Šta očekujete od nove vlade - Strana 7
Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikaz rezultata 91 do 96 od ukupno 96
  1. #91

    Odgovor: Šta očekujete od nove vlade

    A, sada (malo više) ozbiljno.

    Očekujem od vlade, između ostalog, i sledeće:
    - Da konačno počne da se pridržava svojih akata kao što su: Strategija odbrane Republike Srbije, Strategija nacionalne bezbednosti Republike Srbije, Zakon o vojsci Srbije, Zakon o odbrani, ali i brojnih drugih zakonskih i podzakonskih dokumenata koji regulišu oblast odbrane, posebno u slučaju elementarnih nepogoda, tehnoloških i tehničkih nesreća kao i ugrožavanja životne sredine i zdravlja ljudi.
    - Da utvrdi odgovorne:
    - zašto ne funkcioniše Civilna zaštita (da podsetim da je ona mađunarodna kategorija i da je sve normalne zemlje imaju) i to od predsedika vlade pa do svakog predsednika opštine,
    - Zašto ne postoj plan R (rezervnih) jedinica vojske Srbije kao i planovi za njihovo uzbunjivanje u situacijama kao što su elementarne nepogode,
    - Zašto sektor za vanredne situacije MUP-a nema dovoljno sredstava niti ljudstva za bilo kakvu veću nesreću u ovoj zemlji, a pri tome nema niti planove saradnje i sadejstva sa jedinicama vojske i civilne zaštite...

    Itd, itd, itd....

    Dakle, jasno je da su sadašnji predsednik vlade i donedavni ministar odbrane (sic!), kao i njegov koalicioni partner, sadašnji ministar inostranih poslova i doskorašnji ministar MUP-a nemalo odgovorni za nedovoljno adekvatan odgovor države na ove poplave koje nam se sada dešavaju. Naravno, brojni drugi koji su činili vlast pre njih su devastirali puno toga što je valjalo u Srbiji pa i oblast odbrane, ali odgovornost Vučića i Dačića je svakako relana i oni je ne mogu izbeći, jer nisu ništa preduzeli za protekle dve godine da se brojne, pre svega organizicione greške u vojsci i policiji (ali i u lokalnoj samoupravi) počnu ispravljati...
    Poruku je izmenio memento, 21.05.2014 u 12:29 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #92

    Odgovor: Šta očekujete od nove vlade

    Da sama shvati i ceo sistem države ubedjivo uveri da je vrag STVARNO odneo šalu.

    Ako ima imalo sluha i političke pronicljivosti, Vlada mora shvatiti da samopokretanje dobrovoljaca oko poplave sadrži u sebi prepoznatljivu naznaku da su ljudi, pre svega mladi, spremni da stvari uzmu u svoje ruke.

  3. #93

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Očekujem da se dozove pameti, očekujem da sve pare i ostale donacije završe tamo gde su i namenjene, očekujem da ne dozvole da ovi čamci i pumpe i ostale korisne dobijene stvarčice ne završe na otpadima ili još gore u rukama pojedinaca, da ulože svo svoje znanje i moć da se sve vrati u normalu... Ako im to uspe praštam im sve laži i sve pretnje pa čak i onu ( ne znam dal je pretnja ili obećanje ) da će nama , ne srpskom narodu, prilikom proterivanja iz Srbije, podeliti sendviče ( izrečeno iz usta tadašnjih radikala a sada naprednjaka ne tako davne 91./92. godine.)

  4. #94

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    nemam pojma....
    prvo me nervirala Vuciceva dramaticnost i histerija
    to brecanje za javnost,glumljenje Boga
    opet,imam poverenja u Marica,recimo.... tih,nenametljiv a sposoban covek
    onda sam u nekom trenutku pomislila da ce Vlada ipak dati sve od sebe,nije joj do novih izbora
    al recimo,taj ministar zdravlja....ne uliva mi poverenje,ni kao covek ni kao lekar
    narod je ustao i slozio se,sto se za poslanike ne bi moglo reci
    i onda Maja ustane i pohvali se parama koje ce dati,al ne kaze da daje te pare za fasadu namenjene zato sto oni debili u poslanickim klupama nisu hteli da odvoje trecinu prihoda svojih
    a mali covek nudi smestaj,hranu,krov nad glavom
    a mali covek deli i poslednje
    i tako....
    ocekujem bar da imaju toliko savesti da ne prepolove doniranu kintu....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #95

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Očekujem da se ništa ne promeni. Samo zato što se ni mi nećemo promeniti zbog jedne "nepogode".
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #96

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Očekujem od ministra odbrane (ili predsednika vlade) da informiše javnost o učestvovanju pripadnika naše vojske na manevrima NATO snaga koji se održavaju u Nemačkoj od 13. do 29. maja i to:
    - Kada su ti manevri planirani, odnosno kada smo dobili zahtev, ponudu, preporuku, ili šta već i od koga da učestvujemo na tim manevrima,
    - Ko je odlučio da učestvuje naša vojska,
    - Da objasni učestvovanje vojske Kosova na istim manevrima i šta to znači i koje su posledice za našu zemlju,
    - Zašto se tako brižno krije informaciju o svemu tome...

    Strpljivo čekam...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567

Slične teme

  1. Iščekujete li neki film!?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 240
    Poslednja poruka: 05.02.2015, 11:14
  2. Vlade Divac
    Autor Goga u forumu Sportisti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.10.2012, 22:19
  3. Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja
    Autor love hunter u forumu Spomenar
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 29.03.2008, 20:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •