LSV udvostrucila broj glasova! - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 75
  1. #16

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Z

    Znaci, za 4 godine LSV ce imati 32 %
    Znači za 12 godina će imati 128%



    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Teritorijalno cemo podeliti Beograd na Vojvdjanski i juzni proruski deo.
    Al' je tebi dosadno u životu.
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    ...Zato što živimo ovde!
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    Al' si ga opis'o, svaka ti cast! Sad jos samo da ti neko da vlas', pa da se bacis na pos'o

    Nego, kad ce da se obistini ovo tvoje prorocanstvo, reci mi da kupim kokice na vreme Cvrcak nije 'teo da mi kaze kad ce smak sveta, aj' mi bar ti reci za ovo
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    Nista ti ne brini, cuce se na vreme
    VOJVODINA REPUBLIKA.
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    volim i ja nerandze,no trpim.....
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    Naravno, u medjuvremenu vrse se pripreme.
    Vazno je da dobijemo zakonodavnu izvrsnu i sudsku vlast.
    To je prvi korak=ekonomija.

    I Milo Djukanovic je u pocetku javno bio protiv nezavisnosti.To je deo strategije.
    Ovo vam pricam zato da bi razum prevladao, da stvari uradimo posteno i bez krvi.

    Naravno,ukoliko mislite da Vojvodjani ne znaju da ratuju,grdno se varate.Ali mi poznajemo jedan jaci princip:LEPA rec i govzdena vrata otvara.
    Medjutim, ako je grupa ljudi kojoj ne pomaze ni lepa rec, jer su ogrezli u svojim gresima i trosenjem plodova tudjeg rada, onda se mora primeniti sila, jer su oni u tom slucaju "pale duse" tj ogrezli su u vlastiti nemoral i nisu sposobni da kontrolisu sebe i svoje zivotinjske impulse i time stete najpre nama a posle i sebi.Ili sto bi vernici rekli "pod vlascu djavola".

    Dakle, ako lepa rec, razum , argumenti i istina, ne pomognu, onda se prema toj grupi fasista i pljackasa koji su pod djavolim uticajem, pristupi silom.OVO NIJE PRETNJA vec cinjenica iz opste psihologije,a cak i iz veronauke.

    Nazalost jedan deo velikosrba svaku lepu rec i pokusaj dogovora smatra slaboscu, i smatra da Vojvodjani "nemaju muda" da nesto ucine.Takvim stavom ce postici (a vec i postizu) da pocinju da se pripremaju akcije (nerado) koriscenih metoda demonstracije prave sile.Kao i demonstracija fizicke sile,NE na ljudima, vec na pokazivanje.

    ZATO postoje ovakve teme da bismo dosli do dogovora.
    JER mi Vojvodjani znamo da je sila 10 puta isplativija ako se upotrebi na ljubav, na rad, obradu zemlje, stvaranje zita.. nego kada se koristi u rat i unistavanje.ALI NAZALOST nekada je neophodno demonstrirati da je MOGUCE upotrebiti i silu,bas zbog onih koji takav stav u zivotu(rad, ljubav, postovanje suseda, svih vera,etnickog porekla,..) smatraju SLABOSCU I KUKAVICLUKOM.

    Iako je u teoriji zivota, mnogo verovatnije da ce se sistem sam od sebe raspasti, jer je neprirodan.(to ne vazi samo za BG i Srbiju vec i za mnoge druge sisteme u svetu) ipak ne mislite da ce VOJVODJANI OKLEVATI DA UPOTREBE SILU DA BI ZASTITILI SVOJ NACIN ZIVOTA,PLODOVE SVOG RADA i PRAVO NA ZIVOT SVIH SVOJIH SUSEDA I POSTOVANJE DUSA SVIH SVOJIH PREDAKA,bez obzira koje vere bili.


    Primetio sam da se taj vojvodjanski "pomirljivi stav" cesto od strane centralistickog okupatora smatra slaboscu.Pri tome se zaboravlja,da je tu ustvari najjaca snaga, preziveti i ziveti i kada si ponizen, a sacuvati obraz, ne pociniti ratne zlocine, ne pociniti velike grehe,i privoleti drugu stranu primerom da shvati da je ustvari to pravi nacin zivota.
    Ipak problem je kada paraziti to smatraju slaboscu,i to nisu jos svi Vojvoddjani toga svesni, jer se drze starog nacina, ali jacanjem fasistickih orijentacija i ekonomske izrabljivanosti dovodite Vojvodjane u situaciju koju ne zele,a to je da se spremaju za fizicki otpor i gradjansku neposlusnost(sta misllite=odakle toliki bojkot izbora) iako znaju da ce tim sukobom biti gore i vama i njima,ali opet bolje nego da samo sute.

    Ja da sam vlast zapitao bih se da mi na izbore izlazi samo 55% biraca.

    sledi nastavak..
    Poruku je izmenio vojvodina2, 07.05.2012 u 22:56
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    Dalje iz psihologije je poznato da svakoj velikoj buni prethodi sutnja.
    Dok narod kuka, to je dobro, ali kad narod zasuti..najebali ste.
    45% neizaslih i jos 5% onih koji su ponistili listic, znaci sutnju.

    Retki smo mi,koji gubimo energiju objasnjavajuci na netu sta se desava.

    Naravno,javice se sada razni analiticari da objasne kako ustvari nije kriv Bg vec USA,Nemacka..itd.

    Ima i u tome deo istine..ali ako zaista zelite da shvatite sta se desava u svetu i zasto svi ispastamo, onda resenje svakako nije isticanje nacionalnih podela,niti ekonomski centralizam.

    Svako ko je iskreno proucavao sta se desava u svetu jos od njegovog nastanka,primetio je nacelo DIVIDE ET IMPERA.

    Kao sto se optuzuje zapad da je to nacelo sproveo na balkanu, treba biti svestan da to IS|TO NACELO sprovode i domaci nacionalsiti!
    Tako bi se doslo do jednostavne (naizgled paradoksalne)formule da su DOMACI NACIONALISTI I PATRIjOTI USTVARI NAJVECI IZDAJNICI jer omogucavaju svetskim centrima moci nacelo divide et impera.Dakle optuzuje se USA da je unistila Jugu i da deli Srbiju ali istovremeno BG je to radio u okruzenju i pokusava da radi u Vojvodini:DA podeli ljude po etnickom poreklu,da bi onda mi ovde se svadjali dok oni kupe kajmak.I ne samo u Vojvodini,to cak rade i po Srbiji,ali na drugim osnovama.

    ZATO je VOJVODJANSKA IDEJA jedna od najplemenitijih ideja koju je covecanstvo ikada imalo,a to je ujediniti ljude,a ne deliti:Iako ce neki da vide u njoj iskljucivo marskizam, tu ima jos drugih osobina..



    Videli smo kriz istoriju da ujedinjeni ljjude bolje zive,a razjedinjeni losije.
    Mejdutim iako su se sukobljavale neke kulture i civilizacije ponekada u istoriji, USUDJUJEM SE da tvrdim da ti sukobi nisu bili toliko oko kulture i nacina zivota i nacina ujedinjenja ljudi, vec oko geografskog CENTRA oko kojega ce se ti ljudi ujediniti,da bi neko od toga ostvariovao korist od vlasti.

    JEr,zar ne tvrde svi slicnu istinu,ali na svoj nacin:ALI treba se potruditi da se drugi shvati, a ne ocekivatii da on odmah progovori tvojim jezikom, koji su te ucili majka i otac.


    TAKO danas nazalost imamo pojavu ovih fasita koji su delom i sami zrtve,zrtve jer su bili necije orudje u stvarenju miliona dolara, i hiljada hektara, ali oni toga nisu svesni, izato su opsani;medju njima verovatno ima i dobrih i psotenih ljudi, i iskrenih sa casnim namerama=ali ne vredi,jer ce oni te namere misliti da ce ih ostvariti,ali na pogresan nacin.Nacionalsiti su ustvari robovi svojih gospodara;oni cak nisu ni svesni koliko njihovi gospodari imaju koristi od n jihove gluposti i nesrece,;

    nastavak sledi..
    Poruku je izmenio vojvodina2, 07.05.2012 u 22:44
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    Ovo covecanstvo ako ovako nastavi uskoro se blizi kraju ne samo jer na svetu imamo dobrim delom vodje alave i nemoralne, vec i sto je narod dobrim delom ovca,lenj i nepismen;A pre svega nedovoljno hrabar da ustane i kaze:necu to da radim,nije mi po savesti! Ne trebaju mi kule,treba mi miran zivot;Ne treba mi velika Srbija(ili bilo koja druga Bia),vec normalna Srbija;Ne treba mi NIKE patike, vec dobre udobne patike,po mogucnosti da ne pustaju vodu;Ne treba mi svetsko prvenstvo da se tucem sa navijacima i nabijam drugima ili sebi lazne komplekse zbog tudjih zasluga, vec prilika da proputujem i obidjem i druge krajeve zemlje;Nisam malouman(izvinjavam se ljudima koje priroda nije obdarila pamecu,ali su cestiti i posteni) pa da za moju srecu mora da pobedi neki teniser koga u zivotu nisam video;Nisam malouman da me strpavate u torove i da na naslovnoj strani novica citam kako je Crnogorac pretukao Srbina, a ustvari lopov pretukao lopov zbog para,ili drug druga zbog devojke;


    Cak i Izvorno nacelo Hriscanstva sadrzi i ove Hristove reci: "Kod mene ne psotoji Jevrej ili Grk,jer svako ko me je dostojan,uci ce u casrstvo nebesko".(otprilike to je sustina izjave), dakle:ne podele,vec ujedinjenje; Kako moze crkva da ima nacionalni predznak,kada za nju nema ni Jevrejina ni Grka,svi su jednaki pred nebom;

    A tako je to danas.

    Imamo armiju istraumiranih (cesto i ne svojom krivicom) ili ostrascenih zivotinjskim strastima, koji onda razmisljaju i glasaju po svojim nagonima;neki strahom, neki strascu za mocu,za seksom,novcem..
    Neka "elita" upravo i stavra takve ljude,da bi im bili u zastitu;
    Takvi ljudi,bez svog mozga, treba da glasaju i odlucuju o nasim zivotima;
    E tu je problem, a ne u "OPASNIM LIGASIMA KOJI truju srbski(vec zatrovani) narod."


    Hvala na paznji.

    PS.i da,koliko god ne znam da lli je Canak lopov, da li sluga USA, ili sluga Beograda,ili bilo sta..reci koje je on izgovarao (prvenstveno mislim na doslednost u osudi rata,kao i u osudi centralizma i ekstrmnog nacionalzima) pokazuju koliko je narod zeljan pravde,koliko je zeljan dostojanstva,mira, pa makar i da su pogresili,glasaci su pokazali cega su zeljni;I naglasak na tome je upravo smisao ove teme;
    Nismo mi Vojvodjani prokleti za prokklletim parama,kao sto neko pokusava da nas prikaze,spremni smo da podnesemo i teret solidarnosti,ali ako znamo da ide u prave ruke,a ne na trosenje na tenkove,ratove,ubijanje,ili ponizavanje nas Vojvodjana i nasih etnickih zajednica, ili na prekomerno opijanje,prezderavanje,drogiranje;
    U tome je stvar.
    Zivi bili pa videli!
    Poruku je izmenio vojvodina2, 07.05.2012 u 23:03
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Za 4 godine,Liga Socijaldemokrata Vojvodine LSV udvostrucila broj glasova!


    U Novom Sadu Liga preko 16%, za samo 3 procenta manje od DS!

    Znaci, za 4 godine LSV ce imati 32 %, moze formirati Vladu i vratiti Vojvodini nezavisnost ekonomsku,kulturnu,sportsku i zakonodavnu,izvrsnu,i sudsku vlast.
    Можеш ли ми објаснити, када је то тачно у историји човечанства Војводина била независна, да би јој та независност могла бити "враћена"?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Ne idemo mi nikud, bez pola Beograda(mislim na imovinu, i delimicno na manji procenat stanovnistva Vojvodjanskog i Evropskog porekla).Kad dobijemo svoju polovinu Beograda(izgradjeno od nasih para) onda mozemo i zauvek da se rastanemo,ako se stvari ne promene na bolje.
    Зашто тражиш Београд, а не тражиш Барању, која је стари и историјски део Војводине?
    Ево ти Барања на грбу Војводства:


    Занимљиво како то не "потражујеш"...

    Зашто се највећи град Барање зове Бели Манастир, а не Бијели Самостан?

    Шта је са Темишваром? Зар он није био некадашња престоница Војводине?

    Зашто не тражиш стару војвођанску престоницу?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Teritorijalno cemo podeliti Beograd na Vojvdjanski i juzni proruski deo.Moze po Dunavu plus minus neki distrikti.
    Krug dvojke cemo ostaviti kao distrikt nezavisni, sa imovinom podeljenom izmedju provojvodjanske i proruske opcije.
    Из ове ретардиране поделе следи, да је један део садашње Србије Војводина, а да је остатак Русија.

    Иначе Двери су баш у Новом Саду ушле у парламент, док су у Крагујевцу (центру Шумадије) победили Динкићеви региони (тј. истомишљеници аутономаша). У Новом Саду доминира више ћирилица него у Београду. Национални строј је основан у Новом Саду, а Горан Давидовић је Новосађанин. Са друге стране у Београду и Крагујевцу редовно побеђују "прозападне снаге", док су скоро све националистичке партије су настале на територији покрајине.

    Дакле, како ствари стоје, боље да ту "Војводину државу" правите јужно од Саве и Дунава, јер сте очигледно побркали лончиће.

    Али ово је добро...

    Citat ANIBAS kaže:
    ...Zato što živimo ovde!
    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Onda ce proVojvodjani da se dosele u Vojvodjanskki BG a proruski podanici da odu u juzni Bg i resen problem.
    Толико о животу "нас који живимо овде". Дечко већ спрема етничко-идеолошко чишћење "непоћудних". Лепо се види из које републике дотични постује.

    П.С

    Колико те плаћају за овај активизам на нету? У девизама, динарима или у "натури"? Знам да је власт делила шаком и капом по Новом Саду и Зрењанину ланч пакете, саламе и осталу робу да би подмитили грађане да за њих гласају.

    П.П.С

    Овај лик је типичан пример "пробијача" на интернету. Наиме, он има задатак да немилице спамује и пробија одређене идеје, које нису прихваћене и популарне, све док се не усаде у глави као облик условног рефлекса. Захваљујући људима попут њега, одређене идеје се везују у глави за одређене појмове путем асоцијације. Он има задатак да понавља "Војводина република" бесконачно много, док се не створи асоцијација између имена покрајине и идеје "Војводине републике", тако да прва асоцијација на име "Војводина" буде сепаратизам, а не нпр. сунцокрети, равница и сл.. Исто тако му је циљ да огади Војводину грађанима који нису из Војводине, кроз стварање антагонизама, поларизације између људи у покрајини и ван ње. Можете бити сигурни да је он активиста неке организације и да је за то плаћен. Наравно, он ће све то енергично негирати и тврдити да ради из убеђења.
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Naravno, u medjuvremenu vrse se pripreme.
    Vazno je da dobijemo zakonodavnu izvrsnu i sudsku vlast.
    To je prvi korak=ekonomija.
    Zaboravio si i titulu prvaka u fudbalu. Ili makar osvojen Kup, što nije nerealno ako protivnik ne bude Borac iz Čačka.

    I Milo Djukanovic je u pocetku javno bio protiv nezavisnosti.To je deo strategije.
    Hmm, znači i šverc cigara je uključen u strategiju.

    Ovo vam pricam zato da bi razum prevladao, da stvari uradimo posteno i bez krvi.
    Dobro je što to pričaš ovde nama na forumu, primetio sam da neki zveckaju oružjem.

    Ali mi poznajemo jedan jaci princip:LEPA rec i govzdena vrata otvara.
    Uvek više vrede lepa reč i batina nego samo lepa reč.


    Medjutim, ako je grupa ljudi kojoj ne pomaze ni lepa rec, jer su ogrezli u svojim gresima i trosenjem plodova tudjeg rada, onda se mora primeniti sila, jer su oni u tom slucaju "pale duse" tj ogrezli su u vlastiti nemoral i nisu sposobni da kontrolisu sebe i svoje zivotinjske impulse i time stete najpre nama a posle i sebi.Ili sto bi vernici rekli "pod vlascu djavola".

    Dakle, ako lepa rec, razum , argumenti i istina, ne pomognu, onda se prema toj grupi fasista i pljackasa koji su pod djavolim uticajem, pristupi silom.OVO NIJE PRETNJA vec cinjenica iz opste psihologije,a cak i iz veronauke.
    Ovo je već za državno tužilaštvo - vodju svoje stranke nazivaš fašistom.

    Nazalost jedan deo velikosrba svaku lepu rec i pokusaj dogovora smatra slaboscu, i smatra da Vojvodjani "nemaju muda" da nesto ucine.Takvim stavom ce postici (a vec i postizu) da pocinju da se pripremaju akcije (nerado) koriscenih metoda demonstracije prave sile.Kao i demonstracija fizicke sile,NE na ljudima, vec na pokazivanje.
    Velikosrba? Zar u Vojvodini Srbi nisu većinsko stanovništvo? Očigledno nisam ja odavde.

    ZATO postoje ovakve teme da bismo dosli do dogovora.
    Tako je, ovde ćemo se mi dogovoriti i možeš veseo u krevet.

    JER mi Vojvodjani znamo da je sila 10 puta isplativija ako se upotrebi na ljubav
    A to se zove silovanje?

    Iako je u teoriji zivota, mnogo verovatnije da ce se sistem sam od sebe raspasti, jer je neprirodan.
    Lepo si objasnio budućnost ovog tvog sistema.


    Primetio sam da se taj vojvodjanski "pomirljivi stav" cesto od strane centralistickog okupatora smatra slaboscu.
    Šta o tome misli decentralistički okupator?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Dalje iz psihologije je poznato da svakoj velikoj buni prethodi sutnja.
    Dok narod kuka, to je dobro, ali kad narod zasuti..najebali ste.
    Mislio sam da se ta nauka zove istorija a ne psihologija. Ali dobro, verovatno si zaboravio da u fusnoti napišeš da je to misao poznatog srpskog psihologa Miloša Obrenovića.

    Retki smo mi,koji gubimo energiju objasnjavajuci na netu sta se desava.
    Ne posustaj, tvoja... energija je beskonačna.

    Naravno,javice se sada razni analiticari da objasne kako ustvari nije kriv Bg vec USA,Nemacka..itd.
    Kakve veze sad ima Bugarska?

    Ima i u tome delic istine..ali ako zaista zelite da shvatite sta se desava u svetu i zasto svi ispastamo, onda resenje svakako nije isticanje nacionalnih podela,niti ekonomski centralizam.
    Ali Beograd ipak ima da se podeli na severni i južni deo.

    Svako ko je iskreno proucavao sta se desava u svetu jos od njegovog nastanka,primetio je nacelo DIVIDE ET IMPERA.
    Znaš li da svaka revolucija pojede svoju decu? Šta misliš ko će biti pojeden - onaj što DIVIDIT ili onaj koji IMPERITAT? Nekima se to desi i pre nego što revolucija započne.

    Dakle optuzuje se USA da je unistila Jugu i da deli Srbiju ali istovremeno BG je to radio u okruzenju i pokusava da radi u Vojvodini:DA podeli ljude po etnickom poreklu,da bi onda mi ovde se svadjali dok oni kupe kajmak.I ne samo u Vojvodini,to cak rade i po Srbiji,ali na drugim osnovama.
    Da, zlotvori, hoće da zavade i podele 65% Srba u Vojvodini i 83% u Srbiji.

    ZATO je VOJVODJANSKA IDEJA jedna od najplemenitijih ideja koju je covecanstvo ikada imalo,a to je ujediniti ljude,a ne deliti
    A to ujedinjenje u ovom slučaju je pripajanje pola Beograda? A Baranja? Kakva je to plemenitost odricanje od svoje teritorije?


    Videli smo kriz istoriju da ujedinjeni ljjude bolje zive,a razjedinjeni losije.
    Zato sve vreme promovišeš ovu ideju ujedinjenja.


    Mejdutim iako su se sukobljavale neke kulture i civilizacije ponekada u istoriji, USUDJUJEM SE da tvrdim da ti sukobi nisu bili toliko oko kulture i nacina zivota i nacina ujedinjenja ljudi, vec oko CENTRA oko kojega ce se ti ljudi ujediniti,da bi neko od toga ostvariovao korist od vlasti.
    U tvojoj državi niko ne bi imao koristi od vlasti. Naravno, nije to samo marskizam.

    oni cak nisu ni svesni koliko njihovi gospodari imaju koristi od n jihove gluposti i nesrece
    Kako stoje stvari s tobom, jesi li ti toga svestan?
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    [QUOTE=Luctor;740172]
    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    У девизама, динарима или у "натури"?
    U kunama, da ne vrši konverziju valute tamo gde će ih potrošiti.
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    @Hiawatha
    Primecujema da si ostrascen i tvoja prva reakcija na zelju Vojvodjana za Republikom je da je u pitanju neka mrznja prema Srbima,sto nije tacno,jer je srpski etnicitet jedan od konstitutivnih elemenata Vojvodjanskog identiteta.Takodjer primecujem od strane Luctora da je ostrascen i da ne veruje da neko ovo moze da pise iz uverenja.
    Ja necu nista da demantujem i ostavljam svakom gostu i clanu foruma da sam po svojoj savesti utvrdi ko me placa i koliko me placaju (ako uopste?) za ove tekstove.

    Prica o ujedinjenju ljudi je da se ljudi ne mogu ujediniti iskljucivo na etnickim osnovama (sto zeli bg i mnogi drugi centri u svetu) jer se tako podrzava nacelo divide et impera, jer se ujedinjuju samo ljudi istog etnickog poreklasto je suprotno nacinu ujedinjenja i zloupotreba tog hriscanskog(a i u drugim verama) nacela.
    Tim pre sto je i takvo etnicko ujedinjenje u kapitalistickim drzavama lazno jer su ljudi podeljeni klasno sto je veca podela nego etnicitet,ali se klase drze u neznanju zarad lakseg upravljanja.Huskajuci narod da se deli na Madjare,Srbe,Rumune,.. oni lakse vladaju i Beograd i Budimpesta ce lepo da se druze ali ce zato da huskaju Vojvodjane jedne na druge.
    Zbog toga je ideja svesvetskog ujedinjenja mnogo plemenitija nego ideja po etnickim osnovama.Ali gore u postovima JE SVE RECENO,NEMA POTREBE PONAVLJATI.

    A vidim da su neki poceli i sa vredjanjem,ali neka,mi smo vec na to navikli, toliko,da nas VISE I NE POGADJA jer smo istrenirani da u tome vidimo vase sopstvene slabosti i vase sopstvene strahove,koje projektujete na uvrede.Toliko smo navikli i oguglali,da NE SAMO da nas ne vredja,nego nam vas je prosto i žao.

    Jedino nam je jos žao sto cete u toj svojoj bedi i nesreci,tj istraumiranosti,ostrascenosti i gluposti unistiti i nas, ako nastavite tako,jer smo svi na planeti povezani, ali nam je za utehu STO JE NAMA CISTA SAVEST kada budemo umirali,jer cemo znati da to nije nasa krivica a vi cete se pitati KAKO STE SE TO UNISTILI,KADA STE UKLONILI sve "neprijatelje" srbstva..popljackali,pobili..i sta vec jos ne.
    E ta cinjenica mi vraca osmeh na lice,sta god da bude sa ovom nasom zemljom(planetom!), kao i ovim parcetom sto neki prisvajaju samo sebi i zovu ga svojim imenom , kao da tu nisu ziveli i neki pre njih,a zivece i neki posle njih,ako do tada ne unistite planetu,a snjom i ovo parce.
    Poruku je izmenio vojvodina2, 07.05.2012 u 23:38
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    @Hiawatha
    Primecujema da si ostrascen i tvoja prva reakcija na zelju Vojvodjana za Republikom je da je u pitanju neka mrznja prema Srbima,sto nije tacno,jer je srpski etnicitet jedan od konstitutivnih elemenata Vojvodjanskog identiteta.Takodjer primecujem od strane Luctora da je ostrascen i da ne veruje da neko ovo moze da pise iz uverenja.
    Mi smo svi ostrašćeni jer ti postavljamo razumna pitanja da nam obrazložoš svoju ideju, a ti nisi iako, kako sam kažeš, to pišeš iz uverenja? Svako uverenje je u odredjenoj meri i ostrašćenost, a ta mera zavisi od načina na koji se ono iskazuje. Molim te za citat moje "tvrdnje" o nekakvoj mržnji prema Srbima.



    Ja necu nista da demantujem i ostavljam svakom gostu i clanu foruma da sam po svojoj savesti utvrdi ko me placa i koliko me placaju (ako uopste?) za ove tekstove.
    I sam se pitaš da li će te platiti . Nije valjda da će te prevariti. Izgleda da je revolucija već gladna.

    Prica o ujedinjenju ljudi je da se ljudi ne mogu ujediniti iskljucivo na etnickim osnovama (sto zeli bg i mnogi drugi centri u svetu) jer se tako podrzava nacelo divide et impera, jer se ujedinjuju samo ljudi istog etnickog poreklasto je suprotno nacinu ujedinjenja i zloupotreba tog hriscanskog(a i u drugim verama) nacela.Zbog toga je ideja oko Vojvodine mnogo plemenitija nego ideja po etnickim osnovama.Ali gore u postovima JE SVE RECENO,NEMA POTREBE PONAVLJATI.
    A po tebi Vojvodina nije već zajednica različitih etniciteta?
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    Dovoljno dugo živim da se sećam sličnih povika (Kosovo republjik ..), zatim pesama Titu u prepunom Sarajevu (jer je veroispovest proglasio nacionalnošću), onog "braćo Srbi" na crnogorskom primorju pa...je sve otišlo u Q!
    I ne verujem u "dobronamernost" tih reči.
    Zašto?
    U prvom slučaju jer su to bili sinovi koji su radeći u Nemačkoj postali njihovi agenti koji su prvo svoje starije pobili da bi uopšte mogli bio šta reći ili nekoga voditi;
    U drugom slučaju na pevače su svoji pucali (isti oni koji su ih posle "vodili u slobodu" );
    U trećem slučaju su "braća" expresno "priznali" za posebnu državu deo teritorije "braće".
    Znači..."Ne , ne veruj u IDOLE" (pogotovo Šaperu ), parole ili tapšanje..a pogotovo u "prvi korak" .
    Veruj u rezultate, u dela, u poštenje, u doslednost, u držanje date reči.
    Sve ostalo je čista magla..
    A pominjanje sile...je tekovina "proevropskih gledišta"? Ono...demokratija, bolji život, i tako to ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: LSV udvostrucila broj glasova!

    A sta to nisam obrazlozio da ti nije jasno?Pitaj ali opet kazem do nekih zakljucaka moras doci sam i da se potrudis da razumes jezik drugog a ne da ocekujes da on automatski razmislja isto kao i ti.
      Vrh

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ukinut ukleti broj
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 27.05.2010, 13:37
  2. Sve veći broj obolelih od raka
    Autor HLEBmaster u forumu Zdravlje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 23:54
  3. Vas srecan broj
    Autor Painkiller u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 19.12.2008, 19:06
  4. Veliki broj dece u siromaštvu
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.11.2008, 13:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •