko".
    Muslimani u Sandzaku se vode kao bosnjaci iz glavnog razloga da je teritorija Sandzaka pripadala Bosnoj, zatim je bila autonomija a onda posle oba svetska rata i pritiskom Austrougarske izgubila svoj identitet. Samoopredeljenjem za vreme Tita mi smo postali i ostali nacionalna manjina u Srbiji gde ni Ustav Republike Srbije iz 2006 ne pominje ni B od bosnjaka kao nacionalnoj manjini.
    Nije te sramota kad se nalupetaš toliko gluposti u samo jednom postu, m?

    @bazilej
    Hoces li mi odgovoriti odricno ako te pitam da li se danas muskarci okrecu za svakom zenom koja se dotera, koja odvlaci paznju? Ma ne, sigurno spustaju pogled i okrecu glavu i ne mastaju o njoj, jel da? Da te pitam, zasto onda monahinje u manastirima stavljaju maramu na glavu, i to je hidzab?
    Prvo, monahnje nemaju sexualne odnose niti će se udavati.
    Drugo, za mene je bolje da žena šeta i gola, ako to znači slobodu, nego da joj stave šerpu na glavu iz verskih razloga.
    Kad vidim burke ili iransku decu koja nose marame od 5,6,7 godina dođe mi da njihovim očevima/mjkama/muževima nalupam šibu po guzici.
    Nemoj mi pričati o čokoladi, gledao sam jednu arapsku ženu u prevozu prošlog leta, sa maramom, u mantilu do članaka, sine u mantilu.
    Treba verovatno da dobije fras da bi ti i takvi kao ti bili zadovoljni
    Vera je intimna stvar i ja mogu u gaćama šetati po ulici i biti bolji čovek, nego ti sto mantila da obučeš i šerpi svojim ženama na glavu da staviš
    Over end aut.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  3. #18

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Са обзиром да спадам у оне који се живо сећају СФРЈ, такође се сећам да муслимани у Босни су себе национално одређивали као Муслимане (са великим М). Пошто сам путовао по тим крајевима и упознао са људима, сви они су се тако национално сматрали. Реч "Босанац" се односила пре свега на географију, не на етницитет. Тако су Срби, Хрвати, Муслимани, Јевреји и др. људи из Босне себе сматрали "Босанцима".
    Mala ispravka, Muslimani su sebe pre drugog svetskog rata nazivali Turcima, a tako su ih zvale i njihove hrišćanske komšije.
    Izraz Bošnjak se koristio za hrišćanski deo populacije.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  4. #19

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Došao si na forum da nas informišeš o pravom islamu, a nisi upućen u šerijatski zakon?
    Onda mislim da nemam ništa više da dodam na ovoj temi...



  5. #20

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Ja nemam nameru da raspravljam o istorijskim cinjenicama, to je besvrsno. Cinjenica je sama po sebi istinita i pre bih nazvao lupanjem tvrdju da su sloveni bili prvi narod koji je naselio balkan tek u 7. veku nego ono sto ja iznosim.


    @bazilej
    nisi odgovorio zasto se monahinje pokrivaju, rekao si samo da one nikako nemaju niti ce imati seksualne odnose, to je tvoj odgovor?
    Znas, postoji ekvivalentnasituacija i ljudi iz Irana kada vide ove evropske porodice kako roditelji dopustaju svojoj deci mnogo sto sta, pa cak da setaju medju muskarcima u kupacim kostimima oni se vise zgroze nego ti. Nikome nije bitno kako bi ti voleo i kako bi tebi bilo bolje. Standard je postavljen i odrzava se od pocetka islama pa do danas.


    @putnik iz daleka
    Rekao sam da nisam sepcijalista za serijat, a da bih bio treba da odem na istok i diplomiram na nekom visokostandardnom fakultetu serijatsko pravo, odmah si poceo sa osudjivanjem.

  6. #21

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Ja nemam nameru da raspravljam o istorijskim cinjenicama, to je besvrsno. Cinjenica je sama po sebi istinita i pre bih nazvao lupanjem tvrdju da su sloveni bili prvi narod koji je naselio balkan tek u 7. veku nego ono sto ja iznosim.
    Pošavši od tvog posta ispostavlja se da je mleko reč slovenskog porekla, a mlijeko nije?
    Srbi, Hrvati i Muslimani u Bosni govore istim jezikom, a to je srpsko-hrvatski.
    Glede istorisjkih činjenica, bolje nemoj, jer lupetaš.

    Znas, postoji ekvivalentnasituacija i ljudi iz Irana kada vide ove evropske porodice kako roditelji dopustaju svojoj deci mnogo sto sta, pa cak da setaju medju muskarcima u kupacim kostimima oni se vise zgroze nego ti. Nikome nije bitno kako bi ti voleo i kako bi tebi bilo bolje. Standard je postavljen i odrzava se od pocetka islama pa do danas.
    To mene ne zanima, u Iranu nek oblače skafandere ako im volja, ali ja sam to video u Srbiji, a to je za ovdašnje pojmove diskriminacija.

    Ovde je tema islam, ako se ne varam, a ne monahinje. Razlika između slobodnih žena i monahinja je u tome što monahinje neće da se udaju niti da imaju seksualne odnose, dok slobodne žene imaju tendenciju ka tome.

    Dakle, ako nisi pročitao pitanje, kakva se to ženina čast brani ako joj je zabranjeno da se rukuje sa muškarcem?
    KAo on će da je defloriše ako se s njom pozdravi , il' šta?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  7. #22

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Taj propis o rukovanju se kod nas ne postuje. Tebi je tesko da shvatis to jer zivis u sasvim drugoj sredini gde su normalne stvari devijantne u odnosu na islamske zemlje i obrnuto. I da bi nasli ravnotezu mogu slobodno reci kada bi se tamo rukovao sa zenom to bi bilo isto kao da se poljubis sa zenom u usta ovde. Postoji razlicit standard, a sustina tog propisa o rukovanju jeste da se zlo sasece u korenu, tj zlo koje moze da nastane izmedju muskarca i zene da bi se na kraju zavrsio bludom.

    Danas cesto postavljaju pitanja da li je moguce musko-zensko prijateljstvo. I mnogi kazu da nije moguce, jer bi jedna od te dve osobe uvek pristala na vise od toga za kratko ili za dugo vreme. To zlo islam sece u korenu ovom odredbom.

    Vise se praktikuje mahanje glavom, dalje nista.

  8. #23

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Zlo izmedju muskaraca i zene?
    Ma daj...
    Istera se to zlo, veruj mi, kada se dobro utera

    Ne znam kako si ti ti zacet, ali kontakt muskarca i zene ne vodi nuzno u blud....

    BTW...moja drugarica sa porodicom je pre neku godinu isla na more blizu Ulcinja...
    Kakva Arapkinja u busu u sred leta...pa dole se njihove zene kupaju u tim mantilima u morU...uzaS....

    Vasa religija jeste prakticna iz higijenskih razloga...valjda to mora biti zapisano u Kuranu da bi svaki musliman znao da se gooza mora oprati /s vremena na vreme/....
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #24

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Taj propis o rukovanju se kod nas ne postuje. Tebi je tesko da shvatis to jer zivis u sasvim drugoj sredini gde su normalne stvari devijantne u odnosu na islamske zemlje i obrnuto. I da bi nasli ravnotezu mogu slobodno reci kada bi se tamo rukovao sa zenom to bi bilo isto kao da se poljubis sa zenom u usta ovde. Postoji razlicit standard, a sustina tog propisa o rukovanju jeste da se zlo sasece u korenu, tj zlo koje moze da nastane izmedju muskarca i zene da bi se na kraju zavrsio bludom.

    Danas cesto postavljaju pitanja da li je moguce musko-zensko prijateljstvo. I mnogi kazu da nije moguce, jer bi jedna od te dve osobe uvek pristala na vise od toga za kratko ili za dugo vreme. To zlo islam sece u korenu ovom odredbom.

    Vise se praktikuje mahanje glavom, dalje nista.
    Ne znam kom ogranku muslimama pripadaš, ali mislim da si sklon radikalnom islamu, tipičnom za Balkan nakon svih ovih ratova. Nikada se na ovom podneblju nije toliko govorilo o islamu kao poslednjih dvadeset godina a bilo je odvajkada muslimana i njihov religiozni identitet nije bio toliko ugrožen. Stvaranje malih nacionalnih država na tlu bivše SFRJ stvorilo je neman sa pet glava i svaka ima za cilj da dokaže da je najpametnija.
    Da se vratimo na priču. Nijedna od svetskih religija ne govori o čulnosti na način na koji se to radi u islamu. Ne mogu da kopam po netu i vadim citate iz Kurana, ali ima tako divnih stihova koji govore o odnosu muškarca i žene i čulnoj ljubavi, tako da svako odlaženje u krajnost i tumačenje u korist ekstremističke ideologije vodi u bolest - kao što je odsecanje klitorisa, hidžab, kamenovanje do smrti, odsecanje noseva i još kojekakve umobolne radnje koje se praktikuju u ime Alaha.
    Dosta se govorilo o ženi u islamu, jer nigde tako manifestno žena nije potčinjen, pokrivena i obespravljena. Postoji i druga strana priče, gde je žena zaštićena i njeno potomstvo zbrinuto. Istinu verovatno treba tražiti negde između.
    Poenta je, da sami muslimani čine sebi više štete nego koristi što ističu razlike između njih i hrišćana, a ne sličnosti. Ovo je Balkan, ovde se suprotnosti ne privlače a mnogo je krvi proliveno i potrebno je dosta vremena da prođe da bi se duhovi smirili.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #25

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Danas cesto postavljaju pitanja da li je moguce musko-zensko prijateljstvo. I mnogi kazu da nije moguce, jer bi jedna od te dve osobe uvek pristala na vise od toga za kratko ili za dugo vreme. To zlo islam sece u korenu ovom odredbom.
    Kako nije moguće?
    Prijatelji su kao familija.
    Ako poželiš da se pojebeš s familijom onda si bolestan.
    Ako sam bolestan sto joj kanti na glavu stavi, ja ću je poželeti.
    Ako nisam, može gola pored mene da ide, neću je poželeti.
    Tako da tvoja teorija o razlozima ne pije vodu.

    Još jedna suštinska razlika između pokrivanja monahinja i žena u islamskom svetu:
    Monahinje same biraju svoj put i kao odrasle žene odlaze u mastire, dok su žene u islamskom svetu pokrivene mimo svoje volje, od malih nogu. Kažem ti video sam decu od 6-7 godina koja su pokrivena, ko će decu poželeti? Kakvu čast im ukazuješ time što ih oblačiš u čaršafe?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #26

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku

    Kakva Arapkinja u busu u sred leta...pa dole se njihove zene kupaju u tim mantilima u morU...uzaS....

    Jao, pogledaj molim te da li mi se dinamit izvukao iz posteljine?

    Nindža se kupa, a ja pevam Biljana platno beleše. Jer, ako ništa drugo, bar im je kupanje po bazenima multi praktično. Em se zaperu em operu veš.
    Moji kažu da sam skot. Jebe mi se baš.
    Ne volim zamotane i ćao.


    Mi smo radili za šiita godinu dana. I tako, često smo se pitali za zdravlje, običaje, kulturu...
    Elem, ništa se tu meni ne dopada, osim kolačića koji podsećaju na naše oblande.
    Ali moram da ga pohvalim. Kad je emigrirao u Kanadu...skinuo je turban i obrijao je bradurinu. Ženu i decu ne zamotava.
    I to mi je ok.

    Znas, postoji ekvivalentnasituacija i ljudi iz Irana kada vide ove evropske porodice kako roditelji dopustaju svojoj deci mnogo sto sta, pa cak da setaju medju muskarcima u kupacim kostimima oni se vise zgroze nego ti. Nikome nije bitno kako bi ti voleo i kako bi tebi bilo bolje. Standard je postavljen i odrzava se od pocetka islama pa do danas.
    Jeste. Zgroze se, kako da ne.
    Svoju ženu zamota, a na mene šilji mačora nasred plaže. Ma daj.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #27

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu



    Mislim...stvarno...mada...ovo ne mora da bude bas lose...
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #28

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    @ishara
    Pomenula si "odsecanje klitorisa, hidžab, kamenovanje do smrti, odsecanje noseva i još kojekakve umobolne radnje koje se praktikuju u ime Alaha."

    Ova odsecanja u islamu ne postoje, nigde ih islam ne pominje, to su nezogde i krivicna dela nekih ljudi iz muslimanskih zemalja, a kada zapad to cuje odmah to proglasi islamom. To nije tacno.
    Hizdab je posebna stvar, to nikako nije bolesno, to nije nikakva prinuda, to nije porobljavanje niti zarobljavanje. Npr hidzab bi za tebe bio bukvalno zatvor zato sto ti ne shvatas njegovu vrednost. Recimo navikla si da te ljudi gledaju stalno, da ides na bazen, da se oblacis sik uvece u grad itd sve to jer ti tako volis i naravno da ces iz svog ugla posmatrati hidzab kao porobljavanje. Zena u islamu sama odlucuje kada ce staviti hidzab, nikako ne sme to biti prinudno. A u islamskim zemljama je to tradicija. Obzirom da sam musko, o hidzabu je najbolje da se raspitas kod neke pokrivene muslimanke, da ti ona odgovori sta kako i zasto.

    @bazilej, napomenuo sam da se ovde zensko pokriva kada odluci, a u islamskim zemljama tradicija je pokrivanje od malih nogu.
    Ovde cin pokrivanja donosi sama zena, nju ne pokrivaju roditelji niti bilo ko drugi vec se ona sama pokriva i na nju mogu biti ponosni svi iz familije i prijatelji. Hidzab stiti njenu cast, lepotu od zloupotrebe drugih, onemugucava muskarcima da lako dostupaju njima. Uze shvaceno hidzab onemogucava oblacenje suknjica, minica, izlaske u provod kad je vece, pravljenje frizura, sminkanje, i ostala doterivanja. Sve ovo navedeno sluzi da bi se obratila paznja muskaraca i od zena, samo za razliku od muskaraca zene postaju ljubomorne, ljute, ogorcene i naravno prave kojekakve smicalice. Sve ovo navedeno sluzi da bi se narusila cast jedne zene. Sta bi hteo Bazilej, da puste zene u islamskim zemljama da se skidaju, da se gole slikaju za neki casopis, da luduju uz alkohol na nocnim provodima. E pa ne moze i u tome je fora zasto oni nemaju pedofile, seksualno opterecene i zavisne, homoseksualce itd "bolesnike". To je bolesno, a ovo sto vi spominjete nije.

  14. #29

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    @ishara
    Pomenula si "odsecanje klitorisa, hidžab, kamenovanje do smrti, odsecanje noseva i još kojekakve umobolne radnje koje se praktikuju u ime Alaha."

    Ova odsecanja u islamu ne postoje, nigde ih islam ne pominje, to su nezogde i krivicna dela nekih ljudi iz muslimanskih zemalja, a kada zapad to cuje odmah to proglasi islamom. To nije tacno.
    Hizdab je posebna stvar, to nikako nije bolesno, to nije nikakva prinuda, to nije porobljavanje niti zarobljavanje. Npr hidzab bi za tebe bio bukvalno zatvor zato sto ti ne shvatas njegovu vrednost. Recimo navikla si da te ljudi gledaju stalno, da ides na bazen, da se oblacis sik uvece u grad itd sve to jer ti tako volis i naravno da ces iz svog ugla posmatrati hidzab kao porobljavanje. Zena u islamu sama odlucuje kada ce staviti hidzab, nikako ne sme to biti prinudno. A u islamskim zemljama je to tradicija. Obzirom da sam musko, o hidzabu je najbolje da se raspitas kod neke pokrivene muslimanke, da ti ona odgovori sta kako i zasto.
    Hvala na odgovoru , naravno da ću se raspitati - interesuje me pitanje žena u islamu, uopšte u svakoj relgiji i konfesiji



    a evo i druge strane medalje. Mislim da žene moraju imati izbor kada je njihovo telo u pitanju.

    Poruku je izmenio Meggy, 13.07.2012 u 14:33
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #30

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Hidzab stiti njenu cast, lepotu od zloupotrebe drugih, onemugucava muskarcima da lako dostupaju njima. Uze shvaceno hidzab onemogucava oblacenje suknjica, minica, izlaske u provod kad je vece, pravljenje frizura, sminkanje, i ostala doterivanja.
    Slušaj, ja sam negde čitao da Paštuni kupuju mladu, kupuju je i na Kosovu, kupuju je i u Pakisatnu.
    Pokrij ćerku, pa je onda prodaj kao goveče? To je rešenje?

    Sve ovo navedeno sluzi da bi se obratila paznja muskaraca i od zena, samo za razliku od muskaraca zene postaju ljubomorne, ljute, ogorcene i naravno prave kojekakve smicalice.
    Ne lupetaj, majke ti, pa i muškarci su ljubomorni.

    Ovde cin pokrivanja donosi sama zena, nju ne pokrivaju roditelji niti bilo ko drugi vec se ona sama pokriva i na nju mogu biti ponosni svi iz familije i prijatelji.
    Ma jašta, ne mora škole da završi, ne mora da bude čovek, važno da je turila čaršafe preko sebe.
    Jedna moja prijateljica Albanka mi je rekla, ne pokrivam se, nije mi toliko jak iman.
    Ako imaju pravo izbora, zašto im to pravo ne daju i u tim vašim azijama.
    Gledao sam decu u parku kod mene, kako pokrivena vozaju rolšue.
    Šta vam smeta da deca budu deca, da se igraju bez stega?



    Sve ovo navedeno sluzi da bi se narusila cast jedne zene. Sta bi hteo Bazilej, da puste zene u islamskim zemljama da se skidaju, da se gole slikaju za neki casopis, da luduju uz alkohol na nocnim provodima.
    Šta mene boli kako će da se oblače žene u islamskim zemljama, meni smeta što to rade ženama ovde, a što se mene tiče, sitno mi se jebe šta ćete vi u vašim Azijama da primenjujete.

    E pa ne moze i u tome je fora zasto oni nemaju pedofile, seksualno opterecene i zavisne, homoseksualce itd "bolesnike". To je bolesno, a ovo sto vi spominjete nije.


    Ma jok, ne jebe ništa dok se ne oženi i nije seksualno opterećen, majke ti, koje ti gudre koristiš?
    Pedofilija je bolest i nema veze s tim da li se neka žena skinula il' jok, to je psihički poremećaj, a ti pre nego što nešto napišeš proveri da li to ima veze sa životom, da ne bi ispadao budala u društvu

    Glede zavisnosti, gledao sam reportažu gde čiče u Avganistanu puše pajdo ispred zadruge, k'o što naši seljaci loču pivčinu, glede mene i mog poimanja zdravog, bolje pivo nego pajdo, a ti kako 'oćeš, pokrij ženu, tvoja stvar, puši pajdo, volj ti.

    Što se tiče časti časti žene, jako je časno i za ženu pohvalno, kada je ona prva a ti joj dovedeš još tri da je "odmene", pretpostavljam da je ona prva u tim slučajevim auvek puna sreće i razumevanja, ali samo zato da ne bi dobila po labrnji
    Poruku je izmenio Bazilej, 13.07.2012 u 01:48 Razlog: Imao sam slovne greške, pizda mi materina
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zanimljivosti u svetu
    Autor proleće u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.09.2015, 17:51
  2. Najružnija žena na svetu?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.04.2012, 23:44
  3. Najslađi pozdrav na svetu
    Autor silvia u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.01.2012, 10:34
  4. Pronađimo se po svetu
    Autor deran416 u forumu Dijaspora
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 10.04.2009, 09:21
  5. Mis Kine najlepša žena na svetu
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.12.2007, 07:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •