Држава хоће да нам васпитава децу - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 23 od ukupno 23
  1. #16

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    "Rezultate" vaspitavanja države smo svi videli ovih zadnjih 20-ak godina. Nikada nije manje bilo pedagoga, i nikada nije bilo ovakvo "šarenilo" u vaspitanju.
    Kao ilustraciju imamo da se pre znalo "ko je vitez a ko je džukela", znala su se prava, ali su i obaveze bile jasne.
    Sada je sve "rastočeno" i jedino porodica stoji na braniku očuvanja iskonskih vrednosti.
    Stoga sam protiv da bilo ko tu ima "da se pita", jer ne želim pomisliti da nam deca budu "u inkubatoru", lišena ljubavi najbližih i njihovog presudnog uticaja na formiranje ličnosti.
    Svaki pokušaj, kao ovaj, je "prelaženje poslednjih granica" i samim tim to treba preseći.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #17

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Власт није брига за народ, ни за породицу ни за децу, па су нас препустили оваквим лудацима да нам пишу законе.
    Ni vlast nije manje luda od pisaca zakona, a ako nije luda, onda je još gore od toga - moralno nakazna.

    Meni jedna stvar nije jasna, zbog čega narod ćuti?

  3. #18

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    I tako....zakon, predlog zakona, fašizam, staljinizam, lov na veštice trice i kučine...evo malo i praktično...
    U sredu dobih poziv iz centra za socijalni rad zbog zlostavljanja deteta
    I da povedem i Maku...
    Još sam u šoku.
    Znam da je neko iz komšiluka, tj pretpostavljam..ali ne i ko (mada mi i ne zanima, iako ću kad tad saznati).
    Mi jesmo malo bučni, ali svakako se ne radi o zlostavljanju.
    A net mi samo odmaže, što više googlam i "istražujem" na sve gore primere nalećem..
    Najgore je bilo objasniti detetu gde ćemo to ići
    I strah me pomalo...ako se neka budala navadila na mene, ništa ga ne košta da me svaki mesec prijavljuje...
    Danju je još ok, em moram em mi odvlače misli...noć je kritična, kada svi polegaju te ostanem sama savojim mislima...
    Treba preživeti do ponedeljka...

  4. #19

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Post je pisan odavno,ali me bas zanima kako se razresilo?Nadam se lako,i da je s druge strane bila razumna osoba.U medjuvremenu se napredovalo u istom pravcu,ne da ce ihvaspitavati,vec ce nas dovesti u ulogu iznajmljenih osoba koje ce biti sankcionisane zbog sijaset razloga koje po zakonu ne izvrsavamo kako valja.

  5. #20

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Prereagovano kao uvek, Yossa nam se malo smirio, sad imamo Fajgelja da tumaci.

    Zakone treba znati i citati a treba znati i primeniti. Nemam nikakve iluzije u vezi neumesnostii pisaca zakona, pa ni u vezi skupstinske trgovine amandmanima. Primena takodje kaska zbog neukosti, nejednom manjkom inteligencije, a cesto i namerno manipulacijom pravosudnog tela.
    Deca treba da imaju prava i na osnovu tih prava se moze suditi i presuditi svima onima koji ta prava ugrozavaju na bilo koji nacin.

    Ne verujem u zakone, koje se menjaju sa svakom novom politickom garniturom. Ljudi moji, ako imate kucu lordova, ima da vasi zakoni vaze po 300 godina!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #21

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Meni nekako smeta ,valjda navika,da uz prava uvek idu i obaveze..a ovdeih nema.I znas,to su mi usadili roditelji kroz vaspitanje..

  7. #22

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Na cije obaveze mislis?
    Zakoni za decu su generalno pisane za roditelje u cilju da u slucaju potrebe zastite dete, tj. u slucaju potrebe da oduzmu dete od roditelja koji nije sposoban da vrsi tu funkciju. Naravno stvar je mnogo sira od toga.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #23

    Odgovor: Држава хоће да нам васпитава децу

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Post je pisan odavno,ali me bas zanima kako se razresilo?Nadam se lako,i da je s druge strane bila razumna osoba.
    Ako se ovo odnosilo ma moj post iz 2012. ...pu...podsetih se kako mi je jezivo bilo tih dana...
    Preozbiljno sam sve shvatila a u suštini, izgleda...da je to sve jedna velika zeHebancija
    Otišle smo na većanje....s vrata nas odvojile (mene i ćeru) i ispitivale/propitivale cca 2 saHata
    I zašto smo dovežene kolima iako postoji aVtobus (u 7 ujutru)..
    I kakav mi je seHualni život...
    I koji mobilni ima moja ćera....
    Sijaset budalašĆina...
    Elem...nisam baš stekla dojam da je vi za vi mene razumna osoba...pre će biti izmuštovana sa pitanjima po unapred smišljenom algoritmu...ljuta sam na sebe što sam dopustila da učestvujem u takvom jednom experimentualnom projektu radi statistike...pFuj...
    Kako god...od tada nismo imali problema (iako su mi na sastanku pretili sudom za neku treću prijavu)...
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •