Војводину треба укинути? - Strana 2
Strana 2 od 19 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 278
  1. #16

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Кад читам шта пишу и како звуче ови заговорнци Хрватске до Опова, тачно помислим да не треба да бринемо за Србију.

    Лову ћеш имати ако је зарадиш, неће ти је нико дати.
    Poruku je izmenio Mish, 26.12.2011 u 19:39 Razlog: obrisan odgovor na obrisan post
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #17

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Зашто треба укинути АП Војводину

    Миљан Премовић
    субота, 24. децембар 2011.
    Жао ми је што не могу да пронађем ниједан озбиљан аргумент за опстанак Аутономне покрајине Војводине (АПВ) да бих покушао да га оборим, па се морам бавити анализом мање вредних ставова које свакодневно слушамо и читамо путем медија. Убеђују нас да је АПВ историјска, економска, културна, мултиетнична и ко зна каква посебна регија којој је нужно потребна аутономија, федерална јединица или да буде независна држава. Покушаћу рационално и чињеницама које су лако провериве да појасним неодрживост овог система неотитоистичке квази-елите.

    Историја. (С)АПВ постоји од 1945. године као аутономна покрајина у Титовој СФРЈ. Оно на шта се одређени кругови позивају као о „историјској посебности Војводине“ јесте извесни степен аутономије који су Срби (а не Југословени, Војвођани или Илири) изборили ратом 1848–1849. год. у Аустроугарској, односно мисли се на „Војводство Србије и Тамишки Банат“ (које је трајало од 1849. до 1860. године). Међутим, границе нису биле ни близу оних какве данас има АПВ, нити је састав становништва био исти, нити је степен аутономије био исти, нити је њу карактерисало југословенство/војвођанерство (већ напротив борба за живот, језик, веру и права Срба). АПВ и Војводство Србију може да повеже само злонамеран или недовољно интелигентан човек.

    Дакле, не постоји историјска посебност АПВ-а да би имала аутономију, федералну јединицу или државу на основу тога.

    Културна, језичка и верска посебност. Из данашње перспективе, просечном читаоцу делује апсурдно писати о овој теми. Међутим, подсетићу на Црну Гору. Корени њиховог модерног идентитета у основи нису били антисрпски, већ „надсрпски“. Заправо они су у почетку (од 1945) задојени причама о „храбријем, паметнијем, лепшем, вишем“ Србину од осталих Срба, а посебно од „Србијанаца“ и Шумадинаца (којима су представљани као прљави, неписмени, приглупи људи у опанцима и штрокавим шајкачама). Када су убедили довољан број људи у ову посебност, лако је било рећи да они заправо нису Срби, већ Црногорци који су потпуно другачији од Срба. Чак измишљају неку средњовековну историју (да су они Дукљани, тј. Римљани), проглашавају окупацију коју су спровели „вељесрби“ Немањићи, а нарочито „крволоци“ Карађорђевићи и „колонизатори – попови из Шумадије“ Са АПВ-ом је сличан принцип. Модерни Војвођани нису „над-Срби“ већ „културни Срби“ који су „Европљани и знају и ћирилицу, и то сва слова“ (са билборда за време пописа 2011). Не постоји никакав језички, верски или културни иденитет Срба у АПВ-у који није крвљу уткан у српство. Односно, не постоји културни, језички или верски елементи као основ за статус аутономије, федералне јединице или независне државе.

    Мултиетичност. АПВ јесте мултиетничка средина, али је то и остатак Србије где живи око 11% националних мањина. У АПВ-у су најбројнији Срби са око 65%, Мађари са око 14%, Словаци са око 2,8% итд. Те мањине уживају сва национална права (чиме се ја поносим) иако су права наших сународника у неким од њихових матичних држава знатно ужа. Права наших сународника се до те мере крше да немају право на језик иако су трећина становништва (Црна Гора), имовину која им је отета (Хрватска), статус мањине иако су најбројнија аутохтона мањина (Словенија) итд. Дакле, статус националних мањина и без АПВ би у Србији био исти, односно на задовољавајућем нивоу, што потврђују извештаји Европске комисије. Из овог аргумента се може закључити да је аутономија у АПВ-у потребна Србима од Срба, што је апсурд. Дакле, не стоји аргумент о мултиетничкој посебности као основи за статус атуномије, федералне јединице или независне државе.

    Економија и привреда. Ниједном привреднику, економисти, раднику или пољопривреднику не можете доказати да је за њега добро да има три, четири или пет нивоа власти/чиновника које мора да плаћа. Нелогично је да већи покрајински/државни апарат, значи и ефикаснију привреду и богатије становништво. Зашто новац који се заради у Србобрану, Суботици или Зрењанину мора да иде у Нови Сад?

    Једини разлог је гладан партијски кадар који, народски речено „хоће 'леба без мотике“. Није ни чудно што се у Србији по попису из ове године највише насељава Нови Сад, чак 12,2% више становника. Без АПВ-а бисмо имали мања плаћања, пореза, такси, непотизма, корупције... На медијима се неће наћи информација да АПВ има 27% становиштва, а учествује са 26% БДП-а, док „зли и трули“ Београд има 23% становништва и учествује са 40% БДП-а земље, али се може наћи (без аргумената) наслов „Војводина ради, Београд троши“. Сви треба да дигнемо глас против оваквог начина рада – Срби, Мађари, Словаци, Немци, Хрвати и сви остали. Наравно, са изузетком Војвођана (нове нације настале од бивших Југословена) који управљају оваквим неотитоистичким системом, попут свиња у Орвеловој „Животињској фарми“ (Војвођани захвалите се ДСС-у и њиховом Уставу који вам је ово омогућио). Дакле, не стоји аргумент о економској или привредној оправданости као основи за статус атуномије, федералне јединице или независне државе.

    Регионализација. Регионализација је опција или могућност за развој, а не нужност. Наша држава није настала спајањем независних држава да би била федерација или да би морала да има неке регионе, већ је она унитарна и недељива. Развој локалне самоуправе је важан сегмент наше државе који треба да се развија, а уколико ће том развоју допринети региони са одређеним надлежностима, они треба да се успоставе. Регионализација није никакав услов ЕУ (статистичка регионализација је посао статистичара, а не мера за федерацију). АПВ је предимензионисана у односу на остатак Србије и не треба да остане ни као регион. Региони у Србији би били пожељни само ако убрзају модернизацију општина и локалних управа, смање трошкове грађана и привреде и убрзају економски развој, а никако развој политичке елите, као што је то данас случај.

    На барикадама у Јарињу и Брњаку видимо чему нас је довела једна аутономија. Видимо и избеглице са КиМ, спаљене манастире, цркве, прекрајање историје... Зато позивам све Србе и све грађане Републике Србије да дигну глас против скупе, неефикасне, централизоване, непотистичке и Титове АПВ. Нас нико није питао да ли је желимо, само су рекли да су је изгласали.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #18

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Dežurni čuvari Srpstva su počeli odbranu Vojvodine,...bojim se da smo najebali.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  4. #19

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Što se tiče love i tvoje brige gde je ona mogu ti dati savet. Pošto je ovo država u kojoj je na vlasti proevropska, demokratska i transparentna opcija (DS sa koalicionim partnerima) priupitaj di su ti novci nekog od svojih favorita, recimo Pajtića, ili njegovog prijatelja Čanka (Petrovićevog šefa), jer oni sigurno znaju nešto o tome, ili bar od onih para koje peru preko projekata za uređenje poljskih puteva (što direktno rade sa mesnim zajednicama) i raznih kredita za razvoj onog ili ovog, nije bitno čega, već da se 10 % od dodeljene sume (u kešu) da u partijsku kasu...
    ....centralizovati jer mi je pun kofer zaostajanja Banata na račun Bačke....
    Mislim ..da ......mementalno sam procitao tvoj savet .,,mada je malo dugacak i pun fraza i zamena teza, naravno,
    sto se moze videti sa onog Grandioznog mosta kojim bejahu prosetali usplahireni gradjani BGa uz reci ...ovo je istorija ....Vrh Brate......
    ne vidis ..ili vidis ali neces da vidis da cela zemlja propada i tone.........zbog parazita koji zive na njen racun.
    Beogradskih parazita ...da budem sasvim jasan
    Ravnomerni razvoj , ostanak love tamo gde se i stvara je osnovni uslov za jedinstvo zemlje.
    Ako 80 posto ide u BG , pa ti oni , ta korumpirana , bahata elita daje na kasicicu,
    stvara nezadovoljstvo kod stanovnistva koja nema tu srecu da zivi u Prestonici.
    Uostalom .......prodji ili prolazis Vojvodinom i Srbijom van Beograda ........Lepo li je ?


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Кад читам шта пишу и како звуче ови заговорнци Хрватске до Опова, тачно помислим да не треба да бринемо за Србију.

    Лову ћеш имати ако је зарадиш, неће ти је нико дати.
    Zaradjujem ja lovu u znoju lica svog , posteno , jer takvi su ti ranceri ..bigranceri..ali zajebano je brate ..branitelju ...
    kada ti neko uzima lovu iz dzepa ..a ti treba da ga tapses po ramenu i kazes ..to je sasvim u redu .......
    jer ti si moj brat ..........
    Ukoliko se nesto ne promeni ...a nece .....jer ko ce dati kasu ? ......a to je i tradicija ...msm...taj surovi centralizam ..
    nezadovoljstvo ce biti sve vece.........jer ..je tuzno gledati zaostale , siromasne predele zemlje ..i tuzno je gledati
    za NG ono otvaranje mosta u BGu ......
    Nepravda ti je to.

    I nemoj o srpstvu ..i zagovornicima Hrvatske.
    Ja sam, i moji generacijama pre mene, svoje srpstvo iskazali ovde ( kao Mihiz npr ) i nema potrebe da
    se busam u grudi junacke kao ti.. npr.....( uz ladnog jelenka... sve TeVe gledajuci i navijajuci...)
    Za tim imaju potrebe oni koji imaju problem sa identitetom)

    Sto vise pricam o tim srpskim interesima , sto se primam na te "patriotske price ":
    ..volim Ratka a i Radovana, normalno.......veci sam Srbin.
    Onaj pravi .....nepatvoreni....istinski......sa Obrazom i Nash.

    To Ti je Ta Tvoja logika. ( 4 T ..koji sam ja zagovornik ! ...strasnO )

    A di Rusi ?
    Samo sto nisu stigli.......
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  5. #20

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Zaradjujem ja lovu u znoju lica svog , posteno , jer takvi su ti ranceri ..bigranceri..ali zajebano je brate ..branitelju ...
    kada ti neko uzima lovu iz dzepa ..a ti treba da ga tapses po ramenu i kazes ..to je sasvim u redu .......
    jer ti si moj brat ..........
    Ukoliko se nesto ne promeni ...a nece .....jer ko ce dati kasu ? ......a to je i tradicija ...msm...taj surovi centralizam ..
    nezadovoljstvo ce biti sve vece.........jer ..je tuzno gledati zaostale , siromasne predele zemlje ..i tuzno je gledati
    za NG ono otvaranje mosta u BGu ......
    Nepravda ti je to.
    Ранчер... имаш фарму јелена?

    Да, наравно, пљачкају народ. Али не пљачка неко из Сурдулице неког из Ковина, већ и једног и другог пљачка власт, она власт са којом су аутономаши у коалицији већ колико, 12 година?

    А овај несретни ЛСВ је изгледа коначно открио ди су наши новци, навукао се на друштвена предузећа, органе власти и слично, па сисају ли сисају.

    И после ти та багра прича како нас неко пљачка.

    I nemoj o srpstvu ..i zagovornicima Hrvatske.
    Ja sam, i moji generacijama pre mene, svoje srpstvo iskazali ovde ( kao Mihiz npr ) i nema potrebe da
    se busam u grudi junacke kao ti.. npr.....( uz ladnog jelenka... sve TeVe gledajuci i navijajuci...)
    Za tim imaju potrebe oni koji imaju problem sa identitetom)

    Sto vise pricam o tim srpskim interesima , sto se primam na te "patriotske price ":
    ..volim Ratka a i Radovana, normalno.......veci sam Srbin.
    Onaj pravi .....nepatvoreni....istinski......sa Obrazom i Nash.

    To Ti je Ta Tvoja logika. ( 4 T ..koji sam ja zagovornik ! ...strasnO )
    Тако је, ти си Србенда, ја имам проблем с идентитетом.

    A di Rusi ?
    Samo sto nisu stigli.......
    Саће, измислили вакцину за кравље лудило, па ће те обрадују...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #21

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Kakve veze ima most na Adi sa temom? Taj most se gradi kreditnim zaduživanjem grada a ne države. Da li je ikome palo na pamet da postavi pitanje šta se godinama dešava sa sredstvima koja se slivaju u budžet pokrajine i na šta se ona troše?



  7. #22

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku


    Ранчер... имаш фарму јелена?





    .
    Ne ..ja imam farmu Fazana.
    to su ti one tice sto leprsaju repom ...hajnehaj.....

    Да, наравно, пљачкају народ. Али не пљачка неко из Сурдулице неког из Ковина, већ и једног и другог пљачка власт, она власт са којом су аутономаши у коалицији већ колико, 12 година?

    А овај несретни ЛСВ је изгледа коначно открио ди су наши новци, навукао се на друштвена предузећа, органе власти и слично, па сисају ли сисају.

    И после ти та багра прича како нас неко пљачка.
    Pa naravno da pljacka vlast.
    Koja vlast ?
    Koja pljacka i jedne i druge ?
    Zna se gde je vlast.
    Da se ne lazemo.
    Koja tako dobro dobroga donosi sopstvenom narodu vec vekovima.
    Ili mozda nije tako ?

    I ti mislis da ce se nesto promeniti ako dodje druga vlast.?
    Ako tako mislis onda si stvarno idealni utopista.
    Nista se promeniti nece.
    Bilo koja vlast da dodje na vlast.
    Vidim da citas te istorijske knjige .(.Krestic , Corovic) . pa si sigurno dosao do tog zakljucka ,
    i da se slazem s a mnom ..apsolutno.

    A sto se tice ove radosne vesti u vezi vakcine a od rusa ..a ako je tacna...
    a verujem da jeste .....
    ali me samo zanima gde je cu ti ?
    U Sibiru mozda dok si cupkao sa shubarom ( zbog ladnoce )
    i uz zvuke balalalalajke.. sve pevajuci : "' rusi mi vas volimo ''
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  8. #23

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Kakve veze ima most na Adi sa temom? Taj most se gradi kreditnim zaduživanjem grada a ne države. Da li je ikome palo na pamet da postavi pitanje šta se godinama dešava sa sredstvima koja se slivaju u budžet pokrajine i na šta se ona troše?
    Ima ..kako nema ?
    Jer ja stvarno ne mislim da ce to platiti gradjani Beograda vec gradjani cele zemlje ,
    s tim sto ce od tih... ili sto je od tih... 500 miliona ( odokativno ) koliko otislo za most a koliko je odneo vetar
    u necije dzepove ?
    i da ..Kreditnim zaduzivanjem , sto je jako bitno.
    Krediti ..krediti ........
    Ko uzima kredite za dobro svih nas ?

    Da.
    I sredstva.
    Gde se ona slivaju ?

    Mozda za Miladina i one skupstinske portrete i skupstinske skele koje stoje vekovima a svaki dan kosta Koliko ....?

    Mislim ..stvarno je zamorno kada bi se pocelo nabrajati gde se trose sredstva ...kako kazes.

    Ustvari .....to bi bilo tragicno.

    To bi bio Horor...
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #24

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Mislim ..da ......mementalno sam procitao tvoj savet .,,mada je malo dugacak i pun fraza i zamena teza, naravno,
    sto se moze videti sa onog Grandioznog mosta kojim bejahu prosetali usplahireni gradjani BGa uz reci ...ovo je istorija ....Vrh Brate......
    ne vidis ..ili vidis ali neces da vidis da cela zemlja propada i tone.........zbog parazita koji zive na njen racun.
    Beogradskih parazita ...da budem sasvim jasan
    Ravnomerni razvoj , ostanak love tamo gde se i stvara je osnovni uslov za jedinstvo zemlje.
    Ako 80 posto ide u BG , pa ti oni , ta korumpirana , bahata elita daje na kasicicu,
    stvara nezadovoljstvo kod stanovnistva koja nema tu srecu da zivi u Prestonici.
    Uostalom .......prodji ili prolazis Vojvodinom i Srbijom van Beograda ........Lepo li je ?
    Teško je uočiti bilo kakav razuman argument u tvojim konfuznim i kolažno nabacanim mislima. Međutim, zato je više nego lako primetiti tvoju izrazitu iracionalnost u percepiji stvarnosti, kao i monumentalno skromne mogućnosti anticipacije budućnsoti. Jer, ako si bar i malo čitao Josu, nije baš toliko teško shvatiti da je naš glavni problem u društveno političkom sistemu (žuto crvenom dizajnu političkih odnosa (čitaj neviđena korupcija, nesposobnost, nepotizam, strančarenje, lopovluk) u kojima više nego aktivno učestvuju tvoji favoriti iz pokrajinske vlasti), a ne u geografiji. Dakle, videti lopovluk u Beogradu, a ne videti isto to u Novom Sadu ne daje snagu ničijim argumentima pa ni tvojim...

    Da, i Vojvodinu ne treba ukinuti, ali je treba demokratizovati (kao i uostalom i čitavu Srbiju) čime bi se konačno sprečilo zaostajanje Banata na račun Bačke i Novog Sada...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #25

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Ima ..kako nema ?
    Jer ja stvarno ne mislim da ce to platiti gradjani Beograda vec gradjani cele zemlje ,
    s tim sto ce od tih... ili sto je od tih... 500 miliona ( odokativno ) koliko otislo za most a koliko je odneo vetar
    u necije dzepove ?
    Grad Beograd ima sopstvene prihode i budžet, i za razliku od većine gradova i oopština u Srbiji nema transfera (transfer-kada se novac iz zajedničkog budžeta preliva u budžete manje razvijenih gradova/opština)

    Nije mi jasno otkud ti trip da će cela Srbija platiti nešto što sam grad, sa svojim prihodima, može da podnese?


    Mozda za Miladina i one skupstinske portrete i skupstinske skele koje stoje vekovima a svaki dan kosta Koliko ....?
    ZA Miladina si u pravu skroz, međutim, za skupštinske skele nisi.
    ZAmisli da dođu turisti u Beograd, a moramo priznati da ih najviše tu i dolazi, a onda teta ili čika turistički vodič, kaže: Znate ova neojkrečena skrnava zgrada ovde je skupština Srbije, mislim da bi to bilo sjajno

    Ko uzima kredite za dobro svih nas ?
    Možda tebi nije smetala gužva na Gazeli, ali je predstavljala jako veliki čep u saobraćaju, smetala je ljudima koji će taj kredit i vraćati.
    Isto i za most Borča Zemun, jer su to neke neophodne stvari.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #26

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Kakve veze ima most na Adi sa temom? Taj most se gradi kreditnim zaduživanjem grada a ne države. Da li je ikome palo na pamet da postavi pitanje šta se godinama dešava sa sredstvima koja se slivaju u budžet pokrajine i na šta se ona troše?
    Ima ..kako nema ?
    Jer ja stvarno ne mislim da ce to platiti gradjani Beograda vec gradjani cele zemlje ,
    s tim sto ce od tih... ili sto je od tih... 500 miliona ( odokativno ) koliko otislo za most a koliko je odneo vetar
    u necije dzepove ?
    i da ..Kreditnim zaduzivanjem , sto je jako bitno.
    Krediti ..krediti ........
    Ko uzima kredite za dobro svih nas ?
    Ja mislim da će Partizan dogodine da osvoji Ligu šampiona, al' realnost je malo drugačija. Beograd danas u ukupnom bdp države učestvuje sa oko 45% tako da ne znam šta je tu čudno da mogu da izgrade taj most i da se kreditno zaduže. To koliko je most koštao Beograđani treba da postave pitanje svojim predstavnicima vlasti, mi ovde treba da vidimo šta ovi naši rade sa parama. Novac iz budžeta Beograda me apsolutno ne zanima jer ja danas nemam ništa od njega.

    Da.
    I sredstva.
    Gde se ona slivaju ?

    Mozda za Miladina i one skupstinske portrete i skupstinske skele koje stoje vekovima a svaki dan kosta Koliko ....?

    Mislim ..stvarno je zamorno kada bi se pocelo nabrajati gde se trose sredstva ...kako kazes.
    Šta je sa sredstvima koje pokrajina dobija i na šta se troši pokrajinski budžet osim na pokrajinsku administraciju? Tragikomično je da se danas LSV i pokrajinski DS prepiru oko toga da li je Vojvodina razvijena ili nije i da li je DS išta uradio za pokrajinu ili LSV, a sede u istim foteljama i isti hleb jedu. Međusobno optuživanje ko je više uradio za građane pokrajine a realno ni jedni ni drugi nisu uradili za građane uglavnom ništa, koliko su za sebe. Vojvodina treba da bude servis građana koji u njoj žive a ne nešto oko čega će se političari tući ko će da ćapi veći broj fotelja.



  12. #27

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    [


    Teško je uočiti bilo kakav razuman argument u tvojim konfuznim i kolažno nabacanim mislima. Međutim, zato je više nego lako primetiti tvoju izrazitu iracionalnost u percepiji stvarnosti, kao i monumentalno skromne mogućnosti anticipacije budućnsoti. Jer, ako si bar i malo čitao Josu, nije baš toliko teško shvatiti da je naš glavni problem u društveno političkom sistemu (žuto crvenom dizajnu političkih odnosa (čitaj neviđena korupcija, nesposobnost, nepotizam, strančarenje, lopovluk) u kojima više nego aktivno učestvuju tvoji favoriti iz pokrajinske vlasti), a ne u geografiji. Dakle, videti lopovluk u Beogradu, a ne videti isto to u Novom Sadu ne daje snagu ničijim argumentima pa ni tvojim...

    Da, i Vojvodinu ne treba ukinuti, ali je treba demokratizovati (kao i uostalom i čitavu Srbiju) čime bi se konačno sprečilo zaostajanje Banata na račun Bačke i Novog Sada...
    Da ,,zaista ...tesko mi je bilo povezati sve ove tvoje misli i kovanice .....( to nauceno iz knjiga?)
    ..tipa
    ..
    konfuzno - kolazno ....iracionalna - percepcija - stvarnosti ....monumentalno - skromne ....i..anticipacije ...naravno.
    Mislim ...pored toliko lepih nasih srpskih reci ...cemu potreba upotrebe ovijeh stranih reci.
    Ne merem sve razumeti.
    To radi utiska /?

    Da se vratim na temu posle ovog argumentovanog zapazanja tvojega pisanija.
    ..pseudo- .argumentativnog ...
    da se izrazim u tvom monumentalno a grandioznome stilu.

    Dakle sta ?
    U cemu je problem ?
    Problem jeste u tom sistemu , kako kazes . i tu se slazem.
    Samo .....ko kreira taj sistem?
    M ?
    Moj komsija Steva Prndja?
    Ne..ne on.
    Vec onaj koji ima sve poluge vlasti u svojim rukama , pa kada trazis da nabavis toalet papir za svoju firmu
    ili da izgradis
    deciji vrtic u svom malom mestu,
    cekas odobrenje godinama , s a tim da moras poslati milion papira sve sa slikama.

    I taj sistem se nikada promeniti nece .
    Kada se nije promenio za ovih par vekova zasto bi u sledecih par godina ..ili decenija.

    Tako ti je to.
    A mozda i nije ?

    Mozda ce Toma ...Velja a bogami i Voja promenyti sve .
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  13. #28

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Kakve veze ima most na Adi sa temom? Taj most se gradi kreditnim zaduživanjem grada a ne države. Da li je ikome palo na pamet da postavi pitanje šta se godinama dešava sa sredstvima koja se slivaju u budžet pokrajine i na šta se ona troše?
    ?
    [
    .
    [QUOTE=Turkmenbashi;732644][

    Ja mislim da će Partizan dogodine da osvoji Ligu šampiona, al' realnost je malo drugačija. Beograd danas u ukupnom bdp države učestvuje sa oko 45% tako da ne znam šta je tu čudno da mogu da izgrade taj most i da se kreditno zaduže. To koliko je most koštao Beograđani treba da postave pitanje svojim predstavnicima vlasti, mi ovde treba da vidimo šta ovi naši rade sa parama. Novac iz budžeta Beograda me apsolutno ne zanima jer ja danas nemam ništa od njega.



    Šta je sa sredstvima koje pokrajina dobija i na šta se troši pokrajinski budžet osim na pokrajinsku administraciju? Tragikomično je da se danas LSV i pokrajinski DS prepiru oko toga da li je Vojvodina razvijena ili nije i da li je DS išta uradio za pokrajinu ili LSV, a sede u istim foteljama i isti hleb jedu. Međusobno optuživanje ko je više uradio za građane pokrajine a realno ni jedni ni drugi nisu uradili za građane uglavnom ništa, koliko su za sebe. Vojvodina treba da bude servis građana koji u njoj žive a ne nešto oko čega će se političari tući ko će da ćapi veći broj fotelja.
    Vojvodina je najveci izvoznik a Beograd najveci uvoznik....to znas i sam ali ...slucajno nisi ovde napisao.

    I nije u pitannju samo Vojvodina.
    Cela zemlja nestaje ......nestaje stanovnistvo ........u Beogradu najvece plate ....bulumenta administracije ..
    a cene neke jeftinije od cena u ostatku zemlje.
    jel to normalno ?
    Jel normalno graditi most od pola milijarde dok zemlja grca u nemastini.?
    jel normalno da za sve moras pitati BG ..od toalet papira do licne karte /
    Odijum cele zemlje postoji prema Beogradu.

    Nije li tako ?
    Moj grad ne moze da napravi jedan jebeni bazen decenijama.
    Zasto ?
    Mozda zato sto je 30000 hektara opstinske zemlje dato u zakup a vise od polovine love ( koliko 70 posto ) ide zaa Bg.

    Ukoliko ne bude decentalizacije .........bice destabilizacija.

    To je neminovno ...a beogradska politicka elita ce zabrinuto pricati staru pricu o jedinstvu zemlje
    ..tako zabrinuti, ustvari zabrinuti za jedinstvo svoga dzepa.

    To je stara prica .
    Sve se svodi na lovu.
    Nismo deca.

    Ili postoje i ideali ?
    Koje propagiraju i vole oni kojima ti ideali donose korist.
    Ja u ideale ne verujem.
    To me je proslo odavno.
    U ovih dvadesetak godina poslednjih najvise.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  14. #29

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Znači Beograd je potrošio pare koje se slivaju u pokrajinsku kasu?



  15. #30

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Cela zemlja nestaje ......nestaje stanovnistvo ........u Beogradu najvece plate ....bulumenta administracije ..
    a cene neke jeftinije od cena u ostatku zemlje.
    jel to normalno ?

    Aj mi samo reci koji su to proizvodi jeftiniji u Beogradu nego u ostatku zemlje?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 2 od 19 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  3. Српско Војводство
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 09:42
  4. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46
  5. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 16.11.2009, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •