Žena
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24

Tema: Žena

  1. #1

    Žena

    Žena je najlepši oblik života u kosmosu. Ona ne samo da je lepa, zavodljiva, podatna, nepredvidiva... već je uzrok svega što se događa na ovom svetu. Ona nam daje ljubav, sigurnost, snagu i, što je najvažnije, daje novi život...

    U svakodnevnom životu (pisac je to lepo rekao), žene su kao so. Može i bez njih, ali je bljutavo...
    Kada razmišljam o ženi, javljaju mi se ovakve misli.

    Šta je po vašem mišljenju žena?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Žena

    Žena je ceo univerzum.Kad ti se čini da ti je tako,tako daleko ,nedokučiva ,ona ti je zapravo najbliže,tu sasvim tik uz srce.Greje ispod grudi ,ponekad steže,ponekad lupa jako,a ponekad boli tako da misliš da nećeš preživeti a zapravo bez nje ne možeš ni preživeti.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  3. #3

    Odgovor: Žena

    Žena je nužno zlo. Bolje je imati nekog kućnog ljubimca.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  4. #4

    Odgovor: Žena

    Oni koji o ženama uvek dobro govore, ne poznaju ih dovoljno.
    Oni koji o njima samo loše govore, ne poznaju ih nikako
    “G. Pigault Lebrun”
    neunistiva zlojebaba!

  5. #5

    Odgovor: Žena



    Neko bi i ovako opisao ženu.Ko zna reči znaće kako.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  6. #6

    Odgovor: Žena

    Ali, ova pesma je posvećena Magdaleni Novaković, koja je izgubila noge u bombaškom napadu, pa je Oliver posvetio ovo, koliko se ja sećam, Hrkač je poturio bombu, a ona dobila proteze iz Londona, novog fiću i ceo sprat na Miljakovcu, i slikala se s Titom.
    S ljubavlju nema nikakve veze, ovde je reč o sažaljenju, a žene nisu za žaljenje.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  7. #7

    Odgovor: Žena

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ali, ova pesma je posvećena Magdaleni Novaković, koja je izgubila noge u bombaškom napadu, pa je Oliver posvetio ovo, koliko se ja sećam, Hrkač je poturio bombu, a ona dobila proteze iz Londona, novog fiću i ceo sprat na Miljakovcu, i slikala se s Titom.
    S ljubavlju nema nikakve veze, ovde je reč o sažaljenju, a žene nisu za žaljenje.
    Dobro,recimo da ni ja ni 80% ljudi koji su je čuli nema tu informaciju.Ja sam je postavila zbog teksta.U kom nema sažaljenja.Poslušaj bre malo,nemoj samo nešto da kontriraš.Čoveče kao da si rodjen na zadnjicu.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  8. #8

    Odgovor: Žena

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ali, ova pesma je posvećena Magdaleni Novaković, koja je izgubila noge u bombaškom napadu, pa je Oliver posvetio ovo, koliko se ja sećam, Hrkač je poturio bombu, a ona dobila proteze iz Londona, novog fiću i ceo sprat na Miljakovcu, i slikala se s Titom.
    S ljubavlju nema nikakve veze, ovde je reč o sažaljenju, a žene nisu za žaljenje.
    Pa šta ako je i tako, mada čisto sumnjam da to ima imalo veze sa istinom? Da li to možda postoji Pravilnik - Kako treba doževiti pesmu?.

    U vreme pojave te pesme živeo sam u Splitu. Niko u Dalmaciji nije čio za nesrećnu Magdalenu Novaković i ja apsolutno ne verujem da Je Zdenko Runjić, autor ove prelepe ljubavne pesme, ikada imao na umu bioskop 20. oktobar, Hrkača, ili Beograd kada je komponovao uvu numeru. Dakle, pesma Molitva za Magdalenu je svakako jedna od najboljih, najlepših i najpopularnijih ljubavih pesama bivše nam države, a Oliver je i dan danas redovno izvodi na svojim koncertima.

    Uostalom, pročitajte:
    Oliver Dragojevi� - Biografija - Slu�bene stranice Oliver Dragojevi�
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #9

    Odgovor: Žena

    Ja sam tu priču čuo od same Magdalene pre 18 godina, kao i od još nekih ljudi kojima sam tada pričao o tom susretu. Mislim da nije imala razloga da me laže. Nemam običaj da proveravam sve informacije koje čujem, makar i ispao glup ako ih ponovim negde, nekako se odlučim da verujem ljudima, makar kada nije posao u pitanju.

    Elem, ne sporim da je jedna od najlepših pesama koju izvodi Oliver niti kažem da bi trebalo da postoji pravilnik o takvim stvarima, jer sam u globalu apriori protiv bilo kakvih pravilnika i pravila, samo sam konstatovao da je pesma napisana povodom tog događaja, a ne povodom nekakve ljubavi prema ženi.

    Možda i nisam u pravu, ali ni to nije baš najbitnija stvar, ipak je ovo samo forum.



    Da se vratim temi,
    Žena je nedokučivi izvor sve dobrote i svog zla na ovom svetu.
    U svom pokušaju da bude tajanstvena osvaja muškarca i baca ga pod noge i u stanju je da ga okreće oko malog prsta dok god to smatra interesantnim.
    Nekada može da utiče i na "klimatske promene" i "silu gravitacije" samo jednim pogledom i osmehom, treptanjem, uzdahom.

    Sad sam ispatetisao do besvesti i bojim se baciću peglu, ali nekada je i patettika način da se izbaci iz sebe koješta.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  10. #10

    Odgovor: Žena

    Nekada može da utiče i na "klimatske promene" i "silu gravitacije" samo jednim pogledom i osmehom, treptanjem, uzdahom.
    E vala baš si ispatetisao sad.Nije mi jasno čemu potreba da se patetiše .Šta,glupa ti je tema? Ili misliš da su muškarci previše jaki da bi pričali o ženi kao o nečem lepom?

  11. #11

    Odgovor: Žena

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Nekada može da utiče i na "klimatske promene" i "silu gravitacije" samo jednim pogledom i osmehom, treptanjem, uzdahom.
    E vala baš si ispatetisao sad.Nije mi jasno čemu potreba da se patetiše .Šta,glupa ti je tema? Ili misliš da su muškarci previše jaki da bi pričali o ženi kao o nečem lepom?

    Ne znam iz kog razloga misliš da je to što sam ja napisao u runom kontekstu glede žena?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #12

    Odgovor: Žena

    [QUOTE=Bazilej;733215]
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Nekada može da utiče i na "klimatske promene" i "silu gravitacije" samo jednim pogledom i osmehom, treptanjem, uzdahom.
    E vala baš si ispatetisao sad.Nije mi jasno čemu potreba da se patetiše .Šta,glupa ti je tema? Ili misliš da su muškarci previše jaki da bi pričali o ženi kao o nečem lepom?
    Sad sam ispatetisao do besvesti i bojim se baciću peglu, ali nekada je i patettika način da se izbaci iz sebe koješta.
    Eto ti odgovora.A mislim da si u predhodnim postovima napisao i da je zena nuzno zlo i da je bolje imati kucnog ljubimca.

    Ma ti si se malkice salio samo ,jel`da?????

    Ti si u stvari apsolutni obozavatelj zena.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  13. #13

    Odgovor: Žena

    Ti si u stvari apsolutni obozavatelj zena.
    Ne, ja sam apsolutni mizantrop
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  14. #14

    Odgovor: Žena

    Ne, ja sam apsolutni mizantrop

    Ne,ti si si u ovom slučaju ironičan,čak blago sarkastičan,ali ironija nije tema.Tema je Žena.

  15. #15

    Odgovor: Žena

    ne mož' s' njima,ne mož' bez njih...

    nužno zlo,nego šta

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Žena je ženi vučica!?
    Autor memento u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 06.08.2012, 17:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •