Akvaristika - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 19 od ukupno 19

Tema: Akvaristika

  1. #16
    Ja sam dugo godina seljakao moje akvarijume od izlozbe do izlozbe....nikada nije uginula nijedna ribica..a i sledeci mesec cu da seljakam (nadam se na konacno mesto) moje akvarijume.
    Pravilo je da kada postavljas akvarijum prvi put na mesto, on bude na jakoj podlozi (koristim iskljucivo drvene ploce tzv-blazujke- mozes ih kupiti u drvarama) znaci na policu ili stalak ide blazujka, pa na nju stiropor od bar 10mm pa onda na to akvarijum.
    Kada mislis da preselis akvarijum ribice prebacis u vecu najlonsku kesu (one jace mozes dobiti u radnjama za akvaristiku) -sa dosta vode i tu kesu ili kese sa ribicama (nemoj stavljati vise od 5 ribica u kesu sa 1l vode) postavis u neku kutiju od stiropora (mozes napraviti tako sto kartonsku kutiju srednje velicine oblozis iznutra plocama od stiropora debljine bar 20mm, ili mozes pozajmiti iz neke prodavnice-radnje imaju posebne jake kutije za transport ribe)
    Vodu iz akvarijuma -srki- metodom prelijes u neko bure, tako da u akv. ostane sto manje vode pri dnu (tek koliko da biljke budu u vodi) i nakon toga u akvarijum ubacis plocu od stiropora tacne dimenzije da upadne unutra. (da se ostatak vode ne bi buckao.)
    Na ovaj nacin ja sam nosio akvarijuma iz Zrenjanina do Pozarevca u starom renou 4.....sve ok.....i to vise puta.

    Ono sto je jako bitno prilikom selidbe jeste da ne menjate vise od 1/3 vode, uvek vratite u aq. staru vodu. U posebnim situacijama mozete promeniti i pola vode, ali je velika verovatnoca da ce starije ribice uginuti (starije se teze prilagodjavaju na novu vodu nego mlade, ali cak i ako ne uginu, stres izazvan na ovaj nacin moze dovesti do kasnijeg oboljevanja ribica.)
    A za ribice je jako bitno da se temperatura vode u kojoj ih transportujete sto sporije menja. Zbog toga je bitna dobra izolacija kutije u kojoj ih transportujete.(stiropor)
    Poruku je izmenio Lillith, 12.04.2007 u 07:16 Razlog: spojene dve uzastopne poruke
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  2. #17

    Odgovor: Akvaristika

    sta mis.lite o drzanju ribica nasih voda?
    http://www.pecaros.in.rs

  3. #18

    Odgovor: Akvaristika

    Citat Milos10 kaže: Pogledaj poruku
    sta mis.lite o drzanju ribica nasih voda?
    Ti nisi normalan?
    Pa ko ce jos drzati nase ribice u lepom akvarijumu?
    Zaprljaju vodu za 2 dana tako ni da pumpa ne bi mogla da je precisti !
    Nisu one za to njih treba u kofu ili u plasticne kanistere.Navikle su one na to


    Moja majka drzi akvarijum sa ribicama.Ona bas u tome uziva.Napravila je akvarijum velicine 3x1,5 m duz zida.Veliki novac je ulozila u to ali ona to voli.
    Opremila ga je bas ono profesionalno i lepo je kad odem u njenu radnu sobu ponekad kad nije tu zavalim se ugasim svetla i gledam na njih.Mozete zamisliti tu divotu.
    Razmisljam i ja tako kod mene da uradim ali preko celog zida.To bi bilo i romantika i lepota jedna kad neko dodje.

  4. #19

    Odgovor: Akvaristika

    Mi volimo da vidimo lepe ribice to je uredu..ali staviti ribice u obicnu staklenu posudu koja ne lici ni na sta je skroz bez veze.
    Mislim da je akvarijum vrsta dekoracije u kuci/stanu, i ako je vec tako to mora da izgleda lepo, mislim na kompletan akvarijum.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •