Kviskoteka
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19

Tema: Kviskoteka

  1. #1

    Kviskoteka



    Nakon desetogodišnje pauze na hrvatskoj „Nova TV“ uskoro će početi sa emitovanjem novi ciklus „Kviskoteke“ koja je proslavila voditelja Olivera Mlakara (71).

    - Nova „Kviskoteka“ će verovatno biti moj poslednji veliki televizijski projekat. Ne planiram dugo da radim, možda samo prvu sezonu. Mislim da bi nakon toga stvarno neko drugi mogao da preuzme moje mesto - izjavio je Oliver Mlakar čija karijera traje četrdeset godina.


    Da li ste pratili ovaj kviz?
    Ja ga se sećam kao kroz maglu, ali se ipak sećam i oduševila me je informacija da će se kviz ponovo emitovati i to sa istim voditeljem.
    Možda to ne bude isto, i možda podgrejane uspomene ne probude dovoljno jaku emociju, ja se ipak radujem ...

  2. #2

    11 Odgovor: Kviskoteka

    moji u kuci, a i ja sa njima smo je redovno pratili. da li ste culi za nasega istoricara predraga markovica? on je jedne sezone bukvalno razbio sve na kvizu i jos se sjecam da je novac poklonio u humanitarne svrhe za djecu. a jedna djevojka iz moje tadasnje srednje skole je jedne sezone bila druga ili treca, pa se sjecam da su je svi salijetali u skoli poslije toga. meni je kviz bio jako dobar i imao je kvalitet. medjutim, moramo uzeti u obzir da je tada bilo samo dva programa (mozda i treci) i da nam tadasnja tv i nije bila bogata sa kvizovima kao danas. medjutim, iz danasnje perspektive, sa kvizovima na svakom kanalu, mogu reci da bi ipak svi trebali da uce od kviskoteke. nadam se samo da ce ova "nova" kviskoteka odrzati svoj nivo. i naravno, svaka cast oliveru mlakaru kao voditelju.
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    14 Odgovor: Kviskoteka

    Jao, lepe vesti
    Obožavala sam je kao klinka, asocijacije su mi nekako najbolje ''išle'', mislim da se ''davala'' četvrtkom uveče.. E, to su bili zadaci za vijugice, a ne sad ove , da ih ne nabrajam, koje su samo bleda kopija iste.. Naravno da kviz ne bi bio to, da voditelj nije bio Oliver Mlakar..Sećam se i igre detekcije (osoba A, B, C..)
    Vi, malo stariji , pokušajte da se setite još neke igre ..

  4. #4

    Odgovor: Kviskoteka

    Joj sto sam ja voleo kviska i Olivera Mlakara , jesam bio bash mali kad je sve to islo i pola nisam ni skontao sta pitaju a kamoli da sam znao odgovore ...
    Ali da otkrijem jednu tajnu , bash zbog tog kviska i Mlakara ja sam zavoleo kvizove i pitalice , cak josh uvek imam knjigu sa pitanjima za prijavljivanje u kviz

    a da ne spominjem kviska od testa , pa kao torta , pa od drveta ......
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  5. #5

    Odgovor: Kviskoteka

    O, dašta nego je se sećam. Četvrtkom uveče sam nešto kasnije išla na spavanje baš zbog ovog kviza. A rečenicu "Želite li uložiti kviska?" i danas često koristim.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Kviskoteka

    Citat Mish kaže:
    A rečenicu "Želite li uložiti kviska?" i danas često koristim.
    Ja ulazem kviska
    Odlicno se sjecam Kviskoteke i Olivera Mlakara iako sam bio mali kad je bila popularna. A najzanimljivije su mi bile one zagonetne licnosti A tek natjecanja za najoriginalnijeg Kviska. Pa cijelo jedno polugodiste smo svi u razredu an likovnom crtali kviska i slali na konkurs moj rad nikad nisu objavili cak sam i caleta gnjavio da mi jednog stastavi od neke drvcadi
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

    11 Odgovor: Kviskoteka

    sad sam se sjetila vica koji je ono vrijeme kruzio.
    osoba A predstavite se. ja sam nevidljiva osoba.
    osoba B predstavite se. ja sam nevidljiva osoba.
    osoba c predstavite se. a gdje je osoba C?
    nattydread is coming to dinner

  8. #8

    Odgovor: Kviskoteka

    Jao ja sad kad vratim film setim se još jednog imena. Laze Goluže pa njih dvojica su mi bili kao ponedeljak i utorak... nekako, nikako jedan bez drugog. Sećam se kviza jako dobro, i sećam se onog lika sa cvikerima koji je razbijao... kako beše... Dragoljub? Bravo Dragoljube! Sjajno! Kako je on bio oduševljen kad Dragoljub svaki put najbrže pritisne taster ja se bre i tog zvuka još uvek sećam.

    Definitivno kultni kviz kojem je samo Mlakar davao šmek... a i nije bilo drugih tada i da se njegovo ime ne pojavljuje opet u ovoj novoj Kviskoteci, ta me vest ne bi zanimala ni najmanje. Ne može to nikako da bude isto i pored toga što je tandem isti, ali 'ajde, gledaćemo
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Kviskoteka

    Autor emisije "Kviskoteka" Lazo Goluža izjavio je da su u toku pregovori agencije "Haj tek"
    (HI-TECH), koja ima licencu za kviz "Kviskoteka", i Televizije B92 o preuzimanju tog kviza za područje Srbije.

    "Prema toj ideji izradila bi se srpska verzija Kviskoteke za takmičare iz Srbije, a u tom slučaju u kvizu bi dominirala pitanja iz srpske istorije, geografije, književnosti", rekao je Goluža za kruševački nedeljnik "Grad".

    Agenciji Beta je u RTV B92 potvrdjeno da se pregovara o preuzimanju tog kviza.

    Goluža je precizirao da je za sada reč samo o predlogu i da "ništa konkretno ne bi mogao da kaže u ovom trenutku".

    Prema njegovim rečima, ukoliko bi uspeli pregovori sa B92 i sa jednom slovenačkom televizijom, u Zagrebu bi jednom godišnje bio organizovan ciklus u kom bi učestvovali pobednici iz Hrvatske, Srbije i Slovenije.

  10. #10

    Odgovor: Kviskoteka

    Ma to je kultni kviz sa kultnim voditeljem jer covek je savrsen za to...Meni je on definitivno najbolji voditelj...
    Kao i Bishop i ja sam zavolela kvizove zbog njega...
    Drago mi je sto je vaskrsao
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  11. #11

    Odgovor: Kviskoteka

    Vise ga se ne secam samo , sad ga i gledam ponovo
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  12. #12

    Odgovor: Kviskoteka

    kviza se secam jako dobro i svi smo ga redovito pratili bio je najbolji kviz na nasim prostorima i dugo nakon sto se prestao davati.. a vidim nisam jedina koja i dan danas 'ulazze kviska' no nakon toga mi je s vremenom Oliver Mlakar postao jako antipatichan, toliko da sam uveliko izbegavala sve kvizove i bilo koje emisije koje je on vodio.. vest da ce se ponovo pojaviti kviskoteka na malim ekranima me bash odusevila.. evo pred neki dan odgledah i prvu emisiju nove kviskoteke i moram priznam da me bas razocarala prvo roletnice su mi se spustile kad sam videla Olivera, drugo kvisko izgleda mnogoo futuristichki, kao i sama emisija.. a ni predstavljanje osoba A, B i C mi se isto tako nije dopalo..
    sve u svemu prolazna ocena, ali samo na lepe ochi i jos lepse uspomene na taj kviz.. sve ostalo je palo u vodu.. bar za mene..
    moomoo meee jooouu

  13. #13

    Odgovor: Kviskoteka

    Pratio se, jašta baš sam volela da ga gledam...nego, šta se desilo sa tim kvizom? jel su ga uopšte emitovali ili ne?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  14. #14
    Sećam se onog čoveka što je sve znao - mislim da je Predrag,Bgd.Pobedio je jednom kad je bilo važno.Finale neko,čini mi se.
    Mnogo volim kviz i baš mi je žao što nemamo neki dobar.

    Upravo sam izgrđena zbog neobaveštenost.Predrag Marković je bio u finalu Kviskoteke sa još troje Srba(jednom ženom čak moš misliti) od kojih mu je jedan,drugoplasirani,zet.Zet je,kaže ovaj matori ( ) Montegijeve i Kapulete pomenuo kada su primali nagrade na završnici, u Zagrebu, a Predrag je aktivan ne samo što se DS-a tiče,nego i kvizova u Beogradu-ništa grandiozno,ali su na POK-u,recimo,njegovim kvizom klinci bili oduševljeni.I na beogradskoj televiziji radi ponešto za kviz,ima ga u tim vodama još.

    da se zna...
    Poruku je izmenio Mish, 29.02.2008 u 19:59 Razlog: spojene uzastopne poruke

  15. #15

    Odgovor: Kviskoteka

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    (jednom ženom čak moš misliti)
    a molim te, ta mosh misliti zena je bila iz rijeke i isla je u moju srednju skolu...i svi smo navijali za nju...
    nattydread is coming to dinner

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •