Najlon popularan i petkom
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Najlon popularan i petkom


    Iako je tradicionalno nedelja dan za obilazak Najlona, u poslednje vreme subotom se na toj pijaci razvio ženski bazar, a odnedavnose se prodaja proširila i na petak.

    Uglavnom izlažu prodavci polovne robe, ali i markiranih stvari koje su čak duplo jeftinije nego u prodavnicama. Tako se farmerice mogu kupiti za 300 dinara, džemperi su 200 , komadi dečje odeće mogu da se pronađu za 50 do 100 dinara, koliko košta i donji veš ... samo treba biti strpljiv i pretražiti svaku tezgu.

    Direktor "Tržnice" Dušan Bajić kaže za Radio 021 da je ostvareni pazar petkom na Najlonu već dostigao značajne cifre, iako je tek od skoro primetno interesovanje kupaca i prodavaca da tog dana dolaze na pijacu. "Petkom bude više od 100.000 dinara pazara, što možda nekome ne zvuči mnogo, ali pazari na Najlonu za vikend budu između 450.000 i 700.000 dinara, pa je tih 100.000 vrlo pristojna cifra", navodi Bajić.

    Prema njegovim rečima, zahvaljujući tom pazaru povećan je i broj zahteva za mesečnu rezervaciju prodajnog mesta na Najlon. Trgovcima je zasad petkom omogućemo da, pošto plate zakup, sami izaberu gde će da izlože stvari koje prodaju, mada se najviše odlučuju za centralni plato. Direktor "Tržnice" dodaje da nije isključeno da se prodaja na Najlonu proširi i na ostale dane, što će zavisiti od interesovanja kupaca.

    "Ako vam kažem da je proces privikavanja na novu pijacu u svetu između tri i 10 godina, a proces odvikavanja od pijace 30 godina, onda je vrlo jasno da moramo ići sitnim korakom i da moramo taj posao dobro učvrstiti. Evo, pijaca koja je nekad bila otvorena samo nedeljom, proradila je još dva dana", objašnjava Bajić.

    Najavljuje da će uskoro početi sređivanje centralnog platoa, ozelenjavanje jednog dela pijace, kao i obeležavanje prostora za prodaju, kako bi se Najlon pijaca koliko - toliko dovela u red.

    021

    Jel odlazite na Najlon?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Najlon popularan i petkom

    Nisam bila na najlonu godinama i odem prosle subote rekreativno i kupim za 50 dinara punjac za neki stari telefon, ukljucim u struju kad sam dosla kuci i vidim da ne radi, jebo ga otac.

    Ima mnogo bulja stvarno ali nema nista za mene posto uvek zamisljam da je to polovno pre mene nosio neko ko ima kraste. Inace divno mesto za kupiti masu alata koji vam nikad nece zatrebati ali ne mozete da odolite jer je jako jeftin.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #3

    Odgovor: Najlon popularan i petkom

    - kako da nisam bio na najlonu ...samo što je to meni daleko pa dođem jednom u dvije - tri godine.uvijek nešto i kupim.
    trenutno se pripremam doći i kupiti - pršnjak - pa te molim,napiši mi ima li to na pijaci i koliko košta !

  4. #4

    Odgovor: Najlon popularan i petkom

    Citat riki45 kaže: Pogledaj poruku
    pršnjak - pa te molim,napiši mi ima li to na pijaci i koliko košta !
    Ovo mene pitas?

    Ako ne pitas mene.. Sigurno mislis na gunj, prusluk, onaj bezrukavni odevni predmet, pastajaznam sigurna sam da ima ali ne znam cenu i ne planiram da idem jer kad odem i po umerenijoj klimi na tom se mestu vazda u meni sukobe dobro i zlo ko da sam ruska knjizevnost, volim sarenilo i raznorodnost kako robe tako i kupaca i prodavaca a ne volim gurkanje, chepanje i sve ostalo sto podrazumeva guzva.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #5

    Odgovor: Najlon popularan i petkom

    - eh lilith započne temu pa onda odustane...

  6. #6

    Odgovor: Najlon popularan i petkom

    Ima li šta zanimljivo videti petkom?
    Dugo godina sam išao nedeljom na Najlon,a u poslednje vreme subotom.Vredi pokušati i u petak otići ponekad.

  7. #7

    Odgovor: Najlon popularan i petkom

    Na najlon sam nedeljom isla 4 puta...jednm kupila papagaja, drugi put istog prodala /za te pare kupila lepe kupace CeGa...nije da ja ne volim papagaje ali je taJ bio poseban../....drugi put isla sa momkom da mi kupi kuCu za rodjus, sledeci, za dve nedelje...da istog negde uvalimo....otisO kuca za Sabac...nije stene za stan, shvarila ja na sopstvenom iskustvu...

    Subotom...jednom ....povela sina...naslusala se prica da ima svega i svJa...obisla pocasni krug i...tutanj kuci...
    Ono po cemu cu pamtiti taj poset Najlonu je dedica koji je sedeo prekoputamene...u Busu...a leto i ja u sorcu...i kasljao i sve me prskao po nogama....
    ...nakon dolaska kuci usledila dezifenkcija...i ostale ekcije mene i sina...rece mi tada muZ da nisam bas noUrmalna...
    Drugi put sam isla sa S. ...sva rezignirana...oportunisticki nastrojena...ali...ae...kada sam vec tu da vidim sA ima...uzela jednu jaknu /saS etiketu bila...military staJl/...S. nababircila drobeze kojekakve...
    I sta sam ono htela reci???
    Ne VolEm ....
    ...ni taj guzvanjaC...
    ...ni tu atmosFeru...
    ...ni sebe kako posmatram te ljude koji odusevljeno hrle....
    ...ni svoj jezik koji tada nUme da stane....

    Eeeee...ne znam kako je petkom....i nikada necu saznati
    Budi pametan i pravi se lud

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •