Deca na prodaju
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    10

    NJU DELHI - Trgovci ljudima prodaju decu u Indiji za svote novca koje su često niže od troškova za kupovinu stoke i drugih životinja,a ta dečica najčešće završavaju kao radna snaga za teške poslove ili kao seksualno roblje,upozorilo je u sredu udruženje Spasimo decu.

    -Deca se kupuju kao bivoli,kao marva,ali za razliku od tih životinja,koje koštaju do 15.000 rupija (350 američkih dolara), decu možete da kupite za 500 do 2.000 rupija,što mu dodje oko 12 do 45 dolara - rekao je Buvan Ribu iz udruženja Spasimo decu.

    Buvan Ribu kao stravičan primer i dokaz za svoje tvrdnje navodi slučaj dva brata koji su prodati za po 6 dolara.Prema informacijama kojim raspolaže ovo udruženje,deca u Indiji čine 40 do 50 odsto žrtava šverca ljudima.


    Izvor:Kurir

    Strašno,strašno,strašno...

    Kuda ide ovaj *ebeni svet?
    Poruku je izmenio Lillith, 07.04.2007 u 14:46 Razlog: spojene dve uzastopne poruke
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Deca na prodaju

    Bas strasno,ja ne znam jel ti ljudi imaju decu?o cemu oni razmisljaju?dokle ovo sve vodi...
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Deca na prodaju

    Juce sa, procitala ovu vest - kao da mi je neko samar udario, jer je naslov bio "deca jeftinija od volova"!!!

    Sta reci na ovakve pojave sem da padamo sve nize i nize. Sto kazu stari, nista nam vise nije sveto!
      Vrh

Slične teme

  1. Deca ili suprug (a)?
    Autor Bombica u forumu Porodica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 06.05.2010, 00:40
  2. Indigo deca
    Autor Lillith u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 20:52
  3. Deca i ishrana
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.04.2009, 10:42
  4. Deca i kućni ljubimci
    Autor Lady S u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 05.04.2009, 22:50
  5. Deca i sport
    Autor blueella u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.03.2009, 16:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •