Тома Николић, наш председник
Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 173
  1. #1

    Тома Николић, наш председник

    Nikolić: Jesam nacionalista, ali sam i demokrata VIDEO

    Tanjug | 28. 05. 2012. - 18:23h 19:33h | Foto: AP | Komentara: 103
    Novoizabrani predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je za televiziju "Raša tudej", da jeste nacionalista, ali i demokrata koji će poštovati evropske vrednosti.

    "Verovatno će proći dosta vremena dok me zapadna štampa ne prihvati i ne počne da se ponaša pravično, s obzirom da su godinama o meni pisali negativno", kazao je Nikolić u intervjuu za rusku televiziju.

    Govoreći o putu Srbije ka EU, on je rekao da će taj proces biti zaustavljen "samo ako od nas zatraže da odustanemo od dela svoje teritorije - Kosova i Metohije".

    "U trenutku kada uvedu takve uslove, smesta ću to saopštiti građanima", izjavio je on i dodao da će se povući s vlasti ako građani Srbije više ne budu želeli da ga vide na tom položaju.

    Upitan da li će u Srbiji biti referenduma o ulasku u EU Nikolić je odgovorio potvrdno i napomenuo da će to biti učinjeno čim budu ispunjeni svi uslovi za prijem.

    "Moj jedini strah jeste da će oni nametnuti uslove koje ja lično ne bih prihvatio, ali građani će verovatno reći 'hajde da ispunimo i to jer želimo da budemo u EU'", dodao je Nikolić.

    "Da li će Srbija ući u EU, ne znam", rekao je on, ocenivši da je jasno da se to neće desiti u narednih 10 godina.

    Na pitanje da li je spreman na dijalog s Prištinom i kosovskim premijerom, Nikolić je odgovorio da će razgovarati s predstavnicima Prištine, ali ne i sa Hašimom Tačijem jer je on osumnjičen za zločine nad srpskim narodom.

    Govoreći o ideji podele Kosova, Nikolić je rekao da u ovom trenutku i sa ustavne tačke gledišta, to nije moguće.

    "Ako većina građana Srbije kaže 'da' na referendumu? Ne znam."

    Nikolić je kazao da ne bi želeo da bude stavljen pred dilemu EU ili Rusija.

    "Voleo bih da Srbija bude dom s dvoja vrata, jedna prema Zapadu, a druga prema Istoku. Srbija jednostavno pripada Istoku, kao i Zapadu. Ja znam gde mi je srce, i to znaju svi u Srbiji, ali takođe mislim da treba da budemo dobar most između Evrope i Rusije i najbolji partner Rusije u EU", kazao je Nikolić.

    On je ponovio da Srbija neće nikad ući u NATO, jer je to, kako je rekao, želja većine građana, ali je izrazio i verovanje da EU to nikad neće postaviti kao uslov za punopravno članstvo.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #2

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Mora biti da nece igrati kao sto sviraju oni iznad njega. Isto kao sto nije ni Tadic.
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #3

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Mora biti da nece igrati kao sto sviraju oni iznad njega. Isto kao sto nije ni Tadic.
    Ma neće,otkud će.
    Ti se predmeti iz igranja uče u visokim školama.
    A kako se priča da je kupio diplomu i da nema pojma..
    možemo da pretpostavimo da će uzeti privatne dopunske časove,da bi bio IN.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  4. #4

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Николић ће на инаугурацију позвати Јосиповића : Политика : ПОЛИТИКА

    Citat TomaDiploma kaže:
    „Не одговарам за оно што сам рекао пре 15 - 20 година”, рекао је Николић.

    „Ако би то могло тако - да се одговара за нешто што је речено пре 15 или 20 година - нико не би могао да се бави политиком. Ја одговарам за оно што сам почео да радим од како сам постао председник Републике”
    Prihvatila sam da u životu samo magarac ne menja mišljenje. Ali, isto tako, znam da staro i novo mišljenje ne mogu baš biti polarizovani. I to mi je ok. I ok mi je kad neko kaže "Promenio sam mišljenje (ublažio sta, zaoštrio)". Ali, majku mu, kakav čovek kaže da ne odgovara za ono što je izgovorio onomad.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Verovatno se radi samo o lošem izboru reči. Čovek hoće da kaže što je bilo, bilo je, sad je novi čovek.

    Ne čudiš se čoveku koji je pre pet dana govorio jedno a sad drugo?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #6

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Ne postoji loš izbor reči za odbacivanje odgovornosti za sopstvena dela i reč. Bez obzira o kome se radi. A takvima se ne čudim, samo glasno i bez zadrške mogu da kažem da takve ne mogu da poštujem.

    Tema je Toma Nikolić, naš predsednik, pa ne bih da odgovaram na pitanja koja se očigledno ne odnose na njega.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku

    Prihvatila sam da u životu samo magarac ne menja mišljenje. Ali, isto tako, znam da staro i novo mišljenje ne mogu baš biti polarizovani. I to mi je ok. I ok mi je kad neko kaže "Promenio sam mišljenje (ublažio sta, zaoštrio)". Ali, majku mu, kakav čovek kaže da ne odgovara za ono što je izgovorio onomad.
    Zašto ne mogu biti polarizovani? Na pr:
    -Još od neke 86godine sam bio pristalica Vuka Draškovića (čak je on sam navodio da je Valjevo izvorište SPO) i imao je moju podršku sve do posle "šetnji po snegu", početka 95 ili 96 g. Posle toga...nisam mogao da ga smislim, čujem ili vidim! Pao je sada toliko da je čak sa Čedom ušao u koaliciju (oba člana SPO..on i žena mu ). Jako polarizovano mišljenje? Jeste..ali zato što je Vuk promenio osnovna načela Pokreta čiji je bio vođa!
    Ili može ovako?
    - 1999 nas bombarduje NATO..mnoge članice vojne Alijanse su evropske države, članice EU. Zar nisi tada im "hebala majku"? Zar ti tada nisu bili neprijatelji? A sada? Sada su mnogi upljuvaše da uđu u savez država baš tih vinovnika našeg stradanja. To nije drastično polarisano mišljenje?
    Jbt...o čemu pričaš? Shvataš li ti da su to političari i da se politička slika jako menja?
    Još nešto.. Potpuno je drugačije nastupati kao "vojnik" i samostalno. Ti..verovatno radiš u nekoj firmi i naređenje tvog direktora moraš poštovati. Možda bi potpuno drugačije postupila da se ti sama pitaš..ako je situacija ista?
    Mene lično, jako mnogo nervira merenje različitim aršinom ako su ličnosti različite. Navedi sama bilo kojeg političara sa naših prostora koji u rasponu od 20g nije "promenio mišljenje" ? Stvar i poenta je u tome da kada daš obećanje i dobiješ PRILIKU i položaj da ga ispuniš, kako postupiš! Video sam dosadašnje predsednike, premijere,..etc. Ostaje da vidim na delu Tomu..pa tek onda da mu spočitavam neispunjeno i neurađeno.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #8

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    ... Navedi sama bilo kojeg političara sa naših prostora koji u rasponu od 20g nije "promenio mišljenje" ? ...
    ВанЕндОнли:





    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #9

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    @Sivi
    Moja poenta nije bila u promeni mišljenja, već u odbacivanju odgovornosti za ono što je neko nekad izgovarao.
    Ja čoveka, bio on političar, pobednik ili pobeđeni, ne mogu da cenim ako ne stoji iza svojih reči i svojih dela, ma u koje vreme bile izgovorene i ma čime bile inspirisane.
    I ne obećava mi ova izjava.
    Ako danas odbacuje odgovornost za izrečeno, kako će sutra preuzeti odgovornost za urađeno?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ako danas odbacuje odgovornost za izrečeno, kako će sutra preuzeti odgovornost za urađeno?
    Ko je blesav da prizna ono što mu ne ide u prilog,pa da mu se još i pridoda i nabija na nos da je priznao.
    Negacija se pokazala najefikasnijom metodom.Ne priznavaj ništa-razmišlja pametan.

    Toma Nikolić narodski čovek,možda ne dovoljno obrazovan po mišljenju mnogih,
    al'ipak dovoljno inteligentan i uspešan da se nađe na jednoj ovakvoj
    vrh poziciji.Nije to mala stvar.Što je zamislio o čem' je godinama maštao,to je i ostvario.
    Cilj opravdava sredstva,a njegova politička sredstva nisu ništa gora od sredstava ostalih
    političara.Svi su oni i namazani i prevejani manipulatori više zarad svojih neg'tuđih interesa.
    Pa čak i da je Toma poštenjačina kako ga mnogi vide,teško može da opstane kao takav u
    okruženju u kom se nalazi.
    U svakom slučaju treba dati šansu čoveku da se prvo iskaže pa onda suditi.

    Lično mislim da idemo tamo gde smo i pošli.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  11. #11

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Kad je je iko od njih preuzimao odgovornost za uradjeno?

    Slažem se i sa Mišom i sa ANIBAS .U vezi Tome imam samo jednu asocijaciju- Čovek je ostvario svoj cilj.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  12. #12

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Lično mislim da idemo tamo gde smo i pošli.
    Neki su njime pošli, a drugima su na njemu našli ne svojom voljom.

    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #13

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Navedi sama bilo kojeg političara sa naših prostora koji u rasponu od 20g nije "promenio mišljenje" ?.
    Još jedan dosledni političar;

    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  14. #14

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Lično mislim da idemo tamo gde smo i pošli.
    Neki su njime pošli, a drugima su na njemu našli ne svojom voljom.
    Tačno!
    Razlog uvek postoji a to ćemo uskoro i videti.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  15. #15

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Sve sto mogu da izjavim za Dnevnik je da mi se ne svidja Toma.
    Ne svidja mi se kako izgleda. Ne svidja mi se govor tela.Ne svidja mi se pogled.Ne svidja mi se nacin na koji cedi reci kroz zube pazeci da ne pomera usne.Ne svidja mi se mirnoca jer je privid.Ne svidja mi se nova finoca jer je privid.Manje sam ga se bojala dok je urlao.
    Znaci,ne svidja mi se.
    ne bih se s njim nikad druzila,sve i da se nudi.
    Ne verujem njegovim pricama.
    prepoznajem osvetoljubivost.Zapazam jetkost.
    Znaci,ne svidja mi se .
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Никола Пашић
    Autor Turkmenbashi u forumu Političari
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2009, 15:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •