Šta ne volite u Novom Sadu?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 28
  1. #1

    Šta ne volite u Novom Sadu?

    E, posto ima tema na regionalnom nivoU...a msm da nema na lokalnom...
    ako ima...molim nadlezne da spoje...itakoto...

    Ono sto me juceR bas napizzzzzzzzz....dilo je parking u NS....
    JBT...nemas gde da se posteno parkiras u sred grada...naravno i da platris za sve to....
    NEMA....
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #2

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    Bacanje petardi po autobusima.



  3. #3

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    parking!!
    ako uspeš da se parkiraš u nekoj zoni, platiš i miran si to vreme a ako se parkiraš gde se parking ne naplaćuje a kola ti nisu NS registracije, e onga si njbalo, prvo će da te psuje neko ko ima nepisano i ničim stečeno pravo na baš to parking mesto, u malo gorem slučaju će ti poslati pauka koji će ti odneti auto bez obzira što ne smetaš nikome i što si parkirao pravilno, tj po zakonu o saobraćaju....onda zivkaš telefonima, nađeš auto, pa zivkaš da pozajmiš pare za pauka(ko ima tolike pare u džepu?)....na kraju, kad platiš, puste te u dvorište po auto i dok ga otključavaš i misliš da si najbesniji, osvrneš se i pogled baciš na tablice drugih kola....roletna...drvena...a tablice su ZR, VS, VŠ, BT, KI....ni jedna NS....sedneš u auto, tek sad shvatiš da od besnijeg ima i besnije i kažeš "zbogom novi sade(malim slovima ns) na k***c te metnem!!!

  4. #4

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    Nema kanti za djubre nigde.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  5. #5

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    Idiote što ubijaju labudiće



  6. #6

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    Regulacija semafora, što za pešake što za vozače.
    Za pešake...ne mož' stići ni do pola pešačkog kad hop crveno.
    Za vozače...ako kojim slučajOm želiš skrenuti levo...skrenućeš, ali iz nekog šesnaJestog paljena zelenog svetla.
    Pa majku mu...u Šapcu je razvojeno pravo i levo...

  7. #7

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Regulacija semafora, što za pešake što za vozače.
    Za pešake...ne mož' stići ni do pola pešačkog kad hop crveno.
    Za vozače...ako kojim slučajOm želiš skrenuti levo...skrenućeš, ali iz nekog šesnaJestog paljena zelenog svetla.
    Pa majku mu...u Šapcu je razvojeno pravo i levo...
    A u svetu, hajde da se ograničim na Evropu, kojoj svi težimo, se semafori uveliko menjaju kružnim tokovima.
    Baš bih voleo da popričam sa nekim odgovornim "stručnjakom" na tu temu, da me ubedi kako je regulacija semaforom mnogo praktičnija.

    I da, nije to problem samo Novog Sada. Štaviše, u NS imate pokoji kružni tok, barem na ovim novim ili novo regulisanim raskrsnicama. A u Somboru i tamo gde je projektovan (!!! - Ovo znam iz prve ruke.) kružni tok, stavljeni su semafori!?!
    Da, kružni tok nema (tolike) troškove održavanja kao semafori, pa...

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #8

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    Ako ti je za utehu, ima kružni tok na Somborskom bulevaru u Novom Sadu

    Inače kad sam već kod kolima...tuJ su i putevi...šta je bRe ovo, svaki drugi (nanovo) preoran?
    Kreni ovamo..ne mož' zatvoreno, kreni onamo...prekopano...
    Sve češće se setim onog filma sa M. Daglasom...kopaju samo da bi opravdali budžet...
    E da...molim Novosađane da mi ne zamere (posebno muška populacija) i da ne ispolje gnev...ali što su loši vozači, to je za priču.
    Otvori se zeleno svetlo i još jedno 30 sec stojimo u mestu (kada smo malo dalje)...ta ima se kade..
    E pa, nekima se i žuri

    p.s. vidi se da sam češće počela da odlazim u centar grada

  9. #9

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Ako ti je za utehu, ima kružni tok na Somborskom bulevaru u Novom Sadu

    ...
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Štaviše, u NS imate pokoji kružni tok, barem na ovim novim ili novo regulisanim raskrsnicama. ...
    Znam.
    Nisam propušćo da se provozam koji krug na ringišpilu.


    I nešto ne vezano samo za Novi Sad, a ne volim i u Novom Sadu: Mnogi, ogroman broj, većina vozača zaboravlja, ne zna ili neće da uključi žmigavac (desni) prilikom izlaska iz kružnog toka! Imao sam baš na raskrsnici Bulevara Evrope, Somborskog i Cara Lazara neprijatnu situaciju, gde je malo falilo da se ne zakucam u kretena koji je iz unutrašnje trake kružnog toka, bez žmigavca, naglo skrenuo van iz vrteške! U Sloveniji je kazna za taj prekršaj 300€, bez obzira jeste li sami u raskrsnici ili ne!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  10. #10

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    Kao neko ko je u kruznom toku bio dva puta, samo da napomenem. Ziveli semafori Prvi put sam samo uletela u kruzni, svi zivi su mi tidikali (i to bas na Somborskom bulevaru) dok sam drugi put ubola. Razlog zasto sam prvi put uletela je sto mi niko nije objasnio sta se radi u kruznom toku, koja su pravila Niti mi je to instruktor objasnio niti sam to imala na testovima (ama bas nigde, nijedna slika niti objasnjenje). Tako da, sigurnija sam sa semaforom.
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #11

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    Žabo moja, kružni tok je, kako bi neki rekli, tekovina civilizacije. Najjednostavniji način za rešavanje velikih čvorišta, raskrsnica gde se ukrštaju putevi sa velikom frekvencijom saobraćaja. Za kružni tok važi samo jedno pravilo: onaj koji je u kružnom toku ima prednost! Dodatno, za kružne tokove sa više unutrašnjih (kružnih) traka važi i pravilo desne strane, ali samo za vozila koja su već u kružnom toku. I to je sve.

    Teoretski ne bi smelo biti zastoja. Zastoje prave jedino bezobrazni ili neobučeni vozači. A tvog instruktora bi bez imalo razmišljanja poslao u zatvor i oduzeo bi mu dozvolu.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  12. #12

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    Ma problem s kružnim tokovima je taj što ih donedavno nije bilo u Novom Sadu i ljudi su nesigurni. Niko od starijih vozača na časovima vožnje nije imao prilike da se na njih navikne i nauči. Naravno, i to se da naučiti, kao i sve ostalo.

    Meni se ne svidja u ovom mom gradu masovna sumanuta seča drveća, ne svidja mi se onaj modernistički uredjen kej koji je sve samo ne ono što bi kej kraj reke trebalo da bude.

    Generalno, ne dopada mi se što, kadgod se nešto radi, sve je natraške. Uradi se, a bolje da nisu ni dirali.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  13. #13

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    Verovali ili ne, na "novom" keju još nisam bila...šaCnem ga Ta 'trane, onako, u prolazu...
    Samo mi nije jasan onaj spomenik onom kompozitoru iz Azerbejdžana
    Mislim, koje veze on ima sa Srbijom da mu mi dižemo spomenik?

  14. #14

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    mLogo je ravno......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #15

    Odgovor: Šta ne volite u Novom Sadu?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Ako ti je za utehu, ima kružni tok na Somborskom bulevaru u Novom Sadu
    Тачније на укрштању Сомборског и Јевропског, као и на укрштању Јевропског и Бул. Војводе Степе, као и на укрштању Јевропског булевара и Руменачког пута, тј. на недавно направљеним саобраћајницама.

    А има их све више по Србији иначе, рецимо на улазу у Пећинце од Шимановаца, кад идеш на нову обилазницу, у Нишу на Булевару Зорана Ђинђића и Булевару Немањића, у Пожаревцу код хостела...

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    I nešto ne vezano samo za Novi Sad, a ne volim i u Novom Sadu: Mnogi, ogroman broj, većina vozača zaboravlja, ne zna ili neće da uključi žmigavac (desni) prilikom izlaska iz kružnog toka! Imao sam baš na raskrsnici Bulevara Evrope, Somborskog i Cara Lazara neprijatnu situaciju, gde je malo falilo da se ne zakucam u kretena koji je iz unutrašnje trake kružnog toka, bez žmigavca, naglo skrenuo van iz vrteške! U Sloveniji je kazna za taj prekršaj 300€, bez obzira jeste li sami u raskrsnici ili ne!
    Мене научио пандур у Кикинди за 1000 дин... иначе, кад идеш иза неког у кружном току увек знаш да може да крене да изађе из њега и пазиш
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. GSP u Novom Sadu
    Autor Lady S u forumu Novi Sad
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 29.01.2015, 19:40
  3. Studentski smeštaj u Novom Sadu
    Autor mikana u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 15:00
  4. Nevreme u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.06.2008, 11:20
  5. Di-džej zvezde u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 12:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •