U kom gradu (ne) biste mogli da zivite? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    Volim da živim upravo tamo gde trenutno obitavam. U Smederevu, čiju su dušu satrapi satrli i dalje je satiru. Ovaj kraj je rađao muziku anđela dok mu nije naruženo lice grdobinom ljudske pohlepe, zlomislicom željezare, a sad se spremaju i industriju za predadu nafte da ovde podignu, da izopaju ono malo plodnog polja i vinove loze. Kraj koji je bio čuven po vinogradima i u kome su živeli blagorodni ljudi, pretvoren je u stecište grubih, zavisnih, gvozdenih, neosetljivih, zatvorenih čemernika. Ništa nije slučajno, pa ni to što se vratih i živim s porodicom ovde, u gradu mog detinjstva, u gradu koji sam prezirao i osećao odbojnost kad god sam van njega bitovao, gradu koji me je vazda podsećao na žabokrečinu koja je svaki uzlet i dašak duha pokrivala snagom svoje nepokretnosti u učmalosti navike. Voleo sam da živim i u gradu moje mladosti, spavajući po njegovim parkovima, na obalama njegovih reka, usklađujući svoje damare sa samosvojnim ritmom Beograda. Najlepše stihove sam pisao živući u njegovim nedrima. Voleo sam da živim u planini, u kući mog strica, lutajući šumom i pojeći se sa ledenih izvora. Voleo sam da živim na putu, bez staništa, hodajući ovim parčetom posvećene i pitome zemlje, spavajući po manastirskim kelijama, isposnicma, pećinama, ili pod otvorenim nebom Srbije. Volim da živim upravo tu, gde jesam, jer se mora biti tu, otvoriti srce i pružiti ruke nebu i ljudima, i svako stanište, selo, grad, osvetljavati radošću. Biti tu, bez ostatka, predano, i kad se oseti poziv otići i na drugom mestu radosno svedočiti o duhu.
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  2. #17

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    Živeo sam i više gradova, u nekoliko (sadašnjih) država. Selio sam se preko 10 puta i u tim seobama, novim počecima i prilagođavanjima verujem da sam bar za tren dodirnuo suštinu pitanja - Šta to treba da ima neko naseljeno mesto u kojem ne bih, odnosno bih, želeo da živim. Neko moje subjektivno, ali zato snažno, mišljenje je da atributi kao što su Dunav, reka, planina, šuma, more, balet, opera, Merkator... i šta ti ja znam šta ljudi već mogu da vole, nemaju blage veze sa suštinskim vrednostima koje neki grad čine više ili manje privlačnim za življenje...

    Koji je to onda kriterijum za ocenjivanje privrženosti nekom gradu? Pa, stari Rimljani su imali običaj da kažu - Ubi bene, ibi patria i nije neka filozofija da se shvati ova tvrdnja svakako ima svoj duboki suštinski smisao koji se pre svega ogleda u našim pojedinačnim sistemima vrednosti dobra. I tu je i početak i kraj ove priče. Sa svojom porodicom, odnosno ženim i decom, verujem da bih mogao živeti skoro bilo gde, a bez njih bi jako teško živeo, takođe bilo gde...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #18

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Živeo sam i više gradova, u nekoliko (sadašnjih) država. Selio sam se preko 10 puta i u tim seobama, novim počecima i prilagođavanjima verujem da sam bar za tren dodirnuo suštinu pitanja - Šta to treba da ima neko naseljeno mesto u kojem ne bih, odnosno bih, želeo da živim. Neko moje subjektivno, ali zato snažno, mišljenje je da atributi kao što su Dunav, reka, planina, šuma, more, balet, opera, Merkator... i šta ti ja znam šta ljudi već mogu da vole, nemaju blage veze sa suštinskim vrednostima koje neki grad čine više ili manje privlačnim za življenje...

    Koji je to onda kriterijum za ocenjivanje privrženosti nekom gradu? Pa, stari Rimljani su imali običaj da kažu - Ubi bene, ibi patria i nije neka filozofija da se shvati ova tvrdnja svakako ima svoj duboki suštinski smisao koji se pre svega ogleda u našim pojedinačnim sistemima vrednosti dobra. I tu je i početak i kraj ove priče. Sa svojom porodicom, odnosno ženim i decom, verujem da bih mogao živeti skoro bilo gde, a bez njih bi jako teško živeo, takođe bilo gde...
    Pročitala sam ovo i moram da kažem,jer ako ne kažem ,progovoriću na....biiiiiip,zato što o ovoj temi razmišljam gotovo svako veče ..kad se svet umiri...kad negde duboko u sebi pravim saldo predhodnog dana.

    Živela sam preko 20 godina u Beogradu i zato govorim o njemu,mada je to mogao biti bilo koji drugi grad.Nisu u pitanju bioskopi,škole ,intitucije u opšte,nije u pitanju ni Dunav koji toliko volim,ma ni priroda.Sve to mi toliko nedostaje ovde, gde sam sa svojom porodicom ,koju neizmerno volim, zato što sam živela kroz sve to,i zato što je u tome negde ostao utkan delić mene.

    Nadam se da je sad razumljivije.

  4. #19

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    Živim u malom mestu gde mi je par prijatelja, posao i porodica i to mi je skroz ok.
    Ako bude sve po planu verujem da ću pod stare dane živeti povučenije na nekom tipu salaša pod južnom padinom Fruške Gore.
    Par stotina čokota, nekoliko voćki i ozbiljna mašina za košenje trave uz nekakvu penziju bi bilo ostvarenje snova gde bi doživio starost.
    I ne liči baš na neki grad...
    Back in red!

  5. #20

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    Ne mogu da zivim vise ovde gde sam sad.
    Bilo gde u mojoj ravnici.
    Tamo mi srce ostalo.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #21

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Pročitala sam ovo i moram da kažem,jer ako ne kažem ,progovoriću na....biiiiiip,zato što o ovoj temi razmišljam gotovo svako veče ..kad se svet umiri...kad negde duboko u sebi pravim saldo predhodnog dana.

    Živela sam preko 20 godina u Beogradu i zato govorim o njemu,mada je to mogao biti bilo koji drugi grad.Nisu u pitanju bioskopi,škole ,intitucije u opšte,nije u pitanju ni Dunav koji toliko volim,ma ni priroda.Sve to mi toliko nedostaje ovde, gde sam sa svojom porodicom ,koju neizmerno volim, zato što sam živela kroz sve to,i zato što je u tome negde ostao utkan delić mene.

    Nadam se da je sad razumljivije.
    Ja sam tebe (i ostale) razumeo, ali ti mene, izgleda, nisi. Naime, ja sam svojim postom samo želeo da kažem da nisam imao tu sreću kao, verujem, većina forumaša da u jednom periodu svog života u nekom dužem vremenskom intervalu živim u jednom mestu stanovanja. Samim tim nisam imao previše vremena da obraćam pažnju na neke stavri koje svakako čine život lepšim...

    Verujem da samo se sada razumeli...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #22

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    Verujem da samo se sada razumeli...
    Kako je lepo kad ljudi pričaju ljudskim jezikom,zar ne?

  8. #23

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    Mogao bih živeti u svakom gradu ali ne duže od 2 meseca ... prednost gradovima na moru i rekama u toplim mesecima
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #24

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    TakođeR spadam međ' one koji ne bi mogli živeti u Beogradu. Iz istih razloga kao i kod ostalih...ne poznajem ga.
    Kad god sam išla autom- izgubila sam se.
    Kad sam išla busom- moraš 3 puta da presedaš da bi stig'o na odredište. Megz je morala da se naoruža mapama sa sve koordinatama, da se ne izgubimo.
    Letos mi je Doca bio turistički vodič kroz centar BG-a, ovo ti je to ovo ti je ono...ustvari, ništa nisam videla ni zapamtila jer sam trčala za njim svo vreme. Ti bokca kako čovek brzo hoda Tamo ustvari svi žure. Prosto postanem neurotična od tolike zbrke i frke.

    Novi Sad mi je nekako po meri. Taman.
    I što kaže Isahara...volEm kad sam pored vode.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  10. #25

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    Baba, brate, ti me kapiras

    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #26

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    I što kaže Isahara...volEm kad sam pored vode.
    Pa u Bg-u dve reke, nem' pojma koliko potoka, što ne reče vodio bi' te na Topčiderku
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #27

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    Nikad ne bih mogla ziveti u Beogradu
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  13. #28

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    TakođeR spadam međ' one koji ne bi mogli živeti u Beogradu. Iz istih razloga kao i kod ostalih...ne poznajem ga.
    Kad god sam išla autom- izgubila sam se.
    Kad sam išla busom- moraš 3 puta da presedaš da bi stig'o na odredište. Megz je morala da se naoruža mapama sa sve koordinatama, da se ne izgubimo.
    Letos mi je Doca bio turistički vodič kroz centar BG-a, ovo ti je to ovo ti je ono...ustvari, ništa nisam videla ni zapamtila jer sam trčala za njim svo vreme. Ti bokca kako čovek brzo hoda Tamo ustvari svi žure. Prosto postanem neurotična od tolike zbrke i frke.

    Novi Sad mi je nekako po meri. Taman.
    I što kaže Isahara...volEm kad sam pored vode.
    ajde bako ne kaki,živ ti ja...
    Edmonton si znala u prste pre nego si pocela da zivis u njemu.....

    bas ti je po meri.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #29

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  15. #30

    Odgovor: U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?

    ne bih volela da zivim u BG-u, ali priznajem da ovaj grad (pojedini delovi) ima svojih cari, npr. Ada, Kalemegdan, deo grada kod "konja", Cubura, Skadarlija. Ne bih volela da zivim ni u jednom ogromnom gradu - visemilionskom!
    neunistiva zlojebaba!

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Bez kog otkrica ne biste mogli da zivite?
    Autor Wampirche u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:52
  2. Kad biste mogli (raz)otkriti jednu misteriju..!?
    Autor yige_gui u forumu Pričaonica
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 07.08.2015, 21:37
  3. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  4. Kad biste mogli...
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 15.01.2012, 20:02
  5. Da li se osecate kao da zivite u rezervatu?
    Autor Savone u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.04.2007, 06:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •