Skromnost - vrlina ili mana? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    ...jednom prilikom sam par momaka naucio osnovama skromnosti!!
    Jer se neko tako rodi,neko je tako vaspitan,a nekom nedopire....!
    Na zemlji povuces liniju od jedan metar ili 100cm
    preko te linije postavis kanap od 100cm duzine
    pocnes da povlacis amplitude preko te crte
    zamisljas da su ti to usponi i padovi u zivotu
    zatim izmeris koliku duzinu na liniji je zauzeo kanap
    ????
    linija na zemlji je mogucnost duzine zivota od 100god
    kanap je tvoj zivot,posle svih krivina koje si napravio!!!
    sto je talasanje manje,zivot skroman i priblizan sredini
    to je i zivot duzi!!!!
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  2. #32

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    ...prolazio pored nekog vocnjaka,odjednom dobio zelju da uberem jabuku.onako od srca,direktno sa drveta...
    parkirao auto,gibicovao najlepsu,ali iz vocnjaka izlazi gazda...
    nista me nije pitao,video mi u ocima zelju...
    ali je rekao da uzberem i ponesem koliko me volja...
    ne,nisam hteo,ne vise od te jedne na koju sam se nameracio.
    covek slegnuo ramenima,ali mi se uz osmeh zahvalio na komplimentu,koji je procitao u mojim ocima.
    jabuka,kao i svaka druga,ali je dobila na slasti jer sam je uzbrao sa drveta,odabrao samu nju,posluzila i kao poruka i kao predivan osecaj-verovatno-skromnosti!!!!
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  3. #33

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Skromnost je jedan od najlepsih izraza cvrstine karaktera neke osobe. Skromnost je lakmus i indikator naseg stepena socijalizacije i njome bi se mogu podiciti (ali ih skromnost ometa u tome) najbolji medju nama ljudima...

    Oni koji ih zale i koji misle da je to mana nisu ni svesni da skromni ljudi uopste nisu nesrecni zbog svoje skromnosti i da je njihovo osecanje srece neuporedivo vece, ljudskije i kvalitetnije nego sto mogu i da pomisle neskromni pragmaticari koji propagiranjem neskromnosti kao vrline u stavri zele da maskiraju svoj nedovoljni stepen socijalizacije, da ne upotrebim neki drugi izraz..
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #34

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Često možemo čuti da je skromnost jedna od najvećih ljudskih vrlina. Neko se sa tom osobinom rađa, nosi je u sebi, neko čitav život teži ka njoj, a neko je nikada ne stigne... Ipak, ukoliko je skromnost vrlina, a mi se svesno trudimo da ka vrlinama težimo - ne postajemo li vremenom robovi sopstvenih vrlina, kao što postajemo robovi sopstvenih poroka? Postanemo li robovi sopstvenih vrlina, najčešće će se pojaviti narcisoizam... i gde je tu skromnost kao vrlina?
    Možemo čuti ali retko i videti..Sve manje srećem ljude koji svoju rečenicu ne počinju sa JA...

    Kažu skromnost je vrlina velikih ljudi.U današnjem svetu se ipak smatra za manu,nedostatak ambicija.Ne mislim da postajemo robovi svoje skromnosti ako težimo za njom,takođe treba raditi na sebi da se ne pojavi narcizam,gordost.Zavisi i šta ko podrazumeva pod tim da je skroman,zavisi od gledanja na život,svet oko sebe...
    Skromni ljudi ćute i deluju.

  5. #35

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Postanemo li robovi sopstvenih vrlina, najčešće će se pojaviti narcisoizam... i gde je tu skromnost kao vrlina?
    Iz istinske vrline moze se izroditi samo vrlina, nikada mana dobro donosi dobro, nikada zlo. No, nije lako znati sta je dobro i nije lako prepoznati istinsku vrlinu.
    Skromnost jeste vrlina, ali ne i poniznost, Kad budemo naucili da svemu pronadjemo pravu meru, da ne budemo ni ponizni ni gordi, ni lakoverni ni odveć skepticni, ni optimisticni ni pesimisticni, moci cemo da zivimo u skladu s vrlinom. Samo je umerenost istinska vrlina.

  6. #36

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Ne nisam ni malo skromna ,kad su u pitanju moje ambicije,ako ispunim ciljeve
    na jednom planu,uvek tezim ka dalje jer znam da mogu vise i bolje.
    To nije definitivno skromnost.Uglavnom nailazim na tipa recenice-
    ja sam skroman/a meni je ovo dosta,sa te strane nisam.
    Ali opet sam od onih ljudi koji nevelicaju sebe bilo sta da urade,
    po tom pitanju jesam skromna.E sad sta je onda sustina skromnosti,to je relativan pojam,sta se podrazumeva pod skromnoscu...

  7. #37

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ne nisam ni malo skromna ,kad su u pitanju moje ambicije,ako ispunim ciljeve
    na jednom planu,uvek tezim ka dalje jer znam da mogu vise i bolje.
    To nije definitivno skromnost.Uglavnom nailazim na tipa recenice-
    ja sam skroman/a meni je ovo dosta,sa te strane nisam.
    Ali opet sam od onih ljudi koji nevelicaju sebe bilo sta da urade,
    po tom pitanju jesam skromna.E sad sta je onda sustina skromnosti,to je relativan pojam,sta se podrazumeva pod skromnoscu...
    Rekao bih da se ovo o cemu si pisala zove ambicioznost,i da nema dodirnih tacaka sa skromnoscu kao karakternom osobinom ljudi,koja je po mom misljenju nasledna.Zdrave ambicije,kao sto su izgleda tvoje,mogu biti samo korisne i svrstati se u ljudske vrline.
    Medjutim,extremna ambicioznost je nezdrava,bas kao i preterana skromnost.nekada je
    skromnost smatrana za vrlinu(ja i dalje tako mislim),mada je danasnji nacin zivota doneo sasvim druga merila vrednosti,gde je skromnost mana,i skromni ljudi budu jednostavno pregazeni.To su one generacije vaspitavane u Titovo vreme,kad su im na svakom koraku ispirali mozak pricama tipa:ne treba biti bogat,bolje je da smo svi siromasni.Takvima se,ma koliko se tada odupirali,sada nije lako snaci.Da zavrsim,za mene je skromnost ljudska vrlina.Problem je jedino sta neko pod tim pojmom podrazumeva.

  8. #38

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    vrlina....

    mana
    Poruku je izmenio Goga, 16.09.2008 u 17:02 Razlog: Dva uzastopna posta

  9. #39

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    sw zawisi kako i sta je u pitanju,ja nikad nisam lazno skroman recimo ima to swe swoje kako i sta

  10. #40

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Citiracu svoju koleginicu koja ima obicaj da kaze: "Skromnost je vrlina onih koji nemaju druge".
    To je receno u kontekstu da ljudi umeju da skromnoscu pravdaju svoja neznanja ili nesposobnost. Ima toga. Nezgodna su ta pitanja... I retki su ti koji ce sebi i drugima priznati da nesto ne znaju, da ne umeju, da nisu u stanju...najcesce cemo onda cuti recenicu tipa: "Pa ja nisam nametljiv/a". U tom smislu nenametljivost, tj. skromnost se koristi kao pokrice za neuspeh, a to tumacim kao manu u narodu znanu kao "tunjavost".
    Medjutim, mislim da skromnost moze biti vrlina, kada se gleda kao suprotnost od neskromnosti, odnosno stalnog i nametljivog busanja u grudi. Takvo ponasanje moze stvarno biti nesnosno za okolinu. Neskromnost u tom smislu shvatam kao samohvalisanje, koje je uglavnom praceno ismevanjem ili ponizavanjem drugih. To je izvesna ego-onanija, i to je dobro za izbegavati...
    Kad se sve sabere, smetaju mi ekstremi.
    Vrag odneo šnalu...

  11. #41

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Vreme nam je nametnulo tempo u kome biti "sivi mišić " nikako ne može biti prednost... Znam da se sve ovo kosi sa onim što su nas nekada učili, ali ako se ne eksponiraš- nema te, stapaš se sa gomilom, nestaješ... Pri tom ne mislim samo na posao, mislim i na ljubavne veze, prijateljstva, pa čak i brak... Veoma brzo se pojavi neko ko živi u "skladu sa vremenom", ko je, neću reći napadan ali efikasan, brz, atraktivan, prilagodljiv... Šta je prema takvoj jednoj osobi neko neupadljiv, ko odgovara samo kada ga pitaju i ničim se ne izdvaja jer " to nije pristojno"?(Ovo je moje poimanje skromnosti)... Skromnost je bila vrlina uvek i samo za žensku decu, tamo negde do polovine prošlog veka... Za muškarce je uvek igrao neki drugi kec... Na sreću, vrata ostaše otvorena i dunuše neki drugi vetrovi...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #42

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    ...skromnost...kao susta suprotnost od...bolesnih ambicija...vecitoj trci za vecim novcem...ne biranja sredstava da se dodje do cilja...naravno da je vrlina...medjutim...neko reche da se vremena menjaju...pa sta ako se menjaju?...moramo li da prihvatimo nova pravila igre,smisao zivota,izopachene norme ponasanja i zivljenja?...naravno da ne...ali...kod nas je izgleda pravilo...gde svi turci...tu i mali Muja...
    ...e vise necu da filozofiram,samo da kazem...uvek sam voleo skromne ljude...i muske i zenske...ne znam zbog cega...valjda zato...sto su sushta suprotnost meni...
    ...hell ain't a bad place to be......

  13. #43

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Nekad sam skromnost smatrao vrlinom, ali me je vreme naucilo da nije bas tako....nazalost. Kao dete sam bio olicenje skromnosti, i nestajao u okolini, ostajao neprimecen, nedovoljno priznat, iako sam u mnogocemu bio napredniji od svojih vrsnjaka. U skorije vreme, "promenio sam taktiku" i video veliku promenu u odnosu ljudi prema meni. Skromnost bi trebala biti smatrana vrlinom, ali, u danasnjem svetu je tesko opstati i biti primecen ako je posedujes. Zato skromnost cuvam za najblize, za porodicu i bliske prijatelje, ostatak covecanstva je nesto drugo.....
    Poruku je izmenio Morpheus, 16.09.2008 u 21:33

  14. #44

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Ako si dovoljno uspešan u svemu što radiš, ako si originalan i ostavljaš jedinstven pečat, ne moraš se busati u grudi i na sva usta se hvaliti i to potencirati..često se čini da mnoge stvari niko ne primećuje ako samo ćutiš i radiš, ali milion puta sam se uverila da nije tako..itekako to vidi onaj ko treba da vidi..pravoj vrednosti ne treba reklama..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  15. #45

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Skromnost kao vrlina je i sposobnost spoznavanja sopstvenih moguchnosti a nerazmetanje bez razloga, snaga u borbi i tishina u miru...
    Skromnost kao suprotnost sebichluku, prepotenciji i bezobrazluku mozze biti samo vrlina i ljudska vrednost. A lichni napredak se postizze unutrashnjom snagom, radom i sposobnoshcu.. Pod sposobnoshchu se podrazumeva i svest o sopstvenim vrednostima i odredjuje nachin kako chesh napredovati i pored onih koji koriste lakshi put...


    Skromnost je vrlina. Bila i biće, bez obzira na svet koji nas okružuje.
    Skroman čovek retko se osvrće na one druge, ne meri se sa takvima, ne meri uloženo-dobijeno svoje u odnosu na njihovo. To čine samo oni koje diče lažna skromnost. Skroman čovek je izazov samom sebi.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Dizajn cvetnih aranžmana
    Autor DrinChe u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.07.2013, 22:41
  2. Katja Man, žena Tomasa Mana
    Autor GlorijaDruga u forumu Književnici
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.08.2012, 11:18
  3. Nada - slabost ili vrlina
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 15.05.2010, 08:26
  4. Za mene mana, a za tebe vrlina
    Autor starsica u forumu Ljubav
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 06.05.2010, 11:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •