Da li koristite Wikipediu?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41
  1. #1

    Da li koristite Wikipediu?



    Ko-osnivač Wikipedia-e i njen prvi izvršni urednik pokrenuo je novu Wikipedia-u koristeći trenutnu verziju kao početnu tačku. Larry Sanger opisuje projekt kao progresivno ili postepeno račvanje sa glavnom razlikom što će stručnjaci imati glavnu reč pri editovanju. Drugim rečima novi projekat će biti sličan Wikipedia-i: sistem zahteva od korisnika da se registruju, biće baziran na Wiki-ju, težiće da predstavi neutralan stav i biće otvoren za donacije. Sanger je osnovao Wikipedia-u pre šest godina sa bivšim trgovcem obveznicama Jimmy Wales-om, da bi je napustio 2001-e. Sanger je u januaru ove godine najavio novi projekat nazvan Digital Universe.
    izvor: theregister.com

    Da li koristite Wikipediu? Kako vam se dopada ova enciklopedia na netu?

  2. #2

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    Otkrio sam je nedavno i mloogo mi se svidja pogotovu nasa verzija jer mi je razumljivija

  3. #3

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    U početku sam bila malo rezervisana jer mi se učinilo da tu može da dođe svako i napiše svakojake gluposti kojima će se drugi ljudi rukovoditi. Od kako sam tamo naišla na neke stvari koje na nekom drugom mestu nisam mogla, a uverila sam se da su tačne, koristim je sve više

    To za stručnjake mi se dopada.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    Citat SQUAW kaže:
    U početku sam bila malo rezervisana jer mi se učinilo da tu može da dođe svako i napiše svakojake gluposti kojima će se drugi ljudi rukovoditi.
    moze svako da dodje (i dolazi) i pishu stvari koje nisu proverene.. ne kazem da nije nista provereno, ali mnoge stvari koje sam procitala nisu bile temeljene na dokazima.. neke stvari se regulishu i preprave, ali mnoge i ne.. zato ne volim wikipediju i izbegavam da je koristim.. ako vec moram to je onda za neke sporedno-ne bitne stvari..
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    Koristim je , ali samo kao dopunski izvor informacija..... s obzirom na nacin nastajanja i dopunjavanja wikipedie nemam bash veliko poverenje u nju ....
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  6. #6

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    Kao i vecina uzimam je sa rezervom, ali uvijek kod njih mozes naci neke dobre smjernice ako si se izgubio u trazenju. Sve u svemu dobro je sto postoji
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

  8. #8

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    Zavisi shta se trazi i koliko je bitna tachnost podataka. Ali generalno gledano daje sasvim zadovoljavajuce rezultate, plus linkove i pojmove vezane za trazzenu stvar.

  9. #9

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    Osnivač Wikipedije razvija novi pretraživač Interneta

    Džimi Vols, jedan od osnivača besplatne mrežne enciklopedije Wikipedia,
    saopštio je da radi na razvoju pretraživača Weba koji treba da
    konkuriše popularnim pretraživačima kompanija Google i Yahoo.

    Novi pretraživač, zasada, nosi radno ime Wikia (skraćenica od punog
    naziva Wikiasari). Prema Volsovim rečima, komplikovani algoritmi za
    pretraživanje, koje koristi većina sadašnjih pretraživača, su
    prevaziđeni. "Ta tehnologija pati od manjka preduzimljivosti, pouzdanosti
    i osećaja za zajedništvo", smatra Vols.

    Po njegovim rečima, pretraživač Wikia će korisnicima ponuditi novi
    način pretraživanja Weba, zasnovan na ljudskoj inteligenciji, što
    nijedan algoritam za pretraživanje ne može da simulira. Vols je
    istovremeno pozvao sve korisnike enciklopedije Wikipedia da daju svoj
    doprinos u stvaranju "nove alternative uobičajenim pretraživačima
    Weba".

  10. #10

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    Retko je koristim. Samo informativno za prinalazenje nekih izvora ili linkova.
    Nekih 50-ak tesktova sam i sam uredio.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  11. #11

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    Ma bez vikipedije zivot ne bi mogao da zamislim. Ima sve zivo, kakva crna enciklopedija, tu je vikipedija...

  12. #12

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Ma bez vikipedije zivot ne bi mogao da zamislim. Ima sve zivo, kakva crna enciklopedija, tu je vikipedija...
    Cudo jedno, moram to da proverim, he ...
    Stay black, man, 'cose, white is too brite!

  13. #13

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    ponekad...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  14. #14

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    Veoma cesto je koristim, ponekad se cak i ulogujem i uredim poneki tekst, jer smatram da zalaganje tih ljudi koji se trude da nam sve serviraju na tacni, je vredan paznje.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  15. #15

    Odgovor: Da li koristite Wikipediu?

    Da, koristim Wikipediu izuzetno chesto, bukvalno sve shto me interesuje mozhe da se nadje... Naravno da sve podatke odatle treba uzijmati sa rezervom, ali je 90% stvari koje su mi trebale bilo tachno napisano, i chak opshirnije nego na nekim struchnijim mestima...

    Inache, Wikipedia poseduje veliki broj moderatora, koji rade za pare, i koji prate izmene u chlancima, i ima sluchaj kada su banovali kompletan IP opseg Americhkog Kongresa... Zashto, pitate se vi? Zato shto su utvrdili da je jedan republikanski senator, uposlio svoje ljude iz kancelarije, da menjaju chlanak o njemu, i da brishu sve shto je loshe, i da ubacuju samo lepe stvari... Naravno, ljudi su skontali, banovali IP, vratili sve staro shto je obrisano, i josh i objavili to... Bila je ta vest pre mesec-dva-tri, ne znam tachno, na Slashdot-u...

    Tako da, iako ima nekih nepodudaranja, i pogreshnih informacija, dovoljno puta se ispostavilo da su podaci tachni, bar za ono shto je meni trebalo, tako da je Wikipedia nezaobilazno mesto za mene...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji antivirus koristite?
    Autor Kunic u forumu Softver
    Odgovora: 236
    Poslednja poruka: 01.07.2015, 20:03
  2. Internet koristite pretežno za...
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 04.04.2012, 22:56
  3. Da li koristite messenger?
    Autor goldie u forumu Softver
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 05.06.2010, 01:52
  4. Koji OS koristite?
    Autor eboye u forumu Spomenar
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 05.07.2009, 22:50
  5. Koji mail koristite?
    Autor goldie u forumu Softver
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.12.2007, 18:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •