" sekta" i monaho-valakova država - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 43
  1. #16

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    I šta sad?
    Ja kao treba da poštujem svačija verska osećanja?!?
    Kretenizam.
    ispričaću ti priču jednu. jedan čovek je išao na posao kroz grad i prolazio je pored ludnice. sa sprata iza rešetaka svakoga jutra opsednuti ljudi su vikali prolaznicima dole:"ludaci,ludaci!! čudno zar ne? i bioli su uvereni da su u pravu. svet ih je sažaljevao.
    Ko kaže da je čudno?!?
    I ko kaže da nisu u pravu?!?
    I ko zna da i oni ne sažaljevaju one napolju?

    I baš me zanima odakle ti ta priča? Jesi li ti taj što je prolazio gradom ili ti je neko pričao?
    Da, postoji i mogućnost da si na još jedan način saznao za nju.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  2. #17

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Ma vazi
    Ae pls ondaK mi otvori oci...samo nisam razumela da li tada usi treba da zapusim?
    Ko ti je taj Valak ili Valako ili Valakov?
    Nemam bas ni vremena ni zivaca da gledIm onog ciku...a i uhvati me smeJa od njegovih neartikulisanih pokreta ruku i nogu.
    A kada uGuglam ispadaS mi samo ti i forumi koje posecujes. Vidim da te na ostalima bas i ne zarezuju (zato i volEm ovaj forum ).

    Eto kliknula malopre na blic...jbt isti Zmaj..
    Ajde reci da ne slice...

    Zmaj od Sipova - YouTube
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #18

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Sve što sam pola sata pisao, nestalo je nepovratno jer sam izlogovan sa foruma.
    A da pišem ponovo, nemam volju.

  4. #19
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Mene onaj cika sa tubica neodoljivo podseca na onog Zmaja od Sipova
    mene ti podsećaš bez uvrede na nekog kome su očia zatvorene za sada. ali to ne zbnači da ne mogu biti otvorene. nemoj ići u nešto očima već ušima,ako već to nešto ne znaš,ili nisi ni sela u avion a već tvdiš da si videla krajnji cilj njujork recimo! a da ga u životu bnisi videla ni na razglednici. ne liči li tebi sve ovo na tu situaciju?
    Moraću da se umešam u dialog.

    Da, neodoljivo podseća na tu scenu sa Njujorkom, ali isto tako podseća i na to kako neki tvrde da se posle smrti ide u raj ili pakao, a nisu to probali.
    priču sam čuo. ne bi se složio da je možda grupa iza rešetaka u opravu. dali bi se ti oprobao u toj ulozi od gore,ne bi svakako.tako svi znamo ko je u pravu kad se dotakne naše kože. dijalog je dozvoljen ,nisi bez respekta ali malo više mudrosti Bošje samo da dijalog ima smisao.

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Ma vazi
    Ae pls ondaK mi otvori oci...samo nisam razumela da li tada usi treba da zapusim?
    Ko ti je taj Valak ili Valako ili Valakov?
    Nemam bas ni vremena ni zivaca da gledIm onog ciku...a i uhvati me smeJa od njegovih neartikulisanih pokreta ruku i nogu.
    A kada uGuglam ispadaS mi samo ti i forumi koje posecujes. Vidim da te na ostalima bas i ne zarezuju (zato i volEm ovaj forum ).

    Eto kliknula malopre na blic...jbt isti Zmaj..
    Ajde reci da ne slice...

    Zmaj od Sipova - YouTube
    valak ,je zapisan u petoj mojsijevoj.a identičan je sa monaškom državom ovde. zamena teza ,gde je zlo propagirano za dobro a dobro za zlo.
    samo nastavi da gledaš,da ti postane jasnije kao onome kome su otvorene oči. zmajevi su na drugoj strani ove priče.

    Citat PutnikIzDaleka kaže: Pogledaj poruku
    Sve što sam pola sata pisao, nestalo je nepovratno jer sam izlogovan sa foruma.
    A da pišem ponovo, nemam volju.
    ne znam što si pisao.Bog zna.
    Poruku je izmenio silvia, 18.07.2012 u 09:33 Razlog: 3 uzastopna posta

  5. #20

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    O, druze, ispravka...
    Obisao parohiju...pa Jopet kod nas?
    Nego reci ti meni...a sto onaj cica stoji medj' klasjem?
    I kome on to propoveda? Kamerama?
    I kakve su ono kuke i motike i rogiCi ispred njega na onom pultu?
    I sto je odenut u kozuH u tako suncan dan?
    I ko je uospte on?
    I sto je malkice neUrozan?

    A da ti nama ovde odma turis one klipice o jesus camp i onaj o Bogosluzenju pa da zavrsimo o tome?
    Koji je tvoj cilj?
    Da nam otvoris oci?...Teskoo....
    Mnogi su pokusavali te si ti samo jedan od onih...odbeglih...kada su vrata ostala otkljucana....
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #21

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Nije ni bitno šta sam želeo da kažem. Jer se ovoj temi ne prilazi sa dovoljno ozbiljnosti. Ako ćemo ne baš dobronamernim humorom nadomestiti argumentaciju za ili protiv (ne)postojanja boga, svrhe i uloge religije u društvu, onda bi temu bilo pametnije zaključati.

  7. #22

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Mene onaj cika sa tubica neodoljivo podseca na onog Zmaja od Sipova
    mene ti podsećaš bez uvrede na nekog kome su očia zatvorene za sada. ali to ne zbnači da ne mogu biti otvorene. nemoj ići u nešto očima već ušima,ako već to nešto ne znaš,ili nisi ni sela u avion a već tvdiš da si videla krajnji cilj njujork recimo! a da ga u životu bnisi videla ni na razglednici. ne liči li tebi sve ovo na tu situaciju?
    Moraću da se umešam u dialog.

    Da, neodoljivo podseća na tu scenu sa Njujorkom, ali isto tako podseća i na to kako neki tvrde da se posle smrti ide u raj ili pakao, a nisu to probali.
    priču sam čuo. ne bi se složio da je možda grupa iza rešetaka u opravu. dali bi se ti oprobao u toj ulozi od gore,ne bi svakako.tako svi znamo ko je u pravu kad se dotakne naše kože. dijalog je dozvoljen ,nisi bez respekta ali malo više mudrosti Bošje samo da dijalog ima smisao.
    Čini mi se da si pobrkao lončiće. Hajde probaj da razmrsiš klupko.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #23

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Mene onaj cika sa tubica neodoljivo podseca na onog Zmaja od Sipova
    mene ti podsećaš bez uvrede na nekog kome su očia zatvorene za sada. ali to ne zbnači da ne mogu biti otvorene. nemoj ići u nešto očima već ušima,ako već to nešto ne znaš,ili nisi ni sela u avion a već tvdiš da si videla krajnji cilj njujork recimo! a da ga u životu bnisi videla ni na razglednici. ne liči li tebi sve ovo na tu situaciju?
    tamo gde je perfektni smisao i uređeni red (o čemu i kosmos svedoči a i zakoni oko nas ovde,nema pobrkanih lončića.postoji samo popbrkani čovek,njegov lični stav da li lični i upliv sotone.
    čovek je postavljen tako da može birati istinu ili laž. rađamo se u grehu ,rastemo u telesnoj namisli greha sve dok ne čujemo poziv Hrista. na žalost utopljeni smo u milione informacija religija,svakoraznih filozofskih namisli tako da svet doista liči na situaciju onih iza rešetaka. okrenut je naglavačke odavna,i logilčno je da duhovno ne može telesnim umom prihvatiti,već se tome dolazi verom. vera je početak svega. tu nema brkanja lončića već ostaje samo izbistrena linija fronta protiv laži.ko u toj borbi pobedi biće na večeri sa Hristom . kraj priče.Božji mir.

    Moraću da se umešam u dialog.

    Da, neodoljivo podseća na tu scenu sa Njujorkom, ali isto tako podseća i na to kako neki tvrde da se posle smrti ide u raj ili pakao, a nisu to probali.
    priču sam čuo. ne bi se složio da je možda grupa iza rešetaka u opravu. dali bi se ti oprobao u toj ulozi od gore,ne bi svakako.tako svi znamo ko je u pravu kad se dotakne naše kože. dijalog je dozvoljen ,nisi bez respekta ali malo više mudrosti Bošje samo da dijalog ima smisao.
    Čini mi se da si pobrkao lončiće. Hajde probaj da razmrsiš klupko.
    nema brkanja lončića ,postoji samo put istine i put laži.

  9. #24

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Da li ti je iko rekao do sada da se citat NE DIRA!? Zato se i zove citat.
    NE UBACUJ svoje odgovore u nešto (citat), što je tu samo da podseti na čega se odgovor odnosi!


    Hajdemo sada redom i ispočetka.

    1. "situacija"
    - Prvo si ti napisao: "nemoj ići u nešto očima već ušima,ako već to nešto ne znaš,ili nisi ni sela u avion a već tvdiš da si videla krajnji cilj njujork recimo! a da ga u životu bnisi videla ni na razglednici."
    - Pa sam ja napisao: "Da, neodoljivo podseća na tu scenu sa Njujorkom, ali isto tako podseća i na to kako neki tvrde da se posle smrti ide u raj ili pakao, a nisu to probali."

    E sad, pitanje je kao to u jednom slučaju ne može da se kaže da se nešto poznaje, ako se tamo nije bilo, a u drugom slučaju se mogu opisivati detalji blaženstva ili patnje, a da se ni tamo nije bilo?!

    Spominješ oči i uši, u smislu "ne veruj svojim očima, nego ušima". Pa ako ćemo tako i njoj su pričali kako je u Njujorku, da ne spominjem filmove, dokumentarce, knjige, pesme u kojima se opevava. Slušala je utiske i pripovedanja svojih prijatelja, poznanika iz PRVE ruke, onih koji su tamo bili. I sad, ona nema prava da priča da poznaje Njujork, a ti imaš pravo da pričaš, da opisuješ raj i pakao, a da nisi bio tamo i nisi slušao priče i utiske od NIKOGA ko je tamo bio.

    Čemu dupli aršini?
    Ili, ako grešim od koga si ti čuo kako je u raju ili paklu?
    Ko je bio tamo, pa da to zna?

    Pristojno sam ti postavio jasna pitanja, pa bi molio i jasne odgovore. Posebno na poslednja dva pitanja. Zaista bi voleo da čujem jasan odgovor: Rekao mi je, pričao mi je "taj i taj".


    2. "rešetke"
    - Ispričao si mi priču o ljudima iza rešetaka, da je sada ne citiram celu.
    - Pa sam tio postavio par pitanja, na koja si ti odgovorio citirajući neki drugi post i napravio celu stvar još konfuznijom.

    No, ipak si odgovorio, ali su mi i dalje nejasni neki tvoji stavovi u vezi toga, pa bi da mi se razjasne.

    Reče "ne bi se složio da je možda grupa iza rešetaka u opravu".
    Zašto se ne bi složio? Ja nisam tvrdio da su oni sigurno u pravu, a ni da su svi oni u pravu. Ali zašto ne ostaviti mogućnost da je neko od njih tamo "greškom" zatvoren? Pa i Galileo je morao da prizna da mu je teorija pogrešna, samo zato što se sila osula na njega. Koliko li je "veštica" i krivovernika spaljeno? Pa zar su svi oni sa pravom "stavljeni iza rešetaka"?

    Reče "dali bi se ti oprobao u toj ulozi od gore,ne bi svakako".
    Normalno da ne bi. Pa niko zdravog razuma ne želi da bude u takvoj situaciji. Ali sigurno da bi pod određenim uslovima branio neke svoje stavove, pa možda se i žrtvovao za njih. Ali to nema nikakve veze sa pričom, da li bi ja voleo ili ne. No istina je da su i oni, barem velika većina, uvereni u ono što viču iza rešetaka. Oni se osećaju kao da su Napoleoni, Isusi i ko zna kako još sve. Za njih je to istina. Za njih su oni u pravu. A možda je neki od njih i zaista u pravu, ali je voljom nekog moćnika sklonjen iza rešetaka?!

    No ni sva ova priča o rešetkama, zatvorenima i slobodnima nema mnogo veze, ako ne razjasnimo šta si ti hteo da kažeš tom pričom. Ispričao si je kao odgovor na moju tvrdnju da ne moram izraziti poštovanje svakom verskom osećanju. No, ja ne vidim vezu, smisao te priče i moje tvrdnje. Pa ako bi moglo malo jasnije, svojim rečima, a ne nekom pričom iz koje moram izvlačiti zaključak, jer možda pogrešno zaključim.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  10. #25

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    svakako da tvoja logika ima smisla.sve se može relativno sagledati. ostaje samo pitanje koliko je zakon relativnosti primenjiv na Božji promisao aspsolutnosti.
    pakao je jasno ukazan u luki 16. raj je viđen očima apostola pavla.
    materijalno u tom zakonu relativnosti se ipak mora opipati,duhovno u zakonu apsolutnosti se ne opipava već veruje. zašto bi ja verovao zakonu relativnosti koji podupire materijalno ,a ne i ono nevidljivo duhovno koje je apsolutno. da li mi apsolutno vidimo sunce,da li crpimo energijuod njega apsolutno? apsolutno ga ne vidimo,samo delopm,relativno nešto vidimo malo znamo,ali priznbajemo da apsolutno ga crpimo za život inače ne bi imali mogućnost života na zemlji.
    u duhovnoj sferi relativnost je isključena do kraja. jedan deo nam se ukazuje u materijalnom delu kao dokaz,drugi deo pak samo nam se dokumentuje kao izbor života ili smrti.
    kao materiojalni deo čoveka. mi smo kako Reč kaže duša. ovo vidljivo je materijalno od praha i ide u prah i to Bog zove oveštala haljina jednog dana koja ni ne služi ničemu osim da bude šator duši. čovek je duša ,no to se ne vidi,a ipak sve što nas čini ljudima jeste ta duša,ne ono materijalno visine recimo 180 ,i težine 80 kg.
    ne znam da li sam ti donekle bar odgovorio. pod ovim donosim i smisao ljudi iza rešetaka. ne radi se o pojedincu jer to je prototip manjinskog dela već suštinu svakog živog čoveka.mir tebi.

  11. #26

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Mogu samo da konstatujem da si bezobrazan.

    Za tu moju konstataciju ne bitno je čiji su stavovi ispravni, tvoji ili moji. Bitno je da ti bezobrazno izbegavaš da odgovoriš na krajnje jednostavna pitanja koja sam ti postavio. Umesto jednostavnih i kratkih odgovora ti opet namerno komplikuješ, mutiš vodu i uvodiš gomilu novih, nepotrebnih pojmova. To nije pristojno, a što nije pristojno je bezobrazno.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  12. #27

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    sama reč da je neko bezobrazan u neku ruku povlači bezobrazluk,jer mera nečijeg posta nije ni malo jednostavna. no ja se ne ljutim tako da bezobrazno s tvoje strane i nije bezobrazno već neupućenost pre.
    ovde su stvari konkretne,reč je o pojmu istine i taj pojam je već bio razuđen i kroz tvoje postove.misao o istini i Bogu unutar Biblije ne trpi naše forme.
    izneti svoje razmišljanje u ovakoj temi nekome može biti formalizam ali meni je to privilegija a i odgovornost.jer za svaku praznu reč čovek mora dati odgovor na dan suda.
    shodno tome tema sekta i monaho -valakova država ima jasnu poruku da dokaže da stvari trebaju biti jasne,konkretne i vraćene na noge,a ne zamenjivati teze zlo da je dobro,a dobro zlo. u tome je sva suština ovog govoraq ovde,i ja u tome ne vidim meru bezobrazluka. najposle ja se trudim da živim svet život ugodan Hristu a time i ljudima.ako se u toj meri sagleda moj svaki post ja nikoga nisam ugrozio verujem ovde. mir tebi i svima.

  13. #28

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    ...dok citam ono sto je zapisano u 16.luki,drugi pasus,ispovesti Oca Makarija cudotvorca,odlucio sam da izvadim sotonu ispod kancelarijskog stola i da je snazno stegnem za glavu dok ubrzano pokusavam da se oslobodim sotone koja raste,pulsira i pokusava da bljuje vatru, ne bih li nasao mir koji mi je preko potreban...ono sto je bitno je da ritual moze da traje koliko ja zelim i zavisi od mog iskustva,tj koliko dugo mogu da sotonu drzim na lancu dok ne izbljuje vatru ispod moga stola,vodeci racuna da ne pogodi moje oko...on dolazi......
    ...hell ain't a bad place to be......

  14. #29

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    luka i makarije baš se ne vidi neka sličnost. može li neki realističniji smisao kao dokaz.

  15. #30

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    ...sta ce ti dokaz ako si vernik?......
    ...hell ain't a bad place to be......

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •