Bez čega savremena žena ne može? - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 92
  1. #16

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Ako pitate zene, svaka je savremena.
    Kaki mi se na taj termin, upotrebljen umesto "emancipovana". Ovo savremena zvuci kao novi model vesmasine. Ja licno pod "savremene" podrazumevam tete, koje ne mogu bez "nogu".

    Al' ajde, "savremena" zena ne moze bez vode 7 i hrane 26 dana i pecine.
    Naravno to je tek da ne rikne, pa je umislila da joj treba sve za higijenu i zdravu ishranu i stan, kola, posao, odecu. Da se bavi neki sportom, da ima kvalitetno slobodno vreme, da ima j*baca i par izmena. Pa dobro, to je normalno, mora da brije noge.

    Level 2 je da joj trebaju manji nos, srednja guza, veca sisa 5 i skupe depilacije, da bude kvarcovana, namazana santimetar, da joj prdez mirise. Treba joj lep telefon. Mora da ima torbu u boji donjeg vesa i carape u boji ociju. Modu joj ne diraj. Aktuelna je, ma sve je ... dok god se neotrombolji te se zapita "ko sam ja"?


    Mislim da jednoj mladoj dami treba samo pameti. Da se neuzvisi, da se neponizi... jer su ljudske vrline univerzalne.
    Tako nece zaboraviti memory stick, niti ce se muciti da nadje gadget po kapetanovim merilima.
    Poruku je izmenio SansRomantic, 01.12.2006 u 14:29 Razlog: nećemo ružne reči na lepoj temi, zar ne...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  2. #17

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    tvoje apsolutno pravo na lično mišljenje
    osećati..voleti, želeti, pripadati..znači ne biti slobodan?!?!?!
    znači robovati???
    nema ropstva ukoliko sam izabereš da pripadaš...
    da pokloniš sebe drugoj osobi...
    apsolutno "robovanje". osećanje, ljubav, želja isljučuju potrebu za pripadanjem jer ljubav nije pripadanje već emocionalno stanje covekovog duha (citati!!!)

    može ti pripadati predmet ali ne i čovek, žena.

    dok si nečiji, ti si "rob"... negde ćeš se povinovati, ustuknuti... kada toga nema, onda traje ljubav.

    ups...izvini, ali ja ne smatram da gubim slobodu ukoliko volim
    da...ali bez posedoavnja...

    ne gubim svoju ličnu slobodu niti individualnost ukoliko imam potrebu da mu se isplačem na ramenu
    ili da se svakog jutra budim kraj njega...
    kako da ne gubish kada ne mozesh bez necijeg ramena... ti si slaba shto znachi da ti je individualnost tanka ili je skoro i nema...

    ne gubim ništa..i dalje sam svoja, i dalje sam slobodna..
    samo dobijam
    gubish....dobijash....jednako kalkulaciji a to je sve samo ne sachuvana individualnost... to jezavisnost. zzeleti posedovati i biti posednik je cista kalkulacija...

    i dalje ponavljam - pripadanje i individualnost ne isključuju jedno drugo!
    iskljuchuje i to sam pojasnila...

    savremena žena koja pored sebe nema muškarca...
    verovatno joj je teshko u nedostatku ramena za plakanje...jer sigurno da ce joj se kad-tad zaplakati dok bude sama...

    zena nema individualnosti chak ni kada zeli da bude voljena ...pozeleti biti voljen samo je odraz zene bez sopstvenog identiteta...poljuljane same u sebe... samo ukoliko se voli "nezavisno" zena je SVOJA... sve ostalo je teshko podnoshljivo i ja svaku takvu razumem... nisu sve zene dovoljno jake da bi bile dovoljno same...

  3. #18

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    da ne bude zabune, govorim u svoje ime.
    dobrog raspolozenja, dobrog keksa, mobilnog, interneta, humora i jos par sitnica koje mi trenutno ne padaju na pamet.
    nattydread is coming to dinner

  4. #19

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    da ne bude zabune, govorim u svoje ime.
    dobrog raspolozenja, dobrog keksa, mobilnog, interneta, humora i jos par sitnica koje mi trenutno ne padaju na pamet.
    Evo ja ću da te podsetim. Toplih sendviča


    Sibila:
    nisu sve zene dovoljno jake da bi bile dovoljno same...
    True.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #20

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Evo ja ću da te podsetim. Toplih sendviča
    kako li ih samo zaboravih???
    nattydread is coming to dinner

  6. #21

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Bez ljubavi .

  7. #22

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Citat Sibila kaže: Pogledaj poruku
    apsolutno "robovanje". osećanje, ljubav, želja isljučuju potrebu za pripadanjem jer ljubav nije pripadanje već emocionalno stanje covekovog duha (citati!!!)

    dok si nečiji, ti si "rob"... negde ćeš se povinovati, ustuknuti... kada toga nema, onda traje ljubav.:
    Veću budalaštinu skoro nisam pročitala
    Ne znam gde sam pomenula robovanje ili posedovanje!

    Predmet poseduješ fizički...
    osobi koju voliš jednostavno pripadaš svojom dušom i svojim telom
    molim sve da glagol "pripadati" ne shvataju bukvalno!
    ali i dalje ostaješ svoj...

    Naravno da ćeš negde ustuknuti!
    Što ne znači da si rob..samo znači da se spreman na odeđeni stepen kompromisa zarad onog koga voliš!

    Citat Sibila kaže: Pogledaj poruku
    zena nema individualnosti chak ni kada zeli da bude voljena ...pozeleti biti voljen samo je odraz zene bez sopstvenog identiteta...poljuljane same u sebe...


    Ma hajde sad...pričamo li o kiborgu ili o čoveku od krvi i mesa??

    Postoji čovek koji je dovoljan sam sebi i koji nikada, ali nikada nije osetio potrebu da voli?
    I da mu ta ljubav bude i uzvraćena?

    U kom svetu ja živim?

    Izgleda u nekom sasvim patetičnom buđavom svetu iz mašte..

    i naravno, iz razloga što:

    Citat Sibila kaže: Pogledaj poruku
    ti si slaba shto znachi da ti je individualnost tanka ili je skoro i nema....:
    e skoro se slađe nisam nasmejala...
    kako je divno kada ljudi o tebi izvlače zaključke

    Moja individualnost ne postoji, naravo da si potpuno u pravu...
    I strašno sam slaba...
    Udala sam se odmah nakon završene srednje škole za prvu budalu koja mi je ponudila rame za plakanje..
    Apsolutno sam zavisna od njega i ne smem na ulicu da izađem bez njegovog odobrenja...

    Moja individualnost ne postoji i ne treba mi..jer imam "rame"
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  8. #23

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Savremena zena ne moze bez bordo laka za nokte koji ne mora uvek da bude namazan, dovoljno je i da samo stoji na polici.
    Poruku je izmenio goldie, 23.01.2007 u 00:38

  9. #24

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Savremena zena moze bez mnogo cega, ali ona to nece, jer ide u korak sa savremenim zivotom, kome se izuzetno vesto prilagodjava. Savremena zena ne bi bila toliko savremena, kada bi "morala" da zivi bez svega sto bi ona zelela.
    neunistiva zlojebaba!

  10. #25

    Odgovor: Bez čega savremena žena...

    Kod mene ovo aktuelno u zadnje vreme, pa cu da kazem da savremena zena (majka) ne moze bez pumpice za grudi!!

    + sve ono sto rekose Mater Vetru, goldie, Mish, SansRomantic, end Najgora.

  11. #26

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Samo govorim u moje ime,
    Savremena zena je jaka,tako da moze sve sama,
    Savremenoj zeni nista ne fali,ona uvek nadje nacina da ima sve,
    Savremena zena je samostalna,ne treba niko da je izdrzava,
    Savremena zena postoji,
    No me toques

  12. #27

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Moj slucajni vozac, emancipovana, poslovna zena. Posmatram kako joj se telo pomera ispod odece, dok vozi. Ona, redukovana kako bi bila deo automobila, koji stoji u nepreglednoj koloni. Velika bezdusna masina, unistena priroda i sunce koje izlazi.
    Tako savrsena, ona cita magazine o modi, ona je tako plasticna, koristi desetinu kozmetickih sedstava da bi ubila vonj svog tela. A ipak osecam - ovih dana imala je ovulaciju.

    Vesti sa radija, lose poruke sa berze. Ona se plasi, Sve bi moglo da propadne, valjda ovakva prekrasna jutra, ovaj predivni svet zivih mrtvaca, beskrajne kolone robova u skupim automobilima.
    Ona je tako superiorna, prica koliko placa za mesecno odrzavanje svojih delova nogu, kose, lica, koze, prica mi koliko trosi. Dobro je to sto mnogo trosi. Brzo ce stici do sedmog neba potrosackog raja.

    Ona sedi pored mene, ona ne sedi pored mene ona ne postoji. Njena kosa i lice. Ziva maska na ljusturi ubijenog organizma. Nasa uplakana tela. Oboje smo samo glumci u ovom ruznom postmodernom komadu. Slusam kako prica, ona se trudi, ona veruje, u sistemu ona je perspektivna,znaci mentalno je retardirana. Ona je usamljena. Ona jos ceka nepoznatog princa,
    Ona ne postoji. Bila bi mozda topla kada bi postojala. Ovako, sve je to mastarija zgrcenog ega.

    Jutro na auto putu, moja beskrajna tuga, moj slucajni vozac, poslovna zena, njeni beli zubi. Obavezna fasada za mlade, uspesene, beskorisne.
    Voleo bih kada bi bila ziva. Tada bih je mozda gonjen instinktom iznenada poljubio.
    nomen est omen

  13. #28

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Ivo Andrić, Jelena, žena koje nema - was the inspiration, or am I wrong?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #29

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Unfortunately you are! - wrong
    A sto se tice ispiracije uopsteno, to je kod mene veoma siroka lepeza.
    To moze da bude: zena, predmet, dogadjaj ili... uopste sve sto zapazam!
    Poruku je izmenio A6quattro, 05.02.2007 u 14:21
    nomen est omen

  15. #30

    Odgovor: Bez čega savremena žena ne može?

    Bila je tako samouverena, prepuna stila i smisla za humor dok se salila na racun svojih mladjih kolega dopustajuci sebi da posle posla svrati u supermarket za otresite mlade, uspesne zene noseci masku na licu od koje se nije razdvajala, nikad, osim kada spava.
    Maskom iz kataloga, jer znala je da jedino sa dobro ponovljenim i uvezbanim standardnim pokretima moze privlaciti paznju kondicioniranih muskaraca iz klase kojoj je pripadala.
    Odsetala bi tako do odelenja za zdravu hranu pipajuci svojim dugackim prstima umetno dozrele papaja i mango plodove, birajuci najsveziji od svezih i zdravih vocnih napitaka.
    Bila je tako samouverena, nekonvencionalna, kao iz idealizacija "visoko obrazovanih mukaraca".
    Bila je dakle kao san, i izlazeci iz supermarketa zacudila se kada je prvo zvuk njenih visokih potpetica nestao.
    Sa izrazom zaprepascenja lice koje je nestajalo gledalo je kako meso napusta njene noge.
    Nestalo je i usta i grla i samo je jos nekoliko milisekundi bila svesna da je celo njeno postojanje, ceo njen zivot, sve sto ona jeste, jedna odvratna, ljigava, plitka laz.
    Poruku je izmenio A6quattro, 18.02.2007 u 16:20
    nomen est omen

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Savremena poezija Brazila
    Autor zosim u forumu Poezija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 12:21
  2. Prirodna medicina ili savremena medicina?
    Autor coooll u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.11.2009, 21:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •