Valentinovo, da ili ne?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Valentinovo, da ili ne?

    Valentinovo je, po mom skromnom mišljenju, samo jedan u nizu događaja (a neki bi rekli i jedan od metoda, odnosno alata) kojim globalizacija narušava naše identitete i polako, ali zato sigurno sve naše kolektivne navike podvodi pod jedno metastazirano stanje duha koje bi mogli definisati kao nečemu bliskom svojevrsnom najmanjem zajedničkom sadržalcu.

    Bilo bi nepošteno reći da je Valentinovo jedina takva pojva, ili kap koja je prvršila čašu pa čak i da je ono neki iole važan faktor u svemu tome, ali je ono samo po sebi vrlo indikativno da se shvati kako će otprilike izgledati svet u nekoj bližoj ili daljoj budućnosti...

    Pa čak i ta potrošačka dimenzija pomenutog praznika (koji je i u sredini gde ja živim sve popularniji) iako negativna, ipak suštinski nebitna za ono što nam globalizacija sve snažnije nameće...

    Valentinovo, da ili ne?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    "Валентиново" је једна згодна стварчица јер повећава потрошњу а тиме и побољшава посао за трговце у иначе мртвој сезони

    Иначе је још једна ствар коју прихватамо из помодности и робовања Холивуду. Знам ликове који редовно обележавају Ноћ Вештица, и сличне холивудско-америчке празнике, и зачудо, углавном су то којекакви ЛДПовци и људи који фанатично верују у америчке културне тековине... не знам, мени су те Холивударије углавном прилично испразне.

    А велико Србовање око "Валентинова"... нешто немам емоције по том питању. Будимо Срби кад треба не бити злобан према Србину који стоји поред нас или кад треба помоћи Србима у невољи, а не око "Валентинова"... не мислим да је "Валентиново" већа опасност по наш идентитет од свих осталих америчких кукавичјих јаја која радо прихватамо.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    ja znam da je meni slava 14 februara, ostalo me manje zanima

  4. #4

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?



    Čini mi se da se kod nas taj sveti Valentin kad god ranije i nije slavio...
    do pre par god.unazad..
    Nemam ništa protiv,uvek glasam za ljubav...romantične večerinke..i sl.

  5. #5

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    Nemam pojma za to Valentinovo.
    Pijem kokakolu, jedem džank fud, živim u inokosnoj porodici, slušam stranu muziku, idem na fejs, net, kurce palce.
    Pokloniti nekome cvet je bezveze, cveće je beskorisna gomila trave koja je imala sreće da bude šarena, tako da je to bezveze raditi i kada je običan radni/neradni dan, a kamo li to Valentinovo.
    Inače pre par gopdina sam gledao na vestima negde na nekoj od ovih naših televizija, gde dominiraju polupismeni đilkoši koji se predstavljju kao novinari, koji su na taj dan rekli, Danas je dan SV Trifuna, u narodu se slavi kao dan ljubavi
    Bilo je smešno, skoro kao maestralni roman Marijane Mateus, ex kostić, ex ovo, ex ono.

    elem, ne smeta mi, ne slavim ga i šta me boli patka hoće li neki tamo baja da svojoj devojci/ženi/konkubini da kupi nešto, ni iz džepa ni u džep mi, ali je sasvim očigledno da predstavlja deo sveopšte kupoholičarske histerije, to Valentinovo, ili kako god da se zove.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #6

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    Svako ima pravo da slavi sta hoce,pa i samog crnog djavola sto se mene tice.Licno valentinovu ne pridajem vaznost,niti ga obelezavam.
    Nikad ne reci nikad !

  7. #7

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    Ja sam pravoslavne vere, pa ne praznujem Sv Valentina, taj dan pada Sv Trivun po mom kalendaru pa eto dobrog razloga da se otvori flaša dobrog vinca



  8. #8

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    Mislim da postoji jedna veoma slična tema, no malo je medijski ograničena: Америчка пропаганда на телевизији.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #9

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    Ovo što neko uvodi nekog katoličkog sveca u našu kulturu i državu samo je jedan od mnogih drugih loših nameta ''civilizacijskog'' zapada. Kod nas to uvode ljudi kojim je zapad vrh i savršenstvo. Ja lično sam protiv uvođenja nekih tamo zapadnih svetaca i nekog praznika zaljubljenih. Ako treba da jedan dan budemo zaljubljeni u cijeloj godini, pitam se da li smo sve ostale dane ''ne zaljubljeni''. Treba da živimo u ljubavi cio život a ne godišnje praznovati jedan dan. SV. Tripun je zaštitnik mladih bar se negdje u pravoslavnom svijetu uzima kao zaštitnik iako je poznatiji kao zaštitnik vin i grožđa.

  10. #10

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    Valentinovo?

    Kome prija, neka slavi, kome ne, ne mora.

    Ne vidim da je iko postavio pitanje da li da se ignoriše 8. mart, Nova Godina,...
    Sama ideja da se poklanja pažnja pozitivnim osećanjima među ljudima zavređuje pozitivan stav.

    Isto tako ne vidim nikakav sukob sa Svetim Trivunom.

    Lično, ne slavim ga, ali je osećaj pozitivan.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  11. #11

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    Naravno da Ne.
    Kao Srbin i plus jos i pravoslavac ..
    i jos da dodam a sto nije Ne bitno i kao rancher
    slavim Trifuna Svetog.
    I moj vinograd sam malo zalio vinom i lozu orezao uz prisustvo svestenika
    kako to pravoslavni obicaji nalazu.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #12

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da Ne.
    Kao Srbin i plus jos i pravoslavac ..
    i jos da dodam a sto nije Ne bitno i kao rancher
    slavim Trifuna Svetog.
    I moj vinograd sam malo zalio vinom i lozu orezao uz prisustvo svestenika
    kako to pravoslavni obicaji nalazu.
    Ко те не зна, рекао би "види овог четника Равногорца".
    Де си Србендо, нисам те препознао!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #13

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ко те не зна, рекао би "види овог четника Равногорца".
    Де си Србендо, нисам те препознао!
    o hvala..hvala za ovo Srbendo ...mada ja ne bih isao toliko daleko....
    Moras malo shire gledati na stvari
    Nisu svi Srbi simpatizeri tog kontroverznog pokreta , da ga tako nazovem,
    koji je u casovima dokolice posecivao srpska sela do brade opremljen onako hladno.....
    Ustvari , ceo rat im je prosao u jednoj velikoj dokolici.......

    Vidim da si upoznat sa tom istorijom srpskog naroda i citas te knjige pa da ti postavim par pitanja Srbendo.

    Znas li gde je osnovana Prva gimnazija u Srba ?
    Znas li ko je napisao prvi srpski roman ....?


    O i Gugl se racuna .....normalno ........
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  14. #14

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    Za to moze da se otvori nova tema. Ovde je tema Valentinovo.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #15

    Odgovor: Valentinovo, da ili ne?

    Lično ne pridajem tome pažnju, ali mediji su puni priče o tom danu da sv. Trifuna tek stidljivo spomenu.
    Samo se pitam;zašto je tuđe uvek bolje?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •