Naša muzika u inostranstvu
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Naša muzika u inostranstvu

    Šta mislite, koji od naših bendova, pevača, muzičara ili koji od albuma bi mogao da prođe u inostranstvu? Znači ne mora to da bude odlična produkcija ili neki vrh kriterijumi, niti išta komercijalno... šta je ono što bi stranci prihvatili da smo mi to umeli da isfuramo? Sada ili back then...

    A možemo i navesti i prokomentarisati ono malo što je od nas već otišlo u svet...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Naša muzika u inostranstvu

    Pa Pušenje (No Smoking Orchestra) je, zajedno sa Kusturicom pravilo terevenke po nekim zemljama, ja sam ovde imala priliku da čujem Bregovića sa Wedding&Funeral orchestra, bilo je mnogo "nas" svugde nas ima, ali bilo je tu i dosta Dutch-eva, i videlo se lepo da su uživali. Ima u zemlji Srbiji mnogo kvalitetnih umetnika, padaju mi na pamet Sanja Ilić i Balkanika, Jovo Maljoković i Balkan salsa band, onda iz nekadašnje države Vlatko Stefanovski sa Leb i Sol je pravio čuda po Americi, Drako Rundek radi neke lepe egzotične stvari u Parizu, ma nekoga sam sigurno zaboravila, ali dobra smo mi teritorija sa mnogo izuzetno talentovanog sveta.

  3. #3

    Odgovor: Naša muzika u inostranstvu

    Poslednjeg puta kad sam posetio Virgin Records jedino sto sam nasao od nase muzike jeste orkestar Bobana Markovica,mogu se kupiti par albuma i to je sve.Na zapadu se sve meri prodajom na trzistu tako da od nase muzike nema leba za producente i diskografske kuce.Brega je jedini koji je postigao kult muzicara koji moze da napuni zavidne prostore u bilo kom kraju sveta,ostali od Balkana ne mogu dalje.Sto se tice muzike mi se na zapad mozemo samo probiti trubama
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  4. #4

    Odgovor: Naša muzika u inostranstvu

    ma nema bre nista nashe muzike po velikim diskografskim kucama.. znam da kad god udjem u neku takvu prodavnicu obavezno svratim do onog internacinalnog dela -- odeljak Yugoslavija cisto da vidim sta nude.. i obavezno pronadjem neke znj produkcije, neku ne-znam-ni-ja-od-kud-je-izvuku muziku.. zeshca patetika..
    vec ste spomenuli, jedino su Kusturica i Bregovic ti koji su uspeli nesto da ostvare i izvan granica bivshe nam zemlje.. znam da Kusturica redovito ima koncerte po Mexiku i juznoj americi.. i da je poprilicno popularan na tim prostorima..
    posto ni jedna 'normalna' grupa ni bend ne mogu da se organizuju (ne znam cijom krivicom) i da naprave posten koncert u inostranstvu, zasto da onda ocekujem da nadjem nesto 'pametno' od nashe muzike u skorije vreme??


    Citat Keptn kaže:
    mi se na zapad mozemo samo probiti trubama
    iako su trube super potencijal, izgleda da ne mozemo probiti ni time
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Naša muzika u inostranstvu

    Citat Captain Jack kaže:
    Na zapadu se sve meri prodajom na trzistu tako da od nase muzike nema leba za producente i diskografske kuce.
    Grehota. Ja mislim da bi Disciplina recimo bila mnogo popularnija da je u većoj meri dostupna strancima. Leb i Sol takođe. A ono prijatelja stranaca što imam, otkinu kad čuju Van Gogh i Rundeka, to im se dopada.

    Drago mi je kad po internetu naiđem na ogromna interesovanja stranaca za Divnu Ljubojević i njen hor. Francuza specijalno.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Naša muzika u inostranstvu

    Mislim da ce etno muzika uvek lako naci put do inozemaca, medjutim, rock i neshto shto je slichno stvarima koje vec postoje napolju verovatno moraju da budu plasirane, a za to treba para. Tu je i problem jezika i ne razumevanja, a chim se ubaci engleski tu se gubi na autentichnosti nekim delom..

    Koje su to grupe u koje bi trebalo uloziti, ne znam, bojim se da bih se samo opredelio za neshto shto se meni svidja.

  7. #7

    Odgovor: Naša muzika u inostranstvu

    Da ne ponavljam vec gore navedene bendove, samo cu dodati Aleksandru Kovac, jednu od najboljih, zenskih vokala na nasem prostoru ...mada ona vec ima prodju u inostranstvu, koliko ja znam, sve u svemu, izuzetno kvalitetan pevac.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  8. #8

    Odgovor: Naša muzika u inostranstvu

    Sve zavisi sta ljudi slusaju,Trubaci za sad vode i to ljudi vole znaci trubaci kao Boban Markovic,posto on ulaze i gradi svoj imidj znam da on to nije izmislio ali on fura i prodaje karte,nemislim na narodnjake i turbo folk i ne mislim na nase ljude u dijaspori,mislim na strance,stranci nerazumeju i neslusaju narodjake,znaci fazon guce.Dosta je popularna filmska muzika sto radi Bregovic a jako muzika iz filma Crna macka Beli macor ja mislim da je to Neletovo,ali neznam sigurno.Dj-evi odradjuju svoj posao individualno Nastic,Dusan itd.Darkwood dub,KKN,Ice Burn,Over Drive ljudi preslusaju i kazu da je ok,sto i mislim da je kvaliteno da i Disciplina njih sam zaboravio,raznorazni stilovi elektro etna i rege i roka i slicnoga moze da prodje u ostalo se nerazumem,Grand show varijanta neprolazi moze samo kod nasih to i jeste komercijalna muzika za klubove u dijaspori tamo ima parastranci na to zapuse usi

  9. #9

    Odgovor: Naša muzika u inostranstvu

    ee evo malo muzichkih novosti iz dijaspore

    sinoc je bio u Njujorku tribute Shabanu Bajramovicu i mogu reci da je svirka bila i vishe nego odlichna svirala su dva bedna, koja su svirala sa Shabanom.. trube bree 'armonika i violina pa di cesh bolju atmosferu.. sala dupkom krcata, atmosfera boli glava.. moj drug iz Meksika, koji inache redovito slusha Non-smoking bend kad god su u Meksiko Sitiju, se sinoc nashao s nama Balkancima na toj svirci.. malo je reci da se odushevio..
    uglavnom sve pohvale organizatorima i trudu da deo para poshalju Shabanovoj porodici..

    elem, dalje.. Bregovic je trebao da ima koncert sad u julu, ali ne znam shta ce s tim da bude s obzirom da je pao sa treshnje (ili ono beshe vishnje ) znam da su moji drugari vec kupili karte, a josh nisu sigurni dal' ce koncerta biti

    i krajnja novost, danas saznasmo.. kontaktirali smo Ramba ne bi li ga ikako dovukli ovamo [vec duzhe vremena pokushavamo, ali zbog nekih tehnichkih problema nismo josh uspeli] i danas nam je Car odgovorio da su pripreme pochele i da mozhemo da ga ochekujemo oktobar/novembar

    edit:

    zaboravih da kazhem da 16. jula nastupa Boban Markovic Orkestar
    Poruku je izmenio yige_gui, 23.06.2008 u 23:39 Razlog: setih se josh necheg :lol:
    moomoo meee jooouu

  10. #10

    Odgovor: Naša muzika u inostranstvu

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    elem, dalje.. Bregovic je trebao da ima koncert sad u julu, ali ne znam shta ce s tim da bude s obzirom da je pao sa treshnje (ili ono beshe vishnje ) znam da su moji drugari vec kupili karte, a josh nisu sigurni dal' ce koncerta biti
    ...danas je njegov menadžer izjavio na državnoj televiziji da će taj koncert najverovatnije biti održan i da će se Brega do tada oporaviti...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  11. #11

    Odgovor: Naša muzika u inostranstvu

    Goran Bregovic, Tales and Songs for Weddings and Funerals, October 14 and 16, Sydney Opera House.

    Intervju u The Sidney Morning Herald

    ...
    The recent arrest of war criminal Radovan Karadzic, who stands accused of masterminding the siege of Sarajevo and subsequent massacres, prompts questions about the Bosnian war.

    "I knew him for sure," Bregovic says of Karadzic. "In the war you can discover how people can be animals and how people can be angels. Without that war he would just be a psychiatrist and poet."

    So how did he feel when Karadzic was arrested? "They are just small politicians in the middle of big historical events. They are not Tito [the communist leader of Yugoslavia, who died in 1980]. Poor guys. They found themselves in the middle of a situation they could not handle."

    Poor guys? It's a strange assessment of men with the blood of tens of thousands of people on their hands. Maybe something was lost in translation, but this could also be a peculiarly Balkan way of philosophising horrors past.

    Bregovic now divides his time between Paris and Belgrade. With Slovenia already part of the European Union and Serbia, Croatia and other former Yugoslav republics angling for membership, I ask whether he is hopeful about the future of the Balkans.

    "If you are born in that place, you have to be ready to have lots of bad news," he says.

    In the meantime, there appears to be nothing better than drinking to the fiery sounds of gypsy brass and fiddles and giving the two-finger salute to the absurdity of life.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.11.2015, 17:17
  2. Posao u inostranstvu
    Autor Sunny u forumu Posao
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.03.2012, 14:15
  3. Koliko su vaše diplome priznate u inostranstvu?
    Autor Lady S u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 12:55
  4. Grčka muzika
    Autor Penelopi2006 u forumu Muzika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 28.07.2009, 13:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •